(اژدهای خفته ATI )رونمای قدرتمندانه HD 7970

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
دورد
بلاخره atiکارت جدید خودش را منتشر کرده .
شاید شاخص ترین ویژگی این کارت 28nmبودن ان هست که این می تونه یک ویژگی خاص برای این کارت باشه
خوب همانطور که می دونید این کارت برای رقابت با کارت 580 انودیا روانه بازار شد هست
این کارت مجهز به 3 گيگابايت حافظه GDDR5 بوده و قدرت پردازش مرکزي آن به 925 مگاهرتز می رسد. بر اين اساس، اين کارت گرافيکي قادر به انتقال 5.5 گيگابيت اطلاعات در ثانيه از طريق گذرگاه 384 بيتي خود است.

بدون بحث کردن میریم سراق review این کارت

تصاویر :

مشخصات کارت

بنچمارک های گرفته شده از این کارت
Crysis: Warhead

43095.png

43094.png
43095.png
43096.png

Metro: 2033

43101.png

43100.png
43101.png
43102.png

Batman: Arkham City

43113.png

43112.png
43113.png
43114.png

Theoreticals & Tessellation

43132.png

خوب می شه اینطور نتیجه گیری کرد که ATIدرواقع به حرف های خودش عمل کرده و شاهد یک کارت قدرتمند هستیم مخصوصا تو قسمت دایرکس 11 که اکثر کارت ها باهاش مشکل دارند البته یادتون باشه که این بنچمارک ها با اولین درایور منتشرشده گرفته شده پس قطعا در اینده با منتشر شدن درایور جدید ATIشاهد نتیجه و عملکرد خیلی بهتر از این کارت خواهیم بود . که با قیمت خوب وارد بازار شده و می تونه رقیب جدی برای کارت 580 باشه حالا باید ببینیم انودیا چه حرکتی را در مقابل انتشار این کارت انجام خواهد داد

آخرین ویرایش:

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
واسه اولین بار amd یه حرف هایی که زده بود عملکرد

مصرف کم
قدرت عالی نسبت به 580
عملکرد خوب در دایرکس 11
قابلیت اور خوب

همش با 50 دلار اضافه :x

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
واقعا کارت خوبیه . 580 رو که کاملا زمین گیر کرده. به نظر من میتونه با دادن یه 7950 و یه قیمت مناسب کلا 580 و 570 رو از چرخه رقابت محو کنه .

samss

کاربر سایت
Jul 27, 2010
1,033
نام
سام
بنظرم با اومدن یه کارتی مثله 680 یا 670 این کارتم میره تو باقالیا ! ....من یکی که بدجوری منتظره 7990 هستم ..... ولی خب انویدیا بیکار نمیشینه و یه 690 میده بیرونو اونم رو منفجر میکنه !

P.soldier

کاربر سایت
Dec 2, 2011
165
نام
پارسا
پرچم انویدیا هنوز بالاست.
ATI هنر کرده با نسل بعدی کارت هاش تازه تونسته 580 رو بگیره.
البته برای قیمت کم ATI بهترین گزینست.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
مصرف برق پایین،حرارت کم،قدرت برتر در تسلیشن،بهینگی فوق العاده در بین تمامی کارت های کنونی و قدرت مناسب از ویژگی این کارت محسوب میشه... فقط حیف که هیچی تو پی سی پیدا نمیشه که باهاش بریم...متاسفانه چندین ساله که مبنای قدرت یه کارت محدود به چند عنوان بازی هست و تمامی سایت ها از همین چند عنوان استفاده میکنند و خودمون هم میدونیم عناوینی مثل مترو و کرایسیس یا بسیار قدیمی شده و اصلا بهینه و سازگاری مناسبی با کارت ها و درایورهای جدید ندارند و یا قابلیت های اضافه شده به یک بازی مثل کرایسیس 2 از ابتدا با بازی نبوده و باری اضافه رو به دوش موتور بازی میگذارند... ای کاش میشد چند عنوان بازی انحصاری و پرقدرت برای پی سی میومد تا میتونستیم قدرت واقعی و اژدهای مخفی این کارت ها رو میدیدیم... مردیم از بس مترو و کرایسیس و کال و آو دیدتی عهد تیرکمون رو بنچ مارک دیدیم.
ممنون از دوستمون به خاطر زدن تاپیک.

آخرین ویرایش:

Nostradamus

کاربر سایت
Nov 16, 2011
185
نام
هرکول پوآرو
آره مصرف برق کم ! 300 وات ! حرارت کم 80 درجه ! همه اینا تازه با 28 نانو ! فقط 10 فریم بیشتر از 580 !

این کارت جز bandwidth و sheder stream process بالا چیز جالب دیگه ای نداره .

فیزیک هم که بای بای .

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
پرچم انویدیا هنوز بالاست.
ATI هنر کرده با نسل بعدی کارت هاش تازه تونسته 580 رو بگیره.
البته برای قیمت کم ATI بهترین گزینست.

این رو در نظر بگیر که کار AMD معمولا تعادلی مناسب بین میزان مصرف برق و بازدهی میباشد .... به عنوان مثال میشه گفت که میزان مصرف کارت 6970 در پیک کاری 370 وات بوده در صورتی که پیک کاری کارتی مثل 580 بالای 430 وات میباشد.... کارتی مثل 7970 با این قدرت پردازشی تنها 390 وات برق مصرف میکند که واقعا جای تحسین داره...

43137.png

Nostradamus

کاربر سایت
Nov 16, 2011
185
نام
هرکول پوآرو
مصرف برق GTX 580 طبق سایت سازنده 244 وات برای ماکزیمم توان پردازش هست .
که روی جعبه کارت هم قید شده .
یا این anadtech برای خودش ی 580 دیگه ساخته با این مصرف برق فضایی
یا بعضی ها فقط آفریده شدن برای متناقض گویی و سیاه نمایی چیزی که واقعا هست .

محض اطلاع انویدیا از ابتدای تاسیس تا به امروز داغ ترین کارت و پر مصرف ترین کارتی که ساخته 295 با مصرف برق 289 وات بوده .
nvidia.jpg

آخرین ویرایش:

P.soldier

کاربر سایت
Dec 2, 2011
165
نام
پارسا
این رو در نظر بگیر که کار AMD معمولا تعادلی مناسب بین میزان مصرف برق و بازدهی میباشد .... به عنوان مثال میشه گفت که میزان مصرف کارت 6970 در پیک کاری 370 وات بوده در صورتی که پیک کاری کارتی مثل 580 بالای 430 وات میباشد.... کارتی مثل 7970 با این قدرت پردازشی تنها 390 وات برق مصرف میکند که واقعا جای تحسین داره...

43137.png
580 در بیشترین حال فقط 244 وات برق مصرف میکنه اینو توی سایتش هم نوشته دوست عزیز هم لطف کردن و عکسشو گذاشتن.( روی جعبه ی 580 و 570 رو حتما بخون )
من هم کارت های اونیدیا رو دیدم و هم ATI . ATI از همون اولین کارت هاش مشکل گرما و مصرف برق رو داشت.
یا همون 6950 که قرار بود رقیب 570 باشه که حتی بعضی جاها از 560 کمتر بود!

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
580 در بیشترین حال فقط 244 وات برق مصرف میکنه اینو توی سایتش هم نوشته دوست عزیز هم لطف کردن و عکسشو گذاشتن.( روی جعبه ی 580 و 570 رو حتما بخون )
من هم کارت های اونیدیا رو دیدم و هم ATI . ATI از همون اولین کارت هاش مشکل گرما و مصرف برق رو داشت.
یا همون 6950 که قرار بود رقیب 570 باشه که حتی بعضی جاها از 560 کمتر بود!
همه سایت ها میزان مصرف رو تست گرفتند ونوشتن احتمالا اون ها اشتباه میکنند؟! احتمالا اونها هم روی جعبه رو نخوندند یا شاید هم AMD بهشون پول داده تا انودیا رو خراب کنند!!!!!!!!!!!!!!!
به هر صورت این کارت در حال حاضر با توجه به کاراییش . تو کارت های تک پردازنده ای اول هست از هر نظر . در ضمن اگه مصرف 570 یا 580 انقدر پایین هست برو با یه پاور 450 سیستم رو بیار بالا.
بنده خودم 570 دارم . ولی دلیل نمیشه بگم این کارت 7970 به درد نمیخوره.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
دوستان شلوغش نکنید ، تو بنچا مشخصه نگفته مصرف خود کارت ، گفته مصرف سیستم + کارت مد نظر اینقدره !
این اعداد و ارقام رو از کجا میارید خدا میدونه !
خواهشا این بحث مصرف انرژی رو هم دیگه ادامه ندید.

آخرین ویرایش:

Nostradamus

کاربر سایت
Nov 16, 2011
185
نام
هرکول پوآرو
همه سایت ها میزان مصرف رو تست گرفتند ونوشتن احتمالا اون ها اشتباه میکنند؟! احتمالا اونها هم روی جعبه رو نخوندند یا شاید هم AMD بهشون پول داده تا انودیا رو خراب کنند!!!!!!!!!!!!!!!
به هر صورت این کارت در حال حاضر با توجه به کاراییش . تو کارت های تک پردازنده ای اول هست از هر نظر . در ضمن اگه مصرف 570 یا 580 انقدر پایین هست برو با یه پاور 450 سیستم رو بیار بالا.
بنده خودم 570 دارم . ولی دلیل نمیشه بگم این کارت 7970 به درد نمیخوره.

نیما درسته که کارت تک هسته ای قوی هست ! خودم یا پسر عمه ام هم کارت رو نساختیم که بخوایم سنگش رو به سینه بزنیم .
قوی بودنش شکی نیست چون 10 فریم بیشتر از 580 فریم میده .
مسئله اینجاست که چرا ی عده میان اطلاعات غلط میدن ! تصویر از سایت رسمی رو گذاشتم دیگه حرفی نمی مونه !
اینم بگم روی جعبه نوشته پاور 600 وات لازم داره .بنابراین با کمتر از 600 به هیچ عنوان بوت نمیشه .
خودت که فن انویدیا بودی کارتش رو داری میدونی کارت های ATI داغ هستن گرون هستن پر مصرف هستن !
دقیقا معلومه که تو این بنچمارک چقدر بزرگ نمایی شده .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر