بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

نه به خدا اصلا حسودی نمی کنم
ولی زبون ما مو در آورد که بابا رزیدنت ایول 2 تا داستان داره
داستان اول برا کریس و جیل بود که تو شماره 5 تموم شد
داستان دوم مربوط به لیان و ایدا و کلیر و سازمان همین
ربطی به حسودی نداره اصن این چه حرفیه که کرس قوی تره :|
کلر که داستانش با لیون تو همون اویل2 بود!تو ورونیکا کلا خط اینا از هم جدا شد!
باشه.حرف شما درست.اویل دوتا داستان داره.ولی اگر یه کم انصاف داشته باشی داستان دوم وابسته به داستان اوله!یعنی خط اصلی بازی جنگ کرس و وسکره.و خط سیری که از اویل دو شروع شد وابسته به اینه.ببینید مغز متفکر همه ی این تشکیلات آلبرته(حالا اگه مرده باشه احتمالا از این به بعد آلکسه).
مطمئنا خطی که آلبرت توش حضور داره خط اصلیه دیگه.غیر از اینه؟هرجاهم که آلبرت میاد وسط کرس هم میاد سراغش!این یعنی نفر اول بدها و نفر اول خوب ها.دیگه اینو که نمیشه منکر شد!
کلر هم که وارد بازی شد داستانش تا کد ورونیکا به نفر اول خوبها وابسته است.باز کلر یه خط ثابت رو برای خودش داره ولی لیون که اولش به واسطه ی کلر وارد بازی شد.
اویل4 هم که حتی نمیشه گفت خط دوم بازیه!
به همین خاطر من معتقدم که تو اویل خط بندی نداریم.روند ثابت(جنگ نفر اول خوبا با نفر اول بدها) رو داریم و چندتا خط سیر جانبی که به واسطه ی این روند ثابت شکل میگیرن.
حسودی رو که شوخی میکنم باهات ولی اگه بخوام رک باشم،باید بگم که لیون دوستا از کرس خوششون نمیاد چون نفر اول خوبا و شخصیتی که تو روند ثابت بازی حضور داره کرسه.
این کرسه که یه قطب بازیه.یه آهن ربا دوتا قطب بیشتر نداره.زمین هم دوتا قطب بیشتر نداره!اویل هم دوتا قطب بیشتر نداره کرس و آلبرت!واسه همینه که از کرس خوششون نمیاد!

باشه.حرف شما درست.اویل دوتا داستان داره.ولی اگر یه کم انصاف داشته باشی داستان دوم وابسته به داستان اوله!یعنی خط اصلی بازی جنگ کرس و وسکره.و خط سیری که از اویل دو شروع شد وابسته به اینه.ببینید مغز متفکر همه ی این تشکیلات آلبرته(حالا اگه مرده باشه احتمالا از این به بعد آلکسه).
مطمئنا خطی که آلبرت توش حضور داره خط اصلیه دیگه.غیر از اینه؟هرجاهم که آلبرت میاد وسط کرس هم میاد سراغش!این یعنی نفر اول بدها و نفر اول خوب ها.دیگه اینو که نمیشه منکر شد!
کلر هم که وارد بازی شد داستانش تا کد ورونیکا به نفر اول خوبها وابسته است.باز کلر یه خط ثابت رو برای خودش داره ولی لیون که اولش به واسطه ی کلر وارد بازی شد.
به همین خاطر من معتقدم که تو اویل خط بندی نداریم.روند ثابت(جنگ نفر اول خوبا با نفر اول بدها) رو داریم و چندتا خط سیر جانبی که به واسطه ی این روند ثابت شکل میگیرن.
حسودی رو که شوخی میکنم باهات ولی اگه بخوام رک باشم،باید بگم که لیون دوستا از کرس خوششون نمیاد چون نفر اول خوبا و شخصیتی که تو روند ثابت بازی حضور داره کرسه.
این کرسه که یه قطب بازیه.یه آهن ربا دوتا قطب بیشتر نداره.زمین هم دوتا قطب بیشتر نداره!اویل هم دوتا قطب بیشتر نداره کرس و آلبرت!واسه همینه که از کرس خوششون نمیاد!
لیست خوب ها و بدها رو بدید میخوام نمره انضباط بدم(:d:شوخی)
آقا اول خوب و آخر خوب نداره که، همشون به نوعی در روند روایت داستان نقش داشتند و در اتفاقات داستان تأثیر گذار بودند. در ضمن خواهشاً کسی از روایت داستان نسخه چهارم ایراد نگیره که بدجور ناراحت میشما، مجبور میشم یک 10 صفحه طومار براتون بنویسم!به نظر من شخصیت لئون هم بسیار کلیدی هست، خوب لئون هم در نسخه دوم و هم در نسخه چهارم(منظورم نسخه‌های اصلی بازی هست) حضور داشته و سرنوشتش بخشی از داستان بازی رو تشکیل میده.بالاخره یک تأثیری در قضایا داشته که آلبرت وسکر در نسخه چهارم دستور قتلش رو به ایدا میده.

این که کریس از لیان اهمیت داستانی بیشتری داره کاملا واضح بحثی توش نیست و منم نمی خوام الکی بگم نه لیان فلان و لیان بهمان
ولی در مورد آلبرت بگم که دیگه تموم شد دیگه آلبرتی وجود نداره چون کریس نابودش کرد
الان شخصی که ما میشناسیمش و منفی هم هست ایدا که البته کاملا منفی نیس و به سازمان مربوط
هر جام که رد پای ایدا باشه لیان هم هست این همون داستان دومیس که نه به آلبرت ربط داره نه به کریس حتی خود آلبرت هم برای سازمان کار می کرد و زیر سایه سازمان بود

منم همینو میگم ببینید (همه) شما بیایید از آخر هر داستان به اولش برگردید اگه ما این وسط لیان رو حذفش کنیم آیا به بدنه ی اصلی داشتان صدمه وارد مشه؟ مسلمه که نه چون خود لیان واسطس این وسط همیشه نفر دوم بوده حتی توی داستان اویل 5 کریس یه اشاره ای میکنه که این ویروس دقیقا شبیه همون ویروسیه که کندی گزارش کرده یعنی اینا اصلا از لیان انتظار اینو ندارن که تو داستان اصلی باشه. من نمیخوام کسی رو ناراحت کنم ولی قشنگیش به همین بحث ها هستش وگرنه بشینیم در و دیوار تاپیک رو نگاه کنیم که چی بشه؟
این که کریس از لیان اهمیت داستانی بیشتری داره کاملا واضح بحثی توش نیست و منم نمی خوام الکی بگم نه لیان فلان و لیان بهمان
ولی در مورد آلبرت بگم که دیگه تموم شد دیگه آلبرتی وجود نداره چون کریس نابودش کرد
الان شخصی که ما میشناسیمش و منفی هم هست ایدا که البته کاملا منفی نیس و به سازمان مربوط
هر جام که رد پای ایدا باشه لیان هم هست این همون داستان دومیس که نه به آلبرت ربط داره نه به کریس حتی خود آلبرت هم برای سازمان کار می کرد و زیر سایه سازمان بود

خب اگه وسکر زیر سایه سازمان بوده چرا کار هاشو خودسرانه انجام میداده و تو داستان اصلا حرفی در مورد اینکه برای سازمان فعالیت میکنه زده نمیشه؟ وسکر شخصیتی نیست که کپکام بیاد همینجوری حذفش کنه کلی سوال بی پاسخ سر همین وسکر وجود داره که با حذف کردنش بدون جوای باقی میمونه ولی از طرفی لیان که مرموزی تو کارش نیست ولی چون میخوان تو داستان مرموز نشونش بدن کنار ایدا قرارش میدن و چون میتونن ایدا رو مرموز کنن لیان رو کنارش قرار میدن

چون یه شخصیت خیلی مرموز نمیتونه داستان قوی ای داشته باشه اگه مرموز یاشه داستان نداره و اگه داستان داره پس رموز نیست اینا اومدن 2 عنصر رو تو داستان کنار هم قرار دادن تا بتونن جفت شخصیت ها رو داستان پردازی نسبی ای بهشون بدن شما خودت ببین لیان بدون ایدا نمیتونه داستان زیادی برای گفتن داشته باشه مگه اینکه تو شماره 4 بیان یه داستان دزد و پلیسی بهش بدن ایدا هم نمیتونه به تنهایی داستانی داشته باشه چون نمیخوان چیز زیادی ازش لو بدن پس اومدن این 2 تا رو داستانشونو با هم قاطی کردن تا بتونن یه داستان نسبی ای به نام اویل 4 بدن بیرون تا

هم تو نسل قبل کنسول ها بتونن حرفی برای گفتن داشته باشن هم اگه در اینده بخوان ربطش بدن بتونن کاری بکنن وگرنه خود شخصیت لیان یا ایدا انقدری داستان قوی ای ندارن به خاطر اون مسائلی که گفتم درضمن وسکر هم به همین راحتی ها نیست حذف کردنش خودتون ببینید برای حذف وسکر چند بار خیز برداشته کپکام ولی دیده نمیتونه حذفش کنه چون اونوقت داستانش لنگ میمونه به خاطر همین به یه بهونه ای برگردوندش

لیست خوب ها و بدها رو بدید میخوام نمره انضباط بدم(:d:شوخی)
آقا اول خوب و آخر خوب نداره که، همشون به نوعی در روند روایت داستان نقش داشتند و در اتفاقات داستان تأثیر گذار بودند. در ضمن خواهشاً کسی از روایت داستان نسخه چهارم ایراد نگیره که بدجور ناراحت میشما، مجبور میشم یک 10 صفحه طومار براتون بنویسم!به نظر من شخصیت لئون هم بسیار کلیدی هست، خوب لئون هم در نسخه دوم و هم در نسخه چهارم(منظورم نسخه‌های اصلی بازی هست) حضور داشته و سرنوشتش بخشی از داستان بازی رو تشکیل میده.بالاخره یک تأثیری در قضایا داشته که آلبرت وسکر در نسخه چهارم دستور قتلش رو به ایدا میده.

نفر اول بدها : وسکر کبیر حالا ببینم کی میخواد انضباط ازش کم کنه:d (شوخی)
داستان 4 خودش به تنهایی ایرادی نداره ولی وقتی با داستان اصلی مقایسه میشه پر از ایراد میشه چون اصلا تو روند اصلی داستان تاثیری نزاشته و نه میتونه بزاره لیان به تنهایی ممکن بود تو نسخه 2 کلیدی باشه ولی وقتی کنار کاراکتر وسکر جیل کریس و...

قرار میگیره کلیدی بودنش از دست میره ببین دقت کن به داستان اگه لیان تو شماره 2 میمرد چی میشد؟ جیل از اون طرف کارش داشت پیش میرفت اگه لیان تو شماره 4 میمرد چی میشد ؟ هیچی! نهایتا دختر رئیس جمهور کشته میشد و در نهایت ایدا جزیره رو میترکوند و کسی هم تهدید به حساب نمیومد یکم دیدمون رو تو داستان باز تر کنیم بهتر میتونیم نتیجه بگیریم که داستان شماره 4 ربطی به روند داستان اصلی نداره.

خب اگه وسکر زیر سایه سازمان بوده چرا کار هاشو خودسرانه انجام میداده و تو داستان اصلا حرفی در مورد اینکه برای سازمان فعالیت میکنه زده نمیشه؟ وسکر شخصیتی نیست که کپکام بیاد همینجوری حذفش کنه کلی سوال بی پاسخ سر همین وسکر وجود داره که با حذف کردنش بدون جوای باقی میمونه ولی از طرفی لیان که مرموزی تو کارش نیست ولی چون میخوان تو داستان مرموز نشونش بدن کنار ایدا قرارش میدن و چون میتونن ایدا رو مرموز کنن لیان رو کنارش قرار میدن

چون یه شخصیت خیلی مرموز نمیتونه داستان قوی ای داشته باشه اگه مرموز یاشه داستان نداره و اگه داستان داره پس رموز نیست اینا اومدن 2 عنصر رو تو داستان کنار هم قرار دادن تا بتونن جفت شخصیت ها رو داستان پردازی نسبی ای بهشون بدن شما خودت ببین لیان بدون ایدا نمیتونه داستان زیادی برای گفتن داشته باشه مگه اینکه تو شماره 4 بیان یه داستان دزد و پلیسی بهش بدن ایدا هم نمیتونه به تنهایی داستانی داشته باشه چون نمیخوان چیز زیادی ازش لو بدن پس اومدن این 2 تا رو داستانشونو با هم قاطی کردن تا بتونن یه داستان نسبی ای به نام اویل 4 بدن بیرون تا

هم تو نسل قبل کنسول ها بتونن حرفی برای گفتن داشته باشن هم اگه در اینده بخوان ربطش بدن بتونن کاری بکنن وگرنه خود شخصیت لیان یا ایدا انقدری داستان قوی ای ندارن به خاطر اون مسائلی که گفتم درضمن وسکر هم به همین راحتی ها نیست حذف کردنش خودتون ببینید برای حذف وسکر چند بار خیز برداشته کپکام ولی دیده نمیتونه حذفش کنه چون اونوقت داستانش لنگ میمونه به خاطر همین به یه بهونه ای برگردوندش
دقیقا کی گفته وسکر کاراشو خودسرانه انجام میداده ؟؟؟؟؟؟( البته تو شماره 5 خودسر بود )
وسکر کلی تو شماره 1 جون کند که بتونه از دید همه مخفی بشه تا بتونه برای سازمان کار کنه
حامد جان وسکر مرد و برگردوندن دوبارش خیلی لوس و بی مزه و خیلی هم تکراریه
تمام سوالات در مورد وسکر جواب داده شده و چیزی نمونده در واقع وسکر موقع درستی مرد
در مورد اون قسمت قرمز بیشتر توضیح بده اون برداشت خودته یا یه اصل ؟؟؟
چون من تا حالا همچین چیزی نشنیدم
نکته بعدی تمام مواردی که اشاره کردی سلیقه ای بود
دلیلی نداره چون تو داستان لیان و ایدا و کلیر رو نمی پسندی بکوبیش
بعد این داستان دزد و پلیسی دقیقا یعنی چی ؟؟؟؟ چون لیان در هر صورت باید اشلی رو نجات میداد اینم یخورده توضیح بده
فعلا داستان خوبا به قول شما تموم شده تو قسمت بعد هم چه بخوایم چه نخوایم باید داستان دوم تموم بشه
مطمئن باش یعد از اونم داستان ریبوت می شه میره و دیگه اثری از وسکر و کریس و لیانی که الان میشناسیم نمی مونه

محمد جان بیخیال
ببین تاپیک ما دوستانست و با هم رفیقیم ولی خداییش هر تاپیک دیگه ای بود این می شد امضای 20 30 تا یوزر

آخرین ویرایش:
دقیقا کی گفته وسکر کاراشو خودسرانه انجام میداده ؟؟؟؟؟؟( البته تو شماره 5 خودسر بود )
وسکر کلی تو شماره 1 جون کند که بتونه از دید همه مخفی بشه تا بتونه برای سازمان کار کنه
حامد جان وسکر مرد و برگردوندن دوبارش خیلی لوس و بی مزه و خیلی هم تکراریه
تمام سوالات در مورد وسکر جواب داده شده و چیزی نمونده در واقع وسکر موقع درستی مرد
در مورد اون قسمت قرمز بیشتر توضیح بده اون برداشت خودته یا یه اصل ؟؟؟
چون من تا حالا همچین چیزی نشنیدم
نکته بعدی تمام مواردی که اشاره کردی سلیقه ای بود
دلیلی نداره چون تو داستان لیان و ایدا و کلیر رو نمی پسندی بکوبیش
بعد این داستان دزد و پلیسی دقیقا یعنی چی ؟؟؟؟ چون لیان در هر صورت باید اشلی رو نجات میداد اینم یخورده توضیح بده
فعلا داستان خوبا به قول شما تموم شده تو قسمت بعد هم چه بخوایم چه نخوایم باید داستان دوم تموم بشه
مطمئن باش یعد از اونم داستان ریبوت می شه میره و دیگه اثری از وسکر و کریس و لیانی که الان میشناسیم نمی مونه

محمد جان بیخیال
ببین تاپیک ما دوستانست و با هم رفیقیم ولی خداییش هر تاپیک دیگه ای بود این می شد امضای 20 30 تا یوزر
افشین جان خودت سوالتو جواب دادی
سازمان همون امبرلا بود که ترکید و فقط ازش یه اسم موند
حالا من گفتم ببین کی بر میگردوننش و به قول خودمون لوس میکننش
والا من تا اونجایی که در مورد داستان نویسی میدونم و از اونایی که سررشته داشتن تو این قضیه پرسیدم بهم اینو میگفتن که تو یه داستان وقتی میخوای یکی رو مرموز کنی باید کم در موردش به مخاطبت بگی و یه جورایی برای مخاطب سوال ایجاد کنی و یه کاری کنی هی با "اگه" گفتن برای خودش داستان سازی کنه.
حالا من نمیدونم چقدر این حرفشون درسته یا نه ولی تو تمام داستان ها که الان بهشون فکر میکنم واقعا مرموز بودن شخصیت به این اصل پایبند بوده
چون شما نشنیدی دلیل بر نبودنش نیست (مثل همین orc چون ندیدیم دلیل بر نبودنشون نیست:d)
شاید سلیقه هم قاطیش شده باشه ولی توش منطق هم هست
من نگفتم نمیپسندم تو حرفام هم اصلا به ایدا و کلیر گیر ندادم که میکششیون وسط من فقط طرفم لیانه و داستان اویل 4 و هنوزم میگم بهترین بازی به نظر من اویل 2 هستش و هنوزم روی حرفم هستم ولی خودت قضاوت کن وجود لیان از اول یه نیاز نبوده تو این داستان فقط یه شخصیت اضافیه که اومده و نباید اینقدر بزرگ میشد کپکام به جای چسبیدن به داستان اصلی اومده داستان اویل 4 رو داده بیرون حداقل میتونستن یه ربطی به شماره های قبلی بدن نه اینکه داستانی بهش بدن که فقط جنبه ی پول سازی رو داشته باشه، میشد داستان رو طوری ساخت که بهترین داستان اویل رو داشته باشه ولی به جای اون اومدن یه داستانی که بیشتر به درد اسپین آف خوردن رو داره به جای داستان اصلی قالب کردن این ضعف داستان نویسه حتی نحوه ی شروع داستان اویل 4 هم به نظرم مشکل داره چون وقتی داستان با یه راوی شروع بشه و بیاد گذشت چند سال رو فقط بگه ضعفه اون داستان رو نشون میده (تو داستان نویسی اگه میخوای راوی به کار ببری تا داستانتو شروع کنی بهتره داستانت اقتباسی باشه تا اوریجینال) و اینا اومدن یه داستان اوریجینال رو با یه راوی شروع کردن شماره 4 به تنهایی داستانش خوبه اینو تو پست قبلیم هم گفتم ولی وقتی کنار داستان بقیه بازی ها بزاریم بی هدف بودنشو نشون میده که اینا اومدن با اضافه کردن یه شخصیت مرموز(ایدا) و یه شخصیتی که هنوز به طور کامل منسجم نشده (لیان) خواستن یه ربطی به اون داستانا بدن که نتونستن کاملش کنن من نمیخوام کاره میکامی رو زیر سوال ببرم ولی فکر کنم اون عمدا داستانشو ضعیف ساخته برای نسخه 4
داستان دزد و پلیسی به داستانی میگن که یکی میاد یکی رو میدزده و یه قهرمان تنهایی میاد میره دنبالش و تا سرحد مرگم شده میخواد اون طرف رو نجات بده (بازم میگم داستانش به تنهایی قوی و گیرا هست اما در کنار اون یکی داستان ها به درد نمیخوره )
افشین؟! حالا چرا اینجوری برخورد میکنی؟ اگه واقعا ناراحتت میکنه من چیزی نگم و فقط بیام اینجا پست هاتون رو بخونم برم خود تو گفتی اینجا میخوایم صحبت کنیم در مورد بازی و اگه کسی جنبشو نداره بهتره وارد بحث نشه حالا خودت داری اینجوری جبهه گیری میکنی؟ چون من دارم واقعیت رو میگم و نمیتونی قبول کنی اینجوری ناراحت شدی؟ من ازت معذرت میخوام اگه ناراحتت کردم و واقعا اگه میبینی این تیپ نوشتن ناراحتت میکنه بگو دیگه من میام اینجا اسپم میدم میگیم میخندیم بعد میزارم میرم باز فردا هم همینطور(اگه بقیه هم همین احساسو دارن خواهشا بهم بگن)
خب این مسلمه یه جایی این داستان تموم میشه و با یه ریبوت روبرو هستیم

با سلامی مجدد خدمت همه اویل خورا! قبلش بگم که من شدیداً طرفدار وسکر، لیان و کریس هستم (نکنه قانونی هست که فقط باید یکیشون رو انتخاب کنیم؟!) و این یعنی در برابر هیچ کدوم جبهه نمیگیرم و بیطرفم.
گفته های آقا افشین بنظرم جایه سؤال نمیزاره. اما چند تا سؤال از دوست گلم، داش حامد عزیز دارم(این معنیش این نیست که فقط ایشون میتونه ج بده)، که خوشحال میشم روشنمون کنن:
در ضمن من تازه واردم و از بزرگان و قدیمیهایه تاپیک عذر میخوام ولی اگه بچه ها تو تاپیک نتونن باهم به تبادل نظر بپردازن، پس کجا باید اینکارو بکنن؟! شاید اینجا باید فقط از بازی تبلیغ کنیم؟! و جا یه تعجبه که چرا هیچ کس دیگه ای وارد بحث نمیشه؟! مسلماً همه باید جنبه شنیدن حرفه مخالفه حرفشون رو داشته باشن دیگه! چون تاپیک خاصش همینه!
رفرنس بده؟! کجا گفتن که سازمان همون آمبرلاست؟!
هنوزم میگم بهترین بازی به نظر من اویل 2 هستش و هنوزم روی حرفم هستم ولی خودت قضاوت کن وجود لیان از اول یه نیاز نبوده
خب خوده شما که انقدر به عنصره داستان بها میدی چجوری به این نتیجه رسیدی؟!
لیان تو این داستان فقط یه شخصیت اضافیه که اومده و نباید اینقدر بزرگ میشد
بینگو!!!! زدی به هدف! خب دوست عزیزم محبوبیت لیان از همین شماره 2 شروع شد دیگه و طبق گفته خودت کپکام ایشون رو تو همون شماره بزرگ جلوه داده! اوکی؟! آیا به نظر خودت کپکام که انقدر جاه طلبه و همیشه سیاستهای مالی تو این شرکت حرف اول رو میزنه میاد خیلی بی جهت و بی هدف تو همون ساله 98 لیان رو بزرگ جلوه بده؟! نه عزیزم! اسم اینکار سرمایه گذاریه و میبینی که RE4 خوب پولی واسشون به جیب زد (که رقمش رو الان یادم نیست) اما مطمئن باش کپکام به این فروش هم راضی نیست و در اصل این قضیه از اونجایی آب میخوره که (برداشت خودمه) چون قراره ادامه داستان به نحوی رو لیان بچرخه و شاید تموم بشه، رو این کارکتر سرمایه گذاری میکنن تا طرفدارای کریس بعد از تموم شدن داستان کریس و وسکر (و احتمالاً بازنشستگی کریس) دنباله روی این قسمت از بازی هم باشن، همونطور که رو وسکر سرمایه گذاری کردن و بزرگش(بقوله خودت کبیر :d) کردن، تا حدی که همه RE5 رو به عشقه وسکر بازی کردن! (نه به عشقه کشتنه زامبی های تریل سوار و زنجیر کش!!!). مشتاقم که نظرت رو بدونم!
آفرین داستان 4 جانبی بود و کاملاً قبول دارم! اما این در اصل همون استدلالیه که گفتم، کپکام میخواد بگه: "این کارکتر هم هست، حواستون باشه تا به وقتش بگم..."
در آخر هم میگم، بچه ها بیاین باهم دوست باشیم =)):))

با سلامی مجدد خدمت همه اویل خورا! قبلش بگم که من شدیداً طرفدار وسکر، لیان و کریس هستم (نکنه قانونی هست که فقط باید یکیشون رو انتخاب کنیم؟!) و این یعنی در برابر هیچ کدوم جبهه نمیگیرم و بیطرفم.
گفته های آقا افشین بنظرم جایه سؤال نمیزاره. اما چند تا سؤال از دوست گلم، داش حامد عزیز دارم(این معنیش این نیست که فقط ایشون میتونه ج بده)، که خوشحال میشم روشنمون کنن:
در ضمن من تازه واردم و از بزرگان و قدیمیهایه تاپیک عذر میخوام ولی اگه بچه ها تو تاپیک نتونن باهم به تبادل نظر بپردازن، پس کجا باید اینکارو بکنن؟! شاید اینجا باید فقط از بازی تبلیغ کنیم؟! و جا یه تعجبه که چرا هیچ کس دیگه ای وارد بحث نمیشه؟! مسلماً همه باید جنبه شنیدن حرفه مخالفه حرفشون رو داشته باشن دیگه! چون تاپیک خاصش همینه!

رفرنس بده؟! کجا گفتن که سازمان همون آمبرلاست؟!

خب خوده شما که انقدر به عنصره داستان بها میدی چجوری به این نتیجه رسیدی؟!

بینگو!!!! زدی به هدف! خب دوست عزیزم محبوبیت لیان از همین شماره 2 شروع شد دیگه و طبق گفته خودت کپکام ایشون رو تو همون شماره بزرگ جلوه داده! اوکی؟! آیا به نظر خودت کپکام که انقدر جاه طلبه و همیشه سیاستهای مالی تو این شرکت حرف اول رو میزنه میاد خیلی بی جهت و بی هدف تو همون ساله 98 لیان رو بزرگ جلوه بده؟! نه عزیزم! اسم اینکار سرمایه گذاریه و میبینی که RE4 خوب پولی واسشون به جیب زد (که رقمش رو الان یادم نیست) اما مطمئن باش کپکام به این فروش هم راضی نیست و در اصل این قضیه از اونجایی آب میخوره که (برداشت خودمه) چون قراره ادامه داستان به نحوی رو لیان بچرخه و شاید تموم بشه، رو این کارکتر سرمایه گذاری میکنن تا طرفدارای کریس بعد از تموم شدن داستان کریس و وسکر (و احتمالاً بازنشستگی کریس) دنباله روی این قسمت از بازی هم باشن، همونطور که رو وسکر سرمایه گذاری کردن و بزرگش(بقوله خودت کبیر :d) کردن، تا حدی که همه RE5 رو به عشقه وسکر بازی کردن! (نه به عشقه کشتنه زامبی های تریل سوار و زنجیر کش!!!). مشتاقم که نظرت رو بدونم!
آفرین داستان 4 جانبی بود و کاملاً قبول دارم! اما این در اصل همون استدلالیه که گفتم، کپکام میخواد بگه: "این کارکتر هم هست، حواستون باشه تا به وقتش بگم..."
در آخر هم میگم، بچه ها بیاین باهم دوست باشیم =)):))
اولا اینو بگم که اینجا کسی با کسی دشمنی نداره که میگی بیایید با هم دوست باشیم داریم صحبت میکنیم حالا یکی میاد یه حرفی میزنه بعد ثابت میشه اشتباه بوده و یکی هم میائ یه حرفی میزنه و معلوم میشه درست میگه دلیل بر این نیست که ما با هم دشمنی داریم کل این بحث 1-2 روزه به این برمیگرده که داستان 4 ضعیفه و شخصیت هاش هم لازم و ملزوم هم هستن
درمورد رفرنس هم من این حرف رو از روی برداشت خودم نسبت به اونچه که دیدم و شنیدم میگم سازمان از داخل به آمبرلا نفوذ کرد توسط وسکر و بعد آمبرلا رو متلاشی کرد تا اینجا درست ولی همون عناصر آمبرلا بودن که رفتن به سازمان پیوستن (حالا همشون نه ولی یه تعداد مهمی رفتن) و وقتی دارن از تمام ویروس ها نمونه برداری میکنن پس مشخصه که خود آمبرلا بوده وقتی این اشخاص میان و به آمبرلا پشت میکنن دلیل نمیشه که آمبرلا همون سازمان نیست برداشتم اینه که آمبرلایی که قرار بود از بین بره توسط سازمان از بین رفت ولی همون افراد به اسم سازمان یه آمبرلای دیگه ساختن فقط اسمش عوض شده ولی اصل قضیه سرجاش مونده (در آینده هم مشخص میشه) ببین خوب بودن بازی شماره 2 چه ربطی به عناصر داستان داره؟ داستان بازی 2 قوی بوده ولی شخصیت لیان اگه تو بازی نمیومد به بدنه ی اصلی داستان صدمه ای نمیخورد چون همون گروه به برکین حمله میکردن و همون قضیه ادامه پیدا میکرد تو داستان 4 هم همینه به نظر من فقط داستان شماره 4 رو برای این ساختن که یکم ایدا رو از مرموزی در بیارن و مشخص کنن سازمان پشت قضیه بوده و ایدا هم نیتش این بوده به اون نمونه برسه و باز اینجا میبینیم که لیان نقش مهمی نداشته و با وجود ایدا یکم نقشش پر رنگ میشه ولی داستان رو اگه کامل بررسی کنید متوجه میشید بودن و نبودن لیان تاثیری روی داستان نداره حتی تو شماره 4 این قضیه خیلی تابلو تر هست کپکام شخصیت لیان رو فقط برای این ساخته که هم به قول آرتاس ازش پول در بیاره هم میخواد یه جای در رو برای خودش بزاره تا اگه داستانش یه جایی به بن بست رسید بتونه از اون استفاده کنه و داستان رو سرهم کنه تمومش کنه(داستان کلی رو نمیگم داستان بازی رو میگم)
کپکام لیان رو نمیخواست بزرگ جلوه بده این فن ها بودن که بزرگش کردن و اونا هم دیدن که لیان محبوب شده ازش برای مقاصد اقتصادیشون استفاده کردن من جدا از سرمایه گزاری اسمشو میزارم شیر اطمینان چون احساس خطر کردن و نمیخوان داستانشون قفل بشه و میخوان از لیان و شرکتی به اسم "سازمان" و حتی خود ایدا راه نجاتی برای داستان نویسیشون پیدا کنن
من شاید اطلاعاتم کم باشه تو این ضمینه خب چون خیلی از بازی ها رو نرفتم ولی اینو میدونم که داستان پردازی کجا خوب انجام شده و کجا بد انجام شده و وقتی به کل داستان از شماره یک تا 5 نگاه میکنم شماره 4 بی ربط ترین داستان رو داره من خودم تو اویل 2 طرفدار لیان بودم ولی بعد از اویل 4 فهمیدم شخصیت لیان نمیتونه به تنهایی یه بازی رو رو دوشش بکشه و باید در کنار یه شخصیت خیلی بزرگتر قرار بگیره تا از بزرگی اون یه چیزی هم نصیب این شخصیت بشه. شاید تو اویل 2 اینطوری بود و به تنهایی میشد این برداشت رو کرد که لیان مثل کریس میتونه تنها پیش بره ولی تو اویل 4 مطمئن شدم همچین چیزی نیست و بعد از دیدن انیمیشن دیجنریشن فهمیدم که کپکام میخواد اونو تکرو کنه ولی هنوز نتونسته داستان قوی ای براش پیدا کنه چنانچه میبینیم تو دمنیشن هم داره میارش تا بتونه یکم انسجام بهش بده و نهایتا شکم به این میره که آره ممکنه با لیان داستان رو تموم کنه و بره برای ریبوت کردنش
ما با هم دوستیم شما چطور؟:d

(منم میخوام همه شرکت کنن بابا من اطلاعاتم کمه ولی خب یه چیزایی میدونم دارم ازش دفاع میکنم شماها هم بیایید)

آخرین ویرایش:
چند تا عکس جدید از re: orc خوشتون که نمیاد میدونم ولی امیدوارم بدتون نیاد.

Wow . این RE هست؟:-/

از اون علامت بزرگ فشنگ رو پایین صفحه و اون مپ مزخرف بالای صفحه حالم به هم خورد. یاد Call Of Duty می افتم. زامبی ها شبیه دبیر ورزش هستند تا زامبی:d

چند تا عکس جدید از re: orc خوشتون که نمیاد میدونم ولی امیدوارم بدتون نیاد.:d

جالبه، ولی متأسفانه احساس خاصی نسبت به این عکسا ندارم:|، تنها چیزی که در این تصاویر من رو خوشحال کرد، دیدن این هیولای به اصطلاح زبون دراز بود، من خیلی از این موجودات خوشم میاد!:d

افشین جان خودت سوالتو جواب دادی
حالا من گفتم ببین کی بر میگردوننش و به قول خودمون لوس میکننش
والا من تا اونجایی که در مورد داستان نویسی میدونم و از اونایی که سررشته داشتن تو این قضیه پرسیدم بهم اینو میگفتن که تو یه داستان وقتی میخوای یکی رو مرموز کنی باید کم در موردش به مخاطبت بگی و یه جورایی برای مخاطب سوال ایجاد کنی و یه کاری کنی هی با "اگه" گفتن برای خودش داستان سازی کنه.
حالا من نمیدونم چقدر این حرفشون درسته یا نه ولی تو تمام داستان ها که الان بهشون فکر میکنم واقعا مرموز بودن شخصیت به این اصل پایبند بوده
چون شما نشنیدی دلیل بر نبودنش نیست (مثل همین orc چون ندیدیم دلیل بر نبودنشون نیست:d)
شاید سلیقه هم قاطیش شده باشه ولی توش منطق هم هست
من نگفتم نمیپسندم تو حرفام هم اصلا به ایدا و کلیر گیر ندادم که میکششیون وسط من فقط طرفم لیانه و داستان اویل 4 و هنوزم میگم بهترین بازی به نظر من اویل 2 هستش و هنوزم روی حرفم هستم ولی خودت قضاوت کن وجود لیان از اول یه نیاز نبوده تو این داستان فقط یه شخصیت اضافیه که اومده و نباید اینقدر بزرگ میشد کپکام به جای چسبیدن به داستان اصلی اومده داستان اویل 4 رو داده بیرون حداقل میتونستن یه ربطی به شماره های قبلی بدن نه اینکه داستانی بهش بدن که فقط جنبه ی پول سازی رو داشته باشه، میشد داستان رو طوری ساخت که بهترین داستان اویل رو داشته باشه ولی به جای اون اومدن یه داستانی که بیشتر به درد اسپین آف خوردن رو داره به جای داستان اصلی قالب کردن این ضعف داستان نویسه حتی نحوه ی شروع داستان اویل 4 هم به نظرم مشکل داره چون وقتی داستان با یه راوی شروع بشه و بیاد گذشت چند سال رو فقط بگه ضعفه اون داستان رو نشون میده (تو داستان نویسی اگه میخوای راوی به کار ببری تا داستانتو شروع کنی بهتره داستانت اقتباسی باشه تا اوریجینال) و اینا اومدن یه داستان اوریجینال رو با یه راوی شروع کردن شماره 4 به تنهایی داستانش خوبه اینو تو پست قبلیم هم گفتم ولی وقتی کنار داستان بقیه بازی ها بزاریم بی هدف بودنشو نشون میده که اینا اومدن با اضافه کردن یه شخصیت مرموز(ایدا) و یه شخصیتی که هنوز به طور کامل منسجم نشده (لیان) خواستن یه ربطی به اون داستانا بدن که نتونستن کاملش کنن من نمیخوام کاره میکامی رو زیر سوال ببرم ولی فکر کنم اون عمدا داستانشو ضعیف ساخته برای نسخه 4
داستان دزد و پلیسی به داستانی میگن که یکی میاد یکی رو میدزده و یه قهرمان تنهایی میاد میره دنبالش و تا سرحد مرگم شده میخواد اون طرف رو نجات بده (بازم میگم داستانش به تنهایی قوی و گیرا هست اما در کنار اون یکی داستان ها به درد نمیخوره )
افشین؟! حالا چرا اینجوری برخورد میکنی؟ اگه واقعا ناراحتت میکنه من چیزی نگم و فقط بیام اینجا پست هاتون رو بخونم برم خود تو گفتی اینجا میخوایم صحبت کنیم در مورد بازی و اگه کسی جنبشو نداره بهتره وارد بحث نشه حالا خودت داری اینجوری جبهه گیری میکنی؟ چون من دارم واقعیت رو میگم و نمیتونی قبول کنی اینجوری ناراحت شدی؟ من ازت معذرت میخوام اگه ناراحتت کردم و واقعا اگه میبینی این تیپ نوشتن ناراحتت میکنه بگو دیگه من میام اینجا اسپم میدم میگیم میخندیم بعد میزارم میرم باز فردا هم همینطور(اگه بقیه هم همین احساسو دارن خواهشا بهم بگن)
خب این مسلمه یه جایی این داستان تموم میشه و با یه ریبوت روبرو هستیم
حامد جان داداشم
بیخیال فقط یه چیزی بگم سخت در اشتباهی
سازمان آمبرلا نیس باور کن کلا این دوتا باهم رقیب بودن یه موقع ناراحت نشیا ولی خب چون اطلاعاتت کمه درست برداشت نکردی اون تاریخچه نیما رو یه دور مرور کن یادت بیاد که چرا وسکر آمبرلا رو پیچوند
در مورد لیان هم بگم قبلا زیاد سرش بحث شده ولی چه بخوایم چه نخوایم جز شخصیت های اساسی
در ضمن یه سوال داشتم ازت به نظرت اگه لیان به داستان دوم رزیدنت ایول پایان نده کی باید بده و با چه انگیزه ای
داداش از دس من ناراحت نشو فک کنم بد خوندی کامنت های منو اگر بد صحبت کردم معذرت می خوام دل خور نشو
------------------------------------------------------------------------------------
بچه ها دیروز re 4 hd رو گرفتم نشستم پاش به زودی یه مطلب می نویسم دربارش
اگه نسخه گیم کیوب رو بازی نکردین حتما حتما بگیرین بازیش کنین بد جوری یاد خاطراتم افتادم فقط یه نکته ای رو بگم
کپکام روشنایی بازی رو نسبت به نسخه گیم کیوب زیاد کرده به طوری که تو مرحله شب به جای اینکه شما گانادو هارو با زدن رعد و برق ببینین به راحتی دیده می شن برای اینکه همون لذت و ترس رو ببرین روشنایی بازی رو از تو آپشن بزارین روی منفی 17 تا حالشو ببرین

---------- نوشته در 01:04 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:03 PM ارسال شده بود ----------

چند تا عکس جدید از re: orc خوشتون که نمیاد میدونم ولی امیدوارم بدتون نیاد.:d

حمید دستت درد نکنه
البته عکسا جدید نیستا :دی
قدر شماره 4 رو ندونستیم این بلا سرمون اومد :(

آخرین ویرایش:

حمید دستت درد نکنه
البته عکسا جدید نیستا :دی
قدر شماره 4 رو ندونستیم این بلا سرمون اومد :(

من ندیده بودم دقیقا اینارو تا امروز افشین جان. شایدم واسه دمو ها بوده که عکس گرفتن. فقط اگه وسط خیابون میدون جنگ نمیشد باز بازیش بدک نبود. افسوس ...

آخرین ویرایش:
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or