بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
به نام خدا

resident evil:the darkside chronicles

حتما خبرهایی راجع به قسمت جدید مجموعه ی رزیدنت اویل با عنوان the darkside chronicles (ماجراهای آن سوی تاریکی) شنیده اید.این بازی قرار است که در آبان ماه امسال و فعلا فقط برای کنسول wii عرضه شود.این بازی در واقع در ادامه ی بازی ماجراهای آمبرلا (the umbrella chronicles) ساخته می شود.چون در ماجراهای آمبرلا هیچ مرحله ای راجع به داستان اصلی رزیدنت اویل 2 و کد ورونیکا(یا به طور کلی لیون و کلیر) وجود نداشت.علتش هم این بود که ماجراهای آمبرلا همانطور که از اسمش پیداست درباره ی فعالیتها و کارکنان شرکت آمبرلاست .چیزی که در رزیدنت اویل 2 و کد ورونیکا کمتر به آن پرداخته شده بود.ولی برعکس دارک ساید این نقص را جبران کرده و بیشتر مختص حوادث این دو بازی و لیون و کلیر است.این بازی هم مانند ماجراهای آمبرلا اول شخص است.با این تفاوت که در ماجراهای آمبرلا فقط برداشتی کلی از هر داستان شده بود و بسیاری از شخصیتهای اصلی از آن حذف شده بودند.(مثل بری که خودت اشاره کردی.)ولی در دارک ساید هر سناریو بسیار طولانی و تقریبا در حکم یک بازی کامل است.علاوه بر اینکه تمام حوادث و جزئیات داستان و همچنین تمام شخصیتها حتی شخصیتهای فرعی هم در آن حضور دارند.و به طور کلی از نظر داستانی خیلی از ماجراهای آمبرلا کامل تر و معتبرتر است.البته یک سناریوی جدید با یک داستان جدید و بسیار غیر منتظره و جالب هم در این بازی وجود دارد.چون هر سناریوی این بازی بسیار طولانی است تعداد سناریوهای کمتری هم دارد.تاکنون 3 سناریوی اصلی از این بازی آشکار شده است که به ترتیب و با قرار دادن تصاویری از هر سناریو به آنها می پردازم:
memory of a lost city
این سناریو که نخستین سناریوی بازی هم هست داستان رزیدنت اویل 2 را روایت می کند.شخصیتهای اصلی و قابل انتخاب آن هم مثل نسخه ی اصلی،لیون و کلیر هستند.و نکته ی جالب اینکه کلیر و لیون برخلاف نسخه ی اصلی از هم جدا نمی شوند و همیشه در کنار هم خواهند بود.به طوریکه اگر کلیر را انتخاب کنید لیون شما را همراهی خواهد کرد و اگر لیون را انتخاب کنید کلیر در طول بازی با شما خواهد بود.(مثل کریس و شوا در رزیدنت اویل 5) فقط آنها در یک بخش کوتاه از بازی از هم جدا می شوند.در ضمن بازی داستان سناریوهای کلیرA/لیونB را روایت می کند که داستان اصلی رزیدنت اویل 2 را شامل می شود.با این تفاوت که برخلاف نسخه ی اصلی گردنبند شری به دست ایدا نمی افتد و از او جدا نمی شود.در حالی که در نسخه ی اصلی و در سناریوی کلیرA/لیونB گردنبند شری به دست ایدا می افتد.در واقع دارک در ساید داستان اصلی رزیدنت اویل 2 اصلاح شده است و این یکی دیگر از نشانه های معتبرتر بودن این بازی نسبت به ماجراهای آمبرلاست. همچنین چون لیون و کلیر در این بازی اغلب با هم هستند در این بازی برای نخستین بار کلیر و ایدا با هم ملاقات می کنند و همراه می شوند!همچنین سایر شخصیتهای رزیدنت اویل 2 مثل ایدا،شری،ویلیام و آنت بیرکن،هانک،بن برتالوسی و برایان آیرونز هم در این سناریو حضور دارند.
Game of oblivian
این سناریو که دومین سناریوی دارک ساید است مربوط به داستان رزیدنت اویل:کد ورونیکا است.که خودش به دو قسمت تقسیم می شود.(درست مانند نسخه ی اصلی) شما در نیمه ی اول این سناریو می توانید بین کلیر و استیو یکی را انتخاب کنید و دیگری شما را همراهی خواهد کرد.(بر خلاف کد ورونیکای اصلی که در آن استیو یک شخصیت جانبی بود او در این بازی به عنوان یکی از قهرمانان اصلی ایفای نقش خواهد کرد.) در نیمه ی دوم این سناریو جای استیو با کریس عوض می شود و شما باید بین کلیر و کریس یکی را انتخاب کنید و برخلاف نسخه ی اصلی کلیر و کریس در طول بازی در کنار هم هستند.آلبرت وسکر،آلفرد ،الکسیا و الکساندر آشفورد هم در این سناریو حضور دارند.
operation:javier
این سومین و احتمالا آخرین سناریوی دارک ساید است و همان سناریوی جدیدی است که گفتم داستانش غافلگیر کننده است.داستان این سناریو در سال 2002 یعنی یک سال پیش از نابودی کامل شرکت آمبرلا و دو سال قبل از ماجرای رزیدنت اویل 4 اتفاق می افتد و شخصیتهای اصلی و قابل انتخاب آن هم لیون و شخصیت محبوب رزیدنت اویل 4 یعنی جک کراوزر هستند!در واقع این داستان زمانی اتفاق می افتد که لیون و کراوزر با هم دوست و همکار بوده اند.(در دیالوگهایی در خود رزیدنت اویل 4 هم به این موضوع اشاره هایی شد.) داستان از اینجا شروع می شود که لیون کراوزر که مامور ویژه ی دولت هستند برای پیدا و دستگیر کردت شخصی به نام جاوییر هیدالگو به منطقه ای در آمریکای جنوبی اعزام می شوند.هیدالگو یکی از محققان سابق آمبرلا و کسی است که دختران جوان را می دزدید تا از آنها برای انجام آزمایشاتش بر روی ویروس T-veronica استفاده کند.لیون و کراوزر پس از رسیدن به محل مورد نظر با یک فاجعه ی شیوع ویروس T در یک منطقه ی مسکونی مواجه می شوند تنها بازمانده ی این حادثه هم دختر جوانی به نام مانوالا می باشد که یکی از همان دخترانی است که توسط هیدالگو ربوده شده بودند که البته در طول بازی توسط لیون و کراوزر نجات پیدا می کند.در ضمن در انتهای این سناریو نشان داده می شود که کراوزر در یک حادثه ی تصادف هلیکوپتر کشته می شود و لیون هم خیال می کند که او مرده است.در حالی که کراوزر هنوز زنده است و به طرزی که هنوز مشخص نشده است به استخدام وسکر درآمده است.بقیه ی ماجرا را هم که در رزیدنت اویل 4 دیدید.

امیدوارم که از خواندن این مطالب لذت برده باشید.چون اولین مطلب من در این سایت بود.فقط لطفا نظر یادتون نره.چون نظرات شما من رو دل گرم می کنه.
و اما آخرین و جذابترین بخش این مطلب که چند دموی دیدنی و جذاب از این بازی می باشد که البته برای راحت تر دیدن دموها بهتر است که پس از باز شدن هر صفحه دمو را متوقف کنید و بگذارید تا به طور کامل لود شود و بعد آن را تماشا کنید.این هم دموها:

http://www.gametrailers.com/user-movie/re-the-darkside-chronicles/322738 (دموی مربوط به سناریوها 1 و 2)

http://wii.ign.com/dor/objects/1432...-chronicles/videos/tgs09_re_dark_piranas.html (دموی مربوط به سناریوی سوم )

آخرین ویرایش:

sajjad_mabani

کاربر سایت
May 28, 2006
490
نيما جان منون واقعا عالي بود.
پيشنهادي هم دارم. البته با اجازه صاحب تاپيك.
پيشنهاد ميكنم عنوان تاپيك به آرشيو رزيدنت اويل تغيير پيدا كنه

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
نترس تاپیک نمی خوابه.مگه من مرده باشم.(دور از جون-خدا نکنه.)ولی شما می تونید فعلا به مطالعه ی بیوگرافی شخصیتها-لینک جیل و پیش نمایش دارک ساید مشغول باشید و اطلاعاتتون در مورد رزیدنت اویل رو بالا ببرید!
و اما یک درد دل کوتاه:
همه به دنبال گرافیک بازیها هستند نه داستان.و اینجور افراد اعصابم رو خورد می کنند.من خودم کسانی رو می شناسم که عاشق بازی رزیدنت اویل هستند.ولی حتی اسم یکی از شخصیتهایش را هم نمی دانند.برای من که گرافیک اصلا مهم نیست.حتی اگه به من باشه اویل 1 با اویل 5 برام هیچ فرقی نمی کنه.تازه من از اینکه توی یک سایت مطالب مربوط به رزیدنت اویل رو بخونم بیشتر لذت می برم تا اینکه بخوام رزیدنت اویل 5 رو بازی کنم!

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,214
نام
امیر محمود
ممنون از دوستان با مطالب ارزشمندی که گذاشتین.;)مخصوصا اقا احد و اقا نیما.
لطفا اگر می شه کمی در مورد رزیدینت اویل6و7 که بالا لینک داده بودین توضیح بدید؟(انگلیسی مون ضعیفه!):cheesygri;)

نیما ردفیلد

کاربر سایت
Sep 22, 2009
454
نام
نیما
محمد رضا جان.خودت رو کشتی با این تبلیغات گسترده ات!خوب اگه کسی مشتری بود می گفت دیگه.:cheesygri
...............................................................................................................................................
در ضمن رزیدنت اویل 6 و 7 هم فعلا در کار نیست.اون چیزی که من لینک کردم فقط ایده های طرفداران رزیدنت اویل برای ساخت قسمتهاب بعدی ایت که البته اون موقع خودم هم نمی دونستم.ولی ناراحت نشید.ان شاالله رزیدنت اویل 6 هم میاد و قهرمان اصلی اش هم کلیر است.
در ضمن من چند وقت پیش یک بیت شعر از خودم در وصف کلیر سروده بودم که مضمونش این بود:
تو دادی کریس را رهایی/تو کردی لیون را هوایی!
که البته خیلی هم تابلو بود و تقریبا میشه گفت که برعکس بود! :cheesygri
ولی حالا به صورت زیر اصلاحش کردم:
تو دادی شری را رهایی/تو کردی استیو را هوایی!
نظر یادتون نره.از همه ی شما به خاطر لطفی که به من دارید متشکرم.راستی یک نقد توپ هم از رزیدنت اویل 5 آماده کرده ام که به زودی میذارمش.در ضمن از بیوگرافی کراوزر هم یادم نرفته.فقط فعلا کمی سرم شلوغه.فقط جون هر کی دوست دارید منتظر من و احد نباشید و خودتون هم در مورد مباحث مختلف رزیدنت اویل بحث و نقد و بررسی کنید و اگه می تونید مطالب جدیدی بذارید.نا سلامتی شما طرفدار رزیدنت اویل هستید و باید نام رزیدنت اویل را در اوج نگه دارید.بازم ممنونم.

محمد رضا mr

کاربر سایت
Jun 9, 2009
1,744
نام
محمدرضا
بچه ها به نظرتون غول اخر سری بعد evil یعنی evil6 کیه و نقش اصلی رو کی ایفا میکنه؟
به احتمال زیاد وسکر نمرده اگه evil6بیاد ممکنه غول آخرش باشه.نقش اصلی رو نمیدونم ولی خداکنه یکی باشه که غافلگیر بشیم مثل کارلوس(همونی که تو evil3بود!!)یا یه شخصیت جدید!!
ولی این طوریم حال میده ها که ما مثلا وسکر باشیم و دنبال اهداف مخرب خودمون بریم مثلا بریم فلان ویروس رو از فلان جا برداریم و تو فلان جا منتشرش کنیم!!!!!
البته همچین چیزی امکان نداره اگه بشه دیگه اسم بازی رو evilنمیذارن!.
خوب حالا سوال خودم......
امکان داره تو سری های بعدی اویل بازم یه ویروسی (مثل ویروس T)منتشر بشه و مثل evil1,2,3همه ی شهر زامبی بشن؟(یعنی صدای آآآآآآ......بکشن و آروم آروم و تاتان تاتان راه بیان؟دلمون تنگ شده!!!!:biggrin1:)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر