بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

جالبه...
هم EVA قراره برگرده (با توجه به لیست صداگذارها)...هم Mei Ling برمیرگرده...هم Meryl...هم Naomi...

فقط من یه نظر در مورد Rose داشتم که توی این قسمت اثری ازش نیست.
به پوستر سال 2005 برمیگردیم که توش کاراکترهای اصلی بازی نمایش داده شده بودن...Raiden یک بچه ی چند ماهه رو بغلش داشت...یک جنگجو یک بچه ی چند ماهه (به احتمال زیاد بچه ی خودش) رو در بغل داره...
پس مادر این بچه کجاست...یا کار مهمی داشته که نتونسته بچه رو پیش خودش نگه داره , یا جلوشو گرفته بودن و یا اصلا نمیتونسته اینکارو بکنه...مثل اینه که بخوایم بگیم Rose مرده...
فکر میکنم که Patriot ها یه بلایی سر Rose آورده باشن بخاطر این که در پایان بازی بهشون پشت کرد.
من احتمال میدم (هر چند که مثل همیشه فقط یه احتماله) که Rose کشته شده و به همین خاطر Raiden بچه شو بغل کرده و تنها ایستاده...
کوجیما گفته که قبل از شروع بازی چهارم اتفاقهای زیادی افتاده که به صورت دیالوگ در بازی بهش اشاره میشه تا بازیباز دقیقا بفهمه که در این چند سال چه اتفاقاتی برای بقیه افتاده...فکر کنم که در همین بین متوجه بشیم که چطور رایدن تبدیل به یک Cyborg شده یا چه بلایی سر Rose اومده و یا اینکه در این 50 سال چه اتفاقاتی برای EVA اتفاق افتاده (الان باید خدا سالش باشه !)...
خلاصه همه منتظریم دیگه !

متشکرم...Nemesis

با سلام...

دوستان انگار فراموش کردند که به خاطر همین زود وا دادن ب.ب جلوی اوا بود که میکرو فیلم به دست چینیها افتاد!:-"

من به شخصه از یه سگ سازمان سیا بیشتر انتظار داشتم....:confused:

فراموش نکنید که ما در باره جیمز باند صحبت نمیکنیم که توی هر فیلمش این کارا از ملزومات فیلم محسوب میشه!!!!:blushing:

( 50 سال میشه از زمان متال 3 تا زمان داستان در متال 2......در واقع از 1960 حدودا تا زمان متال 4 باید بیش از حرفا باشه...شاید 70 سال... پس اوا ممکنه 90 تا 100 ساله باشه....).

با سلام...

دوستان انگار فراموش کردند که به خاطر همین زود وا دادن ب.ب جلوی اوا بود که میکرو فیلم به دست چینیها افتاد!:-"

من به شخصه از یه سگ سازمان سیا بیشتر انتظار داشتم....:confused:

فراموش نکنید که ما در باره جیمز باند صحبت نمیکنیم که توی هر فیلمش این کارا از ملزومات فیلم محسوب میشه!!!!:blushing:

( 50 سال میشه از زمان متال 3 تا زمان داستان در متال 2......در واقع از 1960 حدودا تا زمان متال 4 باید بیش از حرفا باشه...شاید 70 سال... پس اوا ممکنه 90 تا 100 ساله باشه....).

اوني كه به چيني ها رسيد غلابي بود. آسلات كه ميگه اون آخر بازي كه اوني كه ما به چيني ها داديم غلابي بود!

نكته بعدي اينكه لطفاً انقدر از اين واژه "سگ" استفاده نكن!

50 سال میشه از زمان متال 3 تا زمان داستان در متال 2

داستان بازی 5 سال بعد از "اتفاق منهتن" یا همون Manhattan Incident میفته پس باید بدونیم که 5 سال بعد از سال 2009 میشه : 2014
حالا 2014 رو از 1964 (سال ماموریتهای Virtuous و Snake Eater) کم میکنیم که میشه : 50 سال

اگه کسی الان به بازی دسترسی داره بره و سن EVA رو از رادیوی بازی (کلید Select) بکشه بیرون (در آخرین عکس نوشته میشه) تا با دونستن سن EVA در سال 1964 , سن اونرو در سال 2014 حساب کنیم...احتمالا The End یه رقیب به نام The EVA پیدا کرده !!!

متشکرم...Nemesis

با سلام...

من چون کلا با کومونیسم شوروی بیشتر موافقم تا امپریالیسم امریکا...به همین دلیل از تکه کلام سرهنگ ولگین که به ب.ب نسبت میداد خیلی خوشم اومده!!!:cheesygri

به غیر از The Eva ....باید از The B.B ... هم بعنوان یه رقیب سنی دیگه نام برد...!؟:confused:

با سلام...

من چون کلا با کومونیسم شوروی بیشتر موافقم تا امپریالیسم امریکا...به همین دلیل از تکه کلام سرهنگ ولگین که به ب.ب نسبت میداد خیلی خوشم اومده!!!:cheesygri

به غیر از The Eva ....باید از The B.B ... هم بعنوان یه رقیب سنی دیگه نام برد...!؟:confused:

کامرد ممد :biggrin1::biggrin1:
راستی اساتید .. این eva هم که دیگه بعد از جریان mgs3 کجا رفت چی شد . که حالا برگشته واسه رستاخیز :confused::biggrin1:

این eva هم که دیگه بعد از جریان mgs3 کجا رفت چی شد

طبق نوشته های آخر بازی که دیده میشه (بعد از Credits بازی) EVA برای آخرین بار در Hanoi دیده شده و بعد از اون دیگه اثری ازش نبوده...

Hanoi پایتخت ویتنام هست و EVA آخرین بار در سال 1968 (4 سال بعد از ماموریتهای Virtuous و Snake Eater) در این شهر دیده میشه و بعد از اون...دیگه اثری ازش پیدا نشده...

متشکرم...Nemesis

کامرد مهدی!:cheesygri

ببینم...1968 مربوط به جنگ ویتنام نمیشه؟

چون در ویتنام هم چینیها دخالت داشتن...هم شوروی و هم پیتریوتها......

اگه اوا تا اون زمان هنوزم برای کمونیستها کار میکرده....بعید نیست توی ویتنام خواسته باشن یه جوری سرش رو زیر اب کنن!؟:confused:

راستی!!؟؟...رابطه ب.ب و اسنیک چیه!!؟؟....و مادر اسنیک کیه!!؟؟:-"

کامرد مهدی!:cheesygri

ببینم...1968 مربوط به جنگ ویتنام نمیشه؟

چون در ویتنام هم چینیها دخالت داشتن...هم شوروی و هم پیتریوتها......

اگه اوا تا اون زمان هنوزم برای کمونیستها کار میکرده....بعید نیست توی ویتنام خواسته باشن یه جوری سرش رو زیر اب کنن!؟:confused:

راستی!!؟؟...رابطه ب.ب و اسنیک چیه!!؟؟....و مادر اسنیک کیه!!؟؟:-"
تو mgs3برخوردهای باس و بیگ باس طوری بود که انگار از قبل همدیگه رو میشناختن نمیدونم شایدم نمیشناختن:confused:
یکی نیست که به جای مزه پرونی یه جواب کامل به من بده؟

بیگ باس و باس هر دو رفیق و یار و یاور هم بودن...باس استاد بیگ باس حساب میشده و این دو تا با هم تکنیکهای CQC رو ابداع کردن که تلفیقی از جودو و استفاده از سلاح گرم بود تا اینکه...
تا اینکه باس در سال 1959 از بیگ باس یا همون جک به خاطر یه ماموریت فوق سری جدا میشه و خود جک در رادیو به باس میگه که : "5 سال و 72 روز و 18 ساعت میشه که تو رو ندیدم "...
باس تمام چیزی بود که جک داشت و جک هم بهترین شاگرد باس بود...علت اینکه باس جک رو از بین بقیه ی سربازها انتخاب میکنه این بوده که یه شباهتی بین هردوی این افراد یعنی باس و جک بود...
هر دوی اینها تحت تاثیر اشعه های رادیواکتیو قرار گرفته بودند...
باس اولین کسی بود که برای تست پروژه ی فضایی آمریکا به فضا فرستاده شد و بخاطر کامل نبودن تکنولوژی , در فضا تحت تاثیر اشعات رادیواکتیو خورشیدی و پرتوهای کیهانی قرار میگیره...
جک هم در تست اتمی Bikini Atoll تحت تاثیر اضعات انفجار اتمی قرار میگیره...
به همین خاطر باس اونرو بر میداره...

رابطه ایی که جک و باس داشتن به قول EVA از رابطه ی عادی یک زن و مرد فراتر میرفته و EVA اعتراف میکنه که نمیتونه این رابطه رو درک کنه...
وقتی هم که EVA از جک میپرسه که آیا باس رو دوست داره , جک میگه نه خیلی از دوست داشتن فراتر بود...بعدش EVA دوباره از جک میپرسه که آیا از باس متنفره , و جک در جواب میگه که : حالا حتما باید عشق یا نفرت باشه ؟

باس تنها کسی بود که بیگ باس در زندگیش داشت و کسی بود که جک باید طبق ماموریتش که توسط دولت آمریکا بهش داده شده بود , اونرو میکشت...
صحنه ی کشته شدن باس توسط شاگردش و کسی که بیشتر از هر چیزی توی این دنیا بهش علاقه داشت , نشون دهنده ی درستی حرف باس بود که به جک گفت : "چیزی به نام دشمن وجود خارجی نداره...دوست دیروز تو میتونه دشمن امروزت باشه..."
درست مثل برخورد Sorrow و Boss که در اون باس مجبور شدن کسی که عاشقش بود رو بخاطر ماموریتش بکشه و مثل برخورد Naked Snake و Boss که در اون جک مجبور شد کسی رو که تمام زندگیش محسوب میشد بخاطر سیاست کثیف دولتها بکشه...

سربازها در میدان جنگ چیزی جز عروسکهای خیمه شب بازی سیاستمدارها نیستند....

متشکرم...Nemesis

با سلام...

دوستان...به نظر من بعضی از شخصیتهای بازی...چهره هاشون نسبت به گذشته فرق کرده...

مثلا نوامی ...در متال گیر سالید1 اصلا صورتش نژاد زرد نبود...اما توی تصاویری که از متال4 منتشر شده...بیشتر به نظر میاد یه ژاپنیه!
همینطور صورت ومپ...؟...اینم خیلی تغییر کرده....

حالا این تغییرات لحاظ میشه توی بازی یا هنوز در حد دمو و تریلر و...هستن!؟

فکر میکنم که Patriot ها یه بلایی سر Rose آورده باشن بخاطر این که در پایان بازی بهشون پشت کرد.
Rose همون نامزد Raiden بود که داخل MGS 2 وقتی روی عرشه می رفتیم و به مرغهای دریایی شلیک می کردیم با Codec به Raiden نصیحت می کرد که آسیب رساندن به حیوانات کار درستی نیست !؟ :)

حالا واقعا" مطمئنید Vamp یک Vampire است ؟ اگر اینطوری باشد که Raiden بجای Cyborg شدن باید می رفته Van Helsing می شده تا بتواند اونو شکست بدهد ! چون باید یک تکه چوب که آب مقدس رویش ریخته شده باشد را صاف داخل قلب Vamp بکند و این کارها در سال 2014 یکم باورش سخت است.

Vamp همونطوری هم که قبلا نوشتم به خاطر علاقه اش به خون اسمش Vamp نشده بلکه به خاطر Bis-e-x-u-a-l بودنش هست...
روشی که شما بهش اشاره کردین روش کشتن یک خون اشام بود ولی جالب اینه که Vamp به کمک این روش این قابلیتها رو بدست آورده !
در طی دو روزی که Vamp در بچگیش زیر آوار مونده بوده و از خون والدنش خودشو سیراب میکرده , یک صلیب توی قلبش فرو رفته بوده...فکر کنم این موضوع برای این توی بازی بهش اشاره شده تا به ما حالی کنه که نمیشه Vamp رو با فرو کردن یک صلیب داخل قلبش کشت...
این عوضی انگار خودش هم نمیدونه که چطور میتونه کشته بشه !
فقط زمانی که Raiden شمشیر گداخته ش رو یکبار داخل بدن Vamp میکنه درد شدیدی رو احساس میکنه و صداش در میاد و گرنه درست چند ثانیه بعد که Raiden دوباره شمشیرش رو داخل بدن Vamp فرو میکنه (توجه کنین که اینبار داغ و گداخته نیست ) هیچ احساسی در صورت Vamp هویدا نیست که تقویت کننده ی این نظریه ی من هست که فقط با آتیش میشه از شر Vamp خلاص شد...

Rose همون نامزد Raiden بود که داخل MGS 2 وقتی روی عرشه می رفتیم و به مرغهای دریایی شلیک می کردیم با Codec به Raiden نصیحت می کرد که آسیب رساندن به حیوانات کار درستی نیست !؟

خودشه !

متشکرم...Nemesis

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or