امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,045
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,636
نام
Ali
دقیقا مشکل شما همینه شما داری به خاطر اینکه یکی اسم خودش گزاشته منتقد همه منتقد ها رو سلاخی میکنی و به کسی میگی منقد که اصلا معنی منتقد بودن نمیدونه چیه وقتی شما میای برای زیرسوال بردن بقیه منتقدین صنعت یکی که نظر شخصیش به عنوان منتقد پخش میکنه زیر سوال میبری که یکی که منتقد نیست ببری بالا این مشکل از دیدگاه شماست و واقعا lol داره نظرت الان شما داری دقیقا یکی مثل انگری جو میبری بالا در حالی که من دقیقا در کنار همون منتقد گیمفا شما قرارش میدم .
ما قرار نیست احساس خوبی یا بدی داشته باشیم مثل اینکه شما زیادی جو گرفتت که میخوای ثابت کنی که بازی ارزش نداره وگرنه نقد های کلی و نظر کلی راجب بازی داره میگه یک بازی عالی و به نظر خودم که بازی تجربه کردم نزدیک دیگه نیازی نیست احساس خوب یا بدی داشته باشم برای نظر شخصی شما .

والا این بحث منتقد حرفه ای و اصولی کلا خیلی مسخرست، مخصوصا توی حوضه گیم، یه نقد اصولی معمولا خیلی طولانی و با جزئیات میشه، حالا بیا مقایسه کن با نقد های بازی ها که خیلی هاشون زیر 2000 یا 1000 کلمه دارن، خیلی از بخش های بازی ها رو نادیده میگیرن (بعضی وقت ها بدلیل NDA و بعضی وقت ها هم فقط بخاطر اینکه منتقد محترم حوصلش نکشیده)، ولی خوب اشکال نداره،
کلمه "نقد" توی این دوره زمونه خیلی زیاد استفاده میشه و حتی مقالات و ویدئو هایی منتشر میشه که اصلا نقد نیستن ولی اسم نقد رو گزاشتن اون بالا، ولی خوب اوکی میگیم ویدئو های یوتیوب رو نمیشه بهشون نقد گفت، ولی به عنوان نظر فردی که کارش بازی کردن و بررسی بازی ها هست، میشه بهشون توجه کرد...

این دشمن فرضی ساختن رو هم ول کنید، من جایی نگفتم بازی ارزش نداره و اتفاقا توی تاپیک های مختلف پست هام هست که از بازی و مخصوصا گیم پلی، موارد تکنیکی و ... خیلی خیلی تعریف کردم، خودمم کلی مخالف اون یوزر اسکور های مسخره و 0-1 دادن به بازی بخاطر دلایل مسخره هستم، ولی خوب تاپیک جوریه که حتی نمیشه یه ایراد جزئی رو به بازی ربط داد.
+
دلیل اصلیش امثال شما هستید که فقط داستانی براتون قابل قبوله که خیر و شر داشته باشه و شما هم با همون "خیر" بزنید همه رو لت و پار کنید و ازش بُت بسازید و پُسترش رو بزنید به دیوار.

حتما همین کار رو میکنیم . شما هم بشینید رو یوتوب بازی کنید و همونجا با انگری جو و ... حزب تنفر تشکیل بدید و به همدیگه حال بدید که بازی رو زدیم زمین حس اکثریت بگیرید به خودتون :-j

"هرکی از داستان بازی انتقاد میکنه، طرفدار بازی ها و داستان های ساده خوب vs. بد هست" :-"
+
خیلی جالبه افرادی که خودشون رو بزرگسال و سن بالا میدونن، تا حالا یعنی یه کتاب نخوندن یا فیلم داستان محور (به جز فیلم های مارول) ندیدن؟

آخرین ویرایش:

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,393
نام
رامین
البته 97 داده ، متا اشتباه ثبت کرده . اینم مثبت و منفی نقدش :

The graphic section is the pinnacle of the current generation of consoles
Its incredible story and the way the narrative is handled
The depth given to the characters and the world in which it is set
The soundtrack is sublime and accompanies perfectly

Exploring certain areas exhaustively can become tedious
نه نیما تو سایتش رفتم چک کردم ۹۸ داده .

151537
151538

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,393
نام
رامین
10 سی دی چی شد؟
نمیدونم مجلش کی منتشر میشه ولی فکر کنم هفته اینده نمرش به متا اضافه بشه، نگران نباش قطعا نمرش ثبت میشه :D

اینو از کجا پیدا کردی؟ تو سایتش که میرم همون مطلب اولش نقد بازیه که وقتی بازش میکنم نمرش ۹۸ هست . احتمال میدم اول ۹۷ دادن بعدا تغییرش دادن به ۹۸ :D

عجیبه :|

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,297
یادمه در تاپیک امتیازات دث استرندینگ هم گفتم، کلا در بازیسنتر نمیشه بحث کرد:D یعنی میای کوچکترین حرفی یه جا میزنی سریع یه لشگر میریزن سرت انواع و اقسام برچسب ها و انگهای هیتری رو بهت میزنن و خلاصه به ثانیه نمیکشه که گند میخوره توی بحث:D حالا هر چقدر هم تو نظر شخصیت رو در میون گذاشتی و قصد ترول نداشتی فایده ای نداره، برچسب ها بهت سرازیر میشن:D آقا از خاک وطن دفاع نمیکنید که اینطوری تریگر میشید! ریلکس باشید خلاصه:D

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
یادمه در تاپیک امتیازات دث استرندینگ هم گفتم، کلا در بازیسنتر نمیشه بحث کرد:D یعنی میای کوچکترین حرفی یه جا میزنی سریع یه لشگر میریزن سرت انواع و اقسام برچسب ها و انگهای هیتری رو بهت میزنن و خلاصه به ثانیه نمیکشه که گند میخوره توی بحث:D حالا هر چقدر هم تو نظر شخصیت رو در میون گذاشتی و قصد ترول نداشتی فایده ای نداره، برچسب ها بهت سرازیر میشن:D آقا از خاک وطن دفاع نمیکنید که اینطوری تریگر میشید! ریلکس باشید خلاصه:D

حزب یوتیوبری ها بهترینش بود البته... بالاخره به یه جا تعلق خاطر پیدا کردیم :>
امروز نقدهای Girlfriend Review و AJS رو دیدم. خوب بودن جفتشون :D... یکیشون خیلی احساساتی بود اون یکی خیلی عصبانی :D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,045
نام
نیما
"هرکی از داستان بازی انتقاد میکنه، طرفدار بازی ها و داستان های ساده خوب vs. بد هست" :-"
+
خیلی جالبه افرادی که خودشون رو بزرگسال و سن بالا میدونن، تا حالا یعنی یه کتاب نخوندن یا فیلم داستان محور (به جز فیلم های مارول) ندیدن؟
ببین دوست عزیز اگه میخوای منطقی بحث کنی باید تکلیفت با خودت مشخص باشه و بیخودی فرافکنی هم نکنی ...
اگه من به انگری جو و امثالهم که میان از اول تا آخر فقط تیکه میندازن و مسخره میکنن و فحش میدن و هار هار میخندن و آخرشم با ارفاق 6 میدن، میگم دلقک ، هیچ ربطی به افرادی که با داستان مشکل دارن نداره !
تو خودت میگی من خیلی خیلی از بخش های تکنیکی و گیمپلی تعریف کردم ، پس چجوری میتونی به یکی مثل انگری جو بگی منتقد ؟!! آقا نهایت این بازی بنظرش مشکل داستانی و شخصیت پردازی داره ، ولی آیا 6 ؟ آیا این همه لودگی و مسخره بازی ؟
اینا ارزش ندارن ، اینا دلقکن ، مثل همین در و دیوونه های اینستاگرم که هر کدوم میلیون میلیون فالوور دارن ...
حالا شما و دوستاتون هی میاید اینو ربطش میدید به خودتون یا افرادی که منطقی با داستان مشکل دارن ، این دیگه مشکل خودتونه و دقیقا همون فرافکنیه

The Last Of Us Part II
گیم پلی : 10/10

یکی از بی نقض ترین گیم پلی های تمام تاریخ بازیهای کامپیوتری رو تجربه کردم...واقعا حیرت انگیزه ! نسبت به نسخه اول پیشرفت های بسیار چشمگیر و حیرت انگیزی داشت !

گرافیک : 10/10

به شخصه همچین کیفیت گرافیکی و جزئیاتی رو نه تنها رو کنسولی ندیدم بلکه رو PC هم ندیدم بازی اینقدر کیفیت گرافیکی بالایی داشته باشه ( به شخصه)...کیفیت گرافیکی و نور پردازی بازی به قدری خارق العاده و پر جزئیات بود که آدم رو بهت زده و میخکوب می کرد و واقعا باید ناتی داگ رو تحسین کرد.

موزیک : 9.5/10

موزیک بازی بسیار خوب بود اما در قیاس با شماره یک من رو راضی نکرد !

داستان : 7.5/10

داستان بازی به نظر من خیلی خوب روایت نشده بود..دنیای آخر زمانی لست ، پتانسیل بسیار بسیار بالاتری رو داشت که بشه بسیار درگیر کنندتر از این باشه..نیل دراکمن این قدرت رو تو خودش دید که تو نسخه اول وقتی میتونه دو شخصیت الی و جول رو اینقدر محبوب بکنه پس چرا تو نسخه 2 نکنه ؟ ایا موفق بود ؟ ایا تونست شخصیت سازی درستی از ابی بکنه ؟ ایا اخر تونست واقعا تاثیر بزاره ابی روی ما ؟ به نظر من نیل تو صحنه اخر میتونست جوابش رو بگیره ( اونجا که الی داشت ابی رو میکشت ) چرا حق انتخاب به ما نداد؟ که بکشیم یا زندش بزاریم ؟ به شخصه بازی تا جایی که کنترل الی دست من بود بسیار پر هیجان بود برام..اما وقتی رفت سمت ابی هیجان بازی برام نصف شد...خیلی دوست داشتم حداقل برای 30 دقیقه هم که شده کنترل تامی رو دستم بگیرم با هدف گیری بی نظیر اسنایپش..این آرزو هم به گور برده شد...اون صحنه اسنایپ تامی که ابی و Manny رو هدف می گرفت بی نظیر بود اخرش..اصلا فکر نمی کردم تامی باشه داره اینارو میزنه.
امیدوارم نیل صرفا به تعریف و تمجید ها توجه نکنه و ادم نقد پذیری باشه و نقد های منصفانرو با دید هوشمندانه و غیر مغرورانه بهش نگاه کنه...خیلی خیلی بیشتر میشه از داستان بازی نوشت که بعدا تمامش رو وقتی روی کاغد نوشتم همرو اینجا می نویسم.
امتیاز کلی : 9.25
این یه نمونه از کسی که خودش بازی کرده و با داستان مشکل داره و حتی توی نظرسنجی هم داستان رو ضعیف میدونه در کل . در حالی که داستان بازی برای من مثبت ترین نکته ی بازیه .

بازی را یک هفته ای میشه تموم کردم و جدا از انتقادهایی که به داستان داشتم لذت به شدت عجیبی از بازی بردم و واقعا خیلی دیگه نمیتونم بازی دیگه ای را فعلا برم.

توی این نسل معدود بازی بوده که من اینجوری لذت برده باشم. حتی UN4 و ULL با این که فوق العاده برام لذت بخش بودن ولی حتی نزدیک TLOU2 هم نشدن به لحاظ حسی که داشتم.

جدا فقط منتظرم ببینم اینا بعد TLOU2 میخان چی بسازن.
اینم یه نمونه دیگه ...

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,297
ببین دوست عزیز اگه میخوای منطقی بحث کنی باید تکلیفت با خودت مشخص باشه و بیخودی فرافکنی هم نکنی ...
اگه من به انگری جو و امثالهم میان از اول تا آخر فقط تیکه میندازن و مسخره میکنن و فحش میدن و هار هار میخندن و آخرشم با ارفاق 6 میدن، میگم دلقک ، هیچ ربطی به افرادی که با داستان مشکل دارن نداره !
تو خودت میگه من خیلی خیلی از بخش های تکنیکی و گیمپلی تعریف کردم ، پس چجوری میتونی به یکی مثل انگری جو بگی منتقد ؟!! آقا نهایت این بازی بنظرش مشکل داستانی و شخصیت پردازی داره ، ولی آیا 6 ؟ آیا این همه لودگی و مسخره بازی ؟
اینا ارزش ندارن ، اینا دلقکن ، مثل همین در و دیوونه های اینستاگرم که هر کدوم میلیون میلیون فالوور دارن ...
حالا شما و دوستاتون هی میاید اینو ربطش میدید به خودتون یا افرادی که منطقی با داستان مشکل دارن ، این دیگه مشکل خودتونه و دقیقا همون فرافکنیه

این یه نمونه از کسی که خودش بازی کرده و با داستان مشکل داره و حتی توی نظرسنجی هم داستان رو ضعیف میدونه در کل . در حالی که داستان بازی برای من مثبت ترین نکته ی بازیه .
وقتی یه بازی بشدت داستان محور هستش و تمام چینش مراحل و چهار چوب گیم پلی در جهت پیش برد داستان داره استفاده میشه، ضعف داستانی بیشتر از هر بخش دیگه ای میتونه به تجربه بازی ضربه بزنه و حتی یه گیم پلی خوب رو هم برای مخاطب خراب بکنه. چون این بازی ها بیشتر بر تجربه روایتی خودشون متکی هستن و اگه اون تجربه براشون شکست بخوره، بر ارزش گذاری کلی اون بازی هم میتونه براشون تاثیر منفی زیاد بزاره. حالا از دید شما اینا میشه فرافکنی، از دید خیلی های دیگه میشه ضعف اساسی در ساختار بازی. قرار نیست چون یه نفر که به داستان ایراد گرفته بعد اومده 9 داده فقط حرف اون سند باشه و کسی که 6 داده دلقک در و دیوونه.

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,395
نام
سید محمد حسین
ولی آیا 6 ؟ آیا این همه لودگی و مسخره بازی ؟

لودگی و مسخره بازی رو چیزی نمیگم، عضو ثابت برنامه AJS ـه... عصبانیت جو هم یه بخشیشه... چیز جدیدی نیست. هر چند مشکلاتش رو با داستان خیلی واضح و روشن باز کرد به نظرم...
ولی این که چون داستان بده 6 بدیم... آیا درسته؟ کل بنای گیم و ویدیو گیم رو ریسک و پاداش ـه (Risk & Reward) خودت هم میدونی دیگه
تو Tlou به طور جد، خیلی از این Reward ها از داستان ناشی میشه. تو نسخه اول که همین بود. (یه بخش دیگه اش هم از نظر من تو طراحی محیط فوق خفن و کشف بیشتر دنیاشه) ته هر سکشن گیم پلی نه بهت سکه میدن، نه رنکینگ، نه یه باس فایت خفن یا لول آپ و... ته اکثر مراحل بازی کات سینه دیگه :D بازی داستان محور که میگیم واسه چیه پس؟ :D محور اصلی بازی داستانشه خو

اگه یکی به بازی 10 میده مسلما واسه اینه که اون پاداشه و ریسکه با هم جور دراومده. یارو میگه هفت سال صبر کردیم برای ادامه داستان و الان ازش ناامید شدیم. (تنها نفری نیست که این رو میگه، و صد البته خیلی بیشتر هستن که با داستان حال کردن) معلومه فاکتور بزرگیه. وقتی کسی که با بازی حال کرده بیشترین تعریفش متمرکز داستان و روایت شه و بیشترین تاثیر رو از اون بخش میگیره، برعکسش هم ممکنه که اگه کسی با داستان حال نکنه بزرگترین ضربه رو از اون نقطه بخوره.

بخوایم ریاضی وار مطرحش کنیم آره... نباید به خاطر داستان اون قدر از یه بازی کم کرد، ولی این مدل نمره دهی خیلی وقته منسوخ شده.

jarrodrandich

کاربر سایت
Oct 5, 2019
86
اگه من به انگری جو و امثالهم که میان از اول تا آخر فقط تیکه میندازن و مسخره میکنن و فحش میدن و هار هار میخندن و آخرشم با ارفاق 6 میدن، میگم دلقک ، هیچ ربطی به افرادی که با داستان مشکل دارن نداره !
تو خودت میگی من خیلی خیلی از بخش های تکنیکی و گیمپلی تعریف کردم ، پس چجوری میتونی به یکی مثل انگری جو بگی منتقد ؟!! آقا نهایت این بازی بنظرش مشکل داستانی و شخصیت پردازی داره ، ولی آیا 6 ؟ آیا این همه لودگی و مسخره بازی ؟

اینم یه نمونه دیگه ...
منتقد اگه دنبال کننده میلیونی داشته باشه میگی بخاطر جو حاکم یوزرها و اکثریت از بازی ایراد میگیره که مثل یوزر بازی مورد حمله قرار نگیره!
اگه طرفدار نداشته باشه میشه کسی که دنبال طرفدار،جلب توجه و فالور هه، یاد بالا دستای کشور خودمون افتادم که میگن تو دنیا همه بدن ما خوبیم. :-"
همینطور که یکی به خودش حق میده بازی نکرده 10 بده،نفر دوم هم حق داره 0 بده! منطق شما فن بوی ها اینه که نقد خوب نقدیه که به بازی مورد علاقه من 10 بده.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,045
نام
نیما
وقتی یه بازی بشدت داستان محور هستش و تمام چینش مراحل و چهار چوب گیم پلی در جهت پیش برد داستان داره استفاده میشه، ضعف داستانی بیشتر از هر بخش دیگه ای میتونه به تجربه بازی ضربه بزنه و حتی یه گیم پلی خوب رو هم برای مخاطب خراب بکنه. چون این بازی ها بیشتر بر تجربه روایتی خودشون متکی هستن و اگه اون تجربه براشون شکست بخوره، بر ارزش گذاری کلی اون بازی هم میتونه براشون تاثیر منفی زیاد بزاره. حالا از دید شما اینا میشه فرافکنی، از دید خیلی های دیگه میشه ضعف اساسی در ساختار بازی. قرار نیست چون یه نفر که به داستان ایراد گرفته بعد اومده 9 داده فقط حرف اون سند باشه و کسی که 6 داده دلقک در و دیوونه.
اولا که خیلی از بازیهای مهم هم 6 و حتی کمتر داشتن ولی ندیده بودیم مثلا کسی برای 6 گرفتن Zelda و دفاع از حقانیتش یقه پاره کنه یا برای 4 گرفتن Uncharted کارناوال شادی راه نیفتاد.
کلا تمام این بحث هایی که داره میشه برای اولین بار در تاریخ این سایت مطرح شده ...

دوما کسی که کل نقدش هر و کر کردن و فحش دادن و لودگیه واژه ای بهتر از دلقک و در و دیوونه برای توصیفش پیدا نمیکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر