اینترنت فیبر نوری (تانوما)

Alireza_hesari

کاربر سایت
Apr 8, 2020
4
سلام دوستان عزیز
من درخواستمو برای سرویس تانوما به مخابرات (حضوری) دادم و اول که بهم گفتن کافو مخابرات سر کوچه شماست ولی چون خونتون سمت جنوبیه نمیشه و باید کابل کشی رو خودت بکنی
با هزینه خودم از کافو تا اتاقمو فیبر کشی کردم و حدوداً ۱/۶۰۰ هزینه برداشت، به مخابرات برای پیگیری رفتم و رئیس مرکز مخابرات ما (شهید نظری) که مردی بسیار مثبت و کار راه انداز هست گفت چرا الان فیبر کشی کردی اول میذاشتی کارا جلو میرفت ولی گفت عیب نداره تو کوچه شما ۲ نفر دیگه گرفتن یعنی میدن نگران نباش
الان ثبت نام که کردن، برام توی سایت مخابرات یه پرتال باز شده به شماره تلفن خودم، ولی قسمت احراز هویت الان انجام نشده
میخواستم بدونم با این شرایط از روز ثبت نام (۱۸ فروردین) چند روز طول میکشه تا موقعییت سنجی و کاراش اوکی شه و اینترنت وصل بشه؟

Alireza_hesari

کاربر سایت
Apr 8, 2020
4
و یه سوال دیگه، عدد -۱۶.۶۷ dB که به نقل قول پیمانکار فیبر در انتهای عملیات تو اتاق من گرفت چیه و اینکه چند باید باشه تا کیفیت سرویس خوب باشه؟ راستش کیفیت اینترنت برام خیلی مهمه

Alireza_hesari

کاربر سایت
Apr 8, 2020
4
سلام

دوستانی که این سرویس رو گرفتن هزینه ماهیانه رو لطفا میگید؟ پهنای باند چقدره؟
البته من درخواست دادم ولی هنوز نصب نشده ولی این لیست قیمتی بود که روز ثبت نام از مرکز مخابراتی عکس گرفتم، بالاتر از اینم داره تو کمپین های مختلف ولی پول ont رو ازت میگیره که نزدیک ۱ میلیونه

Attachments

• 10C917DC-37CC-44D9-B437-BAB3F667F23D.jpeg
    10C917DC-37CC-44D9-B437-BAB3F667F23D.jpeg
    678.1 KB · مشاهده: 122
  • Like
Reactions: saeed_sg

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
و یه سوال دیگه، عدد -۱۶.۶۷ dB که به نقل قول پیمانکار فیبر در انتهای عملیات تو اتاق من گرفت چیه و اینکه چند باید باشه تا کیفیت سرویس خوب باشه؟ راستش کیفیت اینترنت برام خیلی مهمه
راستش دقیق نمیدونم ولی به گمونم مربوط به نویز هست و باید صفر باشه..

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
سلام

بنظرم اصلا فیبر واسه خونه نمی صرفه ، قیمت حجمش واقعا بالاس.
از طرفی امنیتش هم تو دیواره ، یه شرکت رفته بودم میکروتیک یه نفر دیگه رو تو Winbox میدیدم :D
زیتل الان قیمتش عالیه فقط مشکلش منطقه س که متاسفانه منطقه ما پوشش نداره ولی تو سعادت آباد-خ سوم من ازش تا 80mb هم پهنای باند گرفتم !

• Like
Reactions: saeed_sg

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
بنظرم اصلا فیبر واسه خونه نمی صرفه ، قیمت حجمش واقعا بالاس.
از طرفی امنیتش هم تو دیواره ، یه شرکت رفته بودم میکروتیک یه نفر دیگه رو تو Winbox میدیدم :D
زیتل الان قیمتش عالیه فقط مشکلش منطقه س که متاسفانه منطقه ما پوشش نداره ولی تو سعادت آباد-خ سوم من ازش تا 80mb هم پهنای باند گرفتم !
والا پایداری فیبر به همچی تو این دنیا میارزه..حالا کاری به زیر ساخت ایران ندارم کلا فناوری ftth رو گفتم..td lte خیلی متغیر هست سرعتش

• Like
Reactions: Medusa

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
سلام

من خیلیارو دیدم بسته 50 مگ 500 گیگ ماهانه گرفتن و تا 300 هم رفته پهنای باند..ولی تو سایتای خارجی اکثر دیدم افت داشته و زیر 250 به پایین اومده..میگن به زیر ساخت منطقه هم بستگی داره که اگه از متریال خوب استفاده نکرده باشن ممکنه تضعیف از حالت عادی زیاد تر شه و افت پهنای باند پیش بیاد..ولی جای نگرانی نیست چون اکثر زیر ساخت هایی که تازه برقرار کردن تو منطقه ها از کیفیت کافی برخورداره.

999666

کاربر سایت
Mar 30, 2020
13
سلام دوستان عزیز
من درخواستمو برای سرویس تانوما به مخابرات (حضوری) دادم و اول که بهم گفتن کافو مخابرات سر کوچه شماست ولی چون خونتون سمت جنوبیه نمیشه و باید کابل کشی رو خودت بکنی
با هزینه خودم از کافو تا اتاقمو فیبر کشی کردم و حدوداً ۱/۶۰۰ هزینه برداشت، به مخابرات برای پیگیری رفتم و رئیس مرکز مخابرات ما (شهید نظری) که مردی بسیار مثبت و کار راه انداز هست گفت چرا الان فیبر کشی کردی اول میذاشتی کارا جلو میرفت ولی گفت عیب نداره تو کوچه شما ۲ نفر دیگه گرفتن یعنی میدن نگران نباش
الان ثبت نام که کردن، برام توی سایت مخابرات یه پرتال باز شده به شماره تلفن خودم، ولی قسمت احراز هویت الان انجام نشده
میخواستم بدونم با این شرایط از روز ثبت نام (۱۸ فروردین) چند روز طول میکشه تا موقعییت سنجی و کاراش اوکی شه و اینترنت وصل بشه؟

سلام دوست عزیز.بنده از دی ماه درخواست این نت رو داشتم تا فروردین تماس گرفتم گفتن کمبود تجهیزات هست و تا اردیبهشت ماه منتظر بمونین.اگه تهران باشین که احتمالا تا یکماه میان برا نصب و راه اندازی چون به نوبت میذارن درخواست ها رو.ازتون مدارک و هزینه دریافت کردن؟.فقط یه سوال بالاتر از 50 مگ هم ارایه میدادن؟

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
سلام دوست عزیز.بنده از دی ماه درخواست این نت رو داشتم تا فروردین تماس گرفتم گفتن کمبود تجهیزات هست و تا اردیبهشت ماه منتظر بمونین.اگه تهران باشین که احتمالا تا یکماه میان برا نصب و راه اندازی چون به نوبت میذارن درخواست ها رو.ازتون مدارک و هزینه دریافت کردن؟.فقط یه سوال بالاتر از 50 مگ هم ارایه میدادن؟
سلام دوست عزیز..در رابطه با سرعت که گفتین تا 300 هم دیدم..خوشبختانه مخابرات data cap انجام نمیده ولی بقیه isp ها که تو بعضی از استان ها ftth اراعه میدن (مانند اسیاتک) وقتی سرعت 50 خریداری میکنین رو همون 50 میمونه..در حال حاظر بهترین تعرفه های ftth رو همین مخابرات داره..و تا اینجا بدی ازش نشنیدم

• Like
Reactions: 999666

999666

کاربر سایت
Mar 30, 2020
13
سلام دوست عزیز..در رابطه با سرعت که گفتین تا 300 هم دیدم..خوشبختانه مخابرات data cap انجام نمیده ولی بقیه isp ها که تو بعضی از استان ها ftth اراعه میدن (مانند اسیاتک) وقتی سرعت 50 خریداری میکنین رو همون 50 میمونه..در حال حاظر بهترین تعرفه های ftth رو همین مخابرات داره..و تا اینجا بدی ازش نشنیدم
سلام ممنون از پیامتون.ممکنه یه صحبت کوتاه باهم در تلگرام داشته باشیم؟
آیدی بنده: mehranmehran1

crash000

کاربر سایت
Nov 17, 2008
892
data cap که داره بیشترینش 500 گیگه...
اگر مظورت shaping هست اون کارم انجام میده البته بیشتر یه limit هست به اینصورت که اگر مثلا بخوای 150 گیگ یهو دانلود کنی تا 30 گیگ اول که دانلود میکنی سرعت روی 200 هست بعدش میاد روی سرعتی که خریدی (برای من 50 مگ ) البته این که کی سرعت رو محدود کنه یا بعد از چه مدت محدودیت رو برداره بستگی به مرکز مخابراتی و پهنای باند اون روز داره ...

• Like
Reactions: 999666

999666

کاربر سایت
Mar 30, 2020
13
data cap که داره بیشترینش 500 گیگه...
اگر مظورت shaping هست اون کارم انجام میده البته بیشتر یه limit هست به اینصورت که اگر مثلا بخوای 150 گیگ یهو دانلود کنی تا 30 گیگ اول که دانلود میکنی سرعت روی 200 هست بعدش میاد روی سرعتی که خریدی (برای من 50 مگ ) البته این که کی سرعت رو محدود کنه یا بعد از چه مدت محدودیت رو برداره بستگی به مرکز مخابراتی و پهنای باند اون روز داره ...
رفیق الان از نت فیبر نوری که داری راضی هستی؟
چه تعرفه سرعتی استفاده میکنی؟
الان سرعتای 100 و 200 تقریبا اکثر شهرا اومده چند روز پیش هم سایت ftth tehran دیدم سرعت 300 مگابیت هم زدن.یه سوال داشتم اگه همون اول طرح سیم کشی رایگان استفاده کنم بعد 3 ماه میتونم طرح استاندارد ماهانه با سرعت 100 یا 200 بگیرم یا باز باید طرح بزنم؟
بعد اینکه وضعیت قطع و وصلش چطوریاس چون من سال 90 تا 92 adsl استفاده میکردم خیلی قطعی و disconnect داشت الان چطوره؟

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
الان سرعتای 100 و 200 تقریبا اکثر شهرا اومده چند روز پیش هم سایت ftth tehran دیدم سرعت 300 مگابیت هم زدن.یه سوال داشتم اگه همون اول طرح سیم کشی رایگان استفاده کنم بعد 3 ماه میتونم طرح استاندارد ماهانه با سرعت 100 یا 200 بگیرم یا باز باید طرح بزنم؟
بعد اینکه وضعیت قطع و وصلش چطوریاس چون من سال 90 تا 92 adsl استفاده میکردم خیلی قطعی و disconnect داشت الان چطوره؟
با سلام مجدد خدمت شما..مگه طرح رایگانش هنوز هست؟؟والا کرج که خبری نیس از طرح رایگانش..برا راه اندازی دیتا 600 تومن میگیرن 700 تومن هم مودمش..

elinbarrage

کاربر سایت
Apr 22, 2020
25
در ضمن اینم بگم که ftth به پایداری معروفه پس نباید شاهد قطعو وصل هایی که مربوط به کابل کشی باشه رو شاهد باشیم..مگر اینکه چندتا ادم هولی هولی مفصل رو با دستگاه جوش بی کیفیت تو منطقتون گذاشتن که احتمالش خیلی پایینه همچین اتفاقی افتاده باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر