بحث و تبادل نظر در مورد اینترنت 3G,4G اپراتورهای موبایل

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
دوستان بسته همراه اول 1 تا 11 صبح گرفتم ولی نمیدونم چرا همش اینترنتش قطع میشه!
قبلا اکی بود
کسی این مشکل رو جدیدا داشته؟
نه من مشکلی نداشتم دیشب دقیقا fifa 24 دانلود کردم باهاش اوکی بود
ولی خوب دیگه ترافیک نیم بهاش هم حساب میکنه یعنی نیم بها نامحدود نمیشه دانلود کرد اونم بعد 100 گیگ سرعتش رو میاره پایین

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,822
با سلام من قصد تعویض سیم کارت گوشیم رو دارم به چند دلیل اول از همه که سیمکارتم رایتله اون موقع که فقط 3g رایتل داشت خریدم ولی الان حسابی از دستش کفریم و پدرمو دراورده هم سرعت نتش پایینه هم انتن دهیش مذخرفه دلیل دومم هم اینه که xbox one دارم و این کنسول به شدت به اینترنت نیازمنده رایتل گوشیم که بدرد نمیخوره و نت خونه هم مخابراته که هم فاصله مودم از کنسول کمی زیاده هم سرعتو حجمش چنگی به دل نمیزنن همین امروز حجم ماهیانه نت مخابراتم تموم شد و ترافیک خریدم و تقریبا دانلود خاصی هم باهاش نکرده بودم یعنی همین وبگردیا و دانلود چند تا فیلم و سریال رو دووم نمیاره حجمش و عموعا چند روز قبل از تجدید حجم ماهیانش تموم میشه الان تو فکرم که سیم کارت بخرم و به احتمال زیاد سه تا هم سیم کارت بخرم یعنی هم شاتل هم ایرانسل و هم همراه اول تا ببینم از نظر انتن دهی و قیمت و حجم بسته اینترنتی و سرعت دانلود هر کدوم تو چه وضعیتن یکی رو بذارم تو گوشیم به عنوان سیم کارت جدید و یکیش رو هم داخل مودم سیم کارت بقل کنسول برای دانلود چند تا سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
1 خونه من غربه تهرانه تقاطع ایت الله کاشانی و جنت اباد کسی اینجاها این سه مدل سیم کارتو از نظر سرعت دانلود تست کرده نظرشو بگه
2 ایا این سه مارکه سیم کارت مدل خاصی مخصوص دانلود کردن دارن که سرعت دانلود یا حجم بیشتر دانلود شاملشون بشه ؟
3 ایا این سه سیم کارت مدل مخصوص گوشی و مودم دارن یا نه؟
4 بیشترین حجم بسته دانلودی که این سه مدل سیم کارت دارن چند گیگه؟ اگر محدودیت زمانی یا کلا هر محدودیت دیگه ای هم بسته های مورد نظر دارن بگید لطفا به همراه قیمتشون
5 سیم کارت شاتل رو از کجا میشه خرید؟ نمایندگی فروش براش ندیدم
6 این سیم کارتا تفاوت قیمتی هم داشته باشن ارزون ترین مدلاشون حدودا چند تومنه؟ و من خواستم بخرم به نظرتون نهایت تا چقدر خرج کنم که نه خیلی گرون در بیاد ولی شمارشم تا حدودی روند باشه
7 این سیم کارتا همشون داخل مودمای مخصوص سیم کارت میرن دیگه؟ اخه استفاده از هات اسپات رو گوشی پدر باتری گوشی رو در میاره و منم فقط مدتی برای تست سرعت رو کنسول میخوام از هات اسپات گوشی استفاده کنم و بعد که سیم کارتو انتخاب کردم میخوام براش مودم مخصوص بخرم و با اون ازش استفاده کنم
8 این مودمای مخصوص سیم کارت خوبه کیفیتشون؟ مثل گوشی سرعت میدن یا نه؟
9 برای یه سیم کارت مثلا ایرانسل حتما باید مودم سیم کارته ایرانسل خرید یا نه فرقی نمیکنه چه مدل و مارک مودمی براش بخری؟
10 مودم مخصوص سیم کارت با کیفیت و خوب و قیمت معقول چه مدل و مارکی به من پیشنهاد میدید؟
کلا اگر مدله دیگه ای هم مدنظرتون هست بگید
از نظر من بهترین گزینه برای دانلود ایرانسله.
فقط تایمش بده که از ساعت ۲ شروع میشه.
حجم ۳۰ گیگش ۱۰ تومنه
مودم های سیم کارت خور هم ۹۹ درصد سرعت گوشی رو نمیدن.
تجربه شخصی من روی وایفای ۵ به پایین حداکثر سرعت ۹ مگابایت در ثانیه با وایفای ۶ تا ۲۵ مگابایت در ثانیه. البته میانگین ۲۰ مگابایت دانلود میکنم.
میدونم وایفای ۵ تا ۵۰۰ مگابیت ساپورت میکنه ولی خب من در عمل این شرایط رو دارم.
اگر ساعتش رو مشکل نداری. یه ایرانسل بگیر.
شاتل هم سیمکارتش ۳۰ تومن اینا بود. ولی بسته حجم بالا و مخصوص دانلود نداشت.
همراه اول رو هم با اینکه آنتنم فوله هیچوقت بالای ۸-۹ مگابایت نگرفتم.
ویرایش: رایتل هم که آشغال به تمام معناست.

آخرین ویرایش:

MR.MARIO

کاربر سایت
Dec 13, 2019
260
حجم ۳۰ گیگش ۱۰ تومنه
تجربه شخصی من روی وایفای ۵ به پایین حداکثر سرعت ۹ مگابایت در ثانیه با وایفای ۶ تا ۲۵ مگابایت در ثانیه. البته میانگین ۲۰ مگابایت دانلود میکنم.
من مودم دارم سرعتش بهتر نباشه کمتر از موبایل هم نیست

• Like
Reactions: Sega_genesis

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
حجم ۳۰ گیگش ۱۰ تومنه
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم شرکتای دیگه مثل مبین نت و اسیاتک هم سیم کارت زدن؟ اگر اره کیفیت اونا رو چه جوری ارزیابی میکنید

• Like

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
حجم ۳۰ گیگش ۱۰ تومنه
اینی که میگی ولی خیلی شانسیه
من همراه اول تا 28 مگابایت سرعت میگیرم بعضی شب ها
ولی ایرانسل نهایت 2 مگابایت بهم سرعت میده با اینکه ایرانسل فول آنتن عه اما همراه اول 2 خط آنتن میده
خیلی بستگی به منطقه داره
و اینکه از نظر بسته هم همراه اول 100 گیگ رو میده 20 تومن از 1 شب تا 11 صبح
ایرانسل 30 گیگ میده 10 تومن از 2 تا 7 یعنی همراه اول هم از نظر ساعتی هم قیمتی به صرفه تره
مگر اینکه مثل شما سرعت ایرانسل خیلی بهتر باشه دیگه

• Like

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,822
ولی ایرانسل نهایت 2 مگابایت بهم سرعت میده با اینکه ایرانسل فول آنتن عه اما همراه اول 2 خط آنتن میده
خیلی بستگی به منطقه داره
ایرانسل 30 گیگ میده 10 تومن از 2 تا 7 یعنی همراه اول هم از نظر ساعتی هم قیمتی به صرفه تره
جالبه که برعکسیم. منم با ایرانسل تا 28 رو میگیرم ولی به ندرت میام زیر 20 مگ که این برام خیلی مهمه.
همراه اول رو تو تهران مناطق مختلف تست کردم. سرعتی که گرفتم حول و حوش همون 4 تا 8 مگه. شاید بعضی وقتها بالاتر بره ولی نرمش برای من همیشه همین بوده.
فقط سایتای داخلی سرعت همراه اول بالاتر میره. تو تورنت هم که من خیلی وقتا باهاش مشکل داشتم.
همراه اول 100 گیگ ارزونتر میده ولی وقتی تموم شه تا ماه آینده نمیشه دوباره بسته گرفت. ایرانسل این محدودیت رو نداره.

ایرانسل فقط بدیش همون ساعتشه.
مدل ha6400 برا همراه اوله فکر نمیکنم به مدل مودم خیلی ارتباط داشته باشه بیشتر به انتن دهی منطقه تون بستگی داره
با این مودم از گوشی نتیجه بهتری گرفتی؟
عجب!
موفق باشی

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
خیلی بستگی به منطقه داره
ممنون از جوابتون فقط دو تا سوال دیگه
1 سیمکارتای همراه اول و ایرانسل و... مدله خاص هم دارن مثلا فقط مخصوص مودمای tdlte باشن یا نه همشون یه مدلن فقط
2 شرکتای دیگه مثل مبین نت و اسیاتک .... هم سیم کارت دارن؟ اگر دارن اونا در چه وضعیتین؟ از نظر سرعت و حجم و قیمت منظورمه
3 برای یه سیم کارت مثلا ایرانسل حتما باید مودم خاصه خودشو که تو نمایندگی هاش میفروشن و ارم ایرانسل داره خرید یا نه ربطی نداره و میشه از هر مارک و مدله دیگه ای باشه مودمش
4 یه مودم سیم کارت خور خوب نهایت تا 5 میلیون تومن میشه گیر اورد؟ اگر میشه ایا مدل و مارک خاصی مدنظرتون هست؟

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
دوستان برنامه ای یا راهی هست که بشه فهمید خونه ادم تو برده انتن lte شرکتای مخابراتی مثل ایرانسل و همراه اول هست یا نه؟
رفتم نمایندگی ایرانسل
میگم بیشترین حجمی که سیم کارت موبایلتون داره چقدره میگه 4 ماهه 15 گیگ درست میگه؟
گفتم از سیم کارتتون میتونم تو مودم سیم کارت خور استفاده کنم گفت نمیشه باید سیم کارت مخصوص lte از سایت بخری فقط با اون کار میکنن درست میگه؟
میگم از مودمای سیم کارت خور متفرقه میشه استفاده کرد مثل asus و tp link گفتش باید مودم انلاک باشه که نیستن مودمای متفرقه درست میگه؟
مودم سیمکارت خور خوب از خوده ایرانسل یا مارکای متفرقه که انلاک باشن به من چی توصیه میکنید؟؟؟
خواهشا به سوالام جواب بدید لازم دارم و باید هر چه سریعتر تهیه کنم اگر اطلاع دارید خواهشا اطلاع بدید

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,835
نام
علی متالیکا
دوستان برنامه ای یا راهی هست که بشه فهمید خونه ادم تو برده انتن lte شرکتای مخابراتی مثل ایرانسل و همراه اول هست یا نه؟
رفتم نمایندگی ایرانسل
میگم بیشترین حجمی که سیم کارت موبایلتون داره چقدره میگه 4 ماهه 15 گیگ درست میگه؟
گفتم از سیم کارتتون میتونم تو مودم سیم کارت خور استفاده کنم گفت نمیشه باید سیم کارت مخصوص lte از سایت بخری فقط با اون کار میکنن درست میگه؟
میگم از مودمای سیم کارت خور متفرقه میشه استفاده کرد مثل asus و tp link گفتش باید مودم انلاک باشه که نیستن مودمای متفرقه درست میگه؟
مودم سیمکارت خور خوب از خوده ایرانسل یا مارکای متفرقه که انلاک باشن به من چی توصیه میکنید؟؟؟
خواهشا به سوالام جواب بدید لازم دارم و باید هر چه سریعتر تهیه کنم اگر اطلاع دارید خواهشا اطلاع بدید
مناطق تحت پوشش ایرانسل
مناطق تحت پوشش همراه اول

ببین درست میگه تا حدی،
ولی ایرانسل یه سری بسته اختصاصی داره که فکر میکنم بر اساس مصرفت بهت پیشنهاد میده تو برنامه ایرانسل من میتونی ببینیشون بیشترین حجمی که من دیدم و الان فعال کردم 90 گیگ یک ماهه است که با مالیات میشه 308هزار تومن.

ببین من سیمکارت معمولی انداختم تو مودم و کار میکنه.
بقیه مودما مشکلی نداره و میتونی استفاده کنی ولی فرقش با مودم ایرانسل اینه که مودم های متفرقه محدودیت سرعت دارن که {12 مگابایت/96 مگابیت} هست.
این رو چند سال پیش تو یه سایت خوندم و خودم هم تست میکنم رو گوشی سرعتم بعضی شبا تا 20 - 40 مگابایت میره ولی با مودم رو همون 12 مگابایت میمونه.
نمیدونم اگه سیم TD-LTE مخصوص بگیری این محدودیت حل میشه یا نه. البته سرعت 10-12 مگابایت واقعا کافیه و مشکلی ندارم

من خودم چندین ساله از TP Link Archer MR200 استفاده میکنم هم سیم همراه اول انداختم و هم ایرانسل، خارج از ایران سیمکارت خارجی هم تست کردم مشکلی نبوده
هم 5GHz داره و هم 2.4 در کل خوبه راضیم. الان نمیدونم این مدل هست یا مدل جدید ترش اومده یا نه !

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,730
نام
Javad
رفتم نمایندگی ایرانسل
در مورد سوال اولتون:
هرجا که موبایل آنتن بده و روی گوشیتون LTE بزنه میتونید بفهمید که پوشش دارید ، داستان TD-LTE فرق میکنه حتما گوشی یا مودتون باند های TD رو هم پشتیبانی کنه تا متوجه بشید.
سوال دوم :
متاسفانه ایرانسل طرح های نامحدود خودشو روی سیم کارت های معمولی برداشته فعلا بیشترین حجمی که میده 30 گیگ 30 روزه هست ، روی TD هم بیشترین حجمش600 گیگ در ساله !
سوال سوم:
میشه استفاده کرد ، خودم مودم E8372 Huawei همراه دارم ازش استفاده میکنم و راضیم ، مودم ها سه جور هستن ، یه سری فقط از LTE-FDD پشتیبانی میکنن که فقط سیم کارت معمولی روش جواب میده ، یه سری فقط LTE-TDD هستن که فقط سیم کارت های TD یا اینترنت ثابت روش جواب میده ، یه سری مودم هم هست مثل TF i60 h1 که از هر دو مدل سیم کارت پشتیبانی میکنه !
سوال چهارم :
میشه استفاده کرد فقط مودم های لاک محدود به اپراتور هستن
سوال چهارم :
بودجه تون چقدره ؟! فکر کنم با یه گوگل ساده بتونید مدل مورد نیازتون رو انتخاب کنید !
tp-link Archer MR600
اگر با تنظیمات میکروتیک مشکلی ندارید میتونید hap ac3 lte kit بخرید که واقعا مودم و روتر خوبیه :D (البته اگر گیر بیاری)

آخرین ویرایش:

barney stinson

کاربر سایت
Aug 8, 2012
3,087
نام
شایان
دوستان این سیم کارت‌های آپتل خوبه؟
از نظر اینترنت سرعتش چطوره؟
از نظر هزینه‌های خرید بسته نت چطوره؟
تو سایتش که زده میتونی بری ببینی از نظر قیمت بسته به نظر خوب میاد الان هم سیمکارت اعتباریش شده 6 هزار تومن بخاطر بلک فرایدی گرفتنش ضرری نداره
اما اینکه آنتن دهی خوبی داشته باشه قطعا به نظرم نه نداره
همونطور که رایتل آنتن دهی خوبی نداره و به همراه اول و ایرانسل نمیرسه

• Like

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,835
اینترنت شاتل هر دفعه که خرید کنید بهتون امتیاز میده.چند روز پیش با امتیازاتم یدونه سیم کارت شاتل گرفتم.گفتم تستش کنم برای بازی که چندان خوب نبود.از همراه اول هم پینگش بالاتر بود ولی سرعت دانلودش یکم از همراه اول بالاتر بود.
گفتم بگم شاید بدرد یکی بخوره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر