بحث و تبادل نظر در مورد سری Resident Evil

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
والا این حرف خودتم هست که گفتی فقط داستان واست مهمه:D وگرنه ما چیکار داریم در موردت حکم صادر کنیم.{20}
ولی انصافا اگه منظورت اینه که داستان و شیوه روایت داستان در فضای تاثیر گذار و اتمسفر گیرا تاثیر به مراتب بیشتری داره .حرف خوبی زدی.
چیزی که متاسفانه RE5 ازش بی نصیبه.این بازی واقعا داستان قوی و شخصیت پردازی خوبی داره و به اصل داستان برگشته بوده ولی از نبود اتمسفر گیرایی مانند نسخه های کلاسیک رنج میبره. ولی با این حال من تا اواسط بازی از همون اتمسفر نسخه 5هم بدم نیومد.چون بنظر میومد خالی از تاثیر نیست. من عادت دارم به عمق لوکیشن ها و اتمسفر بازی توجه بکنم.واسه همین وقتی RE3 رو بازی میکنم حدود 10 ساعت طول میکشه تا بازی رو تموم کنم.بنظر من جذابترین اتمسفر رو این نسخه داره و با اختلاف کمی ریمیک.
در کل به عنوان فن یک بازی به کسانی که با نسخه های کلاسیک زیاد حال نمیکنن توصیه میکنم یه بار با حوصله به عمق طراحی لوکیشن ها توجه کنن فارغ از گرافیک ضعیفشون .اینکه چرا شهر درهم ریختس چرا صدای باد میاد.چرا ماشین ها منفجر شده ان چرا از سقف اب میچکه..مسلما اگه سازنده میخواست میتونس اینها رو لحاظ نکنه ولی حتما دلیلی داشته.اگه این موارد رو در نظر بگیریم لذتی دو چندان از داستان بازی میبریم .

چه عجب اسماعیل :D انگار یه سر به تاپیک میزنی :-"
در مورد اتمسفر و طراحی لوکیشن ها کاملا باهات موافقم. طراحی عمارت مارکوس و اسپنسر. قطار نسخه 0. طراحی بینظیر شهر راکون و اون اتمسفر سنگینی که حاکم بود. روستاهای نسخه 4 و اون اتمسفر مرموزشون. هرچند طراحی لوکیشن های 5 خیلی خوب بود ولی به هیچ وجه اون حس تیره و وهم آلود نسخه های کلاسیک رو نداشت.

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
والا این حرف خودتم هست که گفتی فقط داستان واست مهمه:D وگرنه ما چیکار داریم در موردت حکم صادر کنیم.{20}
ولی انصافا اگه منظورت اینه که داستان و شیوه روایت داستان در فضای تاثیر گذار و اتمسفر گیرا تاثیر به مراتب بیشتری داره .حرف خوبی زدی.
چیزی که متاسفانه RE5 ازش بی نصیبه.این بازی واقعا داستان قوی و شخصیت پردازی خوبی داره و به اصل داستان برگشته بوده ولی از نبود اتمسفر گیرایی مانند نسخه های کلاسیک رنج میبره. ولی با این حال من تا اواسط بازی از همون اتمسفر نسخه 5هم بدم نیومد.چون بنظر میومد خالی از تاثیر نیست. من عادت دارم به عمق لوکیشن ها و اتمسفر بازی توجه بکنم.واسه همین وقتی RE3 رو بازی میکنم حدود 10 ساعت طول میکشه تا بازی رو تموم کنم.بنظر من جذابترین اتمسفر رو این نسخه داره و با اختلاف کمی ریمیک.
در کل به عنوان فن یک بازی به کسانی که با نسخه های کلاسیک زیاد حال نمیکنن توصیه میکنم یه بار با حوصله به عمق طراحی لوکیشن ها توجه کنن فارغ از گرافیک ضعیفشون .اینکه چرا شهر درهم ریختس چرا صدای باد میاد.چرا ماشین ها منفجر شده ان چرا از سقف اب میچکه..مسلما اگه سازنده میخواست میتونس اینها رو لحاظ نکنه ولی حتما دلیلی داشته.اگه این موارد رو در نظر بگیریم لذتی دو چندان از داستان بازی میبریم .

بله.قطعا داستان برام در درجه ی اوله و به این مسئله هم افتخار میکنم.الآن هم فقط به خاطر داستان 7 منتظرش هستم.ولی اگه قرار باشه بین داستان و گیم پلی یکی رو انتخاب کنم ، 100 درصد انتخابم داستان خواهد بود.تا حدی که حاضرم اصلا سری استراتژیک بشه ، ولی داستان مهم و خوبی داشته باشه.اما خب مسئله اینجاست که ما الآن قرار نیست بین داستان و گیم پلی ، فقط یکی رو انتخاب کنیم.از طرفی هیچکس نمیتونه جذابیت های گیم پلی این سری رو (حتی بدون داستانش) انکار کنه !

گل گفتی.بله.گیم پلی قطعا روی داستان تاثیر میذاره.نمونه ی بارزش هم همین 5 که خودت گفتی.داستان بازی شاهکار بی بدیل بود و به نظر شخصی من ، عظمت و فلسفه ای به اندازه ی داستان کل سری داشت.ولی متاسفانه گیم پلی متوسط و تقلیدی اون باعث شد که داستانش از چشم اکثر فن ها بیفته.مخصوصا فن های مدرن که اکثرا فقط به ظاهر یک بازی نگاه میکنند و براساس ظاهرش قضاوت میکنند.برای این فن ها ، قطعا نسخه ی 5 با نسخه ی 4 حتی قابل مقایسه هم نیست.چون نه از گذشته و ابهامات داستان سری خبر دارن و نه منتظرشون بودن.صرفا دنبال یک بازی خوش ساخت با گیم پلی جذاب هستن.همین و بس !

آخرین ویرایش:

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
یکی از فانتزیام اینه که گیمپلی و دمو رزیدنت ایول 2 ریمیک تو e3 پخش بشه با دوربین قابل سوییچ کردن هم کلاسیک هم مث 4 باشه تهشم یهو یه تیزر از 7 نشون بدن ک ترسناک باشه با حضور جیل و ربکا ---- کریس هم ب هیچ وجه نباشه دیگه زیاد دیدیمش :|

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
یکی از فانتزیام اینه که گیمپلی و دمو رزیدنت ایول 2 ریمیک تو e3 پخش بشه با دوربین قابل سوییچ کردن هم کلاسیک هم مث 4 باشه تهشم یهو یه تیزر از 7 نشون بدن ک ترسناک باشه با حضور جیل و ربکا ---- کریس هم ب هیچ وجه نباشه دیگه زیاد دیدیمش :|

حرف حساب واقعا جواب نداره.حیف که بیشتر به رویا شبیهه ! :|

رحمان ، تو همیشه از کسایی بودی که من واقعا قبولشون داشتم و از مباحثه باهشون لذت میبردم.فقط نمیدونم چرا اینقدر اینجا کم فعالی ! :D

در مورد حضور جیل و مخصوصا ربکا و عدم حضور کریس (و همچنین لیون و ایدا از نظر خودم) توی 7 هم به شدت موافقم ! :)>-

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Uzumaki Naruto

Tifa Lockhart

Claire Redfield سابق :)
کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna

اینم خیلی خوبه اما من ترجیح می دم جیل و ربکا نباشن. البته ربکا باشه بد هم نیست ولی جیل دیگه نیازی بهش نیست

• Like
Reactions: Uzumaki Naruto

gamer1998y

کاربر سایت
May 18, 2014
660
نام
شهاب
واقا اگه یک باز از این عادت بد کاپکم وحتی ژاپنی ها که خیلی ترسو و ریسک نکن هستن تو بازی سازی خوشم اومده باشه و به نفعم باشه:Shrewd:سر همین رمیکه 2 هست که باعث میشه کاپکم بیاد بازی رو با دوربین کلاسیک بسازه و مدرنش نکنه چون میترسه خراب کنه :Excited:
راستی اینم بگم، خوب برای بحث کردن،اویل 2یه مود داره به اسم ایکس تریم بتل که همتون خوب میدونین،و اینکه کریس هم توش هست حالا خیلی دوست دارم بدونم که این کریسو چطور طراحی میکنن 1 مثل اویل یک معمولی2مثل ورونیکا کشیده و درشت یا3 مثل 5 گولاخخخخخ.فقط کاش حذفش نکنن

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Forza 6

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
برای این که جیل باید باشه دلیلی دارین ؟؟ :|

فکر میکنم بیش از چند بار ، دلایلم رو حداقل خدمت شما گفتم.ولی باز هم میگم.چون ممکنه واسه ی بعضیا جدید باشه!

اولا اینکه بله.از لحاظ داستانی نقش جیل توی همون 5 تموم شد.ولی مسئله اینجاست که کپکام صرفا به دنبال دلیل داستانی نمیگرده.همونطور که نقش کریس هم مثل جیل ، در 5 تموم شد رفت.ولی به خاطر اصرار فن ها مبنی بر حضور مشترک کریس و لیون ، باز اون رو آوردن.اونم بلافاصله توی نسخه ی شماه دار بعدی.پس به بهانه ی حضور مشترک جیل و کلیر (که فن ها به شدت خواستارش هستن) ، جیل رو هم میتونن دوباره بیارن.علاوه بر اینکه حداقل یکی دو نسخه هم فاصله افتاده.دیگه واقعا از کریس عجیب تر نیست !

از طرف دیگه خو سرنوشت جیل پس از وقایع 5 شده یک نقطه ی ابهام.چون همونطور که میدونید بعد 5 جیل کلا ناپدید شد.اگه هیچکدوم از کاراکترها رو بعد از 5 نمیاوردن هیچ.ولی وقتی همه میان و حتی اسمی از جیل هم نمیاد ، این خودش جیل رو سوال برانگیز میکنه و پاسخ به اون رو واجب.توی 6 پیرز شد همکار اصلی کریس و توی تئاتر The Stage که داستانش مربوط به سال 2010 میشه هم باز پیرز در کنار کریس بود.پس میشه نتیجه گرفت که جیل کلا بعد از وقایع 5 به هر دلیلی کنار کشیده.احتمالا به خاطر مسائل جسمی (و حتی روحی) که در داستان 5 براش اتفاق افتاده بوده یا هر دلیل دیگری که قطعا به داستان 5 برمیگرده.در 7 شاهد بازگشت جیل و فهمیدن دلیل غیبت چند سالش خواهیم بود.همچنین قطعا یک سری ناهنجاری ها و واکنش های جسمی که به خاطر p30 هستن رو در اون خواهیم دید (هرچند جزئی) !

در اینکه جیل در نسخه ی 7 هست ، از نظر من هیچ شکی نیست !

آخرین ویرایش:

Uzumaki Naruto

کاربر سایت
Sep 5, 2010
1,124
نام
Rahman
حرف حساب واقعا جواب نداره.حیف که بیشتر به رویا شبیهه ! :|

رحمان ، تو همیشه از کسایی بودی که من واقعا قبولشون داشتم و از مباحثه باهشون لذت میبردم.فقط نمیدونم چرا اینقدر اینجا کم فعالی ! :D

در مورد حضور جیل و مخصوصا ربکا و عدم حضور کریس (و همچنین لیون و ایدا از نظر خودم) توی 7 هم به شدت موافقم ! :)>-

والا من تو این تاپیک هر روز میام وقتی مقاله های ک مینویسی و با دلایلی ک میچینی کنار هم با اطلاعات کمی ک خودم دارم مقایسه میکنم میبینم هیچی واسه گفتن ندارم سکوت اختیار میکنم :D:D انصافا از نظر خط داستانی تاحالا هرچی گفتی با عقل و منطق جور در میاد از اولویت بندی مهم بودن کارکتر ها تو داستان گرفته تا چیزای دیگه .......

ای کاش کپکام میومد ب جای ساختن فحش هایی مثل umbrella corps یه ایول سریالی درست میکرد تو هر اپیزودش یه سری ابهامات داستان رو بر طرف میکرد ک مثلا اونایی ک نیستن الان چه بلایی سرشون اومده (البته این بعد هرچی ایده واسه ساختن قسمتای بعدی بود رو یه جا تموم میکرد :D) یا مثلا شما ک اومدین کنترل کارکترهای امبرلا رو دادین دست ما بدون داستان و کلا مزخرف :| جاش میومدن خط داستانی بازی رو از دید هنک یا اصن خود وسکر میساختن یه بار اینجوری بهتر نبود ؟

Nima Redfield

کاربر سایت
Mar 14, 2013
741
نام
Nima
والا من تو این تاپیک هر روز میام وقتی مقاله های ک مینویسی و با دلایلی ک میچینی کنار هم با اطلاعات کمی ک خودم دارم مقایسه میکنم میبینم هیچی واسه گفتن ندارم سکوت اختیار میکنم :D:D انصافا از نظر خط داستانی تاحالا هرچی گفتی با عقل و منطق جور در میاد از اولویت بندی مهم بودن کارکتر ها تو داستان گرفته تا چیزای دیگه .......

ای کاش کپکام میومد ب جای ساختن فحش هایی مثل umbrella corps یه ایول سریالی درست میکرد تو هر اپیزودش یه سری ابهامات داستان رو بر طرف میکرد ک مثلا اونایی ک نیستن الان چه بلایی سرشون اومده (البته این بعد هرچی ایده واسه ساختن قسمتای بعدی بود رو یه جا تموم میکرد :D) یا مثلا شما ک اومدین کنترل کارکترهای امبرلا رو دادین دست ما بدون داستان و کلا مزخرف :| جاش میومدن خط داستانی بازی رو از دید هنک یا اصن خود وسکر میساختن یه بار اینجوری بهتر نبود ؟

ممنون از لطفت.این بزرگواری تو رو میرسونه !

رحمان تو هیچی واسه گفتن نداری؟؟؟؟؟

الآن همین چند خطی که نوشتی ، به کل مطالب یک عده توی اون یکی سایت که ادعاشون دنیا رو برداشته می ارزه.من همیشه گفتم.میزان اطلاعات مه منیست.نوع درک از داستانه که مهمه.اطلاعات کم رو بعدا هم با مطالعه و تحقیق بیشتر میشه جبران کرد.ولی وقتی درکی به اشتباه در ذهن کسی شکل گرفته باشه ، کل داستان رو هم که با تمام جزئیاتش بدونه هیچ فایده ای نداره.چون کلا داستان رو جور دیگه فهمیده.نمونش رو هم زیاد دیدیم و میبینیم !

Tifa Lockhart

کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
فکر میکنم بیش از چند بار ، دلایلم رو حداقل خدمت شما گفتم.ولی باز هم میگم.چون ممکنه واسه ی بعضیا جدید باشه!

اولا اینکه بله.از لحاظ داستانی نقش جیل توی همون 5 تموم شد.ولی مسئله اینجاست که کپکام صرفا به دنبال دلیل داستانی نمیگرده.همونطور که نقش کریس هم مثل جیل ، در 5 تموم شد رفت.ولی به خاطر اصرار فن ها مبنی بر حضور مشترک کریس و لیون ، باز اون رو آوردن.اونم بلافاصله توی نسخه ی شماه دار بعدی.پس به بهانه ی حضور مشترک جیل و کلیر (که فن ها به شدت خواستارش هستن) ، جیل رو هم میتونن دوباره بیارن.علاوه بر اینکه حداقل یکی دو نسخه هم فاصله افتاده.دیگه واقعا از کریس عجیب تر نیست !

از طرف دیگه خو سرنوشت جیل پس از وقایع 5 شده یک نقطه ی ابهام.چون همونطور که میدونید بعد 5 جیل کلا ناپدید شد.اگه هیچکدوم از کاراکترها رو بعد از 5 نمیاوردن هیچ.ولی وقتی همه میان و حتی اسمی از جیل هم نمیاد ، این خودش جیل رو سوال برانگیز میکنه و پاسخ به اون رو واجب.توی 6 پیرز شد همکار اصلی کریس و توی تئاتر The Stage که داستانش مربوط به سال 2010 میشه هم باز پیرز در کنار کریس بود.پس میشه نتیجه گرفت که جیل کلا بعد از وقایع 5 به هر دلیلی کنار کشیده.احتمالا به خاطر مسائل جسمی (و حتی روحی) که در داستان 5 براش اتفاق افتاده بوده یا هر دلیل دیگری که قطعا به داستان 5 برمیگرده.در 7 شاهد بازگشت جیل و فهمیدن دلیل غیبت چند سالش خواهیم بود.همچنین قطعا یک سری ناهنجاری ها و واکنش های جسمی که به خاطر p30 هستن رو در اون خواهیم دید (هرچند جزئی) !

در اینکه جیل در نسخه ی 7 هست ، از نظر من هیچ شکی نیست !

فکر می کردم ما از نظر ارزش داستانی بررسی می کنیم

این که چرا پیرز جای جیل پیش کریس بوده مثل روز روشنه. تو RE6 می خواستن یکی اون وسط نفله شه و بخاطر پرطرفدار بودن جیل نمی تونستن اون کارو بکنن. برای همین یه کرکتر جدید اضافه کردن. اما اینم آخرش شد مثل استیو !! زدن کشتن و کرکتر پرطرفدار شد. سر ماجرای استیو GS2 ساخته شد و سر ماجرای پیرز The Stage

و از اسم خودم بیشتر به این حرفم مطمئنم !! دلیلی پشت غیبت جیل نبوده جز این

• Like
Reactions: Princess Claire

N1GHTMARE_J4DE

کاربر سایت
Jun 6, 2016
19
فکر می کردم ما از نظر ارزش داستانی بررسی می کنیم

این که چرا پیرز جای جیل پیش کریس بوده مثل روز روشنه. تو RE6 می خواستن یکی اون وسط نفله شه و بخاطر پرطرفدار بودن جیل نمی تونستن اون کارو بکنن. برای همین یه کرکتر جدید اضافه کردن. اما اینم آخرش شد مثل استیو !! زدن کشتن و کرکتر پرطرفدار شد. سر ماجرای استیو GS2 ساخته شد و سر ماجرای پیرز The Stage

و از اسم خودم بیشتر به این حرفم مطمئنم !! دلیلی پشت غیبت جیل نبوده جز این

من مخالفم.
جیل به طور رسمی ار همون بازی اول پارتنر ریس بوده. کپکام جیل رو نیاورد برای اینکه :
1- خودشونم می دونستن بیارن داستان از همونیم که هست بد تر میشه.
2-میخوان که توی 7 با یک داستان قوی و محکم بیاد و اینکه جیل به تازگی تو Revelations که اومد چندان موفق نبود و نخواست دیگه بدتر شه.
البته می تونستن اصلا کریس رو تنها بیارن ولی کلا عادت کردن که بیان برای همه پارتنر بیارن :|
و استیو هم کلا داستانش فرق داره. Gun Survivor 2 طبق گفته های خود کپکام در کابوس های کلیر بعد از Code Veronica اتفاق میوفته. حتی وجوده Nemesis هم با این نظریه جون میده. استیو هم طبق شواهدی در Revelations 2 بوده وای حذف شده. پس نمرده :| !

Tifa Lockhart

کاربر سایت
Apr 7, 2016
179
نام
Rayna
من مخالفم.
جیل به طور رسمی ار همون بازی اول پارتنر ریس بوده. کپکام جیل رو نیاورد برای اینکه :
1- خودشونم می دونستن بیارن داستان از همونیم که هست بد تر میشه.
2-میخوان که توی 7 با یک داستان قوی و محکم بیاد و اینکه جیل به تازگی تو Revelations که اومد چندان موفق نبود و نخواست دیگه بدتر شه.
البته می تونستن اصلا کریس رو تنها بیارن ولی کلا عادت کردن که بیان برای همه پارتنر بیارن :|
و استیو هم کلا داستانش فرق داره. Gun Survivor 2 طبق گفته های خود کپکام در کابوس های کلیر بعد از Code Veronica اتفاق میوفته. حتی وجوده Nemesis هم با این نظریه جون میده. استیو هم طبق شواهدی در Revelations 2 بوده وای حذف شده. پس نمرده :| !

1. درسته
2. تو به من بگو تو RE7 چه داستان محکم و قوی در انتظار جیله ؟؟

عزیزم در کل منظورمو نگرفتی نه ؟؟!! جهت اطلاعت باید بگم وقتی تو CVX استیو مرد طرفدارا خیلی شاکی شدن و کپکام برای جنع کردنش GS2 رو ساخت. من می گم The Stage هم حکم همینو برای پیرز داشته
بله منم می دونم استیو زنده است. اینو به من نگو مطمئن باش تو کل کشور هیچ کس نیست که به اندازه ی من انتظار برگشت استیو رو بکشه :D

• Like
Reactions: Princess Claire

N1GHTMARE_J4DE

کاربر سایت
Jun 6, 2016
19
1. درسته
2. تو به من بگو تو RE7 چه داستان محکم و قوی در انتظار جیله ؟؟

عزیزم در کل منظورمو نگرفتی نه ؟؟!! جهت اطلاعت باید بگم وقتی تو CVX استیو مرد طرفدارا خیلی شاکی شدن و کپکام برای جنع کردنش GS2 رو ساخت. من می گم The Stage هم حکم همینو برای پیرز داشته
بله منم می دونم استیو زنده است. اینو به من نگو مطمئن باش تو کل کشور هیچ کس نیست که به اندازه ی من انتظار برگشت استیو رو بکشه :D

چرا. گرفتم.
من داستان سرایی بلد نیستم که بتونم داستان جیل تو 7 رو پیش بینی کنم که :| !
ولی این احتمال هست. مثل خیلی احتمال های دیگه. حتی طرفدار ها هم همینو می خوان.

داستان اون دو تا هم کلا فن سرویسه برای حفظ طرفدارای بازی که از دست نرن. ولی به اینم فکر کن.
اگه جیل بیاد طبق خواست فن ها برای رو به رویی جیل و کلیر و لکیر هم میاد و همینطور استیو. خب بعد تو فکر کن که داستان جیل بعد از 5 کامل میشه ، با کلیر رسما رو در رو میشه و حتی شایدم به استیو برسیم.
خب به نظرت این الان یه داستان خوب تموم نمیشه ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر