اینترنت فیبر نوری (تانوما)

به نظرتون 90 متر فیبر قیمتش چنده
بیرون از ساختمون ؟ با شما نیست
ولی اگر میخوای بدونی قیمت تو ترب هست البته من نمی‌دونم شما کابل چند نخ لازم داری

چند روز پیش که گفتم ایرانسل زنگ زد طرف میگفت ما 300 مگ تضمین میکنیم تحت هر شرایطی ولی اگه 1 گیگ بگیرید شاید روزهای اول همون حدود سرعت بده ولی بعدش که مشترکین زیاد بشه دیگه تضمین نمیکنیم و اونم نهایت تا 300 مگ باز تضمین میدیم
مخابرات هم یه همچین چیزی رو به من گفت ، گفت با فراگیر شدن فیبر سرعت رو بین ۱۰۰تا۳۰۰ در نظر بگیر مگر اینکه ftto ( فیبر تا آفیس ) بگیری ، یا اینکه شانست خوب باشه یا آشنا داشته باشی و خطت رو باز بزازن
اما باز هم تفاوت قابل توجهی بین ۳۰۰ تا ۱۶ هست ! خصوصا اینکه قیمت فیبر مخابرات نزدیک تعرفه adsl خیلی از شرکت هاست !

کارگر پیمانکاری که اومده بود گفت چرا vdsl نگرفتی ، vdsl تا ۸۰ جواب میده گفتم گرفتم ولی مودمم نمی‌خورد به vdsl منم تصمیم گرفتم کلا فیبر بگیرم :D

کلا من تو اینجا همه نوع نتی رو گرفتم ( به جز پوینت تو پوینت ) :D

بیرون از ساختمون ؟ با شما نیست
ولی اگر میخوای بدونی قیمت تو ترب هست البته من نمی‌دونم شما کابل چند نخ لازم داری

مخابرات هم یه همچین چیزی رو به من گفت ، گفت با فراگیر شدن فیبر سرعت رو بین ۱۰۰تا۳۰۰ در نظر بگیر مگر اینکه ftto ( فیبر تا آفیس ) بگیری ، یا اینکه شانست خوب باشه یا آشنا داشته باشی و خطت رو باز بزازن
اما باز هم تفاوت قابل توجهی بین ۳۰۰ تا ۱۶ هست ! خصوصا اینکه قیمت فیبر مخابرات نزدیک تعرفه adsl خیلی از شرکت هاست !

کارگر پیمانکاری که اومده بود گفت چرا vdsl نگرفتی ، vdsl تا ۸۰ جواب میده گفتم گرفتم ولی مودمم نمی‌خورد به vdsl منم تصمیم گرفتم کلا فیبر بگیرم :D

کلا من تو اینجا همه نوع نتی رو گرفتم ( به جز پوینت تو پوینت ) :D
داخل ساختمون
یه چیز خوب دیگه
لینک تربو میدی

داخل ساختمون
یه چیز خوب دیگه
لینک تربو میدی
نگاه کن داخل خونه بنظرم برای من کابل دراپ ۲ کور ۲ مهار (؟) گذاشته

متراژ پایینشم هست (چیز گرونی نیست )
این قیمت یه قرقره هست
دراپ ۲ کور

قبل خرید از پیمانکار سوال کن

• Like
Reactions: THE TEFLON DON
من آبیه رو دارم انتن دهیش خوب نیست. یعنی لپتاپ رو از حال باید بیارم تو اتاق تا مثل ادم بتونم وصل بشم.
با این اختلاف قیمت کم من باشم تی پی لینک آرچر رو میگیرم. فرکانس ۵ گیگاهرتز هم داره.

———————

ربطی به سوالت نداره همینجوری میپرسم از چه شرکتی میخوای VDSL بگیری؟ و چه سرعتی؟ اگه منطقتون تو انحصار مخابرات نیست ترجیحا ازشون نگیر

• Like
Reactions: Scαrface
من آبیه رو دارم انتن دهیش خوب نیست. یعنی لپتاپ رو از حال باید بیارم تو اتاق تا مثل ادم بتونم وصل بشم.
با این اختلاف قیمت کم من باشم تی پی لینک آرچر رو میگیرم. فرکانس ۵ گیگاهرتز هم داره.

———————

ربطی به سوالت نداره همینجوری میپرسم از چه شرکتی میخوای VDSL بگیری؟ و چه سرعتی؟ اگه منطقتون تو انحصار مخابرات نیست ترجیحا ازشون نگیر
ممنونم . تو یکی دوتا کوچه پایین تر ما هم فیبر نوری اومده ولی ما تو مجتمع هستیم معلوم نیست کی بیارن ممکنه یک سالم بشه برا همین بهترین گزینه همین vdsl ـه گفتن نمیدونم یه چیزیش تو همین مجتمع ما هست که رو حساب اون میتونن vdsl بدن و مال مخابرات هست . آپشن دیگه از این دیشی هاست که مال پیشگامانه و همسایه ها میگن خوب نیست .

• Like
Reactions: Eazy-E
ممنونم . تو یکی دوتا کوچه پایین تر ما هم فیبر نوری اومده ولی ما تو مجتمع هستیم معلوم نیست کی بیارن ممکنه یک سالم بشه برا همین بهترین گزینه همین vdsl ـه گفتن نمیدونم یه چیزیش تو همین مجتمع ما هست که رو حساب اون میتونن vdsl بدن و مال مخابرات هست . آپشن دیگه از این دیشی هاست که مال پیشگامانه و همسایه ها میگن خوب نیست .
همون vdsl بگیر. فقط وقتی طرف اومد برات وصل کنه تو روتر اینفوها رو چک کن. مخصوصا SNR.
این برای منه سرعت ۵۰ مگ

IMG_0048.jpeg

همه چی اوکیه snr خیلی پایینه. این اسکرین شات هم بعد ریست مودم گرفتم وگرنه ارور خیلی داشتم. قطعی ندارم الان. ولی برای اطمینان که بعدا قطعی نداشته باشی با طرف چک کن SNR حداقل از ۱۰ ۱۱ بالاتر باشه

مودم هم با خود مخابرات هماهنگ کن مشکلی نداشته باشه.

مهم نیست کدومو میخری ، بهتره یه روتر مثل hAP AX بخری که wifi 6 داره و پوشش دهیش عالی هست و کلی کار خوب میتونی باهاش انجام بدی !

• Like
Reactions: Scαrface
بچه ها خدا پدر مادرتون رو بیامرزه که گفتید اون مدل Archer رو بگیرم .
ما تو مجتمع هستیم وقتی وای فای رو روشن میکنم 60 تا وای فای از همسایه ها میاد که همشون هم رو فرکانس 2.4 هستن . این Archer ـه تیپی لینک با اینکه زیاد بردش جالب نیست و خیلی هم داغ میکنه ولی فرکانس 5 هم ساپورت میکنه قشنگ سرعت دانلودم رو این فرکانس 2 برابره و خیلی هم stable ـه اگه اینو نداشت خیلی نتم خراب بود ( همش قطعی و بالاپایین شدن چون فرکانس ها با هم تداخل داشتن )

بالاخره فیبرم درست شد
پاره شدم البته تا درست شد

فیبر مخابرات ، شیراز ، مودم ایسکراتل g68 :

با کابل cat8 روی pc:

1000029690.jpg

با آنتن ۲.۴ روی گوشی :

1000029694.jpg

با آنتن ۵ روی گوشی :

1000029695.jpg

Wifi مودم بنظرم اصلا خوب نیست و باید یه روتر wifi6e بگیرم

اگر کسی سوالی داشت در خدمتم در مورد پروسش ،خصوصا بچه های شیراز ( بس که رفتم و اومدم )

بالاخره ....

همون vdsl بگیر. فقط وقتی طرف اومد برات وصل کنه تو روتر اینفوها رو چک کن. مخصوصا SNR.
این برای منه سرعت ۵۰ مگ

View attachment 352944

همه چی اوکیه snr خیلی پایینه. این اسکرین شات هم بعد ریست مودم گرفتم وگرنه ارور خیلی داشتم. قطعی ندارم الان. ولی برای اطمینان که بعدا قطعی نداشته باشی با طرف چک کن SNR حداقل از ۱۰ ۱۱ بالاتر باشه

مودم هم با خود مخابرات هماهنگ کن مشکلی نداشته باشه.
سلام مجدد
برای من فعال کردن دیتا ریت current رو 40 و مکس هم 49900 هست برای من .
Snr هم 12.5
سرعت دانلودم تو speedtest و اینا اکثرا 30 اینا نشون میده ولی سرعت دانلود واقعیم که فایل دانلود کنم از سرور های داخلی 4.5 مگ بر ثانیه و سرورهای خارج 4 مگ تقریبا .
پینگ هم رو رنج 100 هست .
به نظرت بگم بیان چک کنن سرعت اینا رو بالاتر ببرن یا خوبه همین ؟ stable هست الان ولی توقع داشتم سرعت دانلودم بیشتر باشه حداقل 6-7 .
اگه زنگ بزنم دیتا ریت رو ببره بالا snr و نویزم بدتر میشه درسته ؟

بالاخره ....
عزیزان با توجه به سرعت هایی که گذاشتم
بنظرتون یه روتر wifi6 بگیرم یا wifi6e ؟
در نظر داشته باشید من پاور یوزر نیستم و چیز زیادی از شبکه سر در نمیارم
عزیزان قبل از اتصال فیبرم ، اینجا لطف کردن ومن رو راهنمایی کردن میکروتیک و ایسوس رو معرفی کردن به من
عزیزان که اطلاعاتتان خوبه ، بنظرتون به قیمت کمتر مدلهای تی پی لینک چطوره ؟

پ.ن: راهی نیست سرعت اینترنت با wifi خود مودمم بیشتر بشه درسته ؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or