بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن 720p اجرا میشود!

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
Battlefield-4-720P-PlayStation-4.jpg

بازی بتلفیلد 4 بر روی PS4 با رزولوشن واقعی 720p و به صورت 60 فریم بر ثانیه اجرا میشه البته بازی به رزولوشن 1080p تبدیل مقیاس یا بزرگنمایی میشه ولی رزولوشن واقعی بازی همون 720p هست در مورد رزولوشنی که بازی روی xone اجرا میشه هنوز به صورت رسمی چیزی گفته نشده ولی ممکنه بازی روی Xone هم با رزولوشن واقعی 720p اجرا بشه...
سازندگان Killzone SF این بازی رو روی PS4 با رزولوشن واقعی 1080p ولی به صورت 30 فریم بر ثانیه در حالت تک نفره و 60 فریم بر ثانیه در حالت مولتی پلیر اجرا میکنن البته در حالت مولتی پلیر مقداری از جزیئات بازی کم میشه برای همین به نظر میرسه که سازندگان BF4 برای رسیدن به نرخ رندر 60FPS مجبور به نصف کردن رزولوشن بازی شده باشن.

منبع:
Battlefield 4 Officially Runs at 720P on PlayStation 4 - Upscaled to 1080P with 60 FPS

Dreamy

کاربر سایت
Aug 31, 2010
606
هنوز که اول نسلی بنظر بنده ما عناوین با گرافیک بهتری داریم مثل ryse و forza 5 گه اتفاقا در فریم ریت بالاتری هم اجرا میشه !

بله بله، عناوین سونی هم مثل I:SS با اون عظمت محیط قطع به یقین پشمک تشریف دارن:d
کلاً همیشه برتری با مایکروسافت بوده و هست فقط امیدوارم مثل این نسل نشه وضعیت که بازیهای 360 چهار سال پشت سر هم بخوان تو حسرت Best Graphic ـه VGA بمونن.:d البته XBone یخورده متفاوته قضیش باید دید داورها با Cloud در نظر می گیرن اون عنوان رو و رأی میدن یا نه تو حالت عادی می سنجن؟!:-/:d

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,996
نام
ehsan
فکر کنم پست من خیلی واضح بود دوست عزیز لطفا یه بار دیگه بخونش...
من اکثر سازنده هارو دیدم در باره مشخصات روی کاغذ صحبت کردن به جز سازنده watch dogs که گفته بود بازی رو Xone ممکنه پویاتر باشه به دلیل استفاده از کلود جای دیگه ندیدم سازنده ای که برای جفت کنسولا در حال بازی ساختن باشه گفته باشه بازی ما روی کنسول فلان بهتر اجرا میشه.
دوست عزيز مايكرو از اين حرفا زياد ميزنه مگه نگفته بود Infinite Powe of Cloud حالا شما يه دقيقه به اين حرف خوب فكر كن يعني X1 با Cloud به قدرت بينهايت ميرسه حالا من اصلا ادعا ندارم كه techman هستم اما اصلا تو قوطي كدوم عطاري همچين چيزي پيدا ميشه كه قدرت لايزال داشته باشه. بلاخره اصلا همون 600% رو هم قبول كنيم باز بينهايت Infinite نميشه بلاخره رم دستگاه ثابته شما هر كاري هم بكني باز يه جايي ديگه از اون بالاتر نيست. پس از من كوچكتر به شما نصيحت تبليغات مايكرو رو به عنوان فكت به خورد ملت نده

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,061
نام
نیما
این روزها پروفایل من چقدر محبوب شده :bighug: میبینم که ماشالا چیزی را از پروفایل از دست نمیدی ! نیاز به اعتقادات نیست چون به شخصه به نظر من همین سیستم esram و move engine ها برتری خاصی دارند مایکرو بیخودی روی این چیزه هزینه نکرده تحقیق نکرده ! بیخودی با ibm و amd و.......... همکاری نکرده که سالها روی این چیزها تحقیق و برسی کنه و تکنولوژی جدید وارد کنه ! و میلیارد دلار خرج کرده ! میلیارد ها دلار خرج کردن ( که مطمئنا طرف مقابلش توان همچین چیزی را نداره !) که چی نتیجه ضعیف تر بگیره ؟ وگرنه هیچ کاری نداشت براش تا بره از همین تکنولژی حال حاضر استفاده کنه و نتیجه بهتری هم بگیره ! لول ! اگر هم نتیجه ضعیفتری مایکرو بگیره خودم میام شهادت میدم که خاک عالم سر مایکروسافت باد !

هنوز که اول نسلی بنظر بنده ما عناوین با گرافیک بهتری داریم مثل ryse و forza 5 گه اتفاقا در فریم ریت بالاتری هم اجرا میشه !

راجع به پروفایلت که باید بگم واقعا جذابه ... در این شکی نیست و من اعتراف میکنم بشدت مکالماتت رو دنبال میکنم چون پرده از اسرار صنعت گیم میدَرَد :d

در مورد این تکنولوژی ها هم میخوام بدونم پس چرا مایکروسافت روی اونا مانور نمیده ؟ دیگه Gamescom هم تموم شد 2 ماه دیگه کنسولها ریلیز میشه ... اینا تنها چیزی که روش مانور دادن همون Infinite Power of Cloud بوده که من واقعا درکش نمیکنم ! خب اگه این 2 تا تکنولوژی اینقدر مهمه یکم راجع بهش توضیح بدن ... بخدا خیلی تاثیر داره روی نظر مردم . اگه 1 سال مونده بود میگفتیم نمیخواد قضیه رو لو بده که مثلا سونی نره تغییری ایجاد کنه . اما سکوت مایکروسافت در حال حاضر در مورد سخت افزارش فقط یک معنی میده اونم همون به کوچه علی چپ زدنه . اینا حتی روشون نمیشه نوع Ram رو مشخص کنن ... فقط میگن 8 GB !
این توهم هم نداشته باشیم که مثلا خیلی سر بزیره و میخواد ریا نشه :d چون اولا این حرفا در بیزینس و رقابت اصلا مفهومی نداره و ثانیا MS یه فرکانس GPU رو برد بالا بیانیه صادر کرد .

خلاصه من این قدرت تخیلی esram و Move Engine و Ram DDR 4 و .... رو فقط از پروفایل تو کشف کردم و هیچگونه اطلاعات دیگری در دسترس نیست .

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,182
نام
محمد امین
اولا که باید بریم زیر پرچم carmack سینه بزنیم

دوما اگر قراره باشه دوباره این رزولیشن 720p رو تحمل کنیم واقعا عذاب آوره..بابا یک نسل عوض شده کنسولها 10 برابر قوی تر شدن دیگه 1080 باید یک استاندارد باشه..

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
هر دو رو در كنار هم داشته باشيم تا اينكه به يه پلتفرم محدود شيم؛عناوين مولتي ,انتخاب رو قطعا به سمت pc ميبره كه ميشه وضوح چند برابر با *****ينگهاي تصويري Antialiasing وAnisotropic داشت كه بويژه Antialiasing در مدهاي بالاي 4X بشدت تو دقت و بهبود كلي كيفيت تصوير تاثير ميزاره(چيزي كه همچنان كنسولها به دليل محدوديت سخت افزاري ،از بكارگيري و بهره وري با دقتهاي بالا در حد يك high end pc رنج ميبرن)
از طرفي عناوين انحصاري كه اصلا به سخت افزار كاري نداره و انقدر تاپ و بينظير مثل The Last Of Us هستند كه يه كنسول بازي ٤٠٠ دلاري رو ميتونه برتر از يه pc چند هزار دلاري كنه

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,819
نام
فرخ
راجع به پروفایلت که باید بگم واقعا جذابه ... در این شکی نیست و من اعتراف میکنم بشدت مکالماتت رو دنبال میکنم چون پرده از اسرار صنعت گیم میدَرَد :d

در مورد این تکنولوژی ها هم میخوام بدونم پس چرا مایکروسافت روی اونا مانور نمیده ؟ دیگه Gamescom هم تموم شد 2 ماه دیگه کنسولها ریلیز میشه ... اینا تنها چیزی که روش مانور دادن همون Infinite Power of Cloud بوده که من واقعا درکش نمیکنم ! خب اگه این 2 تا تکنولوژی اینقدر مهمه یکم راجع بهش توضیح بدن ... بخدا خیلی تاثیر داره روی نظر مردم . اگه 1 سال مونده بود میگفتیم نمیخواد قضیه رو لو بده که مثلا سونی نره تغییری ایجاد کنه . اما سکوت مایکروسافت در حال حاضر در مورد سخت افزارش فقط یک معنی میده اونم همون به کوچه علی چپ زدنه . اینا حتی روشون نمیشه نوع Ram رو مشخص کنن ... فقط میگن 8 GB !
این توهم هم نداشته باشیم که مثلا خیلی سر بزیره و میخواد ریا نشه :d چون اولا این حرفا در بیزینس و رقابت اصلا مفهومی نداره و ثانیا MS یه فرکانس GPU رو برد بالا بیانیه صادر کرد .

خلاصه من این قدرت تخیلی esram و Move Engine و Ram DDR 4 و .... رو فقط از پروفایل تو کشف کردم و هیچگونه اطلاعات دیگری در دسترس نیست .
خودت هم خوب میدونی که مایکرو زیاد سر سخت افزار مانور نمیده ! یه بار یه حرفی را میزنه و تا اخر نسل همون حرف میمونه ! همین نسل هم همین شکل بود وقتی سونی ادعا میکرد ما کنسولمون 2 برابر 360 قویتره مایکرو زیاد جبهه نمیگرفت ! وقتی سونی میگفت ما بازی 120 فریم و 60 فریم و 1080 رزولوشن و 4D ولی مایکرو چی میگفت ؟! مایکرو خیلی صاف و پوست کنده گفت 30 فریم و 720 استاندارد نسل هست که همون طور هم شد !
سونی دقیقا داره مثل روال قبل را میره ! اینو نمیخوای قبول کنی ؟ از اونجایی که وقتی خودتون میگید سونی PS4 کنسول قویتریه و DF این حرف و زده و چندتا بازی ساز روی کاغذ این حرف را گفته و ............ خب از خودت سوال کن وقتی مایکرو هیچ جوابی نمیده چرا سونی هی هر روز داره مانور میده اقا ما کنسول قویتر ساختیم ! من نمیدونم این کارهای سونی چه معنا داره ؟ اقا گوش عالم کر شد همه هم فهمیدند چرا هر روز داری دوباره بیانیه میدی کنسول ما قویتره ؟! که چی ؟! کار سونی مثل یه بچه 5 ساله میمونه !

اینجا مسئله توهم نیست من میگم وقتی مایکرو میاد میلیارد دلاری سر سخت افزار خرج مینکنه باید یه بهایی داشته باشه ؟! مگه میشه این همه خرج کنه نتونه جواب بگیره ؟ این چیزها فقط روی کاغذه . چیزی که مشخصه خود مایکرو گفته سخت افزاری را درست کرده که اخرین بازده را میتونه از سخت افزارش بگیره .
چند روز پیش هم مایکرو اعلام کرده DX11.2 روی سری 7000 کارتهای AMD کامل ساپورت نمیشه و مخصوص وین 8 و X1 هست خب این نشون میده معماریه کارتش میتونه از سریه 8000 باشه و.........

درضمن GC اخرین کنفرانس خبری نیست چندوقت دیگه همین کنفرانس IBM و AMD شروع میشه ممکنه اونجا یه چیزهایی مشخص بشه .
اینا حتی روشون نمیشه نوع Ram رو مشخص کنن ... فقط میگن 8 GB !
خب همینه که میگم مشکوکه شاید از یه نوع دیگه باشه ! برو فروم B3D دنبال کن همه را متهم میکنی قدرت تخیل دارند ؟!
خلاصه من این قدرت تخیلی esram و Move Engine و Ram DDR 4 و .... رو فقط از پروفایل تو کشف کردم و هیچگونه اطلاعات دیگری در دسترس نیست
الان اون دوتا که بولد کردم قدرت تخیل بوده ؟! نکنه فکر میکنی اون دوتا حکم ساندویچ دارن تو سخت افزار ؟! چیزی که هنوز خود DF میگه اطلاعاتی در مورد مثلا Move Engine نیست که چه کاره هستند . دیدی که مثلا ESRAM از اون چیزی که DF فکر میکرد پهنای باندش خیلی بیشتر بوده !
من قبلا هم پستی دادم که قدرت این دو کنسول را یه برنامه نویس ماهر میتونه مشخص کنه که حرفش حرف باشه شاید خوشت نیاد ولی جانکارمک یکی از اونهاست اگه فردا بگه PS4 قویتره من برات قول شرف میدم قبول میکنم حرفش را !
Gartall

- ماکرو مگه نگفته ما قویترین کنسول تاریخ رو ساخته (نمیدونم کنسول گفته یا گفته بود دستگاه بازی )

- مگه چپ و راست نمیگه با کلاود قدرت کنسولمون به بینهایت میل میکنه

- مگه T10 نگفت میتونیم AI و ... رو تا 600 درصد افزلیش بدیم .

- مگه ماکروسافت اعلام نکرد پهنای باند ما تا 258 گیگی در ثانیه میتونه بالا بره ؟ (47 درصد بیشتر از PS4)

- مگه ماکرو برای اونایی که کنسول رو پیشخرید میکنن یه اچیومنت آنلاک نمیکنه با این مضمون : XBOX One The Most Powerful Console of History ؟

فرخ جان اینجا بعد از اون کنفرانس به یاد موندنی ـه ماکرو یه عده اومدن برای اینکه حرفی واسه گفتن داشته باشن این بحثای مسخره رو پیش کشیدن و اونقدر تکرار کردن که مثل اینکه شمام باورت شده و تو بحثای جدی هم ازش استفاده میکنی ؟ درست نیست این کار :D

و میبینی که تو هیچ کدوم به غیر از اولی نگفته کنسول ما قویترینه ! که همون جمله اول را هم برو تاریخش را نگاه کن ولی کار سونی دقیقا میل میکنه به قویتر بودن کنسول و ....... از طرفی هم پای ترول کردن مایکرو هم پیش گرفته ! یکم منطقی باشید به نوع خبرهایی که از دو شرکت درز میکنه توجه کنید ببینید کدومشون مثل کارهای بچه های چند ساله میمونه ؟!

آخرین ویرایش:

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
Gartall
ز اونجایی که وقتی خودتون میگید سونی PS4 کنسول قویتریه و DF این حرف و زده و چندتا بازی ساز روی کاغذ این حرف را گفته و ............ خب از خودت سوال کن وقتی مایکرو هیچ جوابی نمیده چرا سونی هی هر روز داره مانور میده اقا ما کنسول قویتر ساختیم ! من نمیدونم این کارهای سونی چه معنا داره ؟ اقا گوش عالم کر شد همه هم فهمیدند چرا هر روز داری دوباره بیانیه میدی کنسول ما قویتره ؟! که چی ؟! کار سونی مثل یه بچه 5 ساله میمونه !

- ماکرو مگه نگفته ما قویترین کنسول تاریخ رو ساخته (نمیدونم کنسول گفته یا گفته بود دستگاه بازی )

- مگه ماکروسافت اعلام نکرد پهنای باند ما تا 258 گیگی در ثانیه میتونه بالا بره ؟ (47 درصد بیشتر از PS4)

- مگه ماکرو برای اونایی که کنسول رو پیشخرید میکنن یه اچیومنت آنلاک نمیکنه با این مضمون : XBOX One The Most Powerful Console of History ؟

فرخ جان اینجا بعد از اون کنفرانس به یاد موندنی ـه ماکرو یه عده اومدن برای اینکه حرفی واسه گفتن داشته باشن این بحثای مسخره رو پیش کشیدن و اونقدر تکرار کردن که مثل اینکه شمام باورت شده و تو بحثای جدی هم ازش استفاده میکنی ؟ درست نیست این کار :D

Cool spot

کاربر سایت
Jul 2, 2013
81
Gartall

مطمئن باش مایکرو اهل دروغ و فریب نیست مثل سونی که قرار بود کیل زون 120 فریم بر ثاینه اجرا کنه و 1080p باشه و 4 بعدی باشه.

ramsar007

کاربر سایت
Oct 12, 2005
589
نام
حسین

اینجا هم میتونی اطلاعات خوبی از رقیب مایکرو بدست بیاری :

کمی بحث فنی : مقایسه تحلیلی قدرت PS4 با قدرت PC های روز

آخرین ویرایش:

Cool spot

کاربر سایت
Jul 2, 2013
81

مایکرو گفته صحبت درباره مشخصات بی فایدس چون باعث میشه مردم درباره چیزی حرف بزنن که هیچ اطلاعی ازش ندارن صبر داشته باشین تو واقعیت خیلی چیزا معلوم میشه.

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,819
نام
فرخ
سونی نسل قبل حرف مفت زیاد زد ... قبلا هم گفتم دلیلش هم این بود که خودش رو یکه و تنها میدید و مغرور بود فکر کرده بود هرکاری میتونه بکنه به پشتوانه PS2 ...
اما الان اصلا ربطی به این موضوع نداره ، سخت افزار سونی کاملا مشخصه و هیچ نکته عجیب و ماوراء تصوری هم وجود نداره که بگیم خالی میبنده .... GPU با 1.8 TF که در حد یه GPU متوسط PC هست RAM ش هم 8GB GDDR 5 که اینم تایید شدست ... اما موضوع اینه در این دو مورد X1 بوضوح روی کاغذ ضعیفتره و MS هم اینو میدونه و سکوتش هم دقیقا به همین خاطره ، حتی در آخرین لحظات تنها کاری که از دستش برمیومد رو انجام داد که فاصله رو کمتر کنه ( همون تغییر فرکانس GPU ) و این تغییر هم رسما اعلام کرد . حالا اگه بقول تو نکات دیگه ای هم هست چه دلیلی داره که MS با این همه فشار و تبلیغات منفی و قیمk
خب خودت میگی روی کاغذ . در عمل خیلی چیزها فرق داره مثلا مایکرو چطوری بیاد تو نت که خیلی ها حتی سوادش را هم ندارند از کارهای ESRAM بگه یا بگه MOVE ENGINE چیکار میکنه و.................؟ اولا صبر کن تا شاید تو این کنفرانس که پیش رو هست مطمئنا باید یه چیزهایی مشخص بشه چون اونطور که خبر دارم بعضی چیزها مهرمانه هستند دلیلش را هم نمیدونم ! و بعد صبر میکنی به حرف چندتا از برنامه نویس های قدر که واقعا میتونه حرفشون حرف باشه تو این اول نسلی هم دیگه هیچ بهانه ای نیست بازیهای مولتی پلتفورم خیلی چیزها را مشخص میکنه .
خیلی چیزها هست که حوصله لینک دادنشون را ندارم نه حوصله بحث دراز ! چیزی که به مرور زمان مشخص میشه .

Zack_Fair

کاربر سایت
Mar 16, 2010
1,745
بحث گرافیک نیست ستمه ادم بازی های گوشی موبایل full hd بزنه بعد بازی نسل جدید 720؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اون بازی موبایل که در حد PS2 گرافیک نداره FULL HD ـش به هیچ درد نمی خوره بعد 720P که به 1080P آپ اسکیل می شه خیلی هم خوبه. تا جایی که می دونم هم از 720P بالاتره...ضمن اینکه خیلی از بازی های باگرافیک این نسل رزولوشن اصلیشون Sub HD بوده.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر