اینترنت ملی

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا
محمدرضا جان کل قضیه رو نگرفتی! شما یه تفکیک قائل میشی بین اینترنت و اینترانت! یعنی طوری فرض میکنی که برای هر کدوم یک کابل جداگانه باید به مودم بزنی! در صورتی که اینگونه نیست!
یه نقل قول:

دیدید؟
استفاده شما از اینترنت هیچ تغییری با چیزی که الان بهش وصل هستید نداره! فرض کنید الان دارید از سایت دانلودها یک ویندوز رو با سرعت 200 کیلوبایت دانلود میکنید! خب؟ هیمن ویندوز رو هم از یک سایت خارجی مصلا سرور مایکروسافت دارین با همون سرعت تعریف شده خودتون یعنی 200 کیلوبایت دالنود میکنید!
با راه اندازی دیتا سنتر های داخلی هموین ویندوز رو از سرور مایکروسافت با سرعت 200 کیلو میگیرید اما از سایت دانلود ها با سرعت مثلا 1000 میلو خواهید گرفت! چرا؟ چون میزبانی دانلود ها در یک دیتا سنتر داخلی صورت میگره و اصلا نیازی نیست پاکت های دیتای شما از کشور خارج بشه! این کارو عرض کردم هم اکنون در ژاپن و آمریکا هم دارن اجرا میکنن! در تاپیک isp ها بود اگه به یادم باشه 1 سال پیش بود که بحثی در این مورد شد. برای مثال سرویس یک کاربر ژاپنی رو مورد برسی قرار دادیم. این کاربر در ژاپن سرویس 100 مگابیت (که تازه هم راه افتاده بود) رو گرفته بود.
از یک سایت داخلی با سرعت 12000 کیلوبایت ا نرم افزار idm دالنود میکرد. اما یک فایل رو از سروری آمریکایی با سرعت 25 مگابیت یا 2500 کیلوبایت دانلود میکرد!
این اتفاقیست که قراره در کشور ما هم بیوفته! برای ما عجیب هست چون تا الان ندیدمش! برامون ملموس نیست و این طبیعی هست!
پس الان امیدوارم مشکل قضیه vps هم با این توضیحات حل شده باشه!

---------- نوشته در 11:20 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 11:19 PM ارسال شده بود ----------

چرا فکر میکنید وقتی چیزی تحریم شد ابدی هست؟
2 راه وجود داره! یا صلح و برداشتن تحریم! و یا جنگ و نابودی و بعد از اون صلح و برداشتن تحریم ها!

مسعود جان درست برای دسترسی و روتینگ شما به عنوان کاربر نهایی یا end user اصلا متوجه نمیشی که سایت از چه مسیری باز میشه ولی برای vps ها اکثر اوقات برای دانلود فایل های ممنوعه یا تحریم شده استفاده میشن که تنها راهش داشتن دوتا vps یکی داخل و دیگری خارج کشور هستش.
داش مسعود من دقیقا مساله اینترنت ملی رو درک می کنم خودمون برای یه شرکتی یه stm4 داریم کار می کنیم رو data center شون

MohammadFatehi

کاربر سایت
Aug 23, 2012
149
نام
محمد
چرا بعضی فکر میکنند وقتی اینترنت ملی بشه دیگه همه چیز تمومه؟ نه خیر میتونید به سایت های همین الان هم دسترسی داشته باشید چه داخلی چه خارجی ولی هنوز *****ینگ داره همچنین سرعت اش زیاده و قیمتش کم

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
حوصله نداشتم اما باید اینجا پست میدادم:d
چند ماه پیش، یه طرح ارائه شد که کل اینترنت جهانی برداشته بشه و فقط دامین های ایرانی در دسترس باشه و V P N هم کار نکنه! دیدن گندش داره در میاد صدای ملت به گوششون رسید بیخیال شدن و گفتن دو فازش میکنیم:d فاز ملی، فاز جهانی یا همون فاز حال:d همین الان هم ISPها هم اینترانت ارائه میدن و هم اینترنت، هیچ اجباری هم وجود نداره که شما اینترانت بگیرید یا اینترنت! اینترانت سرعتش بالاتره نسبت به اینترنت (میخوام که نباشه:d)، اما شما فقط میتونید از سایت های ملی دانلود کنید که فکر نمیکنم همچین به کار بیاد (به کار من که نمیاد!). در مورد قطع شدن اینترنت جهانی هم نگران نباشید، نه میتونن اینکارو بکنن و نه جراتش رو دارن! خود دولت 40 درصد از کارهاش با اینترنت جهانی انجام میشه؛ مثلا شما اینترنت رو بدون گوگل و ویکیپدیا فرض کن، اصلا امکان نداره چنین چیزی! شما هیچ کشوری رو پیدا نمیکنید که به اینترنت جهانی دسترسی نداشته باشه، مگر اینکه ایران بخواد داخل کتاب گینس رکورد ثبت کنه!
National Internet

erfan_021

کاربر سایت
Aug 26, 2010
353
نام
مـحـمـد
چرا بعضی فکر میکنند وقتی اینترنت ملی بشه دیگه همه چیز تمومه؟
جواب این سوال با یه سوال ساده تر جواب داده میشه
دولت تا حالا به غیر از لطمه زدن به اینترنت کار دیگه ای کرده؟:-b

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
مسعود جان درست برای دسترسی و روتینگ شما به عنوان کاربر نهایی یا end user اصلا متوجه نمیشی که سایت از چه مسیری باز میشه ولی برای vps ها اکثر اوقات برای دانلود فایل های ممنوعه یا تحریم شده استفاده میشن که تنها راهش داشتن دوتا vps یکی داخل و دیگری خارج کشور هستش.
داش مسعود من دقیقا مساله اینترنت ملی رو درک می کنم خودمون برای یه شرکتی یه stm4 داریم کار می کنیم رو data center شون

محمدرضا من نمیدونم چرا میگید 2 تا vps لازم هست برای اینکار؟
همین الان مگه ما vps داخل کشور نداریم؟ خب همینو در نظر بگیر با قیمت بسیار ارزانتر! تمام! دیگه چرا 2 تا؟

حوصله نداشتم اما باید اینجا پست میدادم:d
چند ماه پیش، یه طرح ارائه شد که کل اینترنت جهانی برداشته بشه و فقط دامین های ایرانی در دسترس باشه و V P N هم کار نکنه! دیدن گندش داره در میاد صدای ملت به گوششون رسید بیخیال شدن و گفتن دو فازش میکنیم:d فاز ملی، فاز جهانی یا همون فاز حال:d همین الان هم ISPها هم اینترانت ارائه میدن و هم اینترنت، هیچ اجباری هم وجود نداره که شما اینترانت بگیرید یا اینترنت! اینترانت سرعتش بالاتره نسبت به اینترنت (میخوام که نباشه:d)، اما شما فقط میتونید از سایت های ملی دانلود کنید که فکر نمیکنم همچین به کار بیاد (به کار من که نمیاد!). در مورد قطع شدن اینترنت جهانی هم نگران نباشید، نه میتونن اینکارو بکنن و نه جراتش رو دارن! خود دولت 40 درصد از کارهاش با اینترنت جهانی انجام میشه؛ مثلا شما اینترنت رو بدون گوگل و ویکیپدیا فرض کن، اصلا امکان نداره چنین چیزی! شما هیچ کشوری رو پیدا نمیکنید که به اینترنت جهانی دسترسی نداشته باشه، مگر اینکه ایران بخواد داخل کتاب گینس رکورد ثبت کنه!
این طرح رو کی و کجا مطرح کرده؟ بابا چرا به شایعات بی اساس توجه میکنید؟ همین الانش 60 الی 70 % دانلودهایی که کاربران ایرانی انجام میدن اعم از فیلم و آهنگ و برنامه و...از سایت های ایرانی هست! درسته بعضی از سایت های دانلود مثلا فیلم رو نمیشه به داخل کشور منتقل کرد اما vps که دارین؟ اون سات هایی که منتقل شدن که بهتر! اونهایی که منتقل نشدن رو خودتون منتقل کنید روی vps خودتون و...

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین

همین الان مگه ما vps داخل کشور نداریم؟ خب همینو در نظر بگیر با قیمت بسیار ارزانتر! تمام! دیگه چرا 2 تا؟

این طرح رو کی و کجا مطرح کرده؟ بابا چرا به شایعات بی اساس توجه میکنید؟ همین الانش 60 الی 70 % دانلودهایی که کاربران ایرانی انجام میدن اعم از فیلم و آهنگ و برنامه و...از سایت های ایرانی هست! درسته بعضی از سایت های دانلود مثلا فیلم رو نمیشه به داخل کشور منتقل کرد اما vps که دارین؟ اون سات هایی که منتقل شدن که بهتر! اونهایی که منتقل نشدن رو خودتون منتقل کنید روی vps خودتون و...
شما خودت که بیشتر داری شایعه پراکنی میکنی. . .این آمار از کجا آوردید؟؟>>همین الانش 60 الی 70 % دانلودهایی که کاربران ایرانی انجام میدن اعم از فیلم و آهنگ و برنامه و...از سایت های ایرانی هست! <<<:|
وقتی اینترنت ملی میشه تمام ارگان های دولتی اعم از وزارت خانه.بانک.سازمان.بیمارستان. مدارس و و ... با اینترنت ملی به هم متصل میشن + میلیو نها کاربر خانگی!
اتفاقی که خواهد افتاد این هست که دیگه مثلا بانک ها برای ارتباط با هم به شبکه های خصوصی مجازی نیازی نخواند داشت! یا اگر داشته باشند بر بستر اینترانت خواهند داشت! و اگر مسولین وزارت ارتباطات و از اون ها سر تر شورای انقلاب فرهنگی تصمیم بر بستن پورت ها و خدمات شبکه های خصوصی مجازی داشته باشند اونوقت باید گفت بله! دسترسی به سایت های مسدود شده برای همیشه قطع خواهد شد و هیچ راهی برای باز کردن وجود نخواد داشت مگر استفاده از اینترنت ماهواره ای!

شما تکلیفت با خودت مشخص نیست و ضد و نقیض صحبت میکنی.فکر کن اگر این دولت قدرت مسدود کردن دائمیه سایت هایی مثل FB و Youtube داشته باشه و انجام نده؟؟؟
ببخشید اگر منظورت درست متوجه نشدم.
بعد از 20 سال زندگی تو این مملکت فهمیدم که هیچ اقدامی برای دلسوزی و کمک به مردم انجام نمیشه. . . .

آخرین ویرایش:

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان حوصله یه مقایسه رو دارین؟ :D آره؟ نه؟ WTF ? :D
فقط قبل از انجام مقایسه یه نکته مهم رو عرض کنم! تعرفه هایی که همین الان برای سرویس اینترنت ملی وجود داره بسیار بسیار گرانتر از زمانی هست که برای مردم عرضه میشه. چرا؟ چون هنوز این شبکه به تکامل نرسیده و تازه ارگان های دولتی دارن کم کم بهش وصل میشن! و فراگیر نشده! پس زمانی که برای مردم مورد استفاده قرار میگیرن شما حداقل قیمت هارو با 50% کمتر از قیمت کنونی در نظر بگیرید!

خب! شروع میکنیم! :)

یه سر به سایت شرکت مخابرات ایران میزنیم!

جدول اول قیمت اینترنت بین الملل هست! که این سرویسها در مراکز مخابراتی کشور ارائه میشن:

قیمت با حداكثر ضريب اشتراك 10
پهناي باند
59200 ريال
64 كيلوبيت بر ثانيه
99200 ريال
128 كيلوبيت بر ثانيه
125600 ريال
256 كيلوبيت بر ثانيه
204800 ريال
512 كيلوبيت بر ثانيه
383200 ريال
1024 كيلوبيت بر ثانيه
745600 ريال
2048 كيلوبيت بر ثانيه

جدول دوم هم مربوط به تعرفه های کنونی اینترنت ملی هست که همونطور که در بالا عرض کردم تعرفه نهایی نخواهد بود!

سرعت
اینترانت
(بیت بر ثانیه)
٦٤ کیلو
۲۱۰٫۰۰۰ ریال
١٢٨ کیلو
۵/١ برابر ٦٤ کیلو
٢۵٦ کیلو
۵/٢ برابر ٦٤ کیلو
۵١٢ کیلو
٤ برابر ٦٤ کیلو
١٠٢٤ کیلو
٦ برابر ٦٤ کیلو
٢٠٤٨ کیلو
١٠ برابر ٦٤ کیلو
٤ مگا
١٦ برابر ٦٤ کیلو
٨ مگا
٢۵ برابر ٦٤ کیلو
٢٠ مگا
٣٨ برابر ٦٤ کیلو
٣٤ مگا
٦۵ برابر ٦٤ کیلو
١٠٠ مگا
١٠٩ برابر ٦٤ کیلو
١۵۵ مگا (STM1)
١٧٠ برابر ٦٤ کیلو

خب! گرونه نه؟ :D اما نه! چرا؟ به این دلیل:

1 سرویس رو انتخاب میکنیم که در هر دو اینترنت و اینترنت ملی موجود باشه!

2 مگابیت خوبه؟ پس سرویس 2048 کیلوبیت رو انتخاب میکنیم!

در اینترنت جهانی با ضریب اشتراک 1 به 10 قیمت این سرویس به صورت نامحدود ماهیانه 74500 تومان هست!
در اینترنت ملی با ضریب اشتراک 1 به 1 ! یعنی اختصاصی و ددیکیت قیمت این سرویس به صورت نامحدود ماهیانه 210 هزار تومان هست!

قرار شد سرویس های اینرتنت ملی رو کاملا مشابه اینترنت کنونی خودمون فرض کنیم درسته؟ پس اینترنت ملی رو هم بر فرض شیر 1 به 10 محاسبه میکنیم! میشه 210 هزار تومن تقسیم بر 10 که میشه 21 هزار تومان! همونطور که گفتم حداقل این فیمت هارو برای زمانی که مراکز داده و اینترنت ملی برای عموم مردم شروع به کار میکنن با 50% کاهش قیمت محاسبه کنید! پس میشه ماهیانه 10 هزار تومان هزینه اینترنت ملی برای سرویس نامحدود 2 مگابیت!
اما 2 مگ کم نیست؟ خداییش الان تقریبا همه 2 مگ اینرتنت جهانی رو داریم یا تجربه کردیم! الان خودم 4 مگابیت دارم! اگه قرار بر اینترنت ملی هست پس باید سرعت هم بالا باشه!
سرویس 20 مگابیت خوبه؟ که قیمتش رو طبق فرمول بالا حساب کنیم میشه 40 هزار تومان برای 1 ماه! یا اگه دیگه بچه مرفه هستین سرویس 100 مگ؟ میشه ماهی 114 هزار تومن! :D میدونین 100 مگ یعنی چی؟ :D یعنی از سایت دانلود ها مثلا ویندوز 8 رو توی کمتر از 5 دقیقه دانلود میکنید! :D

این فقط یک مقایسه ساده بود! یه پیش بینی از آینده! اما قیمت های که ذکر شد مطمئنن به واقعیت نزدیک هستند!

Kiti Neko

тесн теαм
کاربر سایت
Jun 1, 2011
1,602
نام
αмιг
شما خودت که بیشتر داری شایعه پراکنی میکنی. . .این آمار از کجا آوردید؟؟>>همین الانش 60 الی 70 % دانلودهایی که کاربران ایرانی انجام میدن اعم از فیلم و آهنگ و برنامه و...از سایت های ایرانی هست! <<<:|

شما تکلیفت با خودت مشخص نیست و ضد و نقیض صحبت میکنی.فکر کن اگر این دولت قدرت مسدود کردن دائمیه سایت هایی مثل FB و Youtube داشته باشه و انجام نده؟؟؟
ببخشید اگر منظورت درست متوجه نشدم.
بعد از 20 سال زندگی تو این مملکت فهمیدم که هیچ اقدامی برای دلسوزی و کمک به مردم انجام نمیشه. . . .
اصلا دوستمون مسعود چندتا سایت ایرانی واسه دانلود نام ببره! فکر نمیکنم بیشتر از انگشت های یک دست باشن!
آرین جان، کار مثبتی که انجام نداده هیچ، از همون اول ضرر رسونده و خواهد رسوند!

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
همونطور که خودتون گفتین درست متوجه نشدین! منظور من از سایت های ایرانی سایت های فارسی زبان بود که به نظر خودم اون 70% رو هم کم گفتم! باید بگم 90% یا بیشتر!
شما همین الان توی یک سایت ایرانی هستین! با 85 هزار کاربر! میرین پی سی ورلد یک سایت ایرانی هست! بلاگفا که جز 150 سایت پرترافیک دنیاست سایت ایرانی هست! و ده ها سایت دیگه که روزانه میلیون ها ایرانی ازشون بازدید میکنن! شما فقط فیسبوک و یوتوب رو نبین برادر من!
توی این سایت های ایرانی بسیار پر بازدید مثل پی سی ورلد و دانشجو و سایت های خبری و حتی همین بازی سنتر خودمون و دانلود ها و میهن دالنود و پی سی دالنود و و و .... چندتاشون هیتلر هستن؟ اگه بگی فیسبوک قبول دارم! اما یوتوب رو نه! چون بازدید ایرانی ها از یوتوب در روز کمتر از بازدید از بنگاه دروغ پراکنی فارس نیوز هست! میگی نه؟ برو آلکسا.کام !
با احساس صحبت نکنید! کمی با منطق حرف بزنیم تا یک گفتگوی واقعی شکل بگیره وگرنه همه میدونیم دولت گلی بر سر اینترنت نزده! :|

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا
همونطور که خودتون گفتین درست متوجه نشدین! منظور من از سایت های ایرانی سایت های فارسی زبان بود که به نظر خودم اون 70% رو هم کم گفتم! باید بگم 90% یا بیشتر!
شما همین الان توی یک سایت ایرانی هستین! با 85 هزار کاربر! میرین پی سی ورلد یک سایت ایرانی هست! بلاگفا که جز 150 سایت پرترافیک دنیاست سایت ایرانی هست! و ده ها سایت دیگه که روزانه میلیون ها ایرانی ازشون بازدید میکنن! شما فقط فیسبوک و یوتوب رو نبین برادر من!
توی این سایت های ایرانی بسیار پر بازدید مثل پی سی ورلد و دانشجو و سایت های خبری و حتی همین بازی سنتر خودمون و دانلود ها و میهن دالنود و پی سی دالنود و و و .... چندتاشون هیتلر هستن؟ اگه بگی فیسبوک قبول دارم! اما یوتوب رو نه! چون بازدید ایرانی ها از یوتوب در روز کمتر از بازدید از بنگاه دروغ پراکنی فارس نیوز هست! میگی نه؟ برو آلکسا.کام !
با احساس صحبت نکنید! کمی با منطق حرف بزنیم تا یک گفتگوی واقعی شکل بگیره وگرنه همه میدونیم دولت گلی بر سر اینترنت نزده! :|

داداش آمار سايت بلاگفا خيلي قشنگ بود!!! منبع ميدي؟؟
داداش گلم ميدوني مشكلت الان چيه داري رويايي فكر ميكني با حساب كتاب خودت مياي و يسري امار ميدي كه اصلا به عقل جور در نمياد ( قصد توهين ندارما) شما داري مي گي اينترانت 20 مگابيت يا 100 مگابيت با فلان قيمت ولي اصلا به زير ساخت هاي كشور توجه نمي كني. دوست گلم تو ايران شما با اين وضعيت زير ساخت بالاتر از 8 مگابيت اونم تو ايده آل ترين شرايط كه براي 1% افراد جامعه اتفاق ميفته فكر نكن. مگه اينكه معجزه بشه.
براي بحث دولتم به نظر من جمهوري اسلامي خيلي خوب اومده و يه سري چيزا رو با اين تحريم ها تو مملكت تقريبا فرهنگ كرده . درسته كه اين فرهنگ ها هكش به زور بوده ولي بالاخره بايد اجرا ميشدند تو مملكتمون

---------- نوشته در 10:14 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 10:10 AM ارسال شده بود ----------

براي بحث vps هم اينو بگم بهت كه شما يه vps داري تو شبكه ملي اطلاعات درسته؟؟ اين شبكه مگه محدود شده نيست؟ و مگه شما نمي خواي يه فايل رو از يه سايت ممنوعه بگيري؟؟ هم كامپيوتر شما و هم اون vps أاخلي شما تو يه شبكه محدود شده هستند پس پيغام عدم دسترسي كه براي شما مياد براي vps هم مياد و نمي توني اون فايل رو دانلود كني. اين همون دليل خريد 2 مورد vps هستش كه پرسيدي.

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
دوستان حوصله یه مقایسه رو دارین؟ :D آره؟ نه؟ WTF ? :D
فقط قبل از انجام مقایسه یه نکته مهم رو عرض کنم! تعرفه هایی که همین الان برای سرویس اینترنت ملی وجود داره بسیار بسیار گرانتر از زمانی هست که برای مردم عرضه میشه. چرا؟ چون هنوز این شبکه به تکامل نرسیده و تازه ارگان های دولتی دارن کم کم بهش وصل میشن! و فراگیر نشده! پس زمانی که برای مردم مورد استفاده قرار میگیرن شما حداقل قیمت هارو با 50% کمتر از قیمت کنونی در نظر بگیرید!

خب! شروع میکنیم! :)

یه سر به سایت شرکت مخابرات ایران میزنیم!

جدول اول قیمت اینترنت بین الملل هست! که این سرویسها در مراکز مخابراتی کشور ارائه میشن:

قیمت با حداكثر ضريب اشتراك 10
پهناي باند
59200 ريال
64 كيلوبيت بر ثانيه
99200 ريال
128 كيلوبيت بر ثانيه
125600 ريال
256 كيلوبيت بر ثانيه
204800 ريال
512 كيلوبيت بر ثانيه
383200 ريال
1024 كيلوبيت بر ثانيه
745600 ريال
2048 كيلوبيت بر ثانيه

جدول دوم هم مربوط به تعرفه های کنونی اینترنت ملی هست که همونطور که در بالا عرض کردم تعرفه نهایی نخواهد بود!

سرعت
اینترانت
(بیت بر ثانیه)
٦٤ کیلو
۲۱۰٫۰۰۰ ریال
١٢٨ کیلو
۵/١ برابر ٦٤ کیلو
٢۵٦ کیلو
۵/٢ برابر ٦٤ کیلو
۵١٢ کیلو
٤ برابر ٦٤ کیلو
١٠٢٤ کیلو
٦ برابر ٦٤ کیلو
٢٠٤٨ کیلو
١٠ برابر ٦٤ کیلو
٤ مگا
١٦ برابر ٦٤ کیلو
٨ مگا
٢۵ برابر ٦٤ کیلو
٢٠ مگا
٣٨ برابر ٦٤ کیلو
٣٤ مگا
٦۵ برابر ٦٤ کیلو
١٠٠ مگا
١٠٩ برابر ٦٤ کیلو
١۵۵ مگا (STM1)
١٧٠ برابر ٦٤ کیلو

خب! گرونه نه؟ :D اما نه! چرا؟ به این دلیل:

1 سرویس رو انتخاب میکنیم که در هر دو اینترنت و اینترنت ملی موجود باشه!

2 مگابیت خوبه؟ پس سرویس 2048 کیلوبیت رو انتخاب میکنیم!

در اینترنت جهانی با ضریب اشتراک 1 به 10 قیمت این سرویس به صورت نامحدود ماهیانه 74500 تومان هست!
در اینترنت ملی با ضریب اشتراک 1 به 1 ! یعنی اختصاصی و ددیکیت قیمت این سرویس به صورت نامحدود ماهیانه 210 هزار تومان هست!

قرار شد سرویس های اینرتنت ملی رو کاملا مشابه اینترنت کنونی خودمون فرض کنیم درسته؟ پس اینترنت ملی رو هم بر فرض شیر 1 به 10 محاسبه میکنیم! میشه 210 هزار تومن تقسیم بر 10 که میشه 21 هزار تومان! همونطور که گفتم حداقل این فیمت هارو برای زمانی که مراکز داده و اینترنت ملی برای عموم مردم شروع به کار میکنن با 50% کاهش قیمت محاسبه کنید! پس میشه ماهیانه 10 هزار تومان هزینه اینترنت ملی برای سرویس نامحدود 2 مگابیت!
اما 2 مگ کم نیست؟ خداییش الان تقریبا همه 2 مگ اینرتنت جهانی رو داریم یا تجربه کردیم! الان خودم 4 مگابیت دارم! اگه قرار بر اینترنت ملی هست پس باید سرعت هم بالا باشه!
سرویس 20 مگابیت خوبه؟ که قیمتش رو طبق فرمول بالا حساب کنیم میشه 40 هزار تومان برای 1 ماه! یا اگه دیگه بچه مرفه هستین سرویس 100 مگ؟ میشه ماهی 114 هزار تومن! :D میدونین 100 مگ یعنی چی؟ :D یعنی از سایت دانلود ها مثلا ویندوز 8 رو توی کمتر از 5 دقیقه دانلود میکنید! :D

این فقط یک مقایسه ساده بود! یه پیش بینی از آینده! اما قیمت های که ذکر شد مطمئنن به واقعیت نزدیک هستند!
حالا دیگه کاملا فهمیدم موضعت چیه.
من نمیدونم شغلت چیه و کی هستی یا چه منفعتی از پشتیبانی از این سرویس میبری ولی خودت هم میدونی سیاست های دولت طوری هست که اگر توانایی جلوگیری از سایت های اجتماعی و آزاد بشه بدون شک انجام میدن.تمام این ها دروغ تبلیغاتی برای محدود کردن اینترنت نیست نگو که سر احساسات صحبت میکنم.ادامه ی پستم درست بخون متوجه میشی.
حالا بخوان سرعت 100000 MB بهم بدن برام ارزشی نداره وقتی دسترسی من به سایت های مورد نظرم قطع بشه چه فایده ای داره؟؟؟ . . .

مسعود عزیر تو به این میگی منطق؟؟؟؟؟
برادر گرامی اون 85 هزار نفر که از بازیسنتر دیدن میکنند خیلی هاشون هم از فیسبوک استفاده میکنند.
فیسبوک 901 میلیون کاربر داره
یوتیوب 150 میلیون در روز از سایتش بازدید میشه
تامبلر بیشتر از 64 میلیون بلاگ داره
تویتتر 140 میلیون اکانت داره
و و و و و بسیار سایت های دیگه
دولت ما 87 میلیون سایت ***** کرده. . .
فکر میکنی اگر به کاربرها آزادی داد بشه که بازی سنتر برن یا Facebook کدوم انتخاب میکنند.
سایت های خبری منظورت Press News و ایسنا هست دیگه؟؟؟
بازدید ایرانی ها از یوتوب کم شد بخاطر هیتلرینگ . . .یوتوب تو ایران فکر میکنی برای چی هیتلر شد؟بخاطر اینکه بازدید زیاد داشت.
اگر محدودیت از سایت های خارجی بردارن متوجه میشی که چقدر آمار تغییر میکنه. . .باز هم میگم با این اینترنت محدود ملت از فیسبوک استفاده میکنند.
حتی همین سایت بازیسنتر عزیز تو فیسبوک Page داره. . . . .
انقدر دفاع بی اساس از این طرح میکنی که واقعا زورم میاد بیشتر توضیح بدم.

Igneous

کاربر سایت
Nov 14, 2009
31
شما یک درصد فکر کن سایتهای ف...تر شده کلا از دسترسی خارج بشن
اونوقت اینترنت باید انداخت جلو گربه بخورتش!
آقا شما موبایلستان به عنوان مثال در نظر بگیر, بیشتر اطلاعات این سایت
از سایت xda هسا که یک مدت ف...تر شده بود, حالا شما فرض کن این
سایت کلا دیگه در دسترس نباشه اونوقت اطلاعات دولوپ سیستم عامل
اندروید از کجا بیاد. این یک مثاله ولی میشه تعمیمش داد. کیه که میتونه
ادعا کنه اینترنت بدون و پ ن مفیده واقعا؟!!
هزار سال سرعت بالا با این شرایط نمیخوایم.

mr.mohammad

کاربر سایت
Apr 7, 2008
221
نام
محمد رضا
من نمیدونم شغلت چیه و کی هستی یا چه منفعتی از پشتیبانی از این سرویس میبری ولی خودت هم میدونی سیاست های دولت طوری هست که اگر توانایی جلوگیری از سایت های اجتماعی و آزاد بشه بدون شک انجام میدن.تمام این ها دروغ تبلیغاتی برای محدود کردن اینترنت نیست نگو که سر احساسات صحبت میکنم.ادامه ی پستم درست بخون متوجه میشی.
حالا بخوان سرعت 100000 MB بهم بدن برام ارزشی نداره وقتی دسترسی من به سایت های مورد نظرم قطع بشه چه فایده ای داره؟؟؟ . . .

مسعود عزیر تو به این میگی منطق؟؟؟؟؟
برادر گرامی اون 85 هزار نفر که از بازیسنتر دیدن میکنند خیلی هاشون هم از فیسبوک استفاده میکنند.
فکر میکنی اگر به کاربرها آزادی داد بشه که بازی سنتر برن یا Facebook کدوم انتخاب میکنند.
بازدید ایرانی ها از یوتوب کم شد بخاطر هیتلرینگ . . .یوتوب تو ایران فکر میکنی برای چی هیتلر شد؟بخاطر اینکه بازدید زیاد داشت.
اگر محدودیت از سایت های خارجی بردارن متوجه میشی که چقدر آمار تغییر میکنه. . .باز هم میگم با این اینترنت محدود ملت از فیسبوک استفاده میکنند.

ارين جان اقا اين طرح بد نيست و اتفاقا اساس اين طرح خيلي خوبه و بايد حداقل 4 سال پيش به بهره برداري ميرسيد .ولي متاسفانه با تبليغات منفي و همچنين سوء سابقه دوستان متولي اينترنت تو ايران همه نسبت بهش بد بين شدن و فكر مي كنند اگه اين طرح اجرا بشه اينترنت بين المللي قطع ميشه كه اين از فكر اشتباه. اين طرح فقط مياد و باعث ميشه ما براي بازديد خيلي از سايت هاي ايراني كه روزانه كارمون بهشون گيره نريم كل اينترنت رو بچرخيم و تو خود ايران و براحتي بهشون دست رسي پيدا كنيم و اين باعث مصرف كمتر پهناي باند جهاني ميشه كه باعث ميشه اين پهناي باند در اختيار كاربراني كه لازم دارن قرار بگيره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,380
نام
Majid
:| مثل اینکه شعر گفتم اون بالا! :|
کلا اینترنت ایران ارزش یک خط خوندن مطالب در موردش رو نداره

باز شما هر پستی که دادی 200 خط بیشتره آدم هنگ میکنه بخونه:D

---------- نوشته در 12:37 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:23 PM ارسال شده بود ----------

خوب الان باید این نت ADSL خودمونو بندازیم بیرون؟؟
قیمتش خیلی بهتره؟؟؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
داداش آمار سايت بلاگفا خيلي قشنگ بود!!! منبع ميدي؟؟
Blogfa.com Site Info

داداش گلم ميدوني مشكلت الان چيه داري رويايي فكر ميكني با حساب كتاب خودت مياي و يسري امار ميدي كه اصلا به عقل جور در نمياد ( قصد توهين ندارما) شما داري مي گي اينترانت 20 مگابيت يا 100 مگابيت با فلان قيمت ولي اصلا به زير ساخت هاي كشور توجه نمي كني. دوست گلم تو ايران شما با اين وضعيت زير ساخت بالاتر از 8 مگابيت اونم تو ايده آل ترين شرايط كه براي 1% افراد جامعه اتفاق ميفته فكر نكن. مگه اينكه معجزه بشه.
عزیز خودم میدونم روی خطوط مسی که الان داریم اگه فاصلت با مخابرات کمتر از 100 متر باشه فوقش میتونی 16 تا 20 مگابیت رو انتقال بدی.
پس اپراتور چهارم چرا شروع به کار کرده؟ پس شرکت پیشگامان داره چیکار میکنه؟ راجب طرح کشیدن فیبر نوری به درب منازل چیزی شنیدی یا نه؟

براي بحث vps هم اينو بگم بهت كه شما يه vps داري تو شبكه ملي اطلاعات درسته؟؟ اين شبكه مگه محدود شده نيست؟ و مگه شما نمي خواي يه فايل رو از يه سايت ممنوعه بگيري؟؟ هم كامپيوتر شما و هم اون vps أاخلي شما تو يه شبكه محدود شده هستند پس پيغام عدم دسترسي كه براي شما مياد براي vps هم مياد و نمي توني اون فايل رو دانلود كني. اين همون دليل خريد 2 مورد vps هستش كه پرسيدي.
خیر! بنده vps در شبکه ملی اطلاعات ندارم! vps من از همون اینترنتی استفاده میکنه که من استفاده میکنم! اما تفاوتش با من اینه که از پهنای باند بین الملل چندین برابری استفاده میکنه! من دیتای مورد نیازم رو با اون وارد کشور میکنم و بعد با خودم با اینترنت ملی یا همون شبکه ملی اطلاعات با سرعتی بسیار بیشتر اون دیتا رو وارد کامپیوتر خودم میکنم! درضمن چرا فکر میکنید هر اطلاعاتی که میخواییم بگیریم از یک سایت ممنوعه هست؟

من نمیدونم شغلت چیه و کی هستی یا چه منفعتی از پشتیبانی از این سرویس میبری
من بیکارم! یه من ریش گذاشتم دارم با این حرف ها ماهی 3 4 میلیونی به جیب میزنم! پرابلم؟

ولی خودت هم میدونی سیاست های دولت طوری هست که اگر توانایی جلوگیری از سایت های اجتماعی و آزاد بشه بدون شک انجام میدن.تمام این ها دروغ تبلیغاتی برای محدود کردن اینترنت نیست نگو که سر احساسات صحبت میکنم.ادامه ی پستم درست بخون متوجه میشی.
خیر! واقعا خیر! دولت توانایی خودش رو برای انجام اینکار نشون نداده! وگرنه همین الان میتونه کاری بکنه جز leader.ir سایتی برات بالا نیاد عزیزم :) یه مثال ساده! اینقدر میگین سرعت کم سرعت کم و... مگه خود این دولت محدودیت 128 کیلوبیت نذاشته؟ 128 کیلوبیت یعنی 16 کیلوبایت سرعت دانلود! خب؟ الان به من نگو که اینترنتت این سرعت رو داره! الان سرعت دانلود خودم بالای 350 کیلوبایت هست! یعنی 20 برابر محدودیتی که برام تعیین شده! پس کو؟ چرا کسی منو نمیندازه زندان که داری قانون شکنی میکنی؟ پس چرا مدیر عامل پارس آنلاین و شاتل و آسیاتک و فناوا و مکس نت و نوین نت رو ننداختن اوین؟ دوست من سرت رو زیر برف نذار! برو تاپیک isp ها دوستان دارن با اینترنت خود مخابرات شما بخون اینترنت سپاه دارن تست 10 مگابیت میذارن! دیگه اون بدبختش 60 70 کیلو سرعت داره! پس کجاست اون 128 و 16 کیلو؟ هان؟

حالا بخوان سرعت 100000 MB بهم بدن برام ارزشی نداره وقتی دسترسی من به سایت های مورد نظرم قطع بشه چه فایده ای داره؟؟؟ .
کی گفته دسترسی شما برای همیشه قطع میشه و دیگه نمیتونید فیسبوک برین؟ ها؟ کی گفته اینو؟ همین چین هم اینترنت ملی داره! ولی بازم فیسبوک و.. یمرن! سایت بایدو دارن اما بازم گوگل میرن! چرا بیخودی جو سازی میکنید؟ اگه دولت نخواد فیسبوک برین همین الانشم نمیذاره نیازی نیست منتطر اینرتنت ملی باشه!

درسته! یکیش خودم! فیسبوک رو گفتم قبول دارم! اتفاقا طبق آمار بین 9 تا 12 میلیون ایرانی روی فیسبوک عضو هستن!

کمتر از یک درصد این بازدید مربوط به ایرانی هاست! کلا ایرانی ها تا الان به دلیل سرعت کم اینترنت زیاد به یوتوب روی خوش نشون ندادن! منظورم از ایرانی ها کاربران داخلی هست! ایران نزدیک 20 میلیون کاربر اینترنت داره! اون 1 درصد رو نبین فقط که اینترنت بالای 1.5 مگابیت دارن (آمار از اتحادیه جهانی ارتباطات)

تامبلر؟ چند نفر ایرانی توش هست؟
توییتر چند نفر ایرانی داره؟ کمتر از 1 میلیون هست مطمئنا! خیلی کمتر!

درضمن این حرف ها یعنی چی؟ گفتم قرار نیست دیگ هنتونی این سایت هارو ببینی!

این آمار رو از کجا آوردی؟ بر طبق آمار حدود 10 میلیون سایت هیلتر هست!

هر کدوم کابرد های خودشونو دارن! مثل الان هردوتارو میریم!

خودم شخصا از سات های داخلی عصر ایران و خارجی هم بالا*ترین و رادیو *فردا و بی بی سی رو میخونم.
اما طبق آمار سایت دروغ پراکنی فارس نیوز پر بازدید ترین سایت خبری ایران هست! گفتم که شما باید کل جامعه 20 میلیونی رو ببینی نه فقط خودت و خودم و خودش!

بازدید ایرانی ها از یوتوب کم شد بخاطر هیتلرینگ . .
هیلترینگ تاثیر بسیار کوچکی ور آمار بازدید سایت های بزرگ گذاشته! دیگه ماشالله خود اعضای دولت هم دارن از هیلتر شکن استفاده میکنن! کنار هر اکانت adsl یا وایرلس یا وایمکسی یک اکانت vp*n هم فعال هست!

یوتوب تو ایران فکر میکنی برای چی هیتلر شد؟بخاطر اینکه بازدید زیاد داشت
چه ربطی داشت؟ نکنه اون 10 میلیون یا بقول شما 80 میلیون سایت دیگه هم که هیلتر شده بازدید میلیونی داشتن از داخل ایران؟

تغییر زیادی نمیکنه اتفاقا! هیمن الانشم به راحتی همه وارد فیسبوک و یوتوب و... میشن! بله خودمم اونجا عضوم!

لطف داری شما.

ارين جان اقا اين طرح بد نيست و اتفاقا اساس اين طرح خيلي خوبه و بايد حداقل 4 سال پيش به بهره برداري ميرسيد .ولي متاسفانه با تبليغات منفي و همچنين سوء سابقه دوستان متولي اينترنت تو ايران همه نسبت بهش بد بين شدن و فكر مي كنند اگه اين طرح اجرا بشه اينترنت بين المللي قطع ميشه كه اين از فكر اشتباه. اين طرح فقط مياد و باعث ميشه ما براي بازديد خيلي از سايت هاي ايراني كه روزانه كارمون بهشون گيره نريم كل اينترنت رو بچرخيم و تو خود ايران و براحتي بهشون دست رسي پيدا كنيم و اين باعث مصرف كمتر پهناي باند جهاني ميشه كه باعث ميشه اين پهناي باند در اختيار كاربراني كه لازم دارن قرار بگيره
کاملا درسته.
اما چون این طرح داره در این دولت اجرا میشه همه میگن وای دیگه اینترنت بی اینترنت و....
این طرح یک پروژه فرا دولتی هست! یعنی باید اجرا بشه چه در این دولت چه دولت های آینده! مثل برق و آب و گاز رسانی!

آخرین ویرایش:
وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر