بحث و تبادل نظر در مورد بازی های MMO

43477883774205382599.png

هدف از ایجاد این تاپیک اینه یه سری بازی MMO که تاپیک ندارن در اینجا بحث و تبادل نظر بشه که اگر لازم بود تاپیکش زده شه ...

قوانین :

1 . بعضی از بازیها تاپیک مجزا دارند ( لطفا سوال یا نظر خودتون رو در تاپیک مختص به خودش بپرسید )
2 . دادن هر گونه لینک فروشگاه ممنوع ( هر گونه تبلیغات ممنوع )
3 . بروزرسانی خواهد شد ...

خب خیلی بازی MMO داریم که حتی اسمی ازشون هم برده نشده (چه اونهایی که ریلیز شدن چه اون هایی که قراره ریلیز بشه)

برای دیدن لیست بازی های MMO به این لینک مراجعه کنید

لینک

نکته : MMO صرفا به بازی های مثل WOW یا امثال این ها نمیگن .. اشتباه نکنید ...

نکته 2 : بازی های هستند که قابلیت آنلاین هم دارند .. جزو این دسته نیستد ..
بازی هایی که فقط آنلاین هستند MMO هستند

نکته 3 : بازی های Browser-Based یا تحت وب جزو این تاپیک نیستند ( مانند تراوین و ..... )

سبک های MMO :

MMORPG : ( همون بازی های RPG به صورت آنلاین . ) مانند : WOW - GW2 - TERA

MOBA : ( بازی های که دارای یک Arena یا Battleground هستن و پلیر با استراتژی و انتخاب کردن هیرو خودش وارد این بازی میشه ... حالا هم می تونه از سوم شخص باشه هم ایزومتیک باشه و ... ) مانند : DOTA 2 - SMITE

MMOFPS : بازی های اول شخص آنلاین شوتر .

MMOTPS : بازی های سوم شخص آنلاین شوتر .

SOCIAL : بازی هایی اجتماعی که شبیه ساز زندگی هستند , اصولا جهان مجازی دارند . مانند : Second Life

FIGHTING : بازی های رزمی و فایتینگ . مانند : Smite - LOST SAGA

RACING : بازی های مسابقه ـی ( حالا حتما نباید ماشین یا موتور باشه مسابقه ) مانند : AUTO CLUB REVOLUTION - NFS :WORLD

و ..

هر چند وقت یه بار هم به معرفی یک بازی آنلاین می پردازیم

( اگر بازی خاصی مد نظرتونه و نمی تونید براش تاپیک بزنید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید بیاید پست بدین تو این تاپیک )

" این پست به روزرسانی میشود "

---

خب بازی جدیدی اومده MMORPG که استقبال خوبی ازش شده و بعضی ها ازش خوب میگن بعضی ها انتقاد دارن

69786617926722219978.jpg

سایت MMOBOMBS هر هفته یه ویدیو به انتشار میذاره ... 140 قسمت این ویدیو خیلی جالبه .. به معرفی 3 بازی جدید می پردازه که یکیش archeage ـه

Free To Play Weekly – Deep Down, ArcheAge, Skyforge, (ep.140)- MMOBomb.com

( نیاز به قند شکن داره برای دیدن ویدیو )

--

این بازی هم خیلی قشنگه حتما پیشنهاد می کنم تریلرش رو ببینید واقعا محشره گرافیک زیبایی هم داره گیم پلی ـش هم قشنگ ـه .... ( الان فک کنم در مرحله بتا ـه )

SkyForge

30424826045466569394.jpg

آخرین ویرایش:
خب امروز صبح tarisland اومد و تا الان داشتم بازی میکردم
خیلی بهتر از انتظارم بود یعنی من پیش خودم گفتم 26 گیگ که بیشتر نیست دانلودش میکنم میرم تو که فقط ببینم چیه و بعد میذارمش کنار ولی واقعا سوپرایز شدم و تونست جذبم کنه اینکه اینده ش چی میشه یا اصلا اینده ی داره یا نه ک معلوم نیست ولی فعلا سرگرم کنندس pvpش خیلی باحاله pve هم برای روز اول فقط یک دانجن داره که روی چلنج مودش سخته جالب

از اونجای که هم حجمش کمه هم فریه هم نیاز به وی پ ان و ... نداره تستش کنید شاید خوشتون اومد بازی هم تایم گیت داره یعنی امروز فقط تا ی جای میشه پیش رفت و محتوای جدید 13/14 ساعت دیگه میاد پس اگه زود بجنبید از چیزی عقب هم نیستین

خیلی بهتر از انتظارم بود یعنی من پیش خودم گفتم 26 گیگ که بیشتر نیست دانلودش میکنم میرم تو که فقط ببینم چیه و بعد میذارمش کنار ولی واقعا سوپرایز شدم و تونست جذبم کنه اینکه اینده ش چی میشه یا اصلا اینده ی داره یا نه ک معلوم نیست ولی فعلا سرگرم کنندس pvpش خیلی باحاله pve هم برای روز اول فقط یک دانجن داره که روی چلنج مودش سخته جالب

از اونجای که هم حجمش کمه هم فریه هم نیاز به وی پ ان و ... نداره تستش کنید شاید خوشتون اومد بازی هم تایم گیت داره یعنی امروز فقط تا ی جای میشه پیش رفت و محتوای جدید 13/14 ساعت دیگه میاد پس اگه زود بجنبید از چیزی عقب هم نیستین
منم بازی دانلود کردم اگه خوب ساپورت شه میتونه احتمالا موفق بشه.

• Like
Reactions: Kaiki

سلام.این بازی در مقایسه با wow چطوره؟سبکش شبیه wowه؟منظورم از لحاظ کلاسا به تانک و هیلر و دی پی اس تقسیم میشه و دانجن و رید داره؟یا صرفا یه اکشن ار پی جی حساب میشه؟
سوال دوم اینکه فیلتر نیست و راحت میشه اجراش کرد؟
استریم هاش رو کمی دیدم جالب به نظر میومد.

• Like
Reactions: Rohshen
سلام.این بازی در مقایسه با wow چطوره؟سبکش شبیه wowه؟منظورم از لحاظ کلاسا به تانک و هیلر و دی پی اس تقسیم میشه و دانجن و رید داره؟یا صرفا یه اکشن ار پی جی حساب میشه؟
سوال دوم اینکه فیلتر نیست و راحت میشه اجراش کرد؟
استریم هاش رو کمی دیدم جالب به نظر میومد.
بازی ی کپی خیلی سطحی از wow هستش اصلا زمانی که wow توی چین از دسترس خارج شد این بازی رو معرفی کردن ک ی جایگزینی باشه
بله تانک هیلر و دمیج دیلر داره و مکانیک های هرکدوم هم خیلی شبیه به رول های wow هست مثلا هیلر comabt res داره یا دمیج دیلرا interupt دارن
دانجن/ رید / ارنا3به3 / بتلگراند دانجنا هم مثله wow هفتگی افیکس های مختلف دارن و ...
99% مواقع بدون هیچی میره داخل

تنها مشکل بازی اینه ک گیم پلیش خیلی سطحیه و اینم فک میکنم بخاطره اینه ک بازی با موبایل کراسه و چون میخواستن روی موبایل هم قابل بازی باشه مجبور شدن در این حد سادش کنن حتی اتو پلی هم داره ک من تست نکردم ببینم چجوری کار میکنه وگرنه مکانیک دانجنا و افیکس هاشون و رید ها توی دیفیکالتی های بالا خیلی خوبه و چالشیه اگه بازی فقط برای pc بود اونوقت میتونستن کلاس هارو خیلی بهتر طراحی کنن براشون بیلد های مختلف درست کنن و روتیشن شون رو بهتر طراحی کنن اون موقع این حس رو نمیداد که داریم با قاش چنگال با باس های مجنگیم که شمشیر و نیزه دارن

• Like
Reactions: hadi_gamer
تاریسلند رو نصب کردم.در واقع میشه گفت wow ورژن موبایلی هست.مثل دیابلو ایمورتال که ورژن موبایلی دیابلو هستش و با تمام خصوصیات بازیهای موبایلی از جمله پی تو وین بودن و ساده سازی تا حد ممکن.به هر حال بازیهای موبایلی هم طرفداران خاص خودش رو داره و نمیشه گفت صرفا به درد نخور هستن.

تاریسلند رو نصب کردم.در واقع میشه گفت wow ورژن موبایلی هست.مثل دیابلو ایمورتال که ورژن موبایلی دیابلو هستش و با تمام خصوصیات بازیهای موبایلی از جمله پی تو وین بودن و ساده سازی تا حد ممکن.به هر حال بازیهای موبایلی هم طرفداران خاص خودش رو داره و نمیشه گفت صرفا به درد نخور هستن.
اومدم درجواب پسته قبلیت بگم خودت دانلودش کنن ببین به سلیقه ت میخوره یا نه ک این پستو زدی
دقیقا، مخاطب اصلی این بازی با توجه به چیزی که دیدم پلیرای موبایل هستن نه pc ی وقتیه ی mmo اصلش برای pc هست حالا درکنارش برای درامد بیشتر ورژن موبایلی هم میده مثله BDO ولی این بازی مکانیکا ، گیم پلی و کلا دنیای بازی برای موبایل طراحی کردن به قول خودت چیزه بدیم نیست بلاخره موبایل گیمینگ هم سهم خیلی بزرگی از این بازار داره ولی شاید میتونستن بهتر عمل کنن مثلا این بازیای گاچا چندوقت اخیر هم روی pc هستن هم موبایل و کراسن ولی گیم پلیشون روی موبایل هم خداس البته سبکا فرق داره برای همین گفتم شاید میتونستن بهتر عمل کنن شایدم اوج mmo روی موبایل همینه که اگه اینطوره باید کلا قید اون mmo های که دارن میان و با موبایل کراس هستنو زد

• Like
Reactions: hadi_gamer
از دیشب open beta بازی throne and liberty روی استیم شروع شده متأسفانه چون سرورای بازی دست آمازون هست برای وصل شدن دردسر داره من با گیرآپ سرور آمریکا نه اروپا! تونستم وصل شم یکم پلی دادم به نظر خیلی بازی خوبی میاد تا 21 این ماه بتا ادامه داره ریلیز هم دو ماه دیگه است.

از دیشب open beta بازی throne and liberty روی استیم شروع شده متأسفانه چون سرورای بازی دست آمازون هست برای وصل شدن دردسر داره من با گیرآپ سرور آمریکا نه اروپا! تونستم وصل شم یکم پلی دادم به نظر خیلی بازی خوبی میاد تا 21 این ماه بتا ادامه داره ریلیز هم دو ماه دیگه است.
من خیلی هایپ این بازی بودم بعد از چند سال قرار بود بازی جدید ncsoft بیاد و خودمو اماده کرده بودم با ی blade and soul دیگه طرف باشم و گفتم این دفعه درس گرفتن و این یکی بعد از ی مدت فیل نمیشه ولی هرچی جلوتر رفت ذره ذره هایپم خوابید بازی توی خوده کره خوب عمل نکرده ی مدت کوتاه بعد از لانچ شروع کردن مرج کردن سرورا تا جایی که من دنبال میکردمم p2wش طوریه ک برای پروگرس توی بازی حس میکنی مجبوری کارت بکشی حالا شاید برای غرب تغییر دادن این مورد رو از طرف دیگه لانچش توی غرب میخوره به لانچ سیزن 1 اکسپنشن جدید wow که برای من حکم تیر خلاص رو داره (خدای 6 ماه دوم 2024 پره از mmo) ناشرشم که امازونه کبیره:-&

• Like
Reactions: mostafawarcraf
من خیلی هایپ این بازی بودم بعد از چند سال قرار بود بازی جدید ncsoft بیاد و خودمو اماده کرده بودم با ی blade and soul دیگه طرف باشم و گفتم این دفعه درس گرفتن و این یکی بعد از ی مدت فیل نمیشه ولی هرچی جلوتر رفت ذره ذره هایپم خوابید بازی توی خوده کره خوب عمل نکرده ی مدت کوتاه بعد از لانچ شروع کردن مرج کردن سرورا تا جایی که من دنبال میکردمم p2wش طوریه ک برای پروگرس توی بازی حس میکنی مجبوری کارت بکشی حالا شاید برای غرب تغییر دادن این مورد رو از طرف دیگه لانچش توی غرب میخوره به لانچ سیزن 1 اکسپنشن جدید wow که برای من حکم تیر خلاص رو داره (خدای 6 ماه دوم 2024 پره از mmo) ناشرشم که امازونه کبیره:-&
NCSoft یه بازی بر اساس سری Horizon سونی هم در دست ساخت داره، احتمالا اون خوب باشه از این نظر چون به پلیر غربی نیاز مبرم داره :دی

• Like
Reactions: Kaiki
NCSoft یه بازی بر اساس سری Horizon سونی هم در دست ساخت داره، احتمالا اون خوب باشه از این نظر چون به پلیر غربی نیاز مبرم داره :دی
دقیقا اونم هست، ncsoft خیلی mmo ساز خوبیه کلی هم تجربه داره همین TL هم بازی کنی خوشت میاد مشکل اصلی بازیاش این P2W بودنشه بیشتره استدیو های کره ای از زمانی که شروع کردن بازیاشونو برای غرب هم منتشر کنن به مرور این P2W رو سعی کردن طوری کنن که پلیر F2P هم بتونه خودشو ی جوری برسونه(با پاره شدن) ولی این nc هنوز روی همون روال قدیم داره پیش میره البته بازی که هنوز برای غرب نیومده شاید اومد و خیلیم منصفانه بود monetizationش خودم صرفا بخاطره همزمان شدنشن با سیزن 1 wow نمیتونم تستش کنم وگرنه فریه دیگه ضرر که نداره تستش

• Like
Reactions: Big Band

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or