ایستگاه شاهکارسازی : 10 استودیو برتر سونی

بهترین استودیو سونی از نظر شما کدام است؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    218

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
Insomniac جواهره. شما ببینید اسپایدرمن/رچت/رزیستنس. هر کدوم در ژانری کاملا متفاوت و خروجی عالی. Insomniac واقعا underrated هست. Sunset overdriveی هم که برای XB1 زد خیلی خوب بود.
دقیقا یکی از قابلیت های خوبی که این استدیو داره همینه , یعنی در هر سبکی بازی میسازه و همه با کیفیت .
خوبی دیگه ای هم که دارن اینه که خیلی پر کارن و تند تند بازی هاشون میاد قشنگ نسلی 3 تا بازی رو شاخشه

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,575
نام
mohammad
دقیقا یکی از قابلیت های خوبی که این استدیو داره همینه , یعنی در هر سبکی بازی میسازه و همه با کیفیت .
خوبی دیگه ای هم که دارن اینه که خیلی پر کارن و تند تند بازی هاشون میاد قشنگ نسلی 3 تا بازی رو شاخشه
من یک کاره ای بودم تو سونی تیم اینا رو سه چهار برابر میکردم...:D jak و sly رو هم خودشون میتونن به بهترین شکل بسازند:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
من یک کاره ای بودم تو سونی تیم اینا رو سه چهار برابر میکردم...:D jak و sly رو هم خودشون میتونن به بهترین شکل بسازند:D
سه چهار برابر رو نمیدونم ولی به اندازه کافی بزرگ تر شدند :D سونی معمولا جایی که 10 برابرش براش برنگرده هزینه نمیکنه lol
دستتون درد نکنه بچه ها(علی و بهزاد عزیز)
انتخاب یکی از این شرکتها مثل اینه که بگی کدوم انگشتت رو بیشتر دوست داری.واقعا انتخاب سختیه
خواهش میکنم , حالا یکی از این انگشت ها رو انتخاب کن در نظر سنجی نظر شما هم ببینیم :D

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
مدیریت خوب یه چیزه، ولی ایجاد ذهنیت برای بهترین بودن چیزی نیست که همه جا باشه، سخنرانی کوری بارلوگ توی GDC پارسال رو اتفاقا چند رورز میدیدم، میگفت من اومدم استودیو، یه ماه وقت داشتم تا ایده هامو جمع و جور کنم و بتونم به اعضای بالادستی استودیو و سونی نشون بدم. حالا از اینکه چه مراحلی رو طی کرده و چطوری تونسته ایده شو پیاده کنه بگزریم (سخنرانی خیلی خوبی و خودمونی هست و یه ساعتی که حرف میزنه خیلی سریع میگذره، پیشنهاد میکنم ببینید)، اومده بود گفت که با ذهنیت game of the year من دارم بازی میسازم!. خودش موقع گفتن این حرف توی GDC تعریف میکنه که وقتی یادم میاد که جلوی اون همه همچین چیزی رو گفتم کرینج میشم :D و خنده اش گرفت ولی واقعیت اینه که وقتی ذهنیت برنده داشته باشی و یه مدیر عالی (شانون استاداستیل) پشتت باشه و ناشر هم دستتو باز بذاره کامل، نتیجه میشه که به بازی تحویل میدی که جدای موفقیت مالی و جوایز، تونسته باشی روایت به نوعی شخصی و حست به عنوان به پدر رو برسونی، اون وقت هست که اهمیت همچنین فرهنگ استودیویی رو آدم درک میکنه.

پ.ن: لینک سخنرانیش:

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
بهزاد،علی دستتون درد نکنه،مقاله بسیار زیبا و خواندنی بود.
من چون ip محبوبم کیلزون هست به گزینه ۳ رای دادم،ولی قطعا دو گزینه اول شایستگی بیشتری دارن. :D
اگر دو تا تیم بزرگ بشن و در کنار هورایزن بعدی کیلزون هم ریبوت کنن خیلی رویایی میشه
والا من به یه ریمستر خشک و خالی از 2 و 3 هم راضی ام =((

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
اگر میگفتن اسم یک بازی حال حاضر مجموعه سونی که از همه بیشتر دوست دارید و بهتره و ... رو بگید، رایم GOW بود!( IPهای از دست رفته مثل کراش و اسپایرو رو کار نداریم...اونجوری سخت میشه داستان:-" )

ولی وقتی استودیو باشه.... جز ND نمیشه انتخاب کرد! 4نسل، و 4 سری ماندگار و خفن! همشون تو سبک خودشون پرفکت:x
فقط اعتراض دارم به متن...شرم نکردید اسم کراش تو بخش بازی های شاخص نیمده؟ :p ترورتون کنم؟ :-"

ولی دستتون درد نکنه، مطلب رو جاهایی که فعلا خوندم حال داد:D خسته نباشید:D

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
اگر میگفتن اسم یک بازی حال حاضر مجموعه سونی که از همه بیشتر دوست دارید و بهتره و ... رو بگید، رایم GOW بود!( IPهای از دست رفته مثل کراش و اسپایرو رو کار نداریم...اونجوری سخت میشه داستان:-" )

ولی وقتی استودیو باشه.... جز ND نمیشه انتخاب کرد! 4نسل، و 4 سری ماندگار و خفن! همشون تو سبک خودشون پرفکت:x
فقط اعتراض دارم به متن...شرم نکردید اسم کراش تو بخش بازی های شاخص نیمده؟ :p ترورتون کنم؟ :-"

ولی دستتون درد نکنه، مطلب رو جاهایی که فعلا خوندم حال داد:D خسته نباشید:D
خودت میدونی دیگه که من چقدر فن کرش هستم ولی گفتیم در حال حاضر همه ND رو با U و TLOU میشناسن و ip کرش هم که در دستان اکتیویژن خبیثه :D ولی به اندازه کافی از اون دوران طلایی و crash تعریف شده که جیگرت حال بیاد :D

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
هر چند ناتی داگ فوق العاده است، ولی من بجز سانتا مونیکا نمیتونم گزینه دیگه ای انتخاب کنم

یادمه اولین بار که GOW رو بازی کردم همش به این فکر میکردم که شاید سازنده های این بازی از یه سیاره دیگه اومدن

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش
با تشکر فراوان از نویسنده این مقاله خیلی به جا و به موقع بودش دمتون گرم
امیدوارم زودتر بازی got عرضه بشه تا کلا دید گاها نسبت به استدیو sp عوض بش
نبینیمش توی اون جایگاه
نبینیم مظلومانه جلوی اسمش تو رای ها عدد صفر خورده
من مطمعنم با عرضه بازیش امسال خیلی اتفاقای خوب براش می افته
نمایش های بازیش تا اینجا فوق العاده بوده
امسال از لحاظ ترافیک بازی های شاهکار سال سنگینی یه جورایی مثل سال ۲۰۱۳ هستش که خیلی سخت بود
بازیی که امسال بتونه goty بشه قطعا اعتبار بالایی برای استدیو سازندش رقم میزنه
من خودم فن nd هستم ولی نمیدونم چرا فک میکنم امسال goty رو یه استدیو دیگه از سونی میبره همونی که اینجا خیلی مظلوم !!

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,030
نام
مازیار
حالا که بحث استودیو هست گفتم گذاشتن اینا میتونه جذاب باشه، حیف عکسام کیفیتشون پایینه ... 400*700 ولی خب زیبایی و کیفیت کار رو همچنان نشون میدن.

zywr_f9a0fb785102bbefe8580863331404bb_thumb.jpg

یکی از جذابیت های هورایزن این بود که یه نقطه رو که میرفتی... یه لوکیشن، میتونست چند تا ویژوال متفاوت بهت بده... میشد از یه نقطه رد بشی.. چند ساعت بعد برگردی نتونی حدس بزنی همون جاست... نور پردازی و خورشید و ماه، آب و هوای داینامیک و مه کاملا منظره رو به کلی تغییر میداد... برای همینم فکر میکنم کسایی از هورایزن خوششون نیومد زیاد از فست تراول استفاده کردن یا فقط تمرکز رو گذاشتن روی تموم کردن بخش داستانی...

پوشش گیاهی و برگا رو ببین تا برگات بریزه...

یه چند تا عکس هم از دراو دیستنس و نور پردازی بازی

برای من بازی، aloy در سرزمین عجایب بود...

از نظر تغییرات آب و هوایی یکی از بهترین لحظات بازی هم وقتی بود که بارش برف شروع می‌شد... واقعا جو رو عوض می‌کرد... تازه خصوصا وقتی ایلوی ری اکشن نشون میداد

یه چند تا عکس با کیفیت هم بزاریم...

اینو خودم گرفتم ، تو گرگ و میش بازی ، کلا یه منظره دیگه شد

جنگل به این انبوهی و این تراکم تا حالا داشتیم...؟؟

در آخر هم چند تا گیف هم تا داینامیک تصاویر بالا رو ببینید

بافت گیاهی، انیمیشن، افکت
همزمان با ری اکشن ایلوی به آسیب دیدگی، تمام درخت ها قابلیت تخریب پذیری با فیزیک خودشون رو دارن

این یکی هم یه ویدئو سینمایی کارگردانی شده اونجر یا استار وارز نیست... گیم پلی این شاهکاره

در آخر برای هورایزن بعدی، من به کمتر از این راضی نیستم.... واقعا انتظاراتمون رو شدید بردن بالا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر