بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
داستان اون دو تا نسخه اول که (فکر کنم)برای میکرو بود رو یکی از دوستان چند صفحه قبل گذاشته بود ولی من ندیدم کسی داستان سری جدید رو گذاشته باشه.

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
داستان بازی متال گیر قسمت اول

ممنون
برای اطلاع دوستانی که نمیدونند باید بگم که شماره های مختلف بازی (از میکرو تا پی اس 3) زمانی پشت سر هم رو دنبال نمیکنند ...یعنی تاریخ وقوع اتفاقات بازی با ترتیب شماره ها هم خوانی نداره ....ترتیب اصلی اتفقات بازی در شماره های مختلف به شکل زیره:
1964
- Metal Gear Solid 3: Snake Eater
1970 - Metal Gear Solid: Portable Ops
1995 - Metal Gear
1999 - Metal Gear 2: Solid Snake
2005 - Metal Gear Solid
2007/2009 - Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty
2015 - Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots​
شماره ذکر شده در بالا با داستان بازی ارتباط دارند تاریخ ذکر شده مربوط به داستان بازی است ونه تاریخ تولید آنها
اولی و ششمی برای کنسول پلی استیشن 2 تولید شده اند
دومی برای کنسول پی اس پی
سومی برای میکرو
چهارمی برای موبایل و کنسول msx2 و پلی استیشن 2(البته فکر نکنم گیرتون بیاد تا بازی کنید!!)
و هفتمی هم برای کنسول پلی استیشن 3 در نظر گرفته شده
البته تعدادی بازی هم با نام متال گیر برای کنسولهای مختلف تولید شده که داستانی نه چندان مرتبط با کل داستان بازی رو دنبال میکنند فقط برای اطلاع دوستان اضافه میکنم
Snake's Revenge برای کنسول میکرو ساخته شد 1990
Metal Gear: Ghost Babel برای کنسول گیم بوی کالر2000
Metal Gear Acid و Metal Gear Acid 2 برای کنسول پی اس پی 2004- 2005
;)
فکر احتیاجی به گفتن تاریخچه این بازی بی نظیر نباشه (یادم میاد وقتی که هنوز کامپیوتر نداشتم با یک دستگاه ویدئو سی دی که حدود 300 تا بازی میکرو داشت سرگرم بودم :cheesygri ....تااینکه با اولین شماره متال گیر در بین بازیها برخورد کردم .....اولش فکر کردم خیلی بازی راحتیه ولی بعد از یک ساعت بازی فهمیدم با یک شاهکار :eek: که از زمان خودش چند سال جلوتره سر و کار دارم ...طوری که نقشه بازی رو روی یک کاغذ کشیدم تا سر در گم نشم!!!!)
به هر حال دوستان حتما این بازی رو میشناسند ...آقای سید طه رسولی (در ویژه نامه کلیک) و بقیه دوستان در مورد دو نسخه موجود بازی میکرو توضیح دادند....
اول میریم سراغ متال گیر 3 :
تعجب نکنید !!! تاریخ زمان بازی به سال 1964 برمیگرده .......در حقیقت بازی داستان کسی رو روایت نمیکنه جز اولین رئیس اسنیک یعنی رئیس بزرگ( bigboss )که در اینجا ملقب شده به مار عریان (naked snake)ماموری بسیار زیرک و کارآزموده......
ماموریتش نفوذ به یک پایگاه نیروهای اتحاد جماهیر شوروی در دل جنگلهای روسیه و نجات دانشمندی روسی که تانکی به نامShagohod ساخته بود.... این تانک میتونست موشکهای هسته ای پرتاب کنه....naked snake توسط تیم رادیویی یعنی Para-medicو Major Zero و مربی خودش Theboss پشتیبانی میشد.. Theboss رهبر گروه کبری یکی از موفق ترین گرو هها در جنگ جهانی دوم (سواحل نرماندی ) بود که متفقین با کمک این گروه توانستند از خط دفاعی آلمانها در نرماندی عبور کنند
ماموریت نیکد اسنیک به خوبی پیش میرفت تااینکه Theboss به طرز مرموزی از گروه جدا شد و با اهدا کردن دو عدد DavyCrockett به گروه کلنل Volgin پیوست..
Nikolai Sokolov رهبر پروژه Shagohod توسط گروه کبری ربوده شد.اسنیک هم در جریان مبارزه با Theboss به شدت زخمی شد طوری گروه کلنل Volgin موفق به فرار شدند ....کلنل برای اینکه دزدی DavyCrockett پنهان کنه یکی از راکتهای DavyCrockett رو نابود کرد طوری که Theboss مسئول تمام خرابکاریها به نظر برسه....
با توجه به حضور هواپیمیایی که اسنیک رو در خاک روسیه پیاده کرده بود شوروی با مقصر قلمداد کردن آمریکا برای کل خرابکاریها تصمیم به شروع جنگ هسته ای گرفت ...ولی در نشستی سری که بین رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر شوروی انجام شد آمریکا تعهد کرد که با از بین بردن کلنل Volginو آمریکایی مرتد Theboss و همچنین تنها موشک هسته ای باقیمانده دزدیده شده یعنی DavyCrockett به این موضوع خاتمه بده....
اسنیک در عملیاتی موسوم به Operation Snake Eater برای انجام تعهدات آمریکا داوطلب شد ...اسنیک در حین ماموریت توانست نظر EVA (یک مامور خائن سازمان ناسا) رو برای همکاری جلب کنه ....بعد از مبارزات زیاد با افراد کروه Ocelot Unit (که توسط Revolver Ocelotرهبری میشدند) و همچنین شکست دادن افراد گروه کبری اسنیک موفق شد تا به محل Sokolovوتانک دزدیده شده یعنیShagohod دست پیدا کنه ولی توسط نیرو های کلنل درGroznyj Grad دستگیر و زندانی شد و برای اینکه به مرگ Sokolov اعتراف کنه تا سر حد مرگ شکنجه گردید ولی سر انجام از زندان گریخت....
اسنیک دوباره به Groznyj Grad برگشت تا Shagohod رو نابود کنه...درست قبل از شروع ماموریت اسنیک از موضوع مهمی مطلع شد:The Philosophers
گروهی متشکل از افراد قدرتمند و روشنفکر از کشورهای آمریکا ..شوروی و چین که جهان در پس سیاستهای مخفی آنها اداره میشد ...این گروه بعد از پایان جنگ جهانی دومو شکست هیتلر دچار اختلاف داخلی شد و متلاشی گردید...این گروه مبلغ هنگفتی از پول رو موسوم به hilosophers Legacy در بانکهای سراسر دنیا ذخیره شده بود (مقدار نا قابل 100 بیلیون دلار!!!!) کلنل موفق شده بود تا این پول رو به طور غیر قانونی تصاحب کنه....حالا اسنیک فهمید که دولت آمریکا در صدد بازپس گیری و تصاحب پول از کلنل برآمده...
اسنیک ماموریت خودش رو آغاز کرد و با نابود کردن کلنل و تانک به همراه eva به سمت دریا چه ای که در اون یک ground effect vehicle پنهان کرده بود حرکت کرد ولی قبل از اینکه فرصت فرار داشته باشه با مربی سابق خودش یعنی Theboss مواجه شد بعد از نبرد موفق شد تا مربی خودش رو شکست بده وبه همراه eva به الاسکا پرواز کردو یک شب رو در اونجا با هم استراحت کردند ....در طول شب eva اونجا رو مخفیانه ترک کرد و برای اسنیک یک نوار کاست باقی گذاشت ....در نوار eva توضیح داده بود که یک جاسوس چینی بوده و میخواسته سهم چین رو از hilosophers Legacy برداره...و همچنین این که Theboss یک خائن نبوده ...بلکه یک مامور مخفی بوده که به خطر انداختن زندگیش به مجموعه کلنل نفوذ کرده بود و آخرین ماموریتش این بود تا با کشته شدن به دست اسنیک به عنوان یک خائن مانع از شروع جنگ هسته ای از طرف شوروی علیه کشورش آمریکا بشه
اسنیک بخاطر فداکاریهایش به big boss لقب گرفت .....و یک روز اسنیک با دسته گلی از گلهای سوسن در بالای سنگ قبر بی نامی ایستاد و زانو زد و گلها رو سنگ فبر قرار داد...The Boss تنها یکی از کسانی بود که حاضرند همه چیزشان را برای دفاع از کشورشان بدهند .....اشکهای اسنیک سنگ فبر را خیس میکند....
خوب دوستان خسته نباشید ادامه داستان رو در پست بعدی براتون میزارم

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
سوال Eva مامور ناسا بود یا Kgb؟
مثل اینکه من در ترجمه کمی بی دقتی کردم ولی مطمئن باشین که مامور کا گ ب نیست بلکه ادعا میکنه که هست
اشتباه من در ترجمه این بود که nsa رو سازمان ناسا معرفی کردم خوب بعضی وقتها پیش میاد اصل این لغت اینه :national security agency یعنی سازمان امنیت ملی (البته فقط در آمریکا!!!)
میشه یکی از دوستان داستان شماره دوشو یه توضیحی بده اونقده پشتش بد گفتن که من رغبت نکردم بگیرمش
گر صبر کنی ز غوره.......

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
Metal Gear Solid: Portable Ops
حدود شش سال بعد از وقایع Operation: Snake Eaterدر گروه فاکس (که اسنیک بخشی از آن بود)فساد و هرج ومرج بوجود آمد...این گروه توانستند پایگاه قدرتمندی در جنگلهای آمریکای جنوبی ایجاد کنند و پروژه Shagohod رو تکمیل تر کنند...اسنیک )bigboss( هم با توطئه ای که revolt برایش چیده بود محکوم شد ....اسنیک برای اثبات بیگناهی اش تصمیم گرفت تا در عملیاتی باقیمانده اعضای فاسد گروه رو نابود کنه....
بازی در حالی شروع میشه که اسنیک در یک زندان قرار داره ...و به کمک جوانی به نامRoy Campbell (که بعد ها رهبری گروه رو به عهده خواهد گرفت ) از زندان فرار میکنه ...این تصمیم میگیرند با راه اندازی گروهی به نام FOXHOUND (یعنی تله روباه) اعضای گروه فاکس(روباه) رو شکار کنند ...اما پس از مدتی متوجه میشوند که این کار بسیار مشکل تر از اون چیزی بوده که فکر میکردند ....گروه فاکس با دزدیدن یک کلاهک هسته ای از سازمان سیا (با کمک رئیس فاسد گروه)تصمیم دارند تا شوروی رو مورد هدف قرار بدهند و جنگ هسته های رو علیه آمریکا راه بندازند ...داستان بازی قصد داره تا علت تشکیل گروه فاکس هاند و داستان شماره های بعدی رو توضیح بده .....سرانجام باقیمانده اعضای فاسد گروه فاکس بدست اسنیک از بین رفتند...گروه فاکس هاند عملیاتهای محرمانه زیادی رو برای آمریکا انجام داد...
منتظر بخش بعدی باشید

آخرین ویرایش:

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
Metal Gear
این بازی همونی بود که من با دستگاه ویدئو سی دی بازی کردم ....
در سالهای پایانی دهه 1980 یک پایگاه پرقدرت نظامی درGalzburg واقع در 200 کیلومتری شمال آفریقای جنوبی توسط یک شبه نظامی نا شناخته ایجاد شد .....ولی چیزی که باعث شد تا این پایگاه در سال 1995 مورد توجه سران کشور های غربی قرار بگیره شایعاتی مبنی بر وجود سلاحهای پر قدرت و مخرب در این پایگاه بود ...
دولت آمریکا از گروه فاکس هاند در خواست کردند تا با نفوذ به این پایگاه اطلاعاتی به دست بیارند .....در عملیات Operation: Intrude N313 اولین مامور به نام Gray Fox به پایگاه نفوذ کرد ولی بعد از مدتی درست فبل از به نتیجه رسیدن ماموریت ارتباط با او قطع شد تنها پیغامی که از او رسید بریده بریده و تقریبا نامفهوم بود... Metal ....Gear ..
گروه فاکس هاند ماموری دیگر برای نجات و ادامه ماموریت گری فاکس اعزام کرد...این مامور کسی نبود جز solid snake عضو تازه وارد گروه و فرزند ( bigboss (naked snake ....
فرمانده گروه خود bigboss بود و اسنیک توسط گروه نفوذی که در محل حضور داشتند یعنی Kyle Schneider.... Diane.... Jennifer از طریق رادیویی پشتیبانی میشد ....اسنیک از تمام مهارتش برای نفوذ به پایگاه و پیدا کردن محل گری فاکس استفاده کرد.....در ملاقات با گری فاکس که در یکی از سلول ها پایگاه زندانی بود اسنیک دریافت که Metal Gear اسم رمز برای یک سلاح با قابلیت راه رفتن و پرتاب راکتهای هسته ای به هر نقطه دلخواه در جهان است...این پایگاه میخواد تا با تولید انبوه این سلاح به یکی از قطبهای قدرت در جهان تبدیل شود .....
اسنیک به سختی موفق میشه تا سازنده این سلاحDr. Drago Petrovich Madnar و دخترشEllen رو نجات بده و اطلاعاتی درباره کارکرد و نحوه نابود کردن اون بدست بیاره....اسنیک برای رسیدن به این هدف نیروهای نظامی حاضر در پایگاه رو مخفیانه از میان برمیداشت ولی چیزی اسنیک رو نگران میکرد دقت تله هایی بود که برای بدام اندختن او طراحی شده بود...گویا از وجود اسنیک با خبر بودند.....در ضمنKyle Schneider هم توسط دشمن شناسایی و ارتباطش با اسنیک قطع شد ...اسنیک از طریق bigboss فهمید که مرده....
اسنیک موفق شد تا متال گیر رو نابود کنه ولی با مساله ای باور نکردنی مواجه شد:bigboss همان شبه نظامی ناشناخته و فرمانده کل پایگاه بود .....!!!!
حالا اسنیک (و خود من که بازی میکردم)فهمید که چرا به راحتی رد گیری میشد...چرا bigboss محل تله ها رو به اسنیک نمیگفت(یادم میاد در بازی وارد یه اتاق شدم که پر از گازهای سمی بود همون موقع بیسیم اسنیک به صدا در اومد وگفت:bigboss صحبت میکنه ..من فراموش کردم که بگم مراقب اتاقهای گاز باش...)
bigboss با استفاده از ارتباط و نفوذ خوبی که در دولت آمریکا داشت توانسته بود پایگاه پر قدرتی در دل جنگلهای آفریقا بنا کنه و حالا که همه چیز رو از دست رفته دیده بود با برگشتن به پایگاه در یک نبرد زیر زمینی رو در روی اسنیک قرار گرفت ....اسنیک در یک نبرد طولانی bigboss پدرش رو شکست داد و به شدت زخمی کرد ....اسنیک پدر خائن خودش رو دراونجا رها کرد و بعد از فرار پایگاه در انفجار مهیبی پشت سر اسنیک نابود شد
هووووم از نفس افتادم:hurted1: شماره بعدی فردا :cheesygri

آخرین ویرایش:

xdantex

کاربر سایت
Aug 3, 2006
1,242
نام
حسین
من یه جیزی رو هیچوقت متوجه نشدم اونم اینه که اسنیک به چه عنوانی توی گروه فاکس هاند عضو بود؟ یعنی فکر میکرد که پسر واقعی بیگ باسه؟

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
lمن حاظرم پول بدم یکی واسم داستانو بنویسه :( .
بابا یکی بیاد از اول تا آخرشو بنویسه . بعد یه دفعه بزاره تو سایت . . شماره حساب بدین تا واریز کنم پولو :cheesygri

hamed-ddd

کاربر سایت
Aug 17, 2006
347
نام
حامد
من یه جیزی رو هیچوقت متوجه نشدم اونم اینه که اسنیک به چه عنوانی توی گروه فاکس هاند عضو بود؟ یعنی فکر میکرد که پسر واقعی بیگ باسه؟
شهاب جان !! چطوری شک کردی که پسرش نیست؟؟!!!به
lمن حاظرم پول بدم یکی واسم داستانو بنویسه .
بابا یکی بیاد از اول تا آخرشو بنویسه . بعد یه دفعه بزاره تو سایت . . شماره حساب بدین تا واریز کنم پولو
خوب با ترجمه ضعیف من از این زودتر نمیشه ....در مورد پول و شماره حساب راست گفتی ؟؟؟ خوب باید فکر کنم خطی 3000 تومن خوبه!!!!:shrewd:

gamestation

کاربر سایت
Jan 5, 2006
1,273
نام
محمد
خوب با ترجمه ضعیف من از این زودتر نمیشه ....در مورد پول و شماره حساب راست گفتی ؟؟؟ خوب باید فکر کنم خطی 3000 تومن خوبه!!!!

من بم بگن 1000 تومن بده می بریمت بهشت نمیدم . حالا بیام ...جل الخالق . نه وجدانا نمی خواد تیکه تیکه بزارید یه یه هفته بشین تایپ کن بزار تا همه حالشو ببرن

Esikhafan

کاربر سایت
Jul 5, 2006
1,353
نام
احسان
کسی کمک میکنه ما در این اول کار این بازی متالگیر 1 چه طوری باید این تانکه رو رد کنیم؟
untitled.JPG

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر