اینترنت فیبر نوری (تانوما)

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
پینگ و سرعت خیلی ربطی بهم ندارن واقعیت :D من یکی از دوستان سرعتش با تانوما 300-350 ، ولی پینگش 150-160 ، تو بازی 200 اینا :D که خوب واقعا زده حال اساسیه ...
میدونم اما این سرعت دیگه مصداق همین فقط هیکل گنده کرده ولی 🤏 ;))

در واقع امید داشتم یه روزی با تانوما بشه آنلاین بازی کرد که اونم انگار امیدی نیست.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

در واقع امید داشتم یه روزی با تانوما بشه آنلاین بازی کرد که اونم انگار امیدی نیست.

آره متاسفانه ...

____

بچه ها این قضیه تانوما چطوریه توی تهران ؟ کسی می تونه منو راهنمایی کنه لطفا ؟ چون شنیدم باید حداقل 8 نفر باشین یعنی 8 تا واحد توی یک آپارتمان تا قبول کنن و بیان بکشن و ...
خوده فیبر تا سر کوچه و داخل کوچه امده ، جعبه تقسیمش سره کوچه هست پس مطمینم یکی گرفته تو کوچمون ولی نمیدونم این تاثیری داره که راحت تر بدن ؟!
بعد اینکه میگن هر منطقه دسته یک کارفرما/شرکته چیه ؟ مثلا چندوقت پیش یکی از دوستام که گرفته بودم میگفت وصل کردنشو از 0 تا 10 به اون کارفرما سپرده ، مخابرات منطقه باهاش لج کرده (چون طبعا پول کمتری بهش میرسه) و خیلی اذیتش کردن تا سرویسش راه افتاد !! و میگفت بهتره اول به مخابرات بگی کاراشو بکنن بعد بری باسه بقیه کارا و ...
هزینه کلیش ، یعنی سیم کشی و ... ایناشم اگر کسی این اواخر انجام داده بگه.
من الان سه تا اینترنت دارم ، اگر بتونم اینو بگیرم میتونم دوتاشو دیگه تمدید نکنم (حتی سرعتش خوب باشه هر سه تارو) و خوب به نفعم میشه.
خلاصه اگر کسی آماری داره ممنون میشم در اختیار بقیه هم قرار بده.

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
پینگ و سرعت خیلی ربطی بهم ندارن واقعیت :D من یکی از دوستان سرعتش با تانوما 300-350 ، ولی پینگش 150-160 ، تو بازی 200 اینا :D که خوب واقعا زده حال اساسیه ...

4.2.2.4 تو نیو یورک امریکا واقع شده
من با اروپا که بازی میکنم تا 93 هم میاد
ولی اگثرا روی 120-130 هست

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230

چیز خوبیه دوست عزیز ، مهم اینه که تا اونور آب تا انگلیس و ایرلند و بعضا سوئد و نروژ همه مسیر نوری ه فقط پینگ نیست دو مقوله دیگه هست به اسم route time update و پکت لاس هم هست ..

• Like
Reactions: hamid_barca

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
آره متاسفانه ...

____

بچه ها این قضیه تانوما چطوریه توی تهران ؟ کسی می تونه منو راهنمایی کنه لطفا ؟ چون شنیدم باید حداقل 8 نفر باشین یعنی 8 تا واحد توی یک آپارتمان تا قبول کنن و بیان بکشن و ...
خوده فیبر تا سر کوچه و داخل کوچه امده ، جعبه تقسیمش سره کوچه هست پس مطمینم یکی گرفته تو کوچمون ولی نمیدونم این تاثیری داره که راحت تر بدن ؟!
بعد اینکه میگن هر منطقه دسته یک کارفرما/شرکته چیه ؟ مثلا چندوقت پیش یکی از دوستام که گرفته بودم میگفت وصل کردنشو از 0 تا 10 به اون کارفرما سپرده ، مخابرات منطقه باهاش لج کرده (چون طبعا پول کمتری بهش میرسه) و خیلی اذیتش کردن تا سرویسش راه افتاد !! و میگفت بهتره اول به مخابرات بگی کاراشو بکنن بعد بری باسه بقیه کارا و ...
هزینه کلیش ، یعنی سیم کشی و ... ایناشم اگر کسی این اواخر انجام داده بگه.
من الان سه تا اینترنت دارم ، اگر بتونم اینو بگیرم میتونم دوتاشو دیگه تمدید نکنم (حتی سرعتش خوب باشه هر سه تارو) و خوب به نفعم میشه.
خلاصه اگر کسی آماری داره ممنون میشم در اختیار بقیه هم قرار بده.
همان طور که خودت گفتی بسته به پیمان کارش داره که به مرکز مخابرات شما و رئیسش وصله

ولی لازم نیست حتما پای پیاده تا مرکز مخابرات منطقه بری لینک ثبت نام تو سایت tci.ir هم هست

تهران vdsl هم میدن علاوه بر تانموما . شهرستان بیشتر تانومل

دغدغه اصلی و واژه کلیدی فیببرکشی در داخل ساختمان هست .

• Like
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
همان طور که خودت گفتی بسته به پیمان کارش داره که به مرکز مخابرات شما و رئیسش وصله

ولی لازم نیست حتما پای پیاده تا مرکز مخابرات منطقه بری لینک ثبت نام تو سایت tci.ir هم هست

تهران vdsl هم میدن علاوه بر تانموما . شهرستان بیشتر تانومل

دغدغه اصلی و واژه کلیدی فیببرکشی در داخل ساختمان هست .

ممنون از شما.
VDSL هم نیاز به سیمکشی جدا داره ؟
اون سرعتش چطوره ، میرسه با تانوما ؟ پینگش چطوره ؟ کلا اولویتم پینگه و بعد سرعت بالا.
بقیه سوالاتم اگر دوستان میدونن بگن :)

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
کاری که من کردم .. 20متر به طول سیم نوری افزودم با این پچ کورد :

IMG_20230327_143837_1.jpg

عوضش فاصله مودم با کامپیوتر کمتر شد با این کابل Cat 8

IMG_20230329_120616[1].jpg

به جای این کابل 15 متری که افت سرعت داره

IMG_20230330_113944_1[1].jpg

حالا تور هم با سرعت نور بالا میاد .

این هم پی سی من

IMG_20230330_120200[1].jpg

• Like

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
ممنون از شما.
VDSL هم نیاز به سیمکشی جدا داره ؟
اون سرعتش چطوره ، میرسه با تانوما ؟ پینگش چطوره ؟ کلا اولویتم پینگه و بعد سرعت بالا.
بقیه سوالاتم اگر دوستان میدونن بگن :)
سلام
vdsl جایی میکشن که میخوان تمیز باشه ، کثیف کاری های تانوما را نداشته باشه
مثل حسین آباد تهران شیان نزدیک لویزان و تهران پارس
جای PCM و بقیه سیستم ها ی قدیمی را میگیره .
سرعتش به تانوما نمیرسه خارج از ایران vdsl 2+ هم هست که احتمالا هنوز به ایران نیومده
پینگش به تانوما میرسه اگر تهران و تبریز و امثالهم باشی .
سیم کشی همون مسی هست و عوض نمیشه . برای همین بعضی محله ها راحت تر تانوما میکشن بعضی جاها Vdsl میدن بسته به خود مردم اون محل داره
اسپلیتر سیم با adsl مثل اینکه فرق میکنه .

• Like
Reactions: just_p30

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,735
چیز خوبیه دوست عزیز ، مهم اینه که تا اونور آب تا انگلیس و ایرلند و بعضا سوئد و نروژ همه مسیر نوری ه فقط پینگ نیست دو مقوله دیگه هست به اسم route time update و پکت لاس هم هست ..
آره خوب که هست.حداقل شما سرعت خوب داری،ما که همونم نداریم :D
ولی من روزی چند ساعت فیفا آنلاین بازی میکنم و حاضرم اینترنتم نه سرعت داشته باشه نه حجم ولی بشه مثل آدم آنلاین بازی کرد که خب فعلا نه سرعت خوب دارم نه پینگ خوب ;))

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
آره خوب که هست.حداقل شما سرعت خوب داری،ما که همونم نداریم :D
ولی من روزی چند ساعت فیفا آنلاین بازی میکنم و حاضرم اینترنتم نه سرعت داشته باشه نه حجم ولی بشه مثل آدم آنلاین بازی کرد که خب فعلا نه سرعت خوب دارم نه پینگ خوب ;))

منم همینطور

• Like

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
داداش این فیبر نوری مخابراته ؟ با فیلترشکنم همین سرعتو میده ؟
وی پی ان * تا قبل از اتفاقات شهریور پارسال وصل میشد 80 -100 حتی بالاتر از 100 مگ هم میداد .
ولی الان هیچی .
رو همراه اول وثل میشه ولی رو ftth هیچی . . . (:|

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر