اموزش اورکلاک کارت گرافیک (VGA) با برنامه Afterburner

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
980 نه هنوز وقت نکردم با 3dmark تست کنم!داری لینکشو من ندارم!
حتما با 3D mark 11 تست کن اون موقع مشخص میشه بدون ولتاژ پایدار هست یا نه چون از تمام ویژگی های کارت استفاده میشه. تنها با Kombustor نمیشه گفت اور موفقی بوده.
از اینجا دانلود کن( بعد به من بگو تا شماره سریال هم بهت بدم):
http://www.3dmark.com/3dmark11/download/

• Like
Reactions: Polaris

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
حتما با 3D mark 11 تست کن اون موقع مشخص میشه بدون ولتاژ پایدار هست یا نه چون از تمام ویژگی های کارت استفاده میشه. تنها با Kombustor نمیشه گفت اور موفقی بوده.
از اینجا دانلود کن( بعد به من بگو تا شماره سریال هم بهت بدم):
http://www.3dmark.com/3dmark11/download/
من مودمم یه مشکلی داره یه سری لینکارو نماره بالا میتونی مستقیمش کنی؟

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
آقا پسر ! به اندازه سنت کارت خریدم و فروختم که اون یدونه شما توش گمه !
اونوقت که شما داشتی هفت سنگ بازی میکردی من P 133 داشتم . اینو گفتن که فکر نکنی همین الان دویدم رفتم سرکوچه با شوق و ذوق ی سیستم خریدم اومدم اینجا که پزشو بدم .
اگر هم شما ور میرفتی یا خاکش رو میگرفتی اون به خود شما مربوطه ! اون وقت که هنوز فکر نکم به 12 سالگی رسیده بودی من S3 دو مگ داشتم بعدSAVAGE و بعد TRIDENT دو مگ داشتم ! زیاد ذهنتو درگیر نکن که اسمشو شنیده باشی و یادت بیاد ! بقیه اش هم میره تا RADEON 9200 و 8900GT و GTX260 و GTX 460 و 580 . لازم نمیبینم توضیح بیشتر بدم چون تا همینجاش برات قابل هضم نیست !

این عبارت تازه به دوران رسیده رو معمولا خود اونایی که تازه رسیدن نطق میکنن ! ما که خیلی وقته رسیدیم و مثل شما ادعایی نداریم ! شما بساط اوور کلاک رو باز کردی از راه نرسیده ی 460 خریدی اوور کردی 4 فریم بیشتر گرفتی فکر کردی دنیا رو روی یک انگشت می چرخونی .این حرفارو برو به یکی بزن که نداشته اوور نکرده نمیدونه . لازم بود اینا رو میگفتم تا جواب اون خط اولت رو میگرفتی .

در پایان لازمه این نکته رو اشاره کنم 460 معمولی با 460 AMP که قبلا خودم داشتم 8 الی 10 فریم تفاوت داره و بیشتر از 460 معمولی هست . پس انتظار معجزه از 460 معمولی و REFERENCE نداشته باشید . AMP هم که خودش اوور شده هست و نیازی به این کار نداره .
اما سری 5 که با 560 و بعد 560 TI شروع میشه قابلیت بیشتری برای اوور کلاک داره که باز اون هم بسته به برند و کولینگ باز قابل طبقه بندی از نظر مقدار و میزان مشخص اوور کلاک هست .
و در کل 5 فریم ارزش وارد کردن استرس به کارت رو نخواهد داشت . ( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).( نظر شخصی ).........

@GTA

اولا شما خودت رو وارد بحث من با NOJX360 نکن . بیخود اومدی جواب منو به ایشون نقل قول کردی . چیزی که به شما هیچ ارتباطی پیدا نمیکنه و روی صحبت من با شما نبوده و نیست .
بعد از کجا فهمیدی که دارم مسخره م یکنم ! فرضا که مسخره میکنم ! پس NOJX360 رو فرضا به تمسخر گرفتم که ایشون دوست من هستش به شما چه ! شما این وسط چه کاره ای که خودتو انداختی وسط !
یاد بگیریم تو مسائلی که به ما مربوط نمیشه دخالت نکنیم.
خوبه فرهنگ پست دادن و نقل قول رو هم بلد نیستیم !

شما اگه حرفی داشتی مستقیم منو خطاب قرار میدادی نه با نقل قول جواب من به یکی دیگه !
تا دیروز چی داشتم و چی دارمش به شما ربطی پیدا نمیکنه .
حرف منطقی راجب اوور کلاک داری بزن .
تو اول خودت یه حرف منطقی بزن بعد بیا حرف از منطق بزن!کاملا واضحه حرفات فقط از روی غرور ه ! فکر میکنی یه 580 خریدی دیگه تمومه! فقط خودت راجع به اور باید حرف بزنی ! به بقیه هم میگی شما که مثلا 580 ندارید خفه شید یا اور نکنید!!

من اون حرفتم نقل قول کردم که نشون بدم خودتم حاضری اوور کنی! پس اینقدر نیا بگو اور نکنید فلانه بیساره!! اصلا حرفی که راجع به مسخره کردن زدم ربطی به اون پستت نداشت!! کلا تو همه ی پستات داری کنایه میزنی که شما ها کارتتون ضعیفه مال من قویه!!

حرف خصوصی داری برو تو پروفایل طرف!! وقتی تو یه صفحه عمومی پست میدی نباید انتظار داشته باشی کسی چیزی نگه راجع بهش!! هنوز نمیدونی فروم چیه!!

• Like
Reactions: LBJ4Ever

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
اون پچ 11 رو که بریزی دیگه همچین فریم هایی نخواهی دید . ولی کراسیس 2 همچین آش دهان سوزی هم نیست . تو همون ویچر 2 چیزهای به مراتب بالاتری خواهی دید
نیما توهر تاپیکی میری ویچر 2 را می کوبی تو سرا کرایسیس2 ها نمی دونم این کرایسیس2 چه هیزم تری به تو فروخته !!!:|
رضا جان خواهشنا کوتاه بیا!
بنده هم حرف شما رو قبول دارم کامل و بنظرم منطقی هست که وقتی کارته به این قویی هست لازم به اور نیست!ولی بعضی ها از جمله خودم که به اور علاقمند هستم کمی همیشه اورمیکنم برای تست کولینگ که واقعا این ASUS حرف نداره من الان بدون دستکاری ولتاژ با همین برنامه کارت 560 رو 180 مگاهرتز با پایداری کامل اور کردم اصلا دماش خیلی بالا نمیره و باید ممنون کیس هم باشم!
ببین رضا دقیقا راست میگه خودت شما برای مثال الان 560 داری اصلا نیازی نیست به اور کردن و این ککارت واقعا تو این شرایط اشتباه هست
تا 100 مگاهرتز اورش کن بسه متاسفانه کارت شما هم crysis2 نمی تونه با 60 فریم کامل اجرا کنه کارتتم برای اورکلاک تا 100 تا کاملا safe هست
نگو اقا نگو نوژن میزنن کارتشون می ترونن
به شخصه اور کردن را به هچ کس توصیه نمی کنم چون به چشم دیدم که کارت چطور یبعد از یک مدت می پکه !!!

Danitondar

کاربر سایت
Jul 8, 2011
735
ببین رضا دقیقا راست میگه خودت شما برای مثال الان 560 داری اصلا نیازی نیست به اور کردن و این ککارت واقعا تو این شرایط اشتباه هست
حسین جان متن من رو با دقت بخون!بنده چون علاقه ی زیادی به اور دارم اورمیکنم و بعد از یه مدتی میفروشم!توی کرایسیس 2 هم کمی افت داشتم با این فیکس شد ولی برای اطمینان الان کردمش 902

---------- نوشته در 12:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:23 PM ارسال شده بود ----------

52c.png

BENCHMARKMAKER

کاربر سایت
Jul 3, 2011
391
نام
Reza
تو اول خودت یه حرف منطقی بزن بعد بیا حرف از منطق بزن!کاملا واضحه حرفات فقط از روی غرور ه ! فکر میکنی یه 580 خریدی دیگه تمومه! فقط خودت راجع به اور باید حرف بزنی ! به بقیه هم میگی شما که مثلا 580 ندارید خفه شید یا اور نکنید!!

من اون حرفتم نقل قول کردم که نشون بدم خودتم حاضری اوور کنی! پس اینقدر نیا بگو اور نکنید فلانه بیساره!! اصلا حرفی که راجع به مسخره کردن زدم ربطی به اون پستت نداشت!! کلا تو همه ی پستات داری کنایه میزنی که شما ها کارتتون ضعیفه مال من قویه!!

حرف خصوصی داری برو تو پروفایل طرف!! وقتی تو یه صفحه عمومی پست میدی نباید انتظار داشته باشی کسی چیزی نگه راجع بهش!! هنوز نمیدونی فروم چیه!!

چرا متوجه نمیشی ! آره من 580 خریدم . از اولین پستم تا همینجا گفتم اوور نکنید پس راجب اوور کردن چیزی نگفتم . شما به بقیه کار نداشته باش . اگه منظور خودتی من نه تو رو نقل قولت کردم و نه از اول بحثی رو با تو شروع کردم این خفه شید رو شما داری میگی و ساخته تصوراتت هست . از اولش هم گفتم اوور نمی کنم !( همون پستی که جواب NOJX360 رو دادم و بعدش شما نقل قولش کردی ) الانش هم میگم 5 سال دیگه هم میگم شاید اون موقع اگر کم آورد ! اگر کم آورد ! اگه حرفی که راجب مسخره کردن زدی ربطی به اون پست نداشت چرا ربطش دادی و نقل قولش کردی ؟
کنایه نیست واقعیته ! اینو من نگفتم کارت رو من نساختم اختراع نکردم برای بابام نیست کارخونش که بخوام کنایه بزنم ! کارت قویه به نسبتش پولی هم که باید براش بدی بیشتره و باز به نسبتش کاراییش بیشتره ! حرف تو دهن من نزار. من نگفتم برای شما فرضا بدردنخوره باسه ما فلانه و بیسار !!! اینو الان شما داری میگی .
الان من بگم اوور مسئله ای نداره شروع کنید اوور کردن خیلی هم خوبه مفیده کار پسندیده ایه اصلا کسی که کارت میخره اگه اوورش نکنه امل و عقب افتاده و تازه به دوران رسیدست خوبه ! شما راضی میشی ! راضی هستی !

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
حسین جان متن من رو با دقت بخون!بنده چون علاقه ی زیادی به اور دارم اورمیکنم و بعد از یه مدتی میفروشم!توی کرایسیس 2 هم کمی افت داشتم با این فیکس شد ولی برای اطمینان الان کردمش 902

---------- نوشته در 12:29 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 12:23 PM ارسال شده بود ----------

خوب دیگه نکته انحرافی همین جاست دیگه اگه می خوای بفروشی بعد از یک مدت اشکال نداره b-)
چرا متوجه نمیشی ! آره من 580 خریدم . از اولین پستم تا همینجا گفتم اوور نکنید پس راجب اوور کردن چیزی نگفتم . شما به بقیه کار نداشته باش . اگه منظور خودتی من نه تو رو نقل قولت کردم و نه از اول بحثی رو با تو شروع کردم این خفه شید رو شما داری میگی و ساخته تصوراتت هست . از اولش هم گفتم اوور نمی کنم !( همون پستی که جواب NOJX360 رو دادم و بعدش شما نقل قولش کردی ) الانش هم میگم 5 سال دیگه هم میگم شاید اون موقع اگر کم آورد ! اگر کم آورد ! اگه حرفی که راجب مسخره کردن زدی ربطی به اون پست نداشت چرا ربطش دادی و نقل قولش کردی ؟
کنایه نیست واقعیته ! اینو من نگفتم کارت رو من نساختم اختراع نکردم برای بابام نیست کارخونش که بخوام کنایه بزنم ! کارت قویه به نسبتش پولی هم که باید براش بدی بیشتره و باز به نسبتش کاراییش بیشتره ! حرف تو دهن من نزار. من نگفتم برای شما فرضا بدردنخوره باسه ما فلانه و بیسار !!! اینو الان شما داری میگی .
الان من بگم اوور مسئله ای نداره شروع کنید اوور کردن خیلی هم خوبه مفیده کار پسندیده ایه اصلا کسی که کارت میخره اگه اوورش نکنه امل و عقب افتاده و تازه به دوران رسیدست خوبه ! شما راضی میشی ! راضی هستی !

بابا منظور رضا را چرا متوجه نمی شید اینی که می گه خراب می شه فقط از روی دلسوزی بود ه و تجربه ای که داشته هست
حالا خود دانید
مخصوصا خطرناک ترین قسمت ماجرا همون تعقیر ولتاژ هست

GTA

کاربر سایت
Oct 29, 2006
952
نام
Рамин
خوب دیگه نکته انحرافی همین جاست دیگه اگه می خوای بفروشی بعد از یک مدت اشکال نداره b-)

بابا منظور رضا را چرا متوجه نمی شید اینی که می گه خراب می شه فقط از روی دلسوزی بود ه و تجربه ای که داشته هست
حالا خود دانید
مخصوصا خطرناک ترین قسمت ماجرا همون تعقیر ولتاژ هست

ایشون میخواد دلسوزی کنه بیاد بگه مثلا من کارت X رو داشتم ولتاژ y دادم کارت ترکید!! ابنجوری اگر کسه دیگه اون کارت رو داشت سعی میکنه مثلا ولتاژ Y نده به کارتش و ...!! اینکه میاد میگه هیچکس اوور نکنه اسمش دلسوزی نیست!! تروله!! طرف رفته کلی پول اضافی داده MSI TF3 خریده که اوور کنه!! کمپانی برا چی 2 تا PCB اضافی گداشته روی کارتش؟! برا قشنگی ؟! کلاس؟! نه!! برا اوورکلاک!!!!!!!!!

• Like
Reactions: GrAy MooN

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
اقا اینجا تاپیک دعوا که نیست رضا هم با من شوخی داره کارت منو گفت که ازش دو تا دارم

دوستان اول تاپیک خود وحیدم توضیح داده بعدشم خودم اومدم تکمیلش کردم این یه چیز دل به خواهی هست کسی مخالفه انجام نده کسی هم پایه هست انجام بده تمامی مسئولیت این کار بر عهده ی شخص هست همون چیزی که کارخانه هم توی دفترچه ش نوشته

کارت evga 460 تا فرکانس 950 دوست خودم اورش کرده خیلی هم خوشحاله اما خودم می گم بدون ولتاژ تا هر حدی که جواب می ده اورش کنید خطر کمی داره

هر کسی یه نظری داره اگه بدون توهین بیانش کنه هیچ موردی نداره دلیلی نداره به زور به خورد یکی بدیمش

• Like
Reactions: LBJ4Ever

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
ببخشید من با این روش میتونم کارت گرافیک GTX480 رو اورکلاک کنم راستی من پاور GP585 دارم ولتاژش زیاد نمیشه بعد از اور اخه این پاور همین حالا بزور گیره:d

amir2100

Tech Team
کاربر سایت
Sep 28, 2011
457
نام
امیررضا
سلام من کارت GTX480 رو از اور کردم به این مقدار:
Cor Clock 700-810
shader هم خودش اتومات دوبرابر زیاد شد.
و Mem Clock از 1848 به 2050 زیاد کردم بیشتر از اینم میشه؟؟؟
بدون تغییر ولتاژ اینکار رو کردم

m2relax

کاربر سایت
Jun 25, 2011
1,316
نام
Morteza
سلام دوستان گلم من چند تا سوال داشتم:
1.من کارت گرافیک Zotac GTS 450 دارم و روی کارتن کارتم زدن که Memory Clock 3608 ولی در برنامه ی GPU-Z مقدار Memory Clock رو زده 902 (عکسشو پایین گذاشتم) خواستم ببینم علتش چیه؟!
2.من تا به حال اورکلاک نکردم و خواستم ببینم میشه کارت گرافیکمو اورکلاک کنم یا نه؟اگه میشه لطفا یه راهنمایی کامل برای اورکلاک کارتم قرار بدین!
3.اگه یه کارت گرافیکو اورکلاک کنی ممکنه بهش آسیب جدی وارد بشه و عملا غیر قابل استفاده باشه؟

اینم مشخصات کارت گرافیکم:
dbcj9jn6x70ox0zh00d2.gif

18sika99

کاربر سایت
Aug 17, 2010
131
نام
..........
سلام
آقا من یه کارت gtx 580 دارم...بنظرتون می ارزه اوور کنم؟؟آخه تا حالا این کارو انجام ندادم یه کم میترسم...
اگه میشه اعداد دقیق تغییر فرکانسها رو بهم بگین که اگه یه وقت اورکلاک کردم مشکلی پیش نیاد...

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
سلام دوستان گلم من چند تا سوال داشتم:
1.من کارت گرافیک Zotac GTS 450 دارم و روی کارتن کارتم زدن که Memory Clock 3608 ولی در برنامه ی GPU-Z مقدار Memory Clock رو زده 902 (عکسشو پایین گذاشتم) خواستم ببینم علتش چیه؟!
2.من تا به حال اورکلاک نکردم و خواستم ببینم میشه کارت گرافیکمو اورکلاک کنم یا نه؟اگه میشه لطفا یه راهنمایی کامل برای اورکلاک کارتم قرار بدین!
3.اگه یه کارت گرافیکو اورکلاک کنی ممکنه بهش آسیب جدی وارد بشه و عملا غیر قابل استفاده باشه؟

اینم مشخصات کارت گرافیکم:
dbcj9jn6x70ox0zh00d2.gif

اموزش که اون بالا گذاشتم
فقط شما GPU clock رو از 810 ببر روی 880
مموری رو از 902 ببر 1000 و شادر رو هم ببر روی 1750

و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد
اون قضیه روی جعبه هم بر اساس یه اعدد و ارقام دیگه نوشته وگرنه همین 902 درست هست
سلام
آقا من یه کارت gtx 580 دارم...بنظرتون می ارزه اوور کنم؟؟آخه تا حالا این کارو انجام ندادم یه کم میترسم...
اگه میشه اعداد دقیق تغییر فرکانسها رو بهم بگین که اگه یه وقت اورکلاک کردم مشکلی پیش نیاد...

شما نیازی به اورکلاک نداری
کارت 580 به راحتی از پس همه بازیها بر میاد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر