اینترنت در سایه یا پروژه اینترنت چمدانی.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سلام دوستان.
یه اطلاعاتی بدیم:
1. مسئول این پروژه گفت (حالا شاید به خودم! ;)) ما فقط و فقط وظیفه تهیه این نرم افزار (کوموشن) و سخت افزار لازم برای ارتباط مردم به هم رو داشتیم و هیچگونه مسئولیتی در باره تامین اینرتنت این شبکه نداریم! و این مسئولیت بر عهده خود ایالات متحده هست!
2. راه های برقراری اینترنت در این شبکه: 1. استفاده از دکل های برد بلند وایافای (در خارج از مرز) 2. استفاده از اینرتنت مونواره ای 3. استفاده از خطوط دیال آپ بین المللی!!
4. سرعت هر کاربر با توجه به نوع اینترنت اشتراکی شبکه خواهد بود (مثلا برای مونواره ای هر یوزر بالای 5 مگابیت)
5. پینگ تایم اگر از اینترنت وایافای برد بلند استفاده بشه کمتر از 30 میلی ثانیه با 4.2.2.4 خواهد بود.
6. شعاع هر چمدان بالای 60 کیلومتر را پوشش خواهد داد.

• Like
Reactions: raya2

qozmyox

کاربر سایت
Oct 29, 2010
1,661
سلام دوستان.
یه اطلاعاتی بدیم:
1. مسئول این پروژه گفت (حالا شاید به خودم! ;)) ما فقط و فقط وظیفه تهیه این نرم افزار (کوموشن) و سخت افزار لازم برای ارتباط مردم به هم رو داشتیم و هیچگونه مسئولیتی در باره تامین اینرتنت این شبکه نداریم! و این مسئولیت بر عهده خود ایالات متحده هست!
2. راه های برقراری اینترنت در این شبکه: 1. استفاده از دکل های برد بلند وایافای (در خارج از مرز) 2. استفاده از اینرتنت مونواره ای 3. استفاده از خطوط دیال آپ بین المللی!!
4. سرعت هر کاربر با توجه به نوع اینترنت اشتراکی شبکه خواهد بود (مثلا برای مونواره ای هر یوزر بالای 5 مگابیت)
5. پینگ تایم اگر از اینترنت وایافای برد بلند استفاده بشه کمتر از 30 میلی ثانیه با 4.2.2.4 خواهد بود.
6. شعاع هر چمدان بالای 60 کیلومتر را پوشش خواهد داد.

برای کسی که تهران هست مثلا ، (نزدیک به مرز نباشه) امکان داره پینگ خوب بگیره یا نه ؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سهراب جان بستگی داره منبع اینترنت چی باشه. اگر مونوراه باشه که محتمل تر هم هست پینگ بالای 500 و سرعت دانلود تا 1000 کیلوبایت میتونه باشه.
اگر از دکل های وایفای استفاده بشه همونطور که میدون در استاندارد جدید وایفای برد اون نزدیک به 100 کیلومتر زیاد شده پینگ میتونه زیر 50 باشه البته در نواحی مرزی! چون این اینترنت تحت هیچ شرایطی به تهران نخواهد رسید! و همچنین مرکز ایران! (بهتره بگم تهرانی ها و مرکز کشور بجز خط مرزی کشور اصلا انتظار پینگ مناسب برای گیمینگ نداشته باشن)
این نرم افزار کوموشن قابلیت merge کردن اینرتنت رو هم داره. یعنی لازم نیست منبع همه یک نوع اینترنت باشه! مثلا غرب کشور و شرق کشور وایفای میگیرن! و مراکز کشور مونواره ای! شایدم کل کشور مونواره ای باشه! که احتمال این خیلی بیشتره!

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
یک چیزیه تو مایه های Tor با اینترنت مجانی.

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
یک چیزیه تو مایه های Tor با اینترنت مجانی.
خیر با تور فرق داره.
این نرم افزار شیوه عملکردش کاملا نوین هست و بر پایه مِش هست نه هاب!

البته از لحاظ مخفی ماندن و... بله میتونیم بگیم یک کار رو انجام میدن. یا یک هدف رو دارند..!

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Fallen Soul

shayan720

Ceiling Gazing
کاربر سایت
May 23, 2010
555
نام
شایان
دوستان چند تا سوال داشتم
1 این ip 4.2.2.4 چیه؟
2 سرور ها بالاخره تو ایرانه یا تو خارج؟(از متن صفحه پیش نفهمیدم)
3 واقعا چنین چیزی عملیه؟ آخه شما فکر کنید به صورت مجانی 5 مگ در ثانیه از هر کجای تهران و ایران بتونید دانلود کنید.معلومه شبکه منفجر میشه...

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان چند تا سوال داشتم
1 این ip 4.2.2.4 چیه؟
2 سرور ها بالاخره تو ایرانه یا تو خارج؟(از متن صفحه پیش نفهمیدم)
3 واقعا چنین چیزی عملیه؟ آخه شما فکر کنید به صورت مجانی 5 مگ در ثانیه از هر کجای تهران و ایران بتونید دانلود کنید.معلومه شبکه منفجر میشه...
1. یه DNS هست.
2. سروری وجود نداره!
3. بله عملیه. قرار نیست کل مردم همزمان دانلود کنن! در مورد پهنای باند هم بهتون بگم آمریکا میتونه 1 گیگابیت رو کمتر از 20 هزارتومان برای این شبکه فراهم کنه! حالا خودتون حسابش رو بکنید که فقط برای نوشتن برنامه کوموشن حاضر شد 2 میلیارد تومان خرج کنه.
هم اکنون کل پهنای باند مردم ایران 30 گیگ هم نمیشه! یعنی همین پهنای باند کل ایران رو میتونه ماهیانه با 600 هزار تومن فراهم کنه!

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,307
نام
بابک
آقا من فکر نکنم به این سادگی باشه که شما میگین
الان at&t تو خود آمریکا اینترنت فیبر نوری رو 6 مگش رو میده 20 دلار درماه بعد این یه گیگ که شما میگین چجوری میشه 20 دلار؟

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
الان at&t تو خود آمریکا اینترنت فیبر نوری رو 6 مگش رو میده 20 دلار درماه بعد این یه گیگ که شما میگین چجوری میشه 20 دلار؟
اون برای فروشه....
×××××××××××
جایی مثله مشهد ممکنه پینگ 50 بگیره؟ (اگر وایفای باشه)

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوست عزیز اینترنت منبعش خود آمریکاست. یعنی ماله خودشه!
به عنوان مثال برادر خود من در فنلاند زندگی میکنه و توی خونه اینترنت 10 مگابیت نامحدود رایگان داره! اینرتنت 100 مگابیت قیمتش 10 هزار تومان هست و اینترنت 1 گیگابیت چون تازه اومده قیمتش 60 هزار تومان هست.

جایی مثله مشهد ممکنه پینگ 50 بگیره؟ (اگر وایفای باشه)
اگر از افغانستان تامین بشه احتمالش هست! وگرنه خیر! البته دقیق نمیدونم! میشه بگید فاصله مرز افغانستان تا مشهد چقدر هست؟
البته قبلش اینو بگم احتمال استفاده از مونواره بالای 80% هست.

Fallen Soul

کاربر سایت
May 15, 2009
1,656
نام
ali
دوست عزیز اینترنت منبعش خود آمریکاست. یعنی ماله خودشه!
به عنوان مثال برادر خود من در فنلاند زندگی میکنه و توی خونه اینترنت 10 مگابیت نامحدود رایگان داره! اینرتنت 100 مگابیت قیمتش 10 هزار تومان هست و اینترنت 1 گیگابیت چون تازه اومده قیمتش 60 هزار تومان هست.

اگر از افغانستان تامین بشه احتمالش هست! وگرنه خیر! البته دقیق نمیدونم! میشه بگید فاصله مرز افغانستان تا مشهد چقدر هست؟
البته قبلش اینو بگم احتمال استفاده از مونواره بالای 80% هست.
پینگ داخلی مهم نیست :d . بهتر که خارجی باشه که راحت بشه BF:BC2 بازی کرد :d.

™PersiaWar

کاربر سایت
Aug 8, 2010
614
نام
مجتبی
به نظرتون در شهر های کوچیک هم این امکان وجود داره؟مثلا در شهر من (بندر انزلی) امکان داره چمدون بزارن؟شهر من هم مرزی حساب میشه؟l-):d
در ضمن افرادی که قراره چمدون رو داشته باشن و اینترنت رو SHARE کنن چجوری انتخاب میشن؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوست عزیز چیزی به نام چمدان وجود نداره! این اسم رو برای این روش گذاشتن که اولین بار وسایلش رو توی یه چمدان نشون دادن!
مهم نرم افزار کوموشن هست که ارتباط بین مردم رو تامین میکنه! این نرم افزار هست که تا 8 ماه دیگه به شکل ساده ای در میاد تا همه بتونن ازش استفاده کنن! این نرم افزار open source هست یعنی روی همه ی دستگاه ها و سیستم عامل ها نصب میشه!
حالا اینکه اون آنتن مرکزی در شهر شما نصب میشه یا خیر کسی اطلاعی نداره! و همینطور آنتن مرکزی رو به چه کسانی میدن هم معلوم نیست!

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر