بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت 3G,4G اپراتورهای موبایل

در عجبم چرا اینجا سخنی از کاهشه سرعت نیست ؟ آیا برای شما کم نشده ؟ سرعت دانلودم از 1 مگابایت بر ثانیه به 50 کیلوبایت رسیده ! برا شما ها چطوره ؟
من 3 تا بسته 24 گیگی و چهار تا 2 گیگی رو تموم کردم ! دیگه با این سرعته افتضاح دانلود حال نمیده !!

بچه ها میگم 3gهمراه اول تو شهر های دیگه سرعت دانلودش برای شما چطوره
اینجا تو اصفهان بیشتر اوقات 2g هست بعضی مواقع هم که 3gمیشه سرعتش آشغاله حدود 13-14 کیلوبایت8-|

من سرعتم مشکلی نداره و اکثرا 800 به بالا هستش ... ساعت 2 بامداد به بعد هم اکثرا بالای 1 مگ هستش

فقط یه سئوال دارم ... من الان 1 بسته 24 گیگ شبانه فعال کردم اگه بسته 2 گیگ روزانه بخوام تمدید کنم این 24 گیگ شبانه میپره؟؟؟

مدیر عامل همراه اول خبر داد آزمایش خدمات 3G در 23 شهر کشور

وایمکس نیوز- مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در این باره اظهار کرد: به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و در آستانه سالگرد شکست حصر آبادان، امروز جشن نوسازی شبکه همراه اول در آبادان و خرمشهر برگزار شد و در این قالب علاوه بر نوسازی شبکه نسل دو خدمات نسل سه نیز در این شهرها قابل ارائه شد.
وحید صدوقی گفت: به این ترتیب ما در فاصله کمتر از یک ماه پس از اخذ مجوز ارائه آزمایشی نسل سوم موفق شدیم هزارمین سایت خود را در آبادان راه اندازی کنیم و امیدواریم در آینده به سرعت تعداد سایت‌های همراه اول افزایش پیدا کند.
وی همچنین عنوان کرد:‌ در حال حاضر پوشش 3G در 23 شهر ایجاد شده و در 170 شهر نیز رومینگ ملی برقرار است.
مدیر عامل همراه اول درباره ورود رسمی همراه اول به ارائه خدمات 3G و زمان صدور مجوز نهایی برای اپراتور اول کشور اظهار کرد: ما با برنامه ریزی‌های صورت گرفته به طور گسترده مشغول نصب تجهیزات خود هستیم و پس از نصب تجهیزات روند پیشرفت کار را به سازمان تنظیم مقررات اتباطات هم اعلام می کنیم و امیدواریم هفته آینده مجوز رسمی ارائه خدمات نسل‌های بالاتر را دریافت کنیم اما در حال حاضر 23 شهر کشور می‌توانند به طور آزمایشی از این خدمات استفاده کنند.
وی درباره سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این حوزه نیز توضیح داد: سال گذشته حدود 2700 میلیارد تومان برای ورود نسل سوم برنامه‌ریزی صورت گرفته و امسال نیز در برنامه‌های ما بودجه‌ای معادل 2300 میلیارد تومان برای ارتقای شبکه همراه اول درنظر گرفته شده است.
صدوقی ادامه داد: برای نوسازی شبکه همراه و دسترسی به 3G در استان خوزستان نیز حدود 120 میلیارد تومان در سال گذشته سرمایه‌گذاری شده و اکنون 90 درصد این شبکه آماده بهره برداری است.
مدیر عامل همراه اول همچنین عنوان کرد: پیش بینی ما این است که تا پایان سال تعداد سایت‌های نسل سه و چهار در کشور به رقمی برسد که از نظر تعداد با سایت‌های نسل دو در 10 سال اول فعالیت همراه اول برابری می‌کند که این کار اقدام بزرگی محسوب می‌شود.
وی همچنین یادآور شد: سه میلیون و 300 مشترک ثبت شده همراه اول در استان خوزستان سکونت دارند و در حال حاضر پوشش همراه اول در این استان بالغ بر 97.4 درصد است.
صدوقی در عین حال یادآور شد: وظیفه همراه اول آن است که برای ارائه خدمات خود شهرهایی که در دوران دفاع مقدس حضور پررنگ‌تری داشته‌اند را در اولویت قرار دهند.
منبع: ایسنا

مبين‌نت مجوز نسل 4 دريافت کرد

شرکت ارتباطات مبين‌نت اعلام کرد: مجوز پياده سازي شبکه‌ ارتباطي باندپهن بي‌سيم با فناوري نسل چهارم به اين شرکت اعطا شده است.
وايمکس نيوز- با نزديک شدن به زمان برگزاري پانزدهمين نمايشگاه تلکام، شرکت ارتباطات مبين‌نت اعلام کرد: با اعطاي مجوز به اين شرکت در پياده سازي شبکه‌ ارتباطي باندپهن بي‌سيم با فناوري LTE از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، امسال مبين‌نت با رويکردي جديد و با شعار «مبين‌نت ارايه‌دهنده‌ي راهکارهاي 4G» در پانزدهمين نمايشگاه تله‌کام حضور خواهد داشت.
منبع: فارس

من سرعتم مشکلی نداره و اکثرا 800 به بالا هستش ... ساعت 2 بامداد به بعد هم اکثرا بالای 1 مگ هستش

فقط یه سئوال دارم ... من الان 1 بسته 24 گیگ شبانه فعال کردم اگه بسته 2 گیگ روزانه بخوام تمدید کنم این 24 گیگ شبانه میپره؟؟؟
نه من این دو رو با هم استفاده میکنم مشکلی پیش نمیاد اگه بسته روزانه رو دوباره بزنی

از کجا میشه فهمید کدام مناطق تحت پوشش ایرانسل هستند!؟

فعلا تنها راه سرچ با موبایلتون هست،
ایرانسل نقشه و برنامه زمان بندی مشخصی نداده. مثلا شهرستان قروه در استان کردستان سریعتر از شهر یزد تحت پوشش قرار گرفت. این نمونه رو گفتم تا بدونین به ترتیب جمعیت نیست.

پاسخ مدیر عامل همراه اول به اختلالات اخیر

مدیر عامل همراه اول معرفی شهرهایی که در حال حاضر به ارائه خدمات نسل سه می‌پردازند را به هفته آتی موکول کرد و گفت: اوایل هفته آینده لیست این شهرها از طریق رسانه‌ها منتشر خواهد شد.

وحید صدوقی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ما در شرکت ارتباطات سیار سایت‌های بسیاری داریم که در حال ارتقای آن‌ها هستیم. البته سعی بر آن است که عملیات ارتقای این سایت‌ها شب‌ها صورت بگیرد که کاربران استفاده کمتری از تلفن همراه خود دارند اما در برخی مراکز مسکونی یا بانک‌ها به اجبار لازم است این اقدامات روزها انجام شود که این مساله در برخی مناطق برای ساعاتی مشکلاتی در پی دارد.

وی همچنین اظهار کرد: آنتن‌های موجود شبکه همراه اول، نسل دوم ارتباطی را پوشش می‌دهد اما لازم است که برای ارائه نسل‌های بالاتر این آنتن‌ها تغییر کند؛ پس از آنتن‌ها خطوط انتقال نیز برای تامین پهنای باند نیاز به تغییر دارند و در ادامه سایت‌های BTS نیز به نوسازی و تغییر نیاز دارند.

به گفته او بر همین اساس برای ارائه خدمات نسل‌های بالاتر در مجموع لازم است شبکه‌های ما نوسازی شود و این امری طبیعی است که در این نوسازی در مراحل اولیه برای بهینه سازی سایت‌ها گاهی اختلالاتی نیز ایجاد شود.

صدوقی در عین حال از نصب هزارمین سایت همراه اول خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر اپراتور اول در 23 شهر کشور به ارائه آزمایشی خدمات نسل سه پرداخته است.

مدیر عامل همراه اول همچنین اظهار امیدواری کرد که هفته آینده مجوز رسمی ارائه خدمات نسل‌های بالاتر به اپراتور اول ارتباطی کشور تعلق بگیرد.

دوستان اگه میخواین ببینین کجا تحت پوشش هست !

برنامه Opensignal رو واسه هم اندروید هم ios که هست دانلود کنین ! بعد تو قسمت coverage 3g رو با اپراتورتون انتخاب کنین ! بهتون دقیق نشون میده کجا تحت پوشش هست !

این یکی از مزایای این برنامه هست ! خیلی امکانات خوبی دار ه ! حتی بهتون مسیر میده که کجا برین که سیگنال قوی داشته باشین ! این امکان واسه جاهایی که سیگنال ضعیفه عالیه !

من هر جای تهران رفتم 3g همراه اول رو ندیدم... کسی تونسته وصل بشه؟فقط بلدن تبلیغات کنند

من ه م جاهای مختلف امتحان کردم ، هیچ جا 3g را ندیدم . اما ایرانسل را در خیلی از جاها دیدم که 3g فعال و کار می کنه.

همراه اول شهدا H میاد:d ما شهدا نیستیم ولی مادرم که از اونجا رد میشه تعریف میکرد که یه H میاد انقدر سرعت میره بالا هول میشم اصلا چیکار کنم
این عین حرف خودشه: میشه H همینجور پرمیکنه بُرد بُرد=))

پیاده‌سازی شبکه LTE از سوی مبین نت

وایمکس نیوز- علی طهماسبی افزود: در واقع، می‌توان گفت که تا آغاز به کار این تکنولوژی یک گام باقی مانده و آن هم گرفتن مجوز مربوطه از رگولاتوری است.
وی با بیان اینکه از چند ماه گذشته تستهای نهایی و آزمایشگاهی را برای ارایه‌ی خدمات LTE مبتنی بر سیم‌کارت به مشترکین آغاز کرده‌ایم بیان کرد: استفاده از سیم‌کارت یکی از نکات مثبت آن محسوب می‌شود و از جنبه‌های مختلف به نفع مشترکین و اپراتورها خواهد بود.
طهماسبی در عین حال با بیان اینکه مطالعات فنی توسط کارشناسان مبین‌ نت به منظور آشنایی با تکنولوژی و برنامه‌ریزی سایر اپراتورها در زمینه‌ی LTE از طریق حضور و سخنرانی در مجامع مهم بین‌المللی و داخلی در این سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفته است و به تازگی نیز به عضویت GTI درآمده‌ایم، اظهار کرد: گستردگی پیاده‌سازی شبکه‌ی LTE در سطح بین‌المللی و پشتیبانی فنی بیش‌تر تولیدکنندگان تجهیزات، باعث کاهش هزینه‌ها در بخش تجهیزات شبکه و تجهیزات سمت مشترکین شده است.
مدیرکل تکنولوژی و طراحی شبکه‌ شرکت ارتباطات مبین نت با بیان اینکه با آمدن LTE حداقل تا سه سال آینده ارایه‌ی وایمکس را نیز به‌طور هم‌زمان در مبین نت خواهیم داشت، به همایش LTE World 2014 که در تیرماه سال جاری در هلند برگزار شد اشاره کرد و گفت: در گزارشی که اینجانب در اجلاس جهانی LTE ارایه دادم، پیرامون طراحی مترو سایت به عنوان نقاط تجمیع ترافیک در شبکه با امکانات فیبر نوری، تجهیزات مایکروویو و دیتا، تجربه‌ی موفق مبین‌نت در ارایه‌ی خدمات باکیفیت و سرعت بالا و تمرکز بر سطح رضایت مشترکین از خدمات مطالبی را بیان کردم.
وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند و ظرفیت اینترنت شرکت ارتباطات مبین‌ نت بیش از 10 گیگابیت بر ثانیه است و هم‌اکنون عنوان گسترده‌ ترین شبکه‌ی ارتباطی پرسرعت بی‌سیم در ایران به مبین‌ نت اختصاص داده شده است بیان کرد: براساس دو سال مطالعه‌ی دقیق از ترافیک شبکه‌ی مبین‌نت، هم به لحاظ افزایش سرعت و هم به لحاظ افزایش حجم ترافیک مشترکین باند پهن، تقریباً 20 درصد بالاتر از میانگین سالیانه‌ی جهانی قرار گرفته‌ایم که با توجه به بکر بودن بازار باندپهن کشور، این نتایج منطقی به نظر می‌رسد.
طهماسبی با بیان اینکه باید همگام با افزایش تعداد کاربران و مصرف آن‌ها، فرآیندهای بهینه‌سازی و بهره‌گیری از پروتکل‌های جدید ادامه یابد تا کیفیت خدمات ارایه شده به مشتریان مطلوب و قابل تضمین باشد اظهار کرد: استراتژی تمام اپراتورها این بوده که LTE را در مناطق HotSpot پیاده کنند و به مرور آن را گسترش د‌هند.
وی در ادامه افزود: در مبین‌نت قصد داریم با وجود بیش از 700 هزار مشترک وایمکس فعلی طرح هم‌زمان ارایه‌ی خدمات وایمکس و LTE را اجر کنیم. طرح تجاری مبین‌نت به این شکل است که LTE را در باند فرکانسی متفاوت با باند وایمکس پیاده کرده و مشترکین وایمکس خود را حفظ کنیم و به مشترکین پرمصرف‌مان و یا بازارهای جدید، سرویس LTE ارایه دهیم.
وی با بیان اینکه این انتظار وجود دارد که رگولاتوری در تخصیص باندهای فرکانسی جدید یا بازنگری در نحوه‌ی استفاده از باندهای موجود، بر روی توانایی و عملکرد اپراتورها تصمیم‌گیری کند گفت: رگولاتوری می‌تواند براساس عملکرد و سابقه‌ی اپراتورها و طرح تجاری آن‌ها، اقدام به تخصیص بهینه‌ باندهای فرکانسی برای خدمات باند پهن کند. در این صورت می‌توان آینده‌ی روشنی برای شبکه‌های ارتباطی باندپهن در کشور متصور شد که امکان ارایه‌ی خدمات باکیفیت و با سرعت دسترسی بالا به مشترکین خواهند داشت.

وایمکس نیوز- علی طهماسبی افزود: در واقع، می‌توان گفت که تا آغاز به کار این تکنولوژی یک گام باقی مانده و آن هم گرفتن مجوز مربوطه از رگولاتوری است.
وی با بیان اینکه از چند ماه گذشته تستهای نهایی و آزمایشگاهی را برای ارایه‌ی خدمات LTE مبتنی بر سیم‌کارت به مشترکین آغاز کرده‌ایم بیان کرد: استفاده از سیم‌کارت یکی از نکات مثبت آن محسوب می‌شود و از جنبه‌های مختلف به نفع مشترکین و اپراتورها خواهد بود.
طهماسبی در عین حال با بیان اینکه مطالعات فنی توسط کارشناسان مبین‌ نت به منظور آشنایی با تکنولوژی و برنامه‌ریزی سایر اپراتورها در زمینه‌ی LTE از طریق حضور و سخنرانی در مجامع مهم بین‌المللی و داخلی در این سال‌های اخیر در دستور کار قرار گرفته است و به تازگی نیز به عضویت GTI درآمده‌ایم، اظهار کرد: گستردگی پیاده‌سازی شبکه‌ی LTE در سطح بین‌المللی و پشتیبانی فنی بیش‌تر تولیدکنندگان تجهیزات، باعث کاهش هزینه‌ها در بخش تجهیزات شبکه و تجهیزات سمت مشترکین شده است.
مدیرکل تکنولوژی و طراحی شبکه‌ شرکت ارتباطات مبین نت با بیان اینکه با آمدن LTE حداقل تا سه سال آینده ارایه‌ی وایمکس را نیز به‌طور هم‌زمان در مبین نت خواهیم داشت، به همایش LTE World 2014 که در تیرماه سال جاری در هلند برگزار شد اشاره کرد و گفت: در گزارشی که اینجانب در اجلاس جهانی LTE ارایه دادم، پیرامون طراحی مترو سایت به عنوان نقاط تجمیع ترافیک در شبکه با امکانات فیبر نوری، تجهیزات مایکروویو و دیتا، تجربه‌ی موفق مبین‌نت در ارایه‌ی خدمات باکیفیت و سرعت بالا و تمرکز بر سطح رضایت مشترکین از خدمات مطالبی را بیان کردم.
وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند و ظرفیت اینترنت شرکت ارتباطات مبین‌ نت بیش از 10 گیگابیت بر ثانیه است و هم‌اکنون عنوان گسترده‌ ترین شبکه‌ی ارتباطی پرسرعت بی‌سیم در ایران به مبین‌ نت اختصاص داده شده است بیان کرد: براساس دو سال مطالعه‌ی دقیق از ترافیک شبکه‌ی مبین‌نت، هم به لحاظ افزایش سرعت و هم به لحاظ افزایش حجم ترافیک مشترکین باند پهن، تقریباً 20 درصد بالاتر از میانگین سالیانه‌ی جهانی قرار گرفته‌ایم که با توجه به بکر بودن بازار باندپهن کشور، این نتایج منطقی به نظر می‌رسد.
طهماسبی با بیان اینکه باید همگام با افزایش تعداد کاربران و مصرف آن‌ها، فرآیندهای بهینه‌سازی و بهره‌گیری از پروتکل‌های جدید ادامه یابد تا کیفیت خدمات ارایه شده به مشتریان مطلوب و قابل تضمین باشد اظهار کرد: استراتژی تمام اپراتورها این بوده که LTE را در مناطق HotSpot پیاده کنند و به مرور آن را گسترش د‌هند.
وی در ادامه افزود: در مبین‌نت قصد داریم با وجود بیش از 700 هزار مشترک وایمکس فعلی طرح هم‌زمان ارایه‌ی خدمات وایمکس و LTE را اجر کنیم. طرح تجاری مبین‌نت به این شکل است که LTE را در باند فرکانسی متفاوت با باند وایمکس پیاده کرده و مشترکین وایمکس خود را حفظ کنیم و به مشترکین پرمصرف‌مان و یا بازارهای جدید، سرویس LTE ارایه دهیم.
وی با بیان اینکه این انتظار وجود دارد که رگولاتوری در تخصیص باندهای فرکانسی جدید یا بازنگری در نحوه‌ی استفاده از باندهای موجود، بر روی توانایی و عملکرد اپراتورها تصمیم‌گیری کند گفت: رگولاتوری می‌تواند براساس عملکرد و سابقه‌ی اپراتورها و طرح تجاری آن‌ها، اقدام به تخصیص بهینه‌ باندهای فرکانسی برای خدمات باند پهن کند. در این صورت می‌توان آینده‌ی روشنی برای شبکه‌های ارتباطی باندپهن در کشور متصور شد که امکان ارایه‌ی خدمات باکیفیت و با سرعت دسترسی بالا به مشترکین خواهند داشت.
خداییش روش میشه میاد با این اعتماد به نفس صحبت میکنه !
فکر نمیکنم دیگه کیفیت افتضاح خدمان وای مکس مبین نت به کسی پوشیده باشه بعد این اقا میاد میگه مبین نت گسترده ترین شبکه دیتای بیسیم کشوره اگه مشکل ارای خدمات ADSL تو بعضی نقاط مخصوصا تهران و شهر های بزرگ نباشه عملا این شرکت باید گل بگیره شرکتو
این اقایون تو یک بازه زمانی اومدن از نا اگاهی مردم سو استفاده کردن و خدمات افتضاح و مودم های اشغال خودشونو به این مردم دادن و سود های کلانی به جیب زدن
خدارو شکر با اومدن 3G , LTE ایرانسل اینا دیگه نمیتونن به این راحتی به فعالیتشون ادامه بدن

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or