اینترنت فیبر نوری (تانوما)

abolfazl79

کاربر سایت
Apr 9, 2014
33
سلام دوستان
سمنان کسی فیبر نوری گرفته؟
منطقه ما فیبر میدن دو هفتس درخواست دادم گفتش ۷-۸ روز دیگه میان برا سیمکشی ولی بعد دو هفته هنوز نیومدن.
راه حل چیه؟

• Like
Reactions: Bizhanl

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,725
نام
Javad
من دارم
تاحالا روی سرور ویپ یا ATA و یا IP Phone اکانتتون رو رجیستر کردید ؟! الان تلفن معمولیتون رو به پورت FXS پشت مودم ONT زدید ؟!
وقتی سیپ فون رو گرفتید مخابرات بجز یوز پسورد IP و VLAN Number بهتون داد یا نصاب خودشون اینارو ست کرد ؟!
شرمنده یخورده تخصصی شد :D

• Smile
Reactions: J. Constantine

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,810
نام
malek
تاحالا روی سرور ویپ یا ATA و یا IP Phone اکانتتون رو رجیستر کردید ؟!
وقتی سیپ فون رو گرفتید مخابرات بجز یوز پسورد IP و VLAN Number بهتون داد یا نصاب خودشون اینارو ست کرد ؟!
شرمنده یخورده تخصصی شد :D
فقط آخرش رو متوجه شدم :) آره خودشون ست کردن.البته کسی نیومد و از مخابرات تنظیم کرد و گفتش کابل تلفن رو بزن پشت مودم و تمام

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
578
دوستان یک خبر خوندم البته خبرش مال چند روز پیش اونم این که انحصار فیبر نوری شکسته شد و میشه از بقیه شرکت ها هم نت گرفت خواستم بدونم این خبر درست و کسی تونسته روی فیبر نوری به غیر از مخابرات از شرکت دیگه نت بگیره

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
دوستان یک خبر خوندم البته خبرش مال چند روز پیش اونم این که انحصار فیبر نوری شکسته شد و میشه از بقیه شرکت ها هم نت گرفت خواستم بدونم این خبر درست و کسی تونسته روی فیبر نوری به غیر از مخابرات از شرکت دیگه نت بگیره
گویا فعلا فقط از اسیاتک میشه گرفت که از مخابرات هم داغون تره.
چند روز پیش شماره خونه رو زدم تو سایتش گفت میتونی بگیری ولی امروز تست کردم، گفت سرویس نمیدیم. ?

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
578
گویا فعلا فقط از اسیاتک میشه گرفت که از مخابرات هم داغون تره.
چند روز پیش شماره خونه رو زدم تو سایتش گفت میتونی بگیری ولی امروز تست کردم، گفت سرویس نمیدیم. ?
خدا کنه این پیشگامان هم اضافه بشه می گن خیلی خوبه هم پینگ و سرعت حجم های هم که میده حالا چه 6 ماه 12 ماهه خیلی بیشتر از مخابرات که من حساب کردم

nzone

کاربر سایت
Jun 5, 2011
204
نام
Ali
دوستان من گرفتم .

سرعت اش هم اینه :
مبارکه!
یکم از روند درخواستتون و مراحل کار میگین که به چه صورت بود و هزینه‌اش در مجموع چقدر شد؟ الان مدل مودم شما چیه دقیقا؟
و اینکه اگر تهران هستین، کدوم منطقه‌این؟
مرسی

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
مبارکه!
یکم از روند درخواستتون و مراحل کار میگین که به چه صورت بود و هزینه‌اش در مجموع چقدر شد؟ الان مدل مودم شما چیه دقیقا؟
و اینکه اگر تهران هستین، کدوم منطقه‌این؟
مرسی

خیلی ممنون
روند کار اینه که اول - میرید tci.ir/header/ftth-reg درخواست تانوما میدید ، پیامک میاد براتون با کد رهگیری تانوما . برای محکم کاری میتونید شماره ثابت در و همسایه را هم ثبت نام کنید یا تو ساختمون خودتون بقیه را هم جمع کنید ثبت نام کنند . (من شماره سوپر مارکت روبرو را هم دادم و برا اونم فیبر کشیدن!)
دوم- تو این مدت خودتون میتونید دنبال پیمان کار برای فیبر کشی داخل ساختمان باشید لازم نیست پیمان کار خود مخابرات باشه . مثلا تهران پیمان کارهای پروفشنال هستند ، که پول میگیرن شهرستان هم پروژه میرن و فیبر مرغوب (آلمانی) هم میکشند که مسلما تو کیفیت اتصال شما تاثیر داره .
من خودم کرمان هستم و پیمان کار خوبی نبود و برام فیبر کارخانه شهید قندی کشید . 4 سال پیش کشیدم .. 5 واحد مجموعا شد 2 و سیصد چهارصد تومن . البته الان همه چی گرون تر شده . یه پولی هم زیر میزی بهش دادم چون همش غر میزد وسط کار میگفت سیم کشی ساختمون تون سنتی هست و کار برام سخته .. مجموعا نزدیک 3 تومن شد اون موقع . ولی تهران مسلما بهتر باحاتون حساب میکنن.
اگر دیدید پیمان کارش خیلی مالی نیست بگید فقط فیبر ها را بکشه و پول OTO (پریز نوری) نامرغوب و فیوژن و اینها را ندید. OTO که خود مخابرات میاره ، شیک و خوبه .
سوم - به من زنگ زدن که امکانتاش موجود شده ، برید دفتر پیشخوان فلان ثبت نام کنید . میرید پیشخوان میگید بر بستر فیبر نوری ftth میخوام . طرح هاشون رو بهت میگن . پس پرداخت داره (قبضی) و پیش پرداخت ، که پول را یه جا میدید . من خودم پس پرداخت سه ساله گرفتم ماهی 100 تومن رو قبض ، مودم رایگان . فیبر کشی (بیرون ساختمان ) رایگان و 50 مگ

چهارم - از اینجا سخت میشه و پیگیری و منت کشی داره . (چون مثل adsl براشون سود سرشار نداره و باید زحمت بدن به خودشون). من از پیشخوان شماره مرکز مخابراتی مسئول فیبر را گرفتم . یه نفر اونجاست که مسئول ه . از اونم یه شماره ای واتس آپی چیزی میگیرین . باهاش در تماسین که اگه محله تون هنوز فیبرش تکمیل نشده ، تکمیل کنند.
پنجم - اگه محله تون امکانات فیبر ش تکمیل باشه ، پیمان کار مخابرات زنگ میزنه بهتون . میاد از نزدیک ترین FAT فیبر میکشن تا ساختمان شما . (یا از رو دیوار همسایه ها--یااز تو لوله و با کابل برگردون تو جاهای دست حسابی مثل شیراز و مشهد و غیره )
بعد یه باکس کوچولو میزنن تو ساختمان تون بسته به تعداد واحدها که کابل بیرون را فیوژن میده به کابل های داخل ساختمان که شما قبلا کشیدید.

بعد هم تو خود واحد ها اونجایی که رو دیوار فیبر دراومده OTO میزنن و باز فیوژن .
بعد مودم را که مخابرات به شما داده با پچ کورد patch cord وصل میکنن به OTO و بعد هم استفاده میکنید عشقشو میبرید .

خیلی عالیه حتی اگه پینگ ش مالی نباشه پکت لاس نداره و جون میده برا بازی !
300 تومن هم پیمان کار مخابرات گرفت بابت OTO و فیوژن و دستمزد .
مودم من zyxel pmg5317 هست که حداکثر تا 2.5 گیگ ساپورت میکنه . که البته سرعت فیبر پسیو passive حداکثر همینه .

بعضی جاها مثل تهران مثل اینکه پس پرداخت را خیلی محدود میکنند و اگه سرعت خوب میخواین بهتره پیش پرداخت بگیرید.

وقتی هم گرفتید MTU مودم را دست کاری کنید . تست کنید و مثلا من روی 1490 گذاشتم خیلی عالی شده . بگید حتما پسورد مودم را بهتون بدن

این تکنولوژی را در ژاپن از سال 1999 میدادن ! و الان کشورهای پیشرفته مثل همون ژاپن و اروپا فیبر اکتیو میدن Active که تا 10 گیگ میره و خدا اینترنته

باز هم سوالی بود من در خدمتم .

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,725
نام
Javad
شاتل رو فيبر سرويس ميده.....

• Like
Reactions: anti_nefarim

ZEN 2

کاربر سایت
Dec 8, 2009
866
سلام

دوستان کسی سرعت اپلود گرفته این اواخر؟ (برای بنده و دوستم که هر کدوم شهر متفاوتی هستیم همزمان بسیار پایین اومده !)

سرعت دانلود هم نوسان داره منتها آپلود به زور به 33 کیلوبایت میرسه !!

• Smile
Reactions: anti_nefarim

anti_nefarim

کاربر سایت
Jul 12, 2020
19
سلام

دوستان کسی سرعت اپلود گرفته این اواخر؟ (برای بنده و دوستم که هر کدوم شهر متفاوتی هستیم همزمان بسیار پایین اومده !)

سرعت دانلود هم نوسان داره منتها آپلود به زور به 33 کیلوبایت میرسه !!

upload 2 3.jpg

• Like
Reactions: ZEN 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر