بحث و تبادل نظر در مورد بازی های MMO

43477883774205382599.png

هدف از ایجاد این تاپیک اینه یه سری بازی MMO که تاپیک ندارن در اینجا بحث و تبادل نظر بشه که اگر لازم بود تاپیکش زده شه ...

قوانین :

1 . بعضی از بازیها تاپیک مجزا دارند ( لطفا سوال یا نظر خودتون رو در تاپیک مختص به خودش بپرسید )
2 . دادن هر گونه لینک فروشگاه ممنوع ( هر گونه تبلیغات ممنوع )
3 . بروزرسانی خواهد شد ...

خب خیلی بازی MMO داریم که حتی اسمی ازشون هم برده نشده (چه اونهایی که ریلیز شدن چه اون هایی که قراره ریلیز بشه)

برای دیدن لیست بازی های MMO به این لینک مراجعه کنید

لینک

نکته : MMO صرفا به بازی های مثل WOW یا امثال این ها نمیگن .. اشتباه نکنید ...

نکته 2 : بازی های هستند که قابلیت آنلاین هم دارند .. جزو این دسته نیستد ..
بازی هایی که فقط آنلاین هستند MMO هستند

نکته 3 : بازی های Browser-Based یا تحت وب جزو این تاپیک نیستند ( مانند تراوین و ..... )

سبک های MMO :

MMORPG : ( همون بازی های RPG به صورت آنلاین . ) مانند : WOW - GW2 - TERA

MOBA : ( بازی های که دارای یک Arena یا Battleground هستن و پلیر با استراتژی و انتخاب کردن هیرو خودش وارد این بازی میشه ... حالا هم می تونه از سوم شخص باشه هم ایزومتیک باشه و ... ) مانند : DOTA 2 - SMITE

MMOFPS : بازی های اول شخص آنلاین شوتر .

MMOTPS : بازی های سوم شخص آنلاین شوتر .

SOCIAL : بازی هایی اجتماعی که شبیه ساز زندگی هستند , اصولا جهان مجازی دارند . مانند : Second Life

FIGHTING : بازی های رزمی و فایتینگ . مانند : Smite - LOST SAGA

RACING : بازی های مسابقه ـی ( حالا حتما نباید ماشین یا موتور باشه مسابقه ) مانند : AUTO CLUB REVOLUTION - NFS :WORLD

و ..

هر چند وقت یه بار هم به معرفی یک بازی آنلاین می پردازیم

( اگر بازی خاصی مد نظرتونه و نمی تونید براش تاپیک بزنید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید بیاید پست بدین تو این تاپیک )

" این پست به روزرسانی میشود "

---

خب بازی جدیدی اومده MMORPG که استقبال خوبی ازش شده و بعضی ها ازش خوب میگن بعضی ها انتقاد دارن

69786617926722219978.jpg

سایت MMOBOMBS هر هفته یه ویدیو به انتشار میذاره ... 140 قسمت این ویدیو خیلی جالبه .. به معرفی 3 بازی جدید می پردازه که یکیش archeage ـه

Free To Play Weekly – Deep Down, ArcheAge, Skyforge, (ep.140)- MMOBomb.com

( نیاز به قند شکن داره برای دیدن ویدیو )

--

این بازی هم خیلی قشنگه حتما پیشنهاد می کنم تریلرش رو ببینید واقعا محشره گرافیک زیبایی هم داره گیم پلی ـش هم قشنگ ـه .... ( الان فک کنم در مرحله بتا ـه )

SkyForge

30424826045466569394.jpg

آخرین ویرایش:

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
خب گشتم بهتر از این تاپیک پیدا نکردم، فکر کنم ارزش داره دوباره زنده بشه.
اما سوال:

کسی PSO2 new genesis تست کرده؟
تو استیم همین دیروز بالاخره منتشر شد، نزدیک 100 گیگه!
اولش حتما کمی مشکل داره ولی ریویوهایی که دیدم اکثرا مثبت بوده.
من دارم بازی میکنم تو یک کلام ، وقتی ازش سر دربیاری خیلی لذت بخش میشه منم هنوز تازه کارم باید کلی یاد بگیرم فقط ی مشکلی داره اونم اینه وقتی میخوای بازیو اجرا کنی گیم گارد میاد بالا که اپدیت و ... چک کنه بعضی وقتا رد نمیشه حالا یا بخاطره تحریمه یا فیلتر یا هرچیزی اینه ک اگه با وی پ ان بازی کنی بهتره من 7 ساعت بازی کردم بدون وی پ ان ولی الان هرچی میخوام برم تو بازی گیم گارد نمیزاره خلاصه وی پ ان زدم وقتی بازی لانچ شد قطع کردم حجمه زیادشم بخاطره اینه که هم pso2 هست هم pso2ngs یعنی باید هردورو دانلود کنی
به این سیستم پیشنهادی غولشم نگاه نکن من 2060 دارم روی بالاترین تنظیمات بازیو مثله هلو اجرا میکنه خلاصه حتما بگیرش ازش لذت میبری

• Like
Reactions: m.d.makan

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
من دارم بازی میکنم تو یک کلام ، وقتی ازش سر دربیاری خیلی لذت بخش میشه منم هنوز تازه کارم باید کلی یاد بگیرم فقط ی مشکلی داره اونم اینه وقتی میخوای بازیو اجرا کنی گیم گارد میاد بالا که اپدیت و ... چک کنه بعضی وقتا رد نمیشه حالا یا بخاطره تحریمه یا فیلتر یا هرچیزی اینه ک اگه با وی پ ان بازی کنی بهتره من 7 ساعت بازی کردم بدون وی پ ان ولی الان هرچی میخوام برم تو بازی گیم گارد نمیزاره خلاصه وی پ ان زدم وقتی بازی لانچ شد قطع کردم حجمه زیادشم بخاطره اینه که هم pso2 هست هم pso2ngs یعنی باید هردورو دانلود کنی
به این سیستم پیشنهادی غولشم نگاه نکن من 2060 دارم روی بالاترین تنظیمات بازیو مثله هلو اجرا میکنه خلاصه حتما بگیرش ازش لذت میبری
من رو ویتا یک نسخه آفلاین ازش بازی کردم، خیلی دوستش داشتم.
پس بگو، میگم چرا PSO2 دیگه تو استیم پیدا نمیکنم، همون آپدیت شد به NGS.
احسنت دیشب گذاشتم دانلود، الان 5گیگ مونده.

ویدئوهایی که ازش دیدم خوب بود، کنار XIV میخوام اینهم بازی کنم باید جذاب باشه.
فقط خدا کنه اینی که میگی بخاطر مشکلات سرور تو لانچ باشه، VPN اینا نخواد بعدا.

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
این ویدئوهای ماهانه Ashes of Creation آدم میبینه با خودش میگه اینها چجوری میخوان این حجم از کیفیت رو ارائه بدن؟
استریم آخرشون که دیروز بود خیلی جالب بود:

جدای از اینکه تعدادی شخصیت ، باس ، Mob و Mount مثل همیشه معرفی شد ، مدل های 3d اونها هم نمایش داده شد که دقت در جزئیات حیرت انگیزی داشتن.
همینطور بخشی از Lore و سیستم های بازی که تغییرات داشتن.
1.jpg 2.jpg 3.jpg 5.jpg 4.jpg

13.jpg 8.jpg 12.jpg 9.jpg
10.jpg 11.jpg

ولی از نکات کلیدی میشه به بزرگتر شدن مپ اشاره کرد و اینکه از اون تراکم و فشردگی در اومده.
وسعت مپ 3 برابر شده!
map.jpg
از 400 کیلومتر مربع رسیده به 1200 کیلومتر مربع ، که 700 کیلومترش رو آب/دریا و 400 کیلومتر مربع خشکی تشکیل میده. (وسعت دریا 3 برابر و خشکی 2 برابر شده)

از نکات جالب دیگه اینکه روی بخشی از دریا (آبهای آزاد مپ) PVP آزاد هست ، عملا تو اون مناطق میشه مثل دزدان دریایی عمل کرد!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kaiki

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
این ویدئوهای ماهانه Ashes of Creation آدم میبینه با خودش میگه اینها چجوری میخوان این حجم از کیفیت رو ارائه بدن؟
استریم آخرشون که دیروز بود خیلی جالب بود:

جدای از اینکه تعدادی شخصیت ، باس ، Mob و Mount مثل همیشه معرفی شد ، مدل های 3d اونها هم نمایش داده شد که دقت در جزئیات حیرت انگیزی داشتن.
همینطور بخشی از Lore و سیستم های بازی که تغییرات داشتن.
View attachment 269665View attachment 269666View attachment 269667View attachment 269669View attachment 269668

View attachment 269670View attachment 269671View attachment 269675View attachment 269672
View attachment 269673View attachment 269674

ولی از نکات کلیدی میشه به بزرگتر شدن مپ اشاره کرد و اینکه از اون تراکم و فشردگی در اومده.
وسعت مپ 3 برابر شده!
View attachment 269663
از 400 کیلومتر مربع رسیده به 1200 کیلومتر مربع ، که 700 کیلومترش رو آب/دریا و 400 کیلومتر مربع خشکی تشکیل میده. (وسعت دریا 3 برابر و خشکی 2 برابر شده)

از نکات جالب دیگه اینکه روی بخشی از دریا (آبهای آزاد مپ) PVP آزاد هست ، عملا تو اون مناطق میشه مثل دزدان دریایی عمل کرد!
اتفاقا الان داشتم میدیدمش واقعا بازی فوق‌العادی میشه یکی این خیلی خوبه یکی riot mmo یعنی دنیاش واقعا چیزه عجیبه به جز این دوتا mmoی که ارزش داشته باشه blue protocol و throne and liberty هستن که اونقدرام دیر نمیان بقیه شون مثه pantheon یا corepunk و .... زیاد امیدی بهشون نیست

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
اتفاقا الان داشتم میدیدمش واقعا بازی فوق‌العادی میشه یکی این خیلی خوبه یکی riot mmo یعنی دنیاش واقعا چیزه عجیبه به جز این دوتا mmoی که ارزش داشته باشه blue protocol و throne and liberty هستن که اونقدرام دیر نمیان بقیه شون مثه pantheon یا corepunk و .... زیاد امیدی بهشون نیست
آره به Riot و بازیهایی که میسازه اصلا شک کردن گناه.
با نابودی بلیزارد رسما دارن نقش اونهارو برای PC گیمرها ایفا میکنن.
حتی اگه کسی باشه که بازیهاش تجربه نکرده باشه ، شخصیت ها و Lore سطح بالای Runeterra با Arcane به همه ثابت شد که تو چه جایگاهی قرار داره.

این AoC هم که خیلی عجیب غریب اصلا.
همونقدر throne and liberty هم جذاب به نظر میرسه.

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
آره به Riot و بازیهایی که میسازه اصلا شک کردن گناه.
با نابودی بلیزارد رسما دارن نقش اونهارو برای PC گیمرها ایفا میکنن.
حتی اگه کسی باشه که بازیهاش تجربه نکرده باشه ، شخصیت ها و Lore سطح بالای Runeterra با Arcane به همه ثابت شد که تو چه جایگاهی قرار داره.

این AoC هم که خیلی عجیب غریب اصلا.
همونقدر throne and liberty هم جذاب به نظر میرسه.
riot واقعا خداس سره همین lol خیلی دستو دلبازه فقط تو ساله 2022 به من 3 تا اسکین لجندری و 4 تا اپیک داده تازه من هرچندوقت ی بار میام ی هفته بازی میکنم میرم و 4/5 سالی میشه یک یورو هم خرجه بازی نکردم
Capture.PNG
--------------------------------
AoC تنها نگرانی من اینه ک قراره ساب داشته باشه و خرید و ... یکم اذیت میکنه البته اگه قیمت اوکی باشه و واقعا کیفیتش عالی باشه برای منی که فقط MMO بازی میکنم ارزششو داره فقط برای این بازی هزینه کنم
throne and liberty گویا تاخیر خورده و رفته برای نیمه ی اوله 2023 تا اینجا اوکیه و انتظار میرفت بخش ناراحت کنندش اینجاس که ظاهرا قراره امازون ناشره بازی تو غرب بشه من نمیدونم چرا امازون از بازیای مورد علاقه ی من نمیکشه بیرون اون از لاست ارک که حسابی بازیو P2W کرد حالا هم این بازی بابا گورتونو گم کنید دیگه بعد مگه ncsoft خودش ناشر نیست؟ ی بخش داشت به اسمه ncwest همه بازیاش ناشرش این بود gw , aion , BnS , lineage و ... الان چرا باید با این امازون لعنتی مذاکره کنن

آخرین ویرایش:
  • Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
throne and liberty گویا تاخیر خورده و رفته برای نیمه ی اوله 2023 تا اینجا اوکیه و انتظار میرفت بخش ناراحت کنندش اینجاس که ظاهرا قراره امازون ناشره بازی تو غرب بشه من نمیدونم چرا امازون از بازیای مورد علاقه ی من نمیکشه بیرون اون از لاست ارک که حسابی بازیو P2W کرد حالا هم این بازی بابا گورتونو گم کنید دیگه بعد مگه ncsoft خودش ناشر نیست؟ ی بخش داشت به اسمه ncwest همه بازیاش ناشرش این بود gw , aion , BnS , lineage و ... الان چرا باید با این امازون لعنتی مذاکره کنن
دقیقا دیروز داشتم یک ویدئو میدیدم بحثش همین بود که NCsoft به اون بزرگی که خودش ناشر هست و مثلا یک بازی در حد GW2 به اون خوبی و با اون تعداد سرور منتشر کرد ، چرا باید با آمازون همکاری کنه؟

شاید دلیلش فرمولهای انتشاری هست که آمازون بهش رسیده ، 2تا MMO بزرگ امسال منتشر کرده ، سرورهای خودش رو داره و...
شاید هم آفر خوبی به NC داده.

البته در مقابل میتونه این برسونه که NC ممکن هست که شرایط خوبی نداشته باشه و نیاز به این همکاری و پولی که آمازون تزریغ میکنه داره.
در هر صورت throne and liberty با اینکه خیلی جذاب هست فکر نکنم در حد اون 2تا با کیفیت باشه.
AoC تنها نگرانی من اینه ک قراره ساب داشته باشه و خرید و ... یکم اذیت میکنه البته اگه قیمت اوکی باشه و واقعا کیفیتش عالی باشه برای منی که فقط MMO بازی میکنم ارزششو داره فقط برای این بازی هزینه کنم
دقیقا ، باز اگه روی استیم میومد خیلی خوب بود و جدای از بحث شارژ ماهیانه ، حداقل بحث پرداخت پول و... راحت تر میشد.

بین اینها راحت ترین همون Riot هست که بی دردسر و بدون شارژ ماهیانه میاد و ما هم در آخر سرش کلی پیاده میشیم :))

• Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
دقیقا دیروز داشتم یک ویدئو میدیدم بحثش همین بود که NCsoft به اون بزرگی که خودش ناشر هست و مثلا یک بازی در حد GW2 به اون خوبی و با اون تعداد سرور منتشر کرد ، چرا باید با آمازون همکاری کنه؟

شاید دلیلش فرمولهای انتشاری هست که آمازون بهش رسیده ، 2تا MMO بزرگ امسال منتشر کرده ، سرورهای خودش رو داره و...
شاید هم آفر خوبی به NC داده.

البته در مقابل میتونه این برسونه که NC ممکن هست که شرایط خوبی نداشته باشه و نیاز به این همکاری و پولی که آمازون تزریغ میکنه داره.
در هر صورت throne and liberty با اینکه خیلی جذاب هست فکر نکنم در حد اون 2تا با کیفیت باشه.

دقیقا ، باز اگه روی استیم میومد خیلی خوب بود و جدای از بحث شارژ ماهیانه ، حداقل بحث پرداخت پول و... راحت تر میشد.

بین اینها راحت ترین همون Riot هست که بی دردسر و بدون شارژ ماهیانه میاد و ما هم در آخر سرش کلی پیاده میشیم :))
درمود AoC خرید گیم تایم و ... نباید مشکلی باشه بازی انقدر معروف هست که فروشگاهای داخلی همه چیزشو بیارن مثلا الان تو خرید گیم تایم wow یا ff مشکلی وجود نداره فقط قیمتا یکیم کشکیه که فروشگاه منصف هم پیدا میشه
------------------------------------------
موافقم TnL درحد اون دوتای دیگه نیست ولی بازی خیلی بزرگیه بیشتر از 10 سال درحال توسعه بوده یکی دو بار حتی تاریخ عرضه دادن ولی چون از بازی راضی نبودن کلا همه چیو عوض کردن و ncsoft پشته بازیه خیلی ساله این کمپانی داره mmo میسازه خیلی تجربه داره، من توی بازیای که ساخته aion و blade and soul رو بازی کردم هردو فازه خیلی باحالی داشتن bns که با اختلاف بهترین
mmoی بود که بازی کردم و جز معدود بازی بود که داستناش اشکمو دراورد فقط حیف که لامصب خیلی p2w بود :D

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
من توی بازیای که ساخته aion و blade and soul رو بازی کردم هردو فازه خیلی باحالی داشتن bns که با اختلاف بهترین
mmoی بود که بازی کردم و جز معدود بازی بود که داستناش اشکمو دراورد فقط حیف که لامصب خیلی p2w بود :D
احسنت پس لازم شد برم b&s 2 دانلود کنم.
من برای تجربه یک داستان خوب جون میدم :D

• Like

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,299
نام
مــاکــان
باید صبر کنی هم برای pc بیاد هم برای غرب:D
عه پس اینی که الان هست کدوم؟
دیشب دانلود کردم :D
همونی که پورت شد به آنریل انجین 4
======
Lol
نسخه اول بود :D
خب خوبه، تا سرورهاش فعال حداقل کمپین داستانی رو تموم کنم.

• Smile

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
عه پس اینی که الان هست کدوم؟
دیشب دانلود کردم :D
همونی که پورت شد به آنریل انجین 4
======
Lol
نسخه اول بود :D
خب خوبه، تا سرورهاش فعال حداقل کمپین داستانی رو تموم کنم.
اره نسخه اولو گرفتی :D برو که خیلی خوبه البته من خودم از ی جایی دیگه دنبال نکردم درمورد سرور هم نگران نباش نه تنها بازه، فعالانه هم اپدیت میشه و کانتنت جدید میدن البته الان چیزای که اون موقع اومد خیلی متامایزش میکرد چیزه خیلی عجیبی حساب نمیشه ولی زمانه خودش خیلی خوب بود مثلا دانجن 25 نفره داشت که سند باکس بود ی محیط خیلی بزرگ رو میزاشتن دراختیارت 5/6 تا باس هم میزاشتن و این باسا هی اسپاوس میشدن و کلی هم mob داشت که باید برای کوئست و ... میزدی ریوارد عالی هم میدادن اصلا گشتن تو اون دانجن خیلی حال میداد یا مثلا محیطای مخصوص pvp داشت که دوتا فکشن باید کوئست میزدن لیدر همدگیرو میکشتن و ... عالی بود عالی

آخرین ویرایش:
  • Like

Kaiki

کاربر سایت
Feb 1, 2013
1,572
نام
بهنام
What Ghostcrawler's Exit Means for Riot Games' MMORPG | MMORPG.com
دوستان ظاهرا وضعیت mmoی riot که همه بهش امید داریم زیاد جالب نیست متاسفانه، اینکه چه اتفاقی داره میوفته که این افراد کلیدی دارن میرن واقعا جای سوال داره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر