بحث تخصصی راجع به 3D TV ها و تکنولوژی بکار رفته در آنها

Gears-Of-War

کاربر سایت
Aug 15, 2007
579
کل کل راجع به ال ای دی و پلاسما LED Vs Plasma

واقعاً از این بحث خسته شدم جای این که چیزی یاد بگیرم فقط اعصابم خورد شد همه پست هارو پاک می‌کنم شما باشید و Topic در مورد مقایسه پلاسما و LED TV اعصابم از همه چیز برام بیشتر اهمیت داره فردا امتحان دارم و دارم با یه سری آدم بحث می‌کنم که فایده نداره. خوش باشید و اطلاعاتتون واقعا عالی و آموزنده بود

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: nihilnigritude

ricosev

کاربر سایت
Mar 17, 2009
571
پلاسما هم توصیه نمیکنم چون کیفیتش به پای LED نمیرسه.
اگه میای یک حرفی بزنی حداقل یک مقدار تحقیق کن توی همین فروم خودمون یچه ها 100 بار توضیح دادن
پلاسما های 3D پاناسونیک از چند نظر نسبت به LED خیلی بهتر هست
اول : حالت تصویر دوتایی نیست و کیفیت تصویر 3D در پلاسما بهتر از LED هست
دوم : سرعت پاسوخگویی پلاسما هست که فوق العاده بیشتر از LED هست
سوم : کیفیت رنگ بهتر بخصوص رنگ مشکی خیلی عمیق تر هست
چهارما : زاویه نمایش پلاسما از LED بیشتر هست ( خیلی بیشتر )
پلاسما های پاناسونیک به نظر من الان خیلی بهتر از هر برند LED دیگه هستن
با تشکر

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726
چه تایپ پرباری . از کی تا حالا led بهتر از پلاسما شده؟؟؟:d
در ضمن شما که میگید تلویزیون های 3d LG حرفی برای گفتن نداره . بهتره خدمتتون عرض کنم . شما اگه تو میلاد نور وای میسادید,تا اون کارتونی که گزاشتن تموم بشه(چون واقعا 3d چنگی به دل نمیزنه) و اون فیلمی که بعدش پخش میشه رو میدیدی چنین حرفی نمیزدید
در ضمن تا چیزی رو مطمئن نیستید نگید. شما میگید که عینکایی که برای دیدن تصاور 3d LG زدید باطری خور نبوده . و شبیه عینک افتابی بوده . در صورتی که تو کاتالوگی که میدن نوشته عینکا تا 40 ساعت شارژ نگه میداره . حتی میتونستید از کسی ه اونجا داره tv رو معرفی میکنه میپرسیدید
مرسی از اطلاعات غلطتون
اون کلمه ی تخصصی رو از اسم تایپ ور دارید

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
این عکسو خوب نگاه کنید سمت راستی LED سمت چپی پلاسما و اون کوچولو وسطی OLED محیط یکسان نور یکسان فیلم پخش شده روی هر سه تا یکسان و دوربین یکسان قضاوت با شما!!!

e0a522f328ce43129d0e.jpg

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
جالبه با این عکس OLED هم که 11 اینچش 2500 دلاره رفته زیر سوال چه برسه LED حالا اگر من عکس بذارم و LED 32 سامسونگ سری 6 تصویرش کپی سمت چاپی‌ باشه چی‌ ؟؟؟؟ این عکسی‌ که شما گذشتی این طوری بگم سمت راستی نمونهٔ یه LCD بسیار کیفیت پایینه که مشکی‌ رو بور نشون میده من تصویر LED رو دیدم به هیچ وجه برام قابل قبول نیست این عکس که هیچ دقیقا بر عکس یعنی‌ هر چی‌ پلاسما دیدم صفحه همین جوری بور بود به خاطر این حرفا فردا میرم حافظ تا حتما ببینم اگر اینطور باشه پس تمام مهندس ها و طراح های همه Company ها اشتباه کردن که LED رو اختراع کردن.

اولا که فرق led با lcd فقط تو نور پشتشونه اگه نمیدونی اول برو یاد بگیر که led همون lcd هست فقط به جای نور پشتی تو lcd معمولی که لامپایی مثل لامپ فلورسنتیه تو این tv که تو پاچه ملت میکنن شماها هم میرین میخرین بهش میگن led همون lcd ورداشتن به جای اون لامپا توش led گذاشتن :))
بعدش این همه سایت و مجله و کالیبراتور و دم و دستگاه و فتومتر و تشکیلات که میگن مشکی پلاسما واقعیو عمیقتره حتما نمیفهنن تو یکی این وسط مهندس از آب دراومدی!!!
بعدشم اون بالا نوشتم نور محیط یکسان و فیلم یکسان و تنظیمای دوربین یکسان وگرنه آدم تازه کارم که دو روز دوربین دستش گرفته باشه میدونه شاتر دوربین اگه خیلی سریع باز و بسته بشه که دقتش اینقد کم میشه که خاکستریم تو عکس مشکی نشون میده.

حالا با این حرفا کار ندارم اگه تو دوست داری بری led بخری یا هر چی دیگه که خودت حال میکنی برو بخر سلیقه شخصیته ولی دیگه disinformation نکن چون این دیگه فن بوی بازی ور نمیداره چون با استاندارد و دستگاه طرفی.

این بهترین tv از جهت کیفیت تصویر از سایت hdtv تست:

vector

کاربر سایت
Apr 1, 2008
383
لطفا قبل از زدن تاپیک با موضوعات تخصصی اطلاعات خود را در باره موضوع بسنجید (نه در حد دیدن tv در خانه یا پشت ویترین بلکه در سایتهای review و انجمنهای تخصصی مربوطه)

M.A

کاربر سایت
Sep 1, 2007
175
نام
محسن
این عکسو خوب نگاه کنید سمت راستی LED سمت چپی پلاسما و اون کوچولو وسطی OLED محیط یکسان نور یکسان فیلم پخش شده روی هر سه تا یکسان و دوربین یکسان قضاوت با شما!!!

e0a522f328ce43129d0e.jpg

عمو زنجیر باف...قیمت پلاسما خداست...همون LCD خودمون بهتره...نازه و خوشکل قیمتش هم مفت،یه پولی هم بهمون میدن تا بگیریمش :D
ولی گذشته از بحث چرت و پرتی که تو این تاپیک به این خوبی راه انداختین (دقیقاً منظورم فن بوی بازی هاست) به نظر شخصیم،اگر پلاسما همون قیمتش باشه که من قبلاً ازش داشتم،نمی ارزه.
ولی کسی که میخواد 5 میلیون بده واسه 3 بعدی،حالا یه صفر هم رووش :D 50 میلیون بده (شوخی کردم)
کاش یکی بیاد قیمت ها رو مشخص کنه (من شدیداً عاشق سونیم،کاش یه مدل 40 اینچ ناز 3 بعدیش رو با قیمت معرفی کنید،برایه ساله دیگه میخوام بخرم،آخه نه من Ps3 دارم ( :D ) و میخوام GT5 بازی کنم ( :D ) واسه همین میگم)
دستتون درد نکنه.مغسی......
راستی،من Sony KDL40W5500 رو دارم،خیلی خوفه...اوروز رفتم MGS4 رو رووش بازی کردم... برایه 1 ساعت تو حالت خلصه بودم...نمیدونم چی شد فقط فهمیدم خیلی با کیفیته :D نه خداییش امکاناتش بسیار عالی و تنظیمات و کار باهاش خیلی راحته از طرفی هم هیچ مشکلی تو رفرش تصاویر نداره.بعدشم!خوراکه PS3ـه :D

آخرین ویرایش:

Hedi720!

کاربر سایت
Jan 26, 2010
133
نام
Hedayat
این یکی دیگه از اون حرفا بود :)) شما اگه می خوای کارشناسانه و بی طرف صحبت کنی و نظر بدی هیچ اتفاقی نمی افته ;) اما شما با زدن این تاپیک قصد اینو داشتی که منصفانه و فنی صحبت کنیم ولی در عمل اتفاق دیگه ای افتاده :)
فکر می کنم از لحاظ بی طرف بودن و تخصص , سایت Cnet جزو بهترین هاست ;)
اما در حال حاظر و به انتخاب این سایت تخصصی بهترین HDTv 3D بازار Panasonic TC-PVT20/25 series هست در صورتی که شما اصلا این برند رو قبول نداری !!! :-o و حتی HDTv سونی که شما اون رو به عنوان انتخاب اول به خریداران پیشنهاد کردی اصلا در لیست Best 5 HDTVs: Picture quality سایت Cnet جا نگرفته !!! :d
من هم دوست دارم مثل شما تاپیک فنی بره جلو ;;)

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
.قیمت پلاسما خداست...همون LCD خودمون بهتره...نازه و خوشکل قیمتش هم مفت،ی
یکی از دلایلی که پلاسما فروش بهتری پیدا کرده قیمت بسیار کمشه!
شما میتونی یه 58 اینچ پلاسما رو با 2 تومن بگیری! اما برای این سایز همین کیفیت حدودا تو lcd باید 5 میلیون بیزبون رو بریزی تو شیکمه فروشنده:D
حالا چجوری شما فکر کردی پلاسما گرونه جالبه!
کلا رو LG , Panasonic نظر خوبی‌ ندارم
پس کلا بحث و زدن تاپیک رو بیخیال شو! کسی که هنوز نمیدونه پاناسونیک 4 سال پیاپی بهترین تلویزیونها رو میزنه و امسال هم تکنولوژیه کورو رو خرید و دیگه امکان نداره سامسونگ و سونی بهش برسن کلا بهتره تاپیک نزنه که بیشتر ضایع نشه!
کاملا نظر معده ای بود! نمیرسه؟:)) کلا LED اینقدر رنگ مشکیه بدی داره که به همون lcd های 2 سال پیش هم نمیرسه چه برسه پلاسما که هم تفکیک رنگ بهتری نسبت به lcd و led داره هم زمان پاسخگویی هم مشکی عمیقتری هم عمق تصویر بهتری!
فقط 1 بدی داره پلاسما اونم این که برق بیشتری مصرف میکنه!
بعد هم لطفا ادامه بحث رو نگیر که بیشتر از این ضایع نشی

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
اولا بسیار خوشحالم که دوستان اینقدر در مباحث hdtv پیشرفت کردن من به جرات میگم 6 ماه پیش هرکس پلاسما میگفت ... میکردنش حتی توی فروم p30world که اونجا ما خودمونو هشدر کردیم تا به دوستان برتری قاطع پلاسما نسبت به lcd رو بفهمونیم.

عزیزان چرا بنده خدارو اینقدر خورد میکنید.(البته چون عنوانه تاپیکو زده بودن بحث تخصصی بنده که بحث تخصصی ندیدم فقط یه مقدار حرف های ...:) )

قضاوت روی اینکه کدوم 3dtv بهتره باید از خیلی جنبه ها برسی بشه اما شاید بحثی که خیلی توی فروم های بلاد کفر:d شکل گرفته همین after image بخاطر عدم پاسخ دهی صحیح کریستال lcd ها برای نمایش تصاویر 3d هست قبلا اینجا بحث شده بود اما چون دوستان استقبال نکردن منم دنبالش نرفتم اگرنه میشد به نتایج جالبی رسید.(علته استقبال فعلی دوستان 3d احتمالا عرضه ی بازی های 3d جدید ps3 هست)

درضمن سایت cnet تمام tv هارو رده بندی کرده.خوندن ریویو vt-20 رو به همه دوستان پیشنهاد میکنم.

آخرین ویرایش:

Hedi720!

کاربر سایت
Jan 26, 2010
133
نام
Hedayat
به نظر من که بسته بشه بهتره :d میبینی که چقدر از تاپیکی که زدی استقبال شده ;)
ما هم می خوایم اطلاعات شما تکمیل بشه اما شما نمی خوای قبول کنی وهنوزم رو حرفت هستی ! اطلاعات کاملا غلط و بدون منبعی رو میدی که هیچ کس قبول نمی کنه ;)
من نمی دونم این چه تحقیقی بوده , شما کردی که به چنین نتایجی رسیدی !!! :-/

این چه بحث تخصصی هست که از بهترین HDTvها و شرکتهایی که این صنعت رو میبرن جلو صرف نظر میکنی و انتظار داری اطلاعاتتم زیاد بشه ؟؟؟ !!!
اصلا چطوره در مورد چیزایی که فقط شما دوست داری بحث کنیم ؟؟؟ !!!

آخرین ویرایش:

Hedi720!

کاربر سایت
Jan 26, 2010
133
نام
Hedayat
اینارو میدونی اول جواب اینارو بهم بده بعد حرفتو قبول می‌کنم پلاسما بهتره.
من اصلا برای حرفای شما ارزش قاءل نیستم و مثل دوستان حرفای شما رو قبول ندارم ...
برای اثبات صحبتهایی که شده دوستان منبع هایی رو اوردن که میتونید در این زمینه اطلاعات بیشتری رو کسب کنید ... وقتی که نظر شما رو در مورد HDTv 3D خوندم پی بردم اطلاعات شما در این زمینه چقدر پایین و سطحیه ...
به هر حال امیدوارم موفق باشید .

aidin0000

کاربر سایت
May 19, 2008
726

بله خیلی سبک بود و جایی برای باطری روش ندیدم جنسشم چندان خوب نبود به نظرم پلاریزه اومد و اینکه ظاهرا میشه با عینک های پلاریزه Passive هم تصاویر Stereoscopy رو مشاهده کرد اما نه با کیفیت Shutter Glass ها و مخصوصا عمق بالا بعدم 3D چنگی به دل میزنه اما تو اون تصویر من چیزی ندیدم اما رو Panasonic تجربش عالی بود
راجع به ال‌جی هم کلا نسبت به سونی و سامسونگ خیلی‌ ضعیف تره حتی پاناسونیک همینطور شارپ

در ضمن فکر نکنم تا همین الان که تاپیک زده باشم کسی‌ حرف بدرد بخوری زده باشه یه عده عشق پلاسما ورشون داشته که اصلا بحث من سر کیفیت نیست بیشتر بحث ام سر 3D نمیدونم چرا گیر دادن به آخر پست من که 3 تا LED معرفی‌ کردم خوب شما برید پلاسما بخرید بحث سر چیز دیگه ای اون سوال ها رو جواب بدید بر فرض مثال هم من تو عینکه ال‌جی اشتباه کرده باشم میرم دوباره میبینم پستم رو Edit می‌کنم بحث اینه که اصلا میدونستید توی 3D TV چی‌ بکار رفته یا فرق عینک Polarize رو با Shutter Glass میدونید اگر میدونید یه چیز بدرد بخور بگید یه چیزی یاد بگیریم اگر هم نمیدونید, حرف نزنین کسی‌ نمیگه لال اید

تو کی هستی که به خودت جرئت میدی با من یا دیگر دوستان این طوری صحبت کنید؟؟؟؟؟؟
2 باربرت سن دارم . شما هم تا وقتی که اطلاعات نداری میتونید دهنتون رو ببندی و نیای بحث تخصصی کنی

مطمئن باشه اگه ببینم به کسی بی احترامی کردی جوابت رو مثل خودت میدم

qwerty23

کاربر سایت
Nov 21, 2009
280
الان بالاترین فرکانس LCD و LCD-LED یه چیزی حدود 240 هرتزه در صورتی که پلاسما یه چیزی حدود 400 هرتزه.
رنگم که شکی نیست پلاسما بهتره مخصوصا رنگ سیاه.
عکس OLED هم که گذاشتین اگه تو سایت سونی برین یه OLED واسه تبلیغ گذاشته که بگه اولیش من بودم الانم دیگه نمی فروشن. یه جنبه تبلیغاتی داشت. قیمت 19 اینچش 2.500 دلار بود.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر