انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
یادش بخیر "خرگوشی" برای سیو کردنش بدبختی داشتیما باید اون حروف رو یادداشت میکردی و بعدا وارد میکردی اما بدتر از اون فوتبالیه که نبود...
یادش بخیر یه فوتبالی بود تو سگا واسه سیوش باید جونت بالا میومد...
راستی کسی اینجا فیفا98 رو رو سگا بازی کرده من بازی کردم ایران هم داخلش بود یادم نمیاد کجاش میرفتم سگا کم می اورد ارور میداد!!!
وای یاد سونیک 2 افتادم اگه اشتباه نکنم دونفره میرفتیم جلو یکی سونیک یکی اون شغال بود روباه بود چی بود دمش عین پره هلیکوپتر میچرخید پرواز میکرد!

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
یادش بخیر "خرگوشی" برای سیو کردنش بدبختی داشتیما باید اون حروف رو یادداشت میکردی و بعدا وارد میکردی اما بدتر از اون فوتبالیه که نبود...
یادش بخیر یه فوتبالی بود تو سگا واسه سیوش باید جونت بالا میومد...
راستی کسی اینجا فیفا98 رو رو سگا بازی کرده من بازی کردم ایران هم داخلش بود یادم نمیاد کجاش میرفتم سگا کم می اورد ارور میداد!!!
وای یاد سونیک 2 افتادم اگه اشتباه نکنم دونفره میرفتیم جلو یکی سونیک یکی اون شغال بود روباه بود چی بود دمش عین پره هلیکوپتر میچرخید پرواز میکرد!

آی گفتی ولی بازم تینی تون های سگا سیو هر دوتاش بهتر از تینی تون های میکرو بود 3 ساعت بازی می کردی به آخرش نمی رسیدی سیو کجا بود.

اون فیفا 98 که توی ایران زیاد بود هی بیخود فکر می کردم "کارت حافظه" سگا داری که یه افزونه به MegaCD/SegaCD اینو داشت که اصلاً من توی ایران ندیدم. اما فیفا 97 ای نمشکلو نداشت. سگا سی دیی چیز باحالی بوده بازی های سگا با صدا و آهنگ فرمت MP3 و کلی دموهای باکیفیت خیلی بالاتر از سگا فیفا 94 رو بازی کردم خیلی حال داد. همه تغییراتی که می دادی ذخیره می شد و کلیم کد تقلب داشت.

• Like
Reactions: uriel

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
هنوزم خرگوشی(تینی تون) رو تموم نکردم آخرش با خوردن اون جون ها که میرفتی توی مراحل خاص میخوردی آخرش غول بازی میدوید دنبالت(اگه آخرش باشه) هی تو بغلت میگرفت هی جون کم میشد تا 4-5 تا جونات تموم میشد راحت میشدی اعصابمو بهم ریخته بود یادمه چند مرحله قبلشم سیو میشد و باید چند مرحله میرفتی تا به اونجا میرسیدی...

Nostradamus

کاربر سایت
Nov 16, 2011
185
نام
هرکول پوآرو
چرا کسی بازی عصر حجر یا همون STONE AGE رو نمیگه !!!!!!! خیلی مراحل زیادی داشت خیلی هم سخت بود . یادش بخیر . یا فیفا 97 که تو بازی ی باطری داشت مثل باطری های امروزی مادربرد که میشد بازی رو روش سیو کنی .

خیلی دوران خوبی بود یادش بخیر .

ی بازی هواپیما هم بود به اسم MIG-29 !!! نمی دونم کسی فکر نکنم بازی کرده باشه . ی هواپیما بود که باید از روی باند بلندش میکردی ی سری هدف رو میزدی دوباره فرود میاوردیش همه چیزش هم دستی و مانوآل بود . خیلی سخت بود از هر شبیه ساز پرواز امروزی حتی جزییات بیشتری داشت . اینم عکس بازیش که همین الان از روش گرفتم .

همش خاطرست .
این رو نزدیک به 15 ساله که نگه داشتم .:x

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alisantori

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
آخ چه بازی نازی بود مخصوصاً وقت با کله می خورد زمین. اینم که می تونستی آخر بیشتر مرحله ها دو تا مسیر رو انتخاب کنی خیلی حال می داد. وقتی کل بازی رو تموم کردی میشد بر گردی اون راه هایی که نرفتی رو دوباره بری.

کسی خبرداره غیر از اون 2 تا بازی سگا و 2 تا بازی میکرو بازی برای کنسول های دیگه یا کامپیوتر ازش هست؟
من برای PCش رو دارم... خیلی حال می ده... هر جا هم بخوای میشه Save کنی...

---------- نوشته در 09:04 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:02 AM ارسال شده بود ----------

چرا کسی بازی عصر حجر یا همون STONE AGE رو نمیگه !!!!!!! خیلی مراحل زیادی داشت خیلی هم سخت بود . یادش بخیر . یا فیفا 97 که تو بازی ی باطری داشت مثل باطری های امروزی مادربرد که میشد بازی رو روش سیو کنی .

خیلی دوران خوبی بود یادش بخیر .

ی بازی هواپیما هم بود به اسم MIG-29 !!! نمی دونم کسی فکر نکنم بازی کرده باشه . ی هواپیما بود که باید از روی باند بلندش میکردی ی سری هدف رو میزدی دوباره فرود میاوردیش همه چیزش هم دستی و مانوآل بود . خیلی سخت بود از هر شبیه ساز پرواز امروزی حتی جزییات بیشتری داشت . اینم عکس بازیش که همین الان از روش گرفتم .

همش خاطرست .
این رو نزدیک به 15 ساله که نگه داشتم .:x

آخ آخ راست میگه... Stone Age واقعا باحال بود... من برای میکروشو بازی کردم... چه حالی میداد.... الان که فکر میکنم می بینم این بازی های قدیمی چه طراحی مراحلی داشتند... هنوز که هنوزه هممون یادمونه....

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام به همگی! خب میخوام یه بحث جدید را بندازم اگه خواستید ادامش بدید!!!

ای فسیل هایه دنیایه گیم:D تو این همه مدت که گیمر بودید، از چه شخصیتهایی بیشتر از همه لذت بردید یا بعبارت دیگه کارکترهایه مورد علاقتون کدومان :-/

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,303
نام
بابک
من 2 سال کم دارم که پیر دنیایه گیم شم:d
ولی از همه خاطره انگیز تر برام یکی سونیک هست:x>:d<
خدایا چقدر من این بازی رو رو سگا جنسیس دوست داشتم
اون یکی هم سری red alert هست:x
نمیدونم چرا تو پیرپاتالا هیچکی استراتژیک بازی نمیکنه:-/

mahyare

کاربر سایت
Jan 28, 2011
162
یادمه اولین کنسولی که داشتم میکرو جنیوس 502 بود و بازی هایی که خیلی دوست داشتم اول از همه ماریو بود که خودم نداشتم و پسرخالم داشت بعضی وقتا ازش قرض میگرفتم و وقتایی که خونشون بودیم هم که بازی میکردیم دیگه البته یه بازی موتورم بود که یادم نیست اسمش چیه فقط یادمه رنگ اون نواری که بازی ها توش بود بنفش بود خودمم به قول قدیما یه 400 لبه داشتم که ولی بیشترین بازی که با برادرم میکردیم contra بود نمیدونم چند بار ولی خیلی با هم تا اخر بازی رفتیم البته یادمه تو یکی از بازیای اون نوار که رنگشم نارنجی بود جون زیاد میداد برای بازی کردن کنترا

یه روز بابام اومد خونه و دیدم تفنگ میکرو رو خریده که تا اونجا که یادمه دو تا بازی داشت با تفنگ یکیش اون بود که باید مرغابیا را میکشتی و سگه میگرفت و اگرم نمیزدی سگه بهت میخندید و یکیشم یه سری بشقاب پرت میکرد که باید میزدیشون

یه بارم رفتیم فیلم میکرو اجاره کنیم روش نوشته بود اگه اشتباه نکنم 9999999 بازی توشه و اونو اجاره کردیم ولی اگه اشتباه نکنم توش فقط 2 یا 3 تا بازی بود و بقیش همون 2 - 3 تا بازی از مراحل مختلفش بود و بسی ضایع شدیم :d

و وقتیم از مدرسه بر میگشتیم خونه یه بقالی بود که توش چندتا سگا گزاشته بود و بچه ها میرفتن به طرف پول میدادنو بازی میکردن من تو سگا سونیکو دوست داشتم و اگه اشتباه نکنم mortal combat و یه بازی هم بود که یه خرگوشه بود ولی نمیدونم اسمش چی بود البته اینو بگم که من سگا نداشتم و تا جایی که یادمه دستمم به دستش نخورده تا حالا

دسته خلبانیم خونه یکی از فامیلامون بازی کردیم که منو انقدر جو گرفت که یادمه دستشو خراب کردم :d

دیگه هم کنسول بازی نداشتم و با کامپیوتر بازی میکردم تا حدودا 2 سال پیش ایفون خریدم که دیگه یه جورایی شد کنسول بازی دستیم و بعدشم یه سال پیش xbox خریدم و یه چیز جالب اینکه من بازی contra را از xbox live قسمت arcade دانلود کردم البته دمو هست ولی تقریبا مثل همون کنترا هست

بازی که خیلی دوست دارم بیشتر نسخه هاشو فکر کنم به جز 2 تاشو بازی کردم سری nfs هست از همشونم بیشتر nfs 5 porsche را دوست داشتمو دارم

یکی دیگه از بازی هایی که رو pc ازش خاطره دارم neverhood هست و همچنین همسایه جهنمی

البته بازی viking را هم دوست داشتم که 3 تا وایکینگ بودند که هر کدومشون یه کاری میکردند یکیشون بلند میپرید یکیشون دستش یه سپر داشت یکیشونم شمشیر و تیر کمون که اونم تا تهش رفتم

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: alisantori

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
یه بازی هم بود بهش می گفتیم میوه خور روی میکرو بود هم خیلی سخت بود هم طولانی

ها.... آره... منم میوه خور رو یادمه....
آقا یه بازی میگم مطمئنم همه یادتونه...
"کلانتر"
یادش بخیر چه حالی میداد....

---------- نوشته در 08:37 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 08:36 AM ارسال شده بود ----------

ای فسیل هایه دنیایه گیم:D تو این همه مدت که گیمر بودید، از چه شخصیتهایی بیشتر از همه لذت بردید یا بعبارت دیگه کارکترهایه مورد علاقتون کدومان :-/
به به... دوست کم پیدامون... کجا بودی رفیق...؟
Ninja Turtles، با اینا خیلی حال می کردم...

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
بچه ها چرا خبری از کسی نیست؟؟؟ بیاین تو تاپیک... روی پیر و پاتال ها سفید بمونه... :)
یه چیز خیلی جالب... :d
یادتونه وقتی بچه بودیم و با وروجک های دیگه مثل خودمون از جمله فامیل و دوست و آشنا می نشستیم پای بازی از چه واژه هایی استفاده می کردیم...؟
من چند تاشو یادمه... هر کی دیگه چیز جالبی یادش میاد.... درنگ نکنه... بیاد و بگه...
1- وقتی می رسیدیم به Boss Fight های مختلف داد می زدیم.... "رسیدیم به غولش..." :))
2- وقتی از جادو استفاده می کردیم یا باید استفاده می کردیم فریاد می کشیدیم.... "خشم بزن... خشمتو بزن" یا "قدرتی بزن" b-)
(خشم :-o ، عجب واژه ای بود...)

یادش بخیر... عجب روزایی بود.... عجب واژه هایی بود.... چه حس و حالی داشتیم....

• Like
Reactions: Arth@s

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
23 بالا پیره مگه ؟ پیر خودتونین من جونم هنوز :d
آره رفیق... تو اینجا هر کی بره دبیرستان و هنوز بازی کنه.... بهش می گن بچه.... بهش میگن برو دست و پاتو اره کن....
حالا انگار نه انگار تو اروپا و US شبی که PS3 و X-Box می خواست Release بشه... تو صفش افرادی بودند که 3 شبانه روز منتظر ایستاده بودند و سنشون کمتر از 25 - 26 نیست.... تازه کلی با تخفیف سن ها رو گفتم.... باور کن افراد 30 - 40 ساله هم بودند که تعدادشون هم کم نبود...
دلم کلی پره.... :( راجع به این قضیه که صحبت می کنم اعصابم..... )x

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas

خب اول خودمم نظرم رو بدم :D
من اولین کارکتری که ازش خوشم اومد بوکسور سیاهه تو آتاری بود :D
بعد کاراته باز تو میکرو و اونی که سیگار برگ گوشه لبش بود تو کنترا، ماریو هم وقتی کوچلو موچولو بود دوسش داشتم :D
اما اولین کارکتر که سوپر فن شدم سرش، جکس تو mk2 بود :D
الان هم تاپ 10 محبوب ترین کارکترام تو دنیایه بازی عبارتنداز (به ترتیبه):D
آرتاس
دانته
وسکر
اسنیک
لاراکرافت
ایدا
لیان
سیلواناس
ورجیل
هوارانگ

---------- نوشته در 02:01 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 01:58 PM ارسال شده بود ----------

1- وقتی می رسیدیم به Boss Fight های مختلف داد می زدیم.... "رسیدیم به غولش..." :))
2- وقتی از جادو استفاده می کردیم یا باید استفاده می کردیم فریاد می کشیدیم.... "خشم بزن... خشمتو بزن" یا "قدرتی بزن" b-)
(خشم :-o ، عجب واژه ای بود...)
یادش بخیر... عجب روزایی بود.... عجب واژه هایی بود.... چه حس و حالی داشتیم....
لیان دمت گرم! واقعاً به خوب نکته نوستالژیکی اشاره کردی :D
درمورد اول که من هنوز هم از اون واژه استفاده میکنم! اما نه تو بازی، واسه یه چیز دیگه (واسه اطلاعات بیشتر میتونید به بیوگرافی گیمریم که تو همین تاپیک پست 47 هست مراجعه کنید)
راستی چرا جدیداً کسی خاطره دیگه نمیزاره :-/

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر