اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

agh515

کاربر سایت
Sep 7, 2010
589
نام
امیر
سلام !
کارت من evga 560
با نرم افزار خود کارت اور کردم .
با تستی که حدود 10-15 دقیقه با atitool گرفتم دمای سیستم روی 74 در جه با دور فن (اتومات)حدود 45 ثابت موند . در حالت معمول هم همین دما رو میده .
تو بازی Human کمی افت فریم داشتم که با تنظیم حل شد . تو بتلفیلد 3 از 66 بالاتر نرفت .
نظرتون چیه ؟ یعنی الان با 560 ti برابری می کنه ؟

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام !
کارت من evga 560
با نرم افزار خود کارت اور کردم .
با تستی که حدود 10-15 دقیقه با atitool گرفتم دمای سیستم روی 74 در جه با دور فن (اتومات)حدود 45 ثابت موند . در حالت معمول هم همین دما رو میده .
تو بازی Human کمی افت فریم داشتم که با تنظیم حل شد . تو بتلفیلد 3 از 66 بالاتر نرفت .
نظرتون چیه ؟ یعنی الان با 560 ti برابری می کنه ؟

الان همه چیز عالیه فقط مموری رو از 2100 بزار روی 2180

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
560 ti رو اگه اورش کنی با 570 برابری می کنه؟

با راحتی 570 رو پشت سر میزاره :

perf_oc.gif

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
lمن كارت GTX480 رو با اين برنامه كور كلاك رو از 700 به 840 تغيير دادم و مموري كلاك رو هم از 1848 به 2120 اما ولتا‍‍ز رو هم از 1025 بردم 1111 مشكلي كه نيست؟؟؟
با اين تنظيمات الان 570 رو رد كردمنه؟؟؟
و اينكه بيشتر از اينم ميشه اور كنم؟؟؟

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام
مشکل من توی تست پایداری گرفتنه!!!تا حالا با سه چهار نوع برنامه مختلف انجام دادم آخر نفهمیدم کدومش درسته....اصلا از کجا پایداری مشخص میشه؟؟ من با برنامه msi kombustor تست میگیرم تو همه ی مراحلش خوبه ولی تو مرحله آخر(combined test) خطوط زرد رنگ عمودی مدام روی صفحه ظاهر میشه...حتی وقتی اورکلاک هم نمیکنم این اتفاق میفته....اما بدون اور کلاک تو برنامه های 3dmark 11 , unigin 2.5 و furmark 1.9.1 مشکلی ندارم ولی وقتی تا فرکانس 900 هرتز افزایش میدم وسط unigin و 3dmark ارور میده و توی برنامه furmark فریم ریتم خیلی پایین میاد....با اینکه ولتاژ هم زیاد کردم وفرکانسهای مختلف رو امتحان کردم بازم تو اون دو تا برنامه ارور میداد....فقط یبار تو یه فرکانس و ولتاژ خاص بود که فریم ریتم تو برنامه furmark بطور محسوسی افزایش پیدا کرد ولی بازم تو اون دو تا برنامه دیگه ارور میداد...
حالا بنظر شما معتبرترین برنامه برای اورکلاک و مخصوصا تست پایداری گرفتن کدومه؟ پایداری از کجا مشخص میشه؟
ضمنا کارت من مارکش گلکسی هستش... ---------------------

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام
مشکل من توی تست پایداری گرفتنه!!!تا حالا با سه چهار نوع برنامه مختلف انجام دادم آخر نفهمیدم کدومش درسته....اصلا از کجا پایداری مشخص میشه؟؟ من با برنامه msi kombustor تست میگیرم تو همه ی مراحلش خوبه ولی تو مرحله آخر(combined test) خطوط زرد رنگ عمودی مدام روی صفحه ظاهر میشه...حتی وقتی اورکلاک هم نمیکنم این اتفاق میفته....اما بدون اور کلاک تو برنامه های 3dmark 11 , unigin 2.5 و furmark 1.9.1 مشکلی ندارم ولی وقتی تا فرکانس 900 هرتز افزایش میدم وسط unigin و 3dmark ارور میده و توی برنامه furmark فریم ریتم خیلی پایین میاد....با اینکه ولتاژ هم زیاد کردم وفرکانسهای مختلف رو امتحان کردم بازم تو اون دو تا برنامه ارور میداد....فقط یبار تو یه فرکانس و ولتاژ خاص بود که فریم ریتم تو برنامه furmark بطور محسوسی افزایش پیدا کرد ولی بازم تو اون دو تا برنامه دیگه ارور میداد...
حالا بنظر شما معتبرترین برنامه برای اورکلاک و مخصوصا تست پایداری گرفتن کدومه؟ پایداری از کجا مشخص میشه؟
ضمنا کارت من مارکش گلکسی هستش... ---------------------

مشخصات کامل کارتت رو بگو
کسی نبود جواب بده؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

نه عزیز
امکانش وجود نداره

خیلی قوی شه در حد 8500 میشه نه 8800

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
سلام من با این برنامه 480 رو با آخرین ولتاژ یعنی 1138 اور کردم ولتاژ اولیه 1025 بود کور کلاک رو تا 845 رسوندم و مموری کلاک رو هم تا 2150 خوبه؟
مشکلی پیش نمیاد واسه کارتم؟؟؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
میگم من گرافیک NVIDIA ZOTAC GEFORCE 9500 GT هست الان قضیه چجوریه
الان بخواماورکلاک کنم واقعا بهتر میشه؟؟
خطرناک نیست؟؟؟

---------- نوشته در 05:00 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:46 AM ارسال شده بود ----------

اگه اور کنم به چه گرافیکی میرسه؟

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
میگم من گرافیک NVIDIA ZOTAC GEFORCE 9500 GT هست الان قضیه چجوریه
الان بخواماورکلاک کنم واقعا بهتر میشه؟؟
خطرناک نیست؟؟؟

---------- نوشته در 05:00 AM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 04:46 AM ارسال شده بود ----------

اگه اور کنم به چه گرافیکی میرسه؟

عزیز توصیه من این هست که اصلا اینکار نکن چون وارد نیستی خطر ناک هم هست و احتمال داره بزنی کارت بسوزونی
نهایش بااور بتونی به 9600GTبرسونی

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
عزیز توصیه من این هست که اصلا اینکار نکن چون وارد نیستی خطر ناک هم هست و احتمال داره بزنی کارت بسوزونی
نهایش بااور بتونی به 9600GTبرسونی
الان کلن زیاد با کارت گرافیک مشکل ندارم یعنی هنوز میشه ازش استفاده کرد بعضی بازی ها خوب کار میکنه مثلا کال آو بدون تیک روی الترا اجرا میشه
اما این بتلفیلد اعصاب منو خورده نمیدونم چرا اینقدر تیک میزنه البته اونو خیلی وقته تموم کردم
روی لو لو هم یکم تیک میزنه
به غیر از اورکلاک کار دیگه ای نمیشه کرد که بازی روون تر اجرا بشه؟؟؟
یعنی واقعا خطرناکه خودم اور کنم؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر