بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن 720p اجرا میشود!

• Thread starter Thread starter DieDie
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

DieDie

کاربر سایت
Battlefield-4-720P-PlayStation-4.jpg

بازی بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن واقعی 720p و به صورت 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه البته بازی به رزولوشن 1080p تبدیل مقیاس یا بزرگنمایی میشه ولی رزولوشن واقعی بازی همون 720p هست در مورد رزولوشنی که بازی روی xone اجرا میشه هنوز به صورت رسمی چیزی گفته نشده ولی ممکنه بازی روی Xone هم با رزولوشن واقعی 720p اجرا بشه...
سازندگان Killzone SF این بازی رو روی PS4 با رزولوشن واقعی 1080p ولی به صورت 30 فریم بر ثانیه در حالت تک نفره و 60 فریم بر ثانیه در حالت مولتی پلیر اجرا میکنن البته در حالت مولتی پلیر مقداری از جزیئات بازی کم میشه برای همین به نظر میرسه که سازندگان BF4 برای رسیدن به نرخ رندر 60FPS مجبور به نصف کردن رزولوشن بازی شده باشن.

منبع:
Battlefield 4 Officially Runs at 720P on PlayStation 4 - Upscaled to 1080P with 60 FPS

کنسول همیشه همین بوده اگه بخوای قیاس بگیری کنسول مثل یه ماشین اسپورت خوب و ارزونه ولی High end PC مثل یه ماشین Hyper sport گرونه که باید از پس خرجشم بتونی بر بیای.

ولی تو ایران فرق داره کسی که پی سی میخره واسه بازیش هیچی پول نیمده دانلود میکنه ولی کسی که کنسول نسل بعد بخره 200 -300 هزار برای هر بازی باید پیاده بشه ;)
کنسول خوبی که داره مشخص بودن سخت افزار هست همین باعث میشه هر سال از عمر کنسول که میگذره گرافیک بازی ها کنسول به طور باور نکردنی پیشرفت کنن ولی پی سی هر سال که میگذره سخت افزار بدرد نخور تر میشه و باید ارتقا داد .

از این منظر تاحالا بش نگاه کرده بودین؟
من الان فورزا 4 رو گرافیکش رو با بازی های نسل بعد مقایسه میکنم هیچی کم نداره از اون drew که معرفی شده که خیلی بالاتره.. در ضمن 1080 رزولوشن و 60 فریم . فکر کنم یک ابر کامپیوتر 2013 میخواد که فورزا رو بتونه اجرا کنه .در صورتی که سخت افزار 360 ماله 7-8 سال پیشه

ولی تو ایران فرق داره کسی که پی سی میخره واسه بازیش هیچی پول نیمده دانلود میکنه ولی کسی که کنسول نسل بعد بخره 200 -300 هزار برای هر بازی باید پیاده بشه ;)
کنسول خوبی که داره مشخص بودن سخت افزار هست همین باعث میشه هر سال از عمر کنسول که میگذره گرافیک بازی ها کنسول به طور باور نکردنی پیشرفت کنن ولی پی سی هر سال که میگذره سخت افزار بدرد نخور تر میشه و باید ارتقا داد .

از این منظر تاحالا بش نگاه کرده بودین؟
من الان فورزا 4 رو گرافیکش رو با بازی های نسل بعد مقایسه میکنم هیچی کم نداره از اون drew که معرفی شده که خیلی بالاتره.. در ضمن 1080 رزولوشن و 60 فریم . فکر کنم یک ابر کامپیوتر 2013 میخواد که فورزا رو بتونه اجرا کنه .در صورتی که سخت افزار 360 ماله 7-8 سال پیشه

بازی Forza 4 هم 1080 نیست. کنسولای نسل قبل همون 720p رو به زور اجرا می‌کردن، 1080ـشون کجا بود؟

من شخصا به هیچ وجه همچین نظری ندارم که X1 کلا ضعیفه ! از نوشته شخص دیگه ای هم همچین چیزی برداشت نکردم ! من در مقایسه با PS4 گفتم و نظرم اینه که اگه MS از لحاظ سخت افزاری در قیاس با PS4 چیزی داشت که میتونست اونو برتر نشون بده حتما در موردش حرف میزد و به هیچ وجه سکوت نمیکرد ... مسلما ESRAM و Move Engine به X1 کمک میکنن اما اگه این تاثیر در حدی بود که این اختلاف GPU و RAM که وجود داره رو کاور کنه چه دلیلی داره که راجع بهش حرفی نزنن ؟! مخصوصا در این شرایط که جو و تبلیغات کاملا بنفع سونیه ...
من از مسئولان MS رسما خواهش میکنم در مورد قدرت کنسولشون و تکنولوژی های بکار رفته شکست نفسی نکنن که باعث گمراهی یه عده مثل من بشه ! :d

تجربه نشون داده هر کنسولی که ضعیف تر باشه موفق تر خواهد بود:d

نسل قبل GC و XBOX از PS2 قوی تر بودن ولی PS2 موفق شد
این نسلم 360 و PS3 از Wii قوی تر بودن ولی Wii موفق شد
تو کنسولهای دستی هم
PSP از DS قوی تر بود ولی DS موفق شد
PSV هم از 3DS قوی تر بود ولی بازم 3DS موفق شد

این نسل هم یحتمل XBOX ONE و Wii U شانس بیشتری دارن هر چند که حرف من کاملا غیر منطقی باشه

ea واقعا از شرکتهای ضعیف بازیسازی هست که حتی یه پورت ساده رو هم بلد نیست.مطمئنا قدرت کنسولها هرچقدرم پایین باشه انقدری هست که بتونه اول نسل با 1080 و 60 فریم جواب بده ولی یا وقت کافی ندارن یا انقدر موتورشون بیخوده که توان همچین کاریم ندارن.یه مقدار از نسل جدید که بگذره متوجه ناتوانی Ea خواهید شد.
اما در مورد مقایسه پی سی و کنسول باید بگم این مقایسه مثل همیشه خنده داره.مطمئن باشید جمعیت بالای کنسولها اگر خواهان پی سی بودن تا الان کنسولی وجود نداشت.خدمات و لذت بازی در کنسول غیر قابل قیاس با pc هست.منم با توجه به همین شرایط یه pc به روز و مدرن خریدم ولی نهایتا در حد استفاده اینترنتی و موزیک گوش دادن برام کارکرد داشت.از مقایسه پی سی و کنسول بیاید بیرون چون چیزی عایدتون نمیشه.

به به تو این چند صفحه این پست خیلی جالب بود .
دیگه ea بازی بلد نیست درست کنه

تجربه نشون داده هر کنسولی که ضعیف تر باشه موفق تر خواهد بود:d

نسل قبل GC و XBOX از PS2 قوی تر بودن ولی PS2 موفق شد
این نسلم 360 و PS3 از Wii قوی تر بودن ولی Wii موفق شد
تو کنسولهای دستی هم
PSP از DS قوی تر بود ولی DS موفق شد
PSV هم از 3DS قوی تر بود ولی بازم 3DS موفق شد

این نسل هم یحتمل XBOX ONE و Wii U شانس بیشتری دارن هر چند که حرف من کاملا غیر منطقی باشه

شما می گید PSV قوی تر از 3DS بود ولی بازم 3DS موفق شد در حالیکه هنوز پرونده این نسل کنسول های دستی بسته نشده و 3DS تا الان برتر بوده.
بعد می گید Xbox One و Wii U تو نسل بعد شانس بیشتری دارن، آخه مگه الان Wii U کمترین فروش رو نداره؟ هنوزم پرونده اش بسته نشده، خب اینکه الان وضعش دقیقا مثل PSV تو کنسول های دستیه! اونم به مراتب بدتر چون EA و چند تا کمپانی و استدیو دیگه هم تحریمش کردن. تازه دارید با کنسول هایی که نیومدن مقایسه اش می کنید!

نکته دیگه اینکه اکثر بازی های این نسل PS3/360 که گرافیک عالی هم داشتن ناتیو رزولوشن Sub HD داشتن. اگه BF4 گرافیکش عالی باشه و واقعا به معنای کلمه نسل بعد باشه 720P بودنش مورد نداره! البته فکر کنم بالاتر از 720P هم باشه همونطور که گفتم. اینم درنظر بگیرید گرافیک Sub HD میومدن آپ اسکیل فول اچ دی می کردن زیاد کم و کسر نداشت! گرافیک HD رو بخوان آپ اسکیل کنن به فول اچ دی تفاوت کمتره. اصل 60 فریم و گرافیک به معنای کلمه نسل بعده اون رزولوشن مطمئن باشید به چشم نمیاد.
Xbox One هم فکر کنم رزولوشن BF4 ـش همین 720P باشه. که اشکال نداره همونطور که گفتم.

آخرین ویرایش:
تا زمانی که جفت کنسولا به بازار نیان هیچ چیز قطعی نیس ، کلا تو این صنعت حرف و حدیث و دورغ زیاده . همه شرکتا برای جذب مخاطب حرف زیاد میزنن اما همه حرفاشون درست از آب در نمیاد .:|

من با این بحث ها کاری ندارم ولی به نظرم رزولوشن 720p برای نسل بعد فاجعست... من که هنوزم نتونستم به این رزولوشن تو این نسل عادت کنم چه برسه به نسل بعد!
مثله اینه که بیان BF3 رو با رزولوشن 480p روی PS3 و X360 اجرا کنن! :|

حـــالا نیست شما PC بازا رو 1080 بازی می کنید!! یه borderlands آدم میخواد بازی کنه باید بزاره روی 480p تا 30fps بشه تازه! گرافیک ۶۷۵۰ رم ۱۰ گیگ.

جدی نگیرید کنتور نمی ندازه حرف بعضیا.
هر چی می گیم بازی نسل بعد واقعی هست نه بازی موبایل
بازی های نسل قبل اکثرشون sub hd بودن
hd به full hd آپ اسکیل شه مثل sub hd به hd و full hd تفاوت آشکار نیست
و...
اصلا تو کتشون نرفت.
1080p برای نسل بعد عوض کنسول 400 دلاری کنسول 4000 هزار دلاری می طلبه!

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or