بازیهای اسطوره ایه من

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
درود.

تقریبا تو این مدت 15 سالی که دارم بازی میکنم خیلی از بازیها روم تاثیر گذاشتن و خیلیها برام فقط در حد سرگرمی بودن.
شاید بیش از 500 بازیرو انجام داده باشم و در این بین 6 تا ازبازیهایی رو که انجام دادم و برام اسطوره بودن که هیچ وقت اونهارو ازیاد نمیبرم . همیشه برام خاص و بدیع هستن.

اینم از بازیهای برگزیده ی من تو این 15 سال:

6. Syberia

Syberia_Coverart.png
256px-Syberia2.jpg

زمانی که با این بازی آشنا شدم در حال نصب نسخه دارینوس بازی Mafia بودم. متن معرفی سایبریا به این شکل بود: "برای آنهایی که از خشونت بازی های رایانه ای به دور هستند" این جمله باعث شد برم سمت بازی و اونو تهیه کنم. و همین باعث شد تا سایبریا یکی از بهترین بازیهای تمام عمرم باشه. صحنه دفن کردن آنا وارلبرگ توسط آدم ماشینها هیچ وقت از ذهنم پاک نمیشه. یا تو قسمت دوم بازی سکانس های تعقیب و گریز با قطار توی برف یا مرحله مربوط به صومعه تا ابد تو ذهنم موندنی هستن. سایبریا نمونه واقعی یک بازی هست که شما رو در نقش کیت والکر یه شخصیت ساده، مهربون و البته احساسی قرار میده که ماجرای سفرش به سایبریا اون رو قدرتمند با قدرت تفکر بالا و زرنگ و باهوش تبدیل میکنه. بازی کردن سایبریا 1 و 2 هیچ وقت دیر نیست

5. Max Payne 2

Max_Payne_2.jpg

تو وصف مکس پین 2 فقط میتنونم بگم یه عاشقانه بی نظیر.
موسیقیه منوی بازی رو هر وقت گوش میدم مو به تنم سیخ میشه. دنیای مکس پین خیلی بی رحم و خشن هست. مکس که درگیر ماجرای کشته شدن زن و بچه اش هست با آشناشدنش با مونا ساکس رابطه ی عاطفی باهاش برقرار می کنه که حتی باعث میشه به قانون پلیس بودن خودش هم پشت کنه. مکس پین 2 نمونه بی نظیر یه عاشقانه ی غمگین هست. طوری که هنوز بعد از گذشت حدود 12 سال هیچ بازی تو این زمینه نتوسنه به گرد پاش برسه

4. Half-Life 2

Half-Life_2_cover.jpg

اسطوره ی تمام بازیها و از نظر من بهترین بازی که تا حالا ساخته شده همین Half-Life 2 هست.
Valve با ساخت این بازی تعریف کاملا جدیدی به سبک شوتر داد. قدرت جاذبه، کاراکتری که هیچ وقت حرف نمیزنه و از همه مهم تر یه یار کمکی که همیشه در دسترس هست یعنی Alyx
بعد از گذشت 10 سال هنوز گرافیک Half-Life 2 فوق العاده هست.

3. Spec Ops: The Line

Spec_Ops_The_Line_cover.png

درسته که این بازی تو بخش گیم پلی عنوان متوسطی بود ولی مگه میشه داستان بازی رو نادیده گرفت. داستان این بازی به حدی زیبا و جذاب و البته شاهکارهست که منو بشدت تحت تاثیر خودش قرار داد. تنها بازی که باعث شد من گریه کنم همین عنوان بود. سکانسی که انسانهای بی گناه زیادی توسط شخصیت بازی جزغاله میشن و بعد مادر و فرزندی رو میبینم که وسط جناره ها هستن و تو بغل همدیگه سوختن. این صحنه منو مجبور کرد که گریه کنم و واکنش عاطفی بروز بدم. یا تو سکانس دیگه ای تو گفتگوهای رد شده بین کاراکترها اونها دیگه حتی حاضر نیستن بجنگن چون فقط در حال آدم کشتن هستن.
یا حتی تو صحنه ی دیگه، شخصی که داره برای اعتراف گرفتن از یک زن کنارش شروع به شلیک کردن میکنه و در نهایت با شلیک کردن یه تیر تو سرش اون رو میکشه منو خیلی عصبی و نارحت کرد
Spec Ops: The Line سرلوحه بازیهایی با موضوع ضد جنگ هست و من هرگز احساساتی رو که پای تک تک صحنه های بازی بروز دادم فراموش نمیکنم.

2. The Witcher

The_Witcher_EU_box.jpg
Witcher_2_cover.jpg

معنای واقعی یه دنیای خاکستری و پر از آزادیه عمل تو این بازی مخفی شده.
داستان پر قدرت بازی که بر اساس یه رمان هست و بخصوص پیچیگیدهای اون و تصمیم گیریهایی که تو بازی ما هیچ وقت متوجه نمیشیم که خوب هستن یا بد این بازی رو به شاهکارهای بازی سازی تبدیل کرده.
تو خیلی از بازیها تصمیماتی رو که ما میگیریم کاملا مشخص هستن که خوبن یا بد ولی تو ویچر چنین چیزی وجود نداره.
ممکن هست ما تصمیمی رو بگیریم که به ظاهر خوب هست ولی بعد متوجه میشیم چه اثر بدی داشته. یا حتی باید بین بد و بدتر یکیو انتخاب کنیم.
ویچر بهترین بازی Action/RPG هست که تا حالا ساخته شده.

1. BioShock Infinite

latest

دنیای خاص و بی نظیر کلمبیا که بسیار رنگارنگ و البته تاریک هست.
تضاد عالی دنیای بازی از نظر ظاهر و باطن و شخصیتهای بسیار خاص بازی اون رو برای من به بهترین بازی تمام عمرم تبدیل کرده.
داستان بسیار عمیق و شاهکاربازی در کنار یه شوتر لذت بخش و منظم بایوشاک رو بیکران کرده.
کاراکتر اصلی بازی (بوکر دوویت) نمونه شاخص یک انسان چند شخصیته هست که حتی آگاهی نداره که الیزابت دخترش هست.
کامستاک (پرافت) بعد دوم شخصیت بوکر هست و از اون جالب تر Songbird پرنده مکانیکی بازی هست که باز هم بعد سوم شخصیت بوکر هست.
عمق داستان و پیچیدگی اون به حدی هست که برای متوجه شدن داستان بازی چندین بار باید اون رو تموم کرد.
ربط پیدا کردن وقایع انتهای بازی با مکان ابتدایی بایوشوک 1 باعث شده که خیلیها حتی خود من حدس بزنیم که کاراکتراول بایوشاک 1 بُعد دیگه ی شخصیت بوکر هست (شخصیت اصلی نسخه اول ممکن هست بوکر باشه).
باید BioShock Infinite رو حتما بازی کنید تا ببینید این عنوان چقد بی کران و خاص هست.
من فکر نکنم حالا حالاها (لااقل تو نسل هشتم) عنوانی ساخته بشه که بتونه به گرد پای Infinite برسه مگر خود خالق اصلی بازی یعنی کن لوین.

آخرین ویرایش:

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
سلام وحید میشه راجب Half-Life 2 ی کم بیشتر توضیح بدی چرا فکر میکنی بهترین بازی که ساخته شده همین هست !

چون زمانی که این بازیرو ساختن خیلی از بازیها فرمول تکراری داشتنن. بزن، بکش برو جلو بودن.
این بازی اینجوری نبود حقیقتن. خیلی خاص بود. خیلی خاص تر از اون چیزی که فکرشو میکردم.

طرز حرف زدشون، رفتار شخصیت ها. واقعا یه کم دقیقتر بهش نگاه کن. همین

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
تو این لیست بنظر من اگه Half-Life 2 اول بود بهتر بود.

در ضمن یه توضیحی در مورد این جمله میدی. منظورت اینه که 500 تا رو تموم کردی یا فقط یه دستی به سر و روشون کشیدی؟! :d

شاید بیش از 500 بازیرو انجام داده باشم

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
تو این لیست بنظر من اگه Half-Life 2 اول بود بهتر بود.

در ضمن یه توضیحی در مورد این جمله میدی. منظورت اینه که 500 تا رو تموم کردی یا فقط یه دستی به سر و روشون کشیدی؟! :d
بیش از 500 بازی انجام دادم که حدود 300 تاشو تموم کردم

تاثیری که BioShock رو من گذاشت خیلی شدیدتر از Half-Life بود. بخصوص اون چند گانگیه شخصیتیه بوکر

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
لیست جالبیه!
من تو این لیست فقط مکس2 رو تموم کردم. (بقیه ول معطلن):d
میشه یکم درباره سایبریا توضیح بدین؟ البته بدون اسپویل! عکسشو که دیدم، حس بازی فارنهایت بهم دست داد.

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
البته یه سری بازی ها رو منم قبول دارم مثل هاف لایف و مکس پین ولی خب the line رو با تمام خوب بودنش نه!!!
البته این لیست مربوط به شماست ;)
metal gear solid
mafia
silent hill
resident evil
رو من خیلی دوست دارم در ضمن به نظرم اگه متال گیر بازی کردی که هیچ اگه نه حتما یه نسخه شو امتحان کن ;)

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
البته یه سری بازی ها رو منم قبول دارم مثل هاف لایف و مکس پین ولی خب the line رو با تمام خوب بودنش نه!!!
metal gear solid
mafia
silent hill
resident evil
رو من خیلی دوست دارم در ضمن به نظرم اگه متال گیر بازی کردی که هیچ اگه نه حتما یه نسخه شو امتحان کن ;)

نمیخوام بحثو عوض کنم ولی به قول دوستمون اگه بازی نکردی سری متال رو، حتما یکیش رو تجربه کن. به غیر از نسخه4، تمام نسخه ها رو میشه با PC بازی کرد.
شاید کسی باورش نشه ولی من الان متال گیر1 با اون گرافیک زاقارت PS1 رو دارم بازی میکنم، اصلا عشق میکنم. یه حالی به آدم میده که این بازیای جدید نمیدن.
جدا بازی زیاد شده ولی بازی خوب خیلی کمه. اکثر بازی های جدید رو (کلا 2013 به اینور) اصلا حال نمیکنم تموم کنم. یه چهارتا مرحله میرم و پاکش میکنم. اکثرا یا مبارزه ای بازی میکنم یا قدیمی!
کل بازی ها شده شوتر. همه چی شده فقط پول! این صنعت هم داره مثل سینما یواش یواش آلوده میشه!

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
لیست جالبیه!
من تو این لیست فقط مکس2 رو تموم کردم. (بقیه ول معطلن):d
میشه یکم درباره سایبریا توضیح بدین؟ البته بدون اسپویل! عکسشو که دیدم، حس بازی فارنهایت بهم دست داد.

داستانش در مورد یه کارخونه هست که مالکش میخواد اون رو بفروشه. یه وکیل به اسم کیت والکر وظیفه داره که از طرف شرکت خریدار، این قرار داد رو منعقد کنه. ولی وقتی وارد شهر میشه میبینه مالک کارخونه مرده. حالا کیت وظیفه داره که بره سرغ وارث کارخونه که برادر مالک هست ولی... .
بقیه ماجرا رو نمیگم چون خیلی بازی زیباست و حتما امتحانش کن.

بازی دو شماره داره و دنباله همدیگه هستن. سبکش ماجراییه اشاره و کلیک هست.
توصیه میکنم حتما بازیش کنی.

من خودم هر دوتا شماره رو حدود 10 بار تموم کردم

metal gear solid
mafia
silent hill
resident evil

داستان The Line منو میخکوب کرد. ساختن فیلم از روی این بازی خیلی جذابه
جالبه بدونی داستان بازی الهام گرفته شده از کتاب اینک آخرالزمان هست

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
ليستت جالبه ولي من تو اين ليست فقط مكس پين 2 رو جز بازي هاي اسطوره ايم مي دونم
امام ليست من
5-gta san anderias :واقعا نمي تونم درك كنم كه اون زمان راك استار چي ساخته بودم تو هيچ بازي به اندازه سن آندرياس آزادي عمل وجود نداره واقعا شاهكاري براي خودش
4-shadow of colousus :به نظرم اين بازي رو فقط ميشه به يه كلمه توصيف كرد هنر تو دوره زمونه اي كه كه بازي ها همه به سمت جنگي شدن و كشت و كشتار هاي بي هدف ميره اين بازي به معناي واقعي هنر بود
3-هواپيمايي آتاري:d : واي كه دوره كودكي من تو اين بازي گذشت باور كنيد حتي بعد از خريدن ميكرو و سگا و پلي استيشن هم بيخيال اين بازي و آتاري نشدم يه ركورد فراخارق العاده هم داشتم كه تقريبا 5 ساعت مدام بدون سوختن پشت سر هم اينو بازي كردم
2-سايلنت هيل 2:نمي دونم چطور ميشه اين بازي رو توصيف كرد باور كنيد داستان اين بازي به حدي فوق العاده بود كه تا چندين هفته بعد از تموم كردنش به داستانش و سوالاتي كه برام به وجود اومده بود
1-مافيا:بدون هيچ شكي بهترين بازي كه در تمام زندگيم انجام دادم مافيا بوده نزديك 10 سال ميشه كه بازيش نكردم ولي ثانيه به ثانيه بازي تو ذهنمه بازي كه همه چيز داشت داستان زيبا مراحل فوق العاده گرافيك عالي گيم پلي خوب شخصيت پردازي فوق العاده و... بدون هيچ شكي اين بازي خاطره انگيز ترين بازي كه تا حالا انجام دادم
البته جاي بازي هايي مثل pop ww و gow 1 2 3 و آنچارتد 2 و گرن توريسمو 4 و متال گير 3 و ... خاليه

71games

کاربر سایت
Jan 22, 2015
122
نام
حسین
داستانش در مورد یه کارخونه هست که مالکش میخواد اون رو بفروشه. یه وکیل به اسم کیت والکر وظیفه داره که از طرف شرکت خریدار، این قرار داد رو منعقد کنه. ولی وقتی وارد شهر میشه میبینه مالک کارخونه مرده. حالا کیت وظیفه داره که بره سرغ وارث کارخونه که برادر مالک هست ولی... .
بقیه ماجرا رو نمیگم چون خیلی بازی زیباست و حتما امتحانش کن.

بازی دو شماره داره و دنباله همدیگه هستن. سبکش ماجراییه اشاره و کلیک هست.
توصیه میکنم حتما بازیش کنی.

من خودم هر دوتا شماره رو حدود 10 بار تموم کردم

عجب معماهایی داشت بازی:x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر