انویدیا: دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
در یک مصاحبه از مجله ی PowerPlay با Tony Tamasi از شرکت انویدیا در مورد کارت های گرافیک با عنوان آسمان سقوط نمی کند, این جمله بیان شده که: "دیگر امکان داشتن گرافیکی بهتر نسبت به PC برای کنسولها وجود ندارد." و دلیل این گفته نیز پول نداشتن غولهای کنسولی (مایکروسافت و سونی) برای رقابت در این زمینه (گرافیک) عنوان شده.
nvidia.jpg

وی در ادامه می افزاید:

در زمان Xbox 360 و PS3, کنسولها با PC برابر بودند. اگر شما داخل آن جعبه های کنسولی را نگاه می کردید, تکنولوژیهای گرافیکی ساخته شده توسط AMD و NVIDIA را مشاهده می کردید که در آن زمان تمامی این ابداعات گرافیکی توسط کمپانی های گرافیک ساز PC انجام می شد.

NVIDIA هر ساله نزدیک به 1.5 میلیارد دلار برای تحقیقات و پیشرفتهای گرافیکی خرج می کند و این در حالیست در طول عمر یک کنسول ما باید نزدیک 10 میلیارد دلار خرج کنیم. و سونی و مایکروسافت قادر به پرداخت این پول نیستند. آنها ظرفیت سرمایه گذاری برای رقابت با PC را ندارند ولی ما بعلت اقتصاد پلکانی, توان آن را داریم چون سال به سال ما بیش از 100 میلیون تراشه به فروش میرسانیم.
سرچشمه

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من که PS4 و X1 رو با PC High End به هیچ وجه عوض نمیکنم چون لذتی که تو کنسول گیمینگ هست به هیچ وجه واسه من تو PC گیمینگ نیست.قدرت بازیهایی انحصاری که سونی داره + ویژگی های آنلاین بسیار جذابی که X1 داره به همراه کینکتش به هیچ وجه قابل مقایسه با بازیهای PC نیست.کلا هیچی کنسول نمیشه;)

وقتی هنوز هنوزه بازی نیومده واسه PC بگه من آنچارتد هستم من last of us هستم حالا میخواد PC High End داشته باش که چی بشه؟قدرت بازی و گرافیک برتر الان تو دستان سونی هستش نه شما جناب Nvidia . فکر کردی نسل بعد این دو کمپانی بزرگ بخصوص سونی میذاره به راحتی جلوی بازیهای ناچیز PC شکست بخوره؟هرگز!
آها پس حالا دیگه از سونی مایه میذاری؟:-? داداش چند چندی با خودت؟
این قدرت ذهنی شما در ساخت جملاتی از دیگران که وجود خارجی ندارن واقعا شایان تقدیره. سو کونگراچولیشنز گایز!

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
آها پس حالا از سونی مایه میذاری؟:-?
این قدرت ذهنی شما در ساخت جملاتی از دیگران که وجود خارجی ندارن واقعا شایان تقدیره. سو کونگراچولیشنز

آره از سونی مایه میذارم چون سونی یکی از بهترین کمپانی های جهان هست و خواهد بود درسته که شخصا مایکرو فن هستم اما وقتی پای مقایسه PC و کنسول در زمینه Game میاد وسط شخصا از سونی هم مایه میذارم.آقا جان ، شما به من بگو کدوم بازی PC در حد و اندازه های last of us سونی هست؟کدوم بازی PC در حد Halo ایکس باکس در زمان خودش بود؟خوبه متاهای بازی کاملا مشخص و واضح هست و نیازی نیست که برم متای این دو تا بازی رو بیارم و بذارم.

ضمنا همه موارد فوق نظر شخصی منه شما نباید به نظر من توهین کنی فقط می تونی نقدش کنی همین و بس!

داداش چند چندی با خودت؟
:|

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,464
نام
امین
تو عناوین مولتی دستمون بالاست و حرفی نیست :d
pc هر چقدر که زمان بگذره فاصلش با کنسول های نسل بعد بیشتر هم میشه.
اما نکته اصلی همون بازیهای انحصاری کنسولها هستند که بازیبازها رو مشتاق به خرید کنسول میکنند.
من خودم بشخصه ترجیح میدم عناوین بیشتری رو روی کنسولهای نسل بعد بازی کنم تا اینکه یسری عناوین محدود مولتی رو با کیفیت بصری بیشتر روی pc بازی کنم.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
19Rodar
وقتی چیزی از بازیهای PC نمیدونی بحثش رو پیش نکش و ضمن این که این تاپیک ربطی به بازیهای PC و کنسول نداره,پس برو یه جا دیگه بساطت رو پهن کن!!!

آقا اوکی من از بازیهای PC هیچی نمی دونم شما که میدونی بیا و بگو کدوم بازی PC برتر و بهتر از last of us کنسول PS3 بوده؟شاید برم بازیش کنم نظرم عوض شد! ها؟

اگه واقعا میخوای بدونی بیا تو پروفایلم بپرس,چون اینجا جاش نیست!!!

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
19Rodar
وقتی چیزی از بازیهای PC نمیدونی بحثش رو پیش نکش و ضمن این که این تاپیک ربطی به بازیهای PC و کنسول نداره,پس برو یه جا دیگه بساطت رو پهن کن!!!

آقا اوکی من از بازیهای PC هیچی نمی دونم شما که میدونی بیا و بگو کدوم بازی PC برتر و بهتر از last of us کنسول PS3 بوده؟شاید برم بازیش کنم نظرم عوض شد! ها؟

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
کسی که PCـه چند هزار دلاری می‎‌خره و واقعاً عاشقه گیم هست، حتماً کنسول هم می‌خره واسه انحصاری‌ها.
اما یه مسئله هست که خیلی‎‌ها بهش توجه نمی‎کنن؛ خیلی از بازی‌‎ها مالتی روی PC تجربه‎ای به مراتب بهتر از انحصاری‎های کنسولی ارائه می‎دن.
فرضاً شما BF3 رو روی PC می‎تونید تجربه کنید، روی کنسول هم می‎تونید تجربه کنید، ولی این کجا و آن کجا!
یا مثلاً Witcher 2 و خیلی بازی‌های دیگه.
به هر حال واسه همون 10-15 بازی تاپ انحصاری هم که شده، اگه عاشق گیم باشید کنسول می‎خرید.

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
19Rodar

اگه واقعا میخوای بدونی بیا تو پروفایلم بپرس,چون اینجا جاش نیست!!!

چرا اینجا جاش نباشه؟اتفاقا بهترین جا همین جاست! پس تاپیک های خبری واسه چی زده میشه؟بحثمون هم به تاپیک ربط داره .ما که با هم جنگ و دعوا که نداریم فقط نظراتمون در بعضی جهات موافق هم نیست و می تونیم بحثهای جذابی داشته باشیم;)

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
آره از سونی مایه میذارم چون سونی یکی از بهترین کمپانی های جهان هست و خواهد بود درسته که شخصا مایکرو فن هستم اما وقتی پای مقایسه PC و کنسول در زمینه Game میاد وسط شخصا از سونی هم مایه میذارم.آقا جان ، شما به من بگو کدوم بازی PC در حد و اندازه های last of us سونی هست؟کدوم بازی PC در حد Halo ایکس باکس در زمان خودش بود؟خوبه متاهای بازی کاملا مشخص و واضح هست و نیازی نیست که برم متای این دو تا بازی رو بیارم و بذارم.

ضمنا همه موارد فوق نظر شخصی منه شما نباید به نظر من توهین کنی فقط می تونی نقدش کنی همین و بس!
شما لازم نکرده از سونی مایه بذاری. خبرهایی که میذاری کاملا گویای مطلب هستن. آواتار و امضاتم حکم مهر تاییدی بر این موضوع هستن. وضعیت شما کاملا مشخصه و اینقدر حاد هست که 2 روز دیگه به خودتون هم حمله کنی جای تعجبی نداره.
در ضمن، بهتره خبر رو بخونی و اول ببینی حول چه موضوعی حرف زده و بعدش احساس خفن توام با قدرت اتحاد با سونی بهت دست بده. متا رو هم بذار در کوزه آبشو بخور. بر خلاف تصورت، برای من، متا ارزشش از جلبک هم کمتره. خوشبختانه اینقدر قدرت انتخاب دارم که خودم برم سراغ بازیا و انتخاب کنم از چی خوشم بیاد و از چی نیاد. مثل شما و امثال شماها نگاه به نمره 4تا منتقد نمیکنم و شب و روز دعا دعا نمیکنم به بازی مورد علاقه-م نمره خوبی بدن.
به شما پیشنهاد میکنم جبهه خودتون رو در مقابل دشمن قسم خورده-تون (سونی) حفظ کنین و هم زمان توی 2 تا جبهه نجنگین چون برداشتن گام های بزرگ ...
اینکه nVidia یا Valve چکار میکنن، تاکید میکنم، اینکه nVidia یا Valve برای PC Gaming چکار میکن و چی میگن ذره ای به شما که PC Gamer نیستی ربطی نداره (تازه هیتر هم هستی). هر وقت دیدین به کنسول عزیزتون جسارتی شده میتونین نارنجک به خودتون ببندین و بیایین همه رو منفجر کنین.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
تو این 1 سال اخیر پلتفرم دستکتاپ جان تازه ای گرفت و واقعا سازنده ها سنگ تمام واسش گذاشتن . امیدوارم این حرکت تا ته این نسل جدید هم ادامه پیدا کنه. به طور مثال نسخه پی سی بازی Splinter Cell Blacklist واقعا عالی بود و بی اغراق در حد نسل بعد بود.

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
چرا اینجا جاش نباشه؟اتفاقا بهترین جا همین جاست! پس تاپیک های خبری واسه چی زده میشه؟بحثمون هم به تاپیک ربط داره .ما که با هم جنگ و دعوا که نداریم فقط نظراتمون در بعضی جهات موافق هم نیست و می تونیم بحثهای جذابی داشته باشیم;)

یبار توضیح دادم بخون بعد دوباره پست بده!
خبر ربطی به بازیهای PC و کنسول نداره که بحثش رو پیش بکشیم,در مورد مقایسه گرافیکهاشون در آینده هست,هر وقت یه تاپیک در مورد مقایسه بازیهای کنسول و PC زده شد بیا و هرچی در این مورد به ذهنت میرسه بگو!!!

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
من فقط يه چيز ميدونم شما فقط وقتي از خودت دفاع ميكني كه تو موضع ضعف هستي همين چند وقت پيش آمازون اعلام كرد كه فروش كنسولاي نسل جديد بي سابقه بوده و تمام ركورداي قبلي رو جابجا كرده بزرگترين بازي اين چند وقت اخير يعني GTA V روي pc نيومد اولين باره اين اتفاق ميفته هميشه تا بحال GTA روي pc ميومده خوب پرواضحه كه AMD خوشحاله هر سه تا كمپاني سازنده كنسول باهاش قرارداد دارن هر كدوم بفروشن براش سوده اين وسط NVIDIA سرش بي كلاه مونده هر روز يه تاپيك از فرمايشات گوهر بارشون داريم. كلا از شركتايي كه بچاي حرف زدن عمل ميكنن بيشتر خوشم مياد

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
شما لازم نکرده از سونی مایه بذاری. خبرهایی که میذاری کاملا گویای مطلب هستن. آواتار و امضاتم حکم مهر تاییدی بر این موضوع هستن. وضعیت شما کاملا مشخصه و اینقدر حاد هست که 2 روز دیگه به خودتون هم حمله کنی جای تعجبی نداره.
در ضمن، بهتره خبر رو بخونی و اول ببینی حول چه موضوعی حرف زده و بعدش احساس خفن توام با قدرت اتحاد با سونی بهت دست بده. متا رو هم بذار در کوزه آبشو بخور. بر خلاف تصورت، برای من، متا ارزشش از جلبک هم کمتره. خوشبختانه اینقدر قدرت انتخاب دارم که خودم برم سراغ بازیا و انتخاب کنم از چی خوشم بیاد و از چی نیاد. مثل شما و امثال شماها نگاه به نمره 4تا منتقد نمیکنم و شب و روز دعا دعا نمیکنم به بازی مورد علاقه-م نمره خوبی بدن.
به شما پیشنهاد میکنم جبهه خودتون رو در مقابل دشمن قسم خورده-تون (سونی) حفظ کنین و هم زمان توی 2 تا جبهه نجنگین چون برداشتن گام های بزرگ ...
اینکه nVidia یا Valve چکار میکنن، تاکید میکنم، اینکه nVidia یا Valve برای PC Gaming چکار میکن و چی میگن ذره ای به شما که PC Gamer نیستی ربطی نداره (تازه هیتر هم هستی). هر وقت دیدین به کنسول عزیزتون جسارتی شده میتونین نارنجک به خودتون ببندین و بیایین همه رو منفجر کنین.

آقا حیف من کلا از شخصیتت خوشم میاد کلا آدم باحالی هستی و این پستت هم خوندم روده بر شدم از خنده:dبخصوص اون جاها که قرمز کردم واقعا ترکیدم .مرسی مدت زیادی بود اینقدر روحیم عوض نشده بود:d

ولی جدا از شوخی

آره من یک فن مایکرو هستم اما غیر منطقی نیستم.میخوای داد بزنم که بازیهای انحصاری PS3 در نسل فعلی بهتر از X360 بوده بیا بولدش هم میکنم:

دوستان ،حضار گرامی ، سونی فن های عزیز یا به قول این دوستمون ، ( دشمنان خونی اینجانب :d) مایکروسافت در نسل فعلی واقعا حرفی در زمینه بازیهای انحصاری در مقابل سونی با PS3 نداشت.عزیزم اینو من که اولین بار نیست میگم همه اینجا میدونند که من شخصا سونی رو در زمینه بازیهای انحصاری برتر از مایکروسافت در نسل فعلی می دونم.پس دلیل نمیشه از شاهکار سونی حرفی به وسط نیارم.last of us بازی هستش که شاید تا 10 سال دیگم بازی رو دستش نیاد مگر اینکه last of us 2 روی PS4 بیاد و نسخه قبلشو از گوی و میدان خارج کنه!من اگر مایکروسافت رو دوست دارم و به کنسولش علاقه دارم به خاطر بازی انحصاری نبوده و نیست چون توی نسل فعلی قدرت در این زمینه در اختیار سونی بود.

شما هنوزم از سوال من رفتین تو جاده خاکی و پاسخ ندادید و رد گم می کنید .لطفا پاسخ دهید با تشکر;)

MansoN

کاربر سایت
Nov 20, 2009
32
نام
مصطفی
فدای سر پسر کوچیک نداشتم که میخواد گرافیک بهتری داشته باشه روی pc...
تنها چیزی که ذره ای اهمیت نداره واسم همون گرافیکه, اصل مطلب بازیسازای درست و حسابین که بازی تاپ میسازن که خدا رو شکر کنسول گیمینگ کم و کسری نداره...
این افکار خیلی وقته پوسیده شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر