انجمن پیرهای دنیای گیم (افراد 30 سال به بالا)

بیشترین دورانی که از گیم لذت بردید

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,279

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
سلام این هم عکس کنسول و گیم پلی tv game که اسم اصلسش pong بود .
بابت عکس دستتون درد نکنه، بد جوری تو کف دیدنه این ابر اختراع بودم؛ ولی متوجه شدم که سعادت بازی کردن با این کنسول :D رو نداشتم :(
خیلی حالم گرفته شد
من 26 سالمه .
یکی دیگه از خاطرات خوشی هم که داشتم مربوط به همین چند سال پیشه که برای اولین بار به طور جدی آنلاین بازی کردنو شروع کردم . با چند تا از بچه ها unreal tournament بازی می کردیم همه حرفه ای بودن .
دیگه بعد از اون خاطره ی خاصی ندارم
سلام؛ دمت گرم که از خودت گفتی! فقط منو یاده یه قضیه انداختی
یادمه اون موقع که همه تو گیم نت عشق کانتر و وارکرفت و 2تا داشتن من تو گیم نت محلمون UT 2004 رو بازی میکردم، تازه خیلیا هم میومیدن بالا سرم تماشا ولی هیچکی پایه نبود که بشینه بازی کنه و منم تکی با بات میشستم دث مچ میزدم!!! آخ که آرزویه بازی کردنه تیمی این بازی به دلمون موند که موند... :(
انصافاً از کانتر خوش ساخت تر بود ولی لامذهب گیم پلی کانتر نمیزاشت کسی ازش جدا بشه (من جمله خودم :D)

آخرین ویرایش:

forza juve

کاربر سایت
Oct 19, 2010
318
نام
آرش
کسی اینجا از این بازی خاطره نداره؟ اگه گفتید اسمش چیه! رسما با اینکه بازیش خیلی بی هدف و داغون بود ولی خیلی ازش لذت میبردم کلا یه چیز خاصی بود!

0_74826_196916c_orig.png
Caesars Palace (2).gif

اگه اشتباه نکنم اسم این بازی Othello بود ! یه پا کازینو رویالی بود واس خودش ! :d

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
روی آمیگا 500 هم یه بازی بود که تا شروع میشد توی یه صحنه قرمز یه نفر تفنگش رو میبرد بالا و میگفت الله اکبر...ما بهش میگفتیم جنگ خلیج.بازی 2بعدی بود میتونستی وارد درهای مختلف بشی و اسلحه و خشاب برداری...کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد این بازی داره؟
دوست گلم اسمش PERSIAN GOLF بود ، میگفتن هر کی رو ببیننن اینو داره اعدامش میکنن=))
میگفت (با مهدی) ، نه (الا.. اکبر).
آشغالم بود و کاملا سیاسی!

• Like
Reactions: alisantori

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
سلام؛ دمت گرم که از خودت گفتی! فقط منو یاده یه قضیه انداختی
یادمه اون موقع که همه تو گیم نت عشق کانتر و وارکرفت و 2تا داشتن من تو گیم نت محلمون UT 2004 رو بازی میکردم، تازه خیلیا هم میومیدن بالا سرم تماشا ولی هیچکی پایه نبود که بشینه بازی کنه و منم تکی با بات میشستم دث مچ میزدم!!! ما هم تا حدودی کور لانچ بودیم :D آخ که آرزویه بازی کردنه تیمی این بازی به دلمون موند که موند... :(
انصافاً از کانتر خوش ساخت تر بود ولی لامذهب گیم پلی کانتر نمیزاشت کسی ازش جدا بشه (من جمله خودم :D)

آره خیلی بازی خوبیه تقریبا" میشه گفت بیشترین باری هست که برام مهمه EPIC هم که کلا" ولش کرده . منم همین حس تو رو داشتم یعنی اون ut99 رو با bot بازی می کردم همیشه دوست داشتم آنلاین بازی کنم . که خوب یکی از بچه های همین سایت همین 2 سال پیش یعنی بعد از 10 سال !!! منو پیدا کرد و یه community زدیم تو xfire که 7 - 8 نفری می شدیم و ....

فرهاد جان من که شما رو میشناسم و اونطور که باهم صحبت داشتیم شما تو آنلاین خیلی واردی
مروتال کمبت کلکشن اومده برای ps3 (خیلی وقته) خریدی؟ 3 تاش توش هست ها:d

حالا این جوریم نیست دیگه MK رو که فروختم این آنلاینش رو اعصاب بود . اینم منتظرم رو PC بیاد هم پلیر بیشتر می شناسم رو PC هم از PSN و مورتال کومبات خاطره ی بد دارم :-&

حالا که صحبت MK شد یه خاطره از MK4 برای کامپیوتر بگم ...
این بازیو از یه مغازه توی سید خندان خریدم که هنوزم می بینمش یه جوری می شم البته الان تغییر کاربری داده . یادمه توی این قاب شیشه ای ها بود ( بچه های قدیمی یادشونه ) . اقا ما اینو بردیم خونه اجرا کردیم دیدیم توی یک پنجره ی کوچیک اجرا می شه !!! یعنی بازی full screen نمی شد . بعد از کلی تحقیق از اینو اون فهمیدم این بازی کارت گرافیک 2 مگ می خواد=))
ما هم کارت گرافیک اصلا" نداشتیم انبورد بود . خلاصه مثل الانم که امکانات نبود . کلی رو مخ والدین راه رفتیم تا برامون یه کارت گرافیک 4 مگ s3 خریدن . یادمه برای اولین بار این کارتا direct 3D ساپورت می کردن . خلاصه ما خودمونو با این mortal Kombat 4 کشتیم دیگه . واقعا" این تامین بودجه سیستم های گیم برای ما اون موقع مشکلی بودا !!
من پدرم هیچ وقت مخالفت اون جوری با بازی کردن من نمی کرد یعنی دوست نداشتا ولی مانعمم نمی شد . اما خوب پولم نمی داد به این راحتیا =(( . اون موقع هم که pc خرید یه جورایی گول خورد فکر می کرد می شه با این دستگاه حالا هزار جور کار کرد ولی ما بازیچش کردیم رفت . ولی واقعا" بچه ها دنیای کامپیوتر یه حال دیگه ای داشت . خیلی بکر بود همه چیش.

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
دوست گلم اسمش PERSIAN GOLF بود ، میگفتن هر کی رو ببیننن اینو داره اعدامش میکنن=))
میگفت (با مهدی) ، نه (الا.. اکبر).
آشغالم بود و کاملا سیاسی!
آهان الان یادم اومد.آره درست میگی میگفت یا مهدی..به هر حال اون دوره بازی عجیبی به حساب میومد اونم روی آمیگا که شنیدن همچین کلماتی یه خرده واسمون عجیب بود.

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
آره خیلی بازی خوبیه تقریبا" میشه گفت بیشترین باری هست که برام مهمه EPIC هم که کلا" ولش کرده . منم همین حس تو رو داشتم یعنی اون ut99 رو با bot بازی می کردم همیشه دوست داشتم آنلاین بازی کنم . که خوب یکی از بچه های همین سایت همین 2 سال پیش یعنی بعد از 10 سال !!! منو پیدا کرد و یه community زدیم تو xfire که 7 - 8 نفری می شدیم و ....
حالا این جوریم نیست دیگه MK رو که فروختم این آنلاینش رو اعصاب بود . اینم منتظرم رو PC بیاد هم پلیر بیشتر می شناسم رو PC هم از PSN و مورتال کومبات خاطره ی بد دارم :-&
شاعریست چیره دست که چنین می گوید: دلم را شکوندی!!!! برو حالش را ببر... :D
الان وضعیتتون چیه؟! دیگه UT نمیزنید :( البته من واسه الان نقشه ای ندارم چون بزودی باید بریم آش خوری، اما واسه برگشتنم؛ احتمالاً یکی عقدم رو سره آنلاین زدنه این بازی درمیارم (که این موهم جز با یاریه شما میسر نخواهد گشت) و یکی هم سره World Of Warcraft... پس از الان من آماده باش رو دادما :D
راستی MK Collection مگه قراره واسه PC هم بیاد :-/ یا شاید من اشتباه متوجه شدم :( :-/

PS1FOREVER

کاربر سایت
May 22, 2010
210
نام
بهنام محمدی
آهان الان یادم اومد.آره درست میگی میگفت یا مهدی..به هر حال اون دوره بازی عجیبی به حساب میومد اونم روی آمیگا که شنیدن همچین کلماتی یه خرده واسمون عجیب بود.
آره عجیب بود و فقط چون آمیگا از صدای 16 بیت استفاده میکرد خیلی واضح بود !
یادش خوش:(

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
من 24 سالمه از اتاری شروع کردم بعد میکرو بعد سگا بعد پلی استیشن 1 و 2 و بعشدم دیگه کامپیوتر کلا ادمی بودم که عشق بازی بودم بازی که خیلی به من حال میداد یک بازی به صورت المپیکی بود که ما بهش میگفتیم کپولا از فوتبالش گرفته تا ورزشهای دیگر مثل شنا ، والیبال ، بوکس ، تیکن، تو این بازی همه اینا بودش اما کاراکتراش کپول بودن و کوتوله:d و وقتی ضربه میخوردن خیلی بامزه و خنده دار میشدن برای مثال وقتی توپ می خورد تو صورت دروازه بان صورتش کبود میشد و آب دماغش میریخت بیرون:d=)) گیم پلی بازی آخر هیجان بود همیشه دوست داشتم تو فوتبال این بازی شوت موزی بزنم و دروازه بان و تور رو باهم پاره کنم که یک تکنیک خاصی داشت :d یا وقتی هوا بارونی میشد تو گل توپ گم میشد حتی تو بازی میشد دعوا راه اندخت و توپ رو به زور از طرف گرفت یا با کتک=)) و کلی میخندیدیم اخر بازی بود. بسکتبالشم اخر خنده بود چون باید سوار یارات میشدی برای اینکه دستت به بسکت برسه=)) بعد یک کاراکتر از حریف شما رو میزد کل یاراتون میریخت رو زمین انقدر خنده دار بود که دیونه میشدی=)) خیلی خیلی خیلی بازی هیجانی بود اخرش بود .

کلا تا الان انقدر گیم زدیم که دیگه از اسم گیم هم حالمون :-& اما چون گیمر هستیم باید به اجبار بازی کنیم دیگه باری دلمون نیست دیگه عادت شده اگر گیم نزنیم دیونه میشیم برای همین تصمیمی گرفتم که همیشه گیمارو روی سخت ترین درجه بزنم اونم سبک ار پی جی رو چون فقط اون میتونه کمی منو ارضاع کنه وگرنه دیگه گیمی نمونده برام که حالت تکراری نداشته باشه

• Like

Hossein P.

کاربر سایت
Apr 8, 2011
67
من 24 سالمه از اتاری شروع کردم بعد میکرو بعد سگا بعد پلی استیشن 1 و 2 و بعشدم دیگه کامپیوتر کلا ادمی بودم که عشق بازی بودم بازی که خیلی به من حال میداد یک بازی به صورت المپیکی بود که ما بهش میگفتیم کپولا از فوتبالش گرفته تا ورزشهای دیگر مثل شنا ، والیبال ، بوکس ، تیکن، تو این بازی همه اینا بودش اما کاراکتراش کپول بودن و کوتوله:d و وقتی ضربه میخوردن خیلی بامزه و خنده دار میشدن برای مثال وقتی توپ می خورد تو صورت دروازه بان صورتش کبود میشد و آب دماغش میریخت بیرون:d=)) گیم پلی بازی آخر هیجان بود همیشه دوست داشتم تو فوتبال این بازی شوت موزی بزنم و دروازه بان و تور رو باهم پاره کنم که یک تکنیک خاصی داشت :d یا وقتی هوا بارونی میشد تو گل توپ گم میشد حتی تو بازی میشد دعوا راه اندخت و توپ رو به زور از طرف گرفت یا با کتک=)) و کلی میخندیدیم اخر بازی بود. بسکتبالشم اخر خنده بود چون باید سوار یارات میشدی برای اینکه دستت به بسکت برسه=)) بعد یک کاراکتر از حریف شما رو میزد کل یاراتون میریخت رو زمین انقدر خنده دار بود که دیونه میشدی=)) خیلی خیلی خیلی بازی هیجانی بود اخرش بود .

کلا تا الان انقدر گیم زدیم که دیگه از اسم گیم هم حالمون :-& اما چون گیمر هستیم باید به اجبار بازی کنیم دیگه باری دلمون نیست دیگه عادت شده اگر گیم نزنیم دیونه میشیم برای همین تصمیمی گرفتم که همیشه گیمارو روی سخت ترین درجه بزنم اونم سبک ار پی جی رو چون فقط اون میتونه کمی منو ارضاع کنه وگرنه دیگه گیمی نمونده برام که حالت تکراری نداشته باشه

من این فوتبال و بازی وسطی رو با میکرو بازی کرده بودم. اما کالکشنشو ندیده بودم. فکر می کنم بسکتبالش خیلی باحال بوده باشه! بهت حسودیم شد!

یه چیزی که درباره فوتبالش جالب بود علاقه دخترها به این بازی بود. من دو تا خواهر کوچکتر از خودم داشتم (اولی یکسال ونیم ازم کوچکتر بود دومی هم سه سال) چون از نظر سنی خیلی با هم نزدیک بودیم و مادر هم نداشتیم خیلی با هم اخت بودیم هر بازی پسرونه و دخترونه ای که بگید رو با هم بازی کردیم حتی خاله بازی ! و یا کشتی !

اما برای آتاری ، میکر و سگا باید بهشون التماس می کردم تا با من بازی کنند بعدشم که کامپیوتر گرفتیم هیچوقت هیچ بازی رو نمی کردند. برای همین وقتی بقیه دوستان می گویند که با برادرهاشون سر بازی کردن دعواشون می شد اصلاً نمی تونم درک کنم. من انقدر تنهایی بازی کردم. که وقتی یکیشون حاضر بود باهام بازی کنه کلی نازشو می خریدم و بهش می باختم و اگر هم مثل کنترای میکرو یا شورش سگا با هم یار بودیم هر کاری و هرجوریکه اونها می خواستند بازی می کردم. اگر هم دوتاشون می خواستند بازی کنند. می شستم نگاه می کردم و بهم حال می داد. چون موقع بازی خیلی از جزئیات رو نمی شه دید یا از کیف کردن کسی که بازی می کنه خوشحال شد. وقتی می رفتیم پارک من زل می زدم به بازی ویدئویی بقیه و همه تعجب می کردند که بابا تو که خودت توی خونه این بازی ها رو داری اومدیم پارک به جای اینکه با من بیای چیزی سوار شیم و خوراکی بخوریم. همینطور وای میستی نگاه می کنی! خوب می موندی خونه دیگه!

نمی دونم مثل اینکه هیچ کدوم از دوستان خواهر نداشتند و به قول بابام خانواده تک محصولی بودند !!!

ولی این بازی فوتبال رو خیلی دوست داشتند و وقتی که مهمون هم برامون می اومد با دختر و پسرهاشون این بازی رو می کردیم خودتون می دونید که اون وقتها دختر ها خیلی کم بازی ویدئویی می کردند با این حال حتی پدر و مادرها هم می شستند نگاه می کردند و قش قش می خندیدند و موج مکزیکی مینداختند !!! بابام می گفت هر وقت خواستید بازی کنید بگید من بیام نگاه کنم.

دو نفرش رو یه جور خاصی ساخته بودند. فقط شش تیم آرژانتین ، برزیل ، آلمان ، ایتالیا ، کامرون و ژاپن رو می شد انتخاب کنید. و روبروی هم بازی کنید.

موضوع خاصش این بود که وقتی با کامپیوتر بازی می کردید توی آسونش می شد حتی با 10 تا اختلاف بزنیش. اما توی دونفره هیچ وقت اختلاف بیشتر از 2 یا 3 تا نمی شد. چون وقتی یک تیم جلو می افتاد دروازه بان تیم حریف قوی می شد وهرچی می زدی گل نمی شد. کل بازی کن ها هم بجز کاپیتان هر تیم که خودت تنظیم می کردی کی باشه. به صورت Semi بود و نصف کنترل هر بازیکن توسط کامپیوتر بود. کاپیتان هم هی بیخودی زمین می خورد وفقط به درد خطا و دعوا روی حریف می خورد. همین ویژگی Semi کنترل بودن بازی هر کسی رو حتی اگه اصلاً بازی بلد نبود علاقه مند به بازی دونفره می کرد.

آخرین ویرایش:

farhad23

کاربر سایت
May 11, 2009
307
نام
فرهاد
شاعریست چیره دست که چنین می گوید: دلم را شکوندی!!!! برو حالش را ببر... :D
الان وضعیتتون چیه؟! دیگه UT نمیزنید :( البته من واسه الان نقشه ای ندارم چون بزودی باید بریم آش خوری، اما واسه برگشتنم؛ احتمالاً یکی عقدم رو سره آنلاین زدنه این بازی درمیارم (که این موهم جز با یاریه شما میسر نخواهد گشت) و یکی هم سره World Of Warcraft... پس از الان من آماده باش رو دادما :D
راستی MK Collection مگه قراره واسه PC هم بیاد :-/ یا شاید من اشتباه متوجه شدم :( :-/
نه دیگه من که اصلا" در ارتباط نیستم با اونا ولی اگه خیلی پایه هستی id شونو می دم بری باهاشون بازی کنی چون احتمالا" اونا هنوز بازی می کنن . خیلی خورن !
اون مورتال کومباتم اره قراره برای PC بیاد. روی استیم یه چند ماه delay خورده . من اخبارشو دیگه دنبال نکردم

Leon.Fox

کاربر سایت
Oct 31, 2011
2,044
نام
Leon
با سلام
خب این تاپیک رو درست کردم تا پیرهای گیم راحتتر بتونند با هم در ارتباط باشند.
هر کی میاد اینجا میتونه از خودش بگه و یه رزومه از گیمر بودنش یا
خاطراتش، بیوگرافی و... درصورت دلخواه ارائه کنه!

باز هم میگم تاپیک برای افراد 24 سال به بالاست

---------- نوشته در 07:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:05 PM ارسال شده بود ----------

خب از خودم شروع میکنم
من 25سال سن دارم، اولین کنسولی که دستم بهش خورد آتاری بود و اولین بازیم هم هواپیماش بود

---------- نوشته در 07:26 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 07:12 PM ارسال شده بود ----------

تو نظر سنجی هم به آتاری، میکرو و پی.اس 1 رأی دادم. دلایلم هم این بود:
آتاری که معلومه! من هیچوقت بازی فوتبالش (که دیواری میشد دریبل داد) و بوکسش رو یادم نمیره که با فک و فامیل خیمه میزدیم روش.
میکرو!!! وای! دیگه همه میدونن که میکرو با قارچ خورش میکرو شد (گرچه در اصل متعلق به Nintendo هستش) چه خاطراتی که با این بازی من و خواهرم نداریم (انصافاً خواهرم بهتر از من بازی میکرد) و اون CONTRA رو بگو Co-op میرفتیم جلو...
پی.اس 1! خب اصلیترین تجربه گیمر شدنم و اعتیادم به گیم از همین کنسول شکوفا شد!!! از بازی کراش و تیکن و فوتبال گرفته تا سری رزیدنت اویل و...
(خدا مرگشون نده که هر چی میکشم از همین PS1 میکشم)

دوست دارم نظر بقیه هم دوره های خودم هم بدونم
تاپیک خیلی با حالیه Arth@s.
من 26 سالمه. و از کمودور 64 شروع کردم. و بعد از اون دیگه نتونستم بازی رو از خودم دور کنم. من تقریبا به همه کنسول ها رای دادم حتی PS2 چون ما آدما فراموشکاریم و بی وفا و زود یادمون میره چه روزگاری با بازی های خوب PS2 داشتیم.
آتاری: بی شک هواپیما و دزد و پلیس.
میکرو: لاک پشت های نینجا.
سگا: سونیک و بتمن و اون بازیه که خودش می افتاد توی کمیک استریپاش... اسمش یادم نیست.
نینتندو: بی شک SUPER MARIO.
PS1: قطعا RE و MGS
PS2: بی تردید MGS
بازی هایی که اسمشونو نبردم رو هم عاشقانه دوست دارم و از همه شخصیت هاشون عذر خواهی می کنم.

• Like

Arth@s

کاربر سایت
Aug 26, 2011
1,131
نام
Arthas
تاپیک خیلی با حالیه Arth@s.
من 26 سالمه. و از کمودور 64 شروع کردم. و بعد از اون دیگه نتونستم بازی رو از خودم دور کنم. من تقریبا به همه کنسول ها رای دادم حتی PS2 چون ما آدما فراموشکاریم و بی وفا و زود یادمون میره چه روزگاری با بازی های خوب PS2 داشتیم.
آتاری: بی شک هواپیما و دزد و پلیس.
میکرو: لاک پشت های نینجا.
سگا: سونیک و بتمن و اون بازیه که خودش می افتاد توی کمیک استریپاش... اسمش یادم نیست.
نینتندو: بی شک SUPER MARIO.
PS1: قطعا RE و MGS
PS2: بی تردید MGS
بازی هایی که اسمشونو نبردم رو هم عاشقانه دوست دارم و از همه شخصیت هاشون عذر خواهی می کنم.
بازهم خوش آمد بهت میگم :D
خوشحالم که از تاپیک خوشت اوومد، اگه خاطره جالبی چیزی داشتی خوشحال میشیم که با ما هم شر کنید...
درضمن در صورت داشتن وقت؛ خوندن بیوگرافی بچه ها و خاطراتشون، خالی از لطف نیست. حتماً بهت پیشنهاد میکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر