امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
شاید اگه P3 ـی هم در کار باشه باز برن یه داستان جدید در این دنیا تعریف کنن، به فرض که حرفی برای گفتن داشته باشن. وگرنه که پروندش رو میبندن میزارن کنار، مثل کاری که با UC کردن.
البته شاید من بد فهمیدم از حرفت
اما پارت 2 یک داستان جدید نبود یک ادامه بود بر داستان قبلی بود و دراکمن هم فقط نمی خواست داستان بازی چیزی مشابه نسخه قبلی باشه و در کنارش عمق بیشتری به شخصیت ها بده
شاید فلسفه داستان جدید بشتر برگرده به انچارتد که تو تمام نسخه ها علاوه بر ذکر نشدن کلمه پارت(که نکته کلیدی همینه) یه جورایی هر کدوم از نسخه ها یک داستان کاملا جدید رو داشتن و اصلا حس نمیشد که اصلا ادامه نسخه قبلیه با این که شخصیت ها به نسبت در این دنباله با هم دراتباط بودن(میشد اینو در مورد نسخه چهارم گفت که ما فهمیدیم نیتن برادری داره) و خب دست اخر هم همین شخصیت ها بودن که باعث شدن بیشتر از چهار نسخه ادامه پیدا نکنه

• Like
Reactions: mikammi

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
این شبیه نبودن و بودن رو با چه معیاری در موردش صحبت می‌کنید؟
خب مطمئنا می‌شه هرچیزی رو گذاشت وسط و شروع کرد به شعار‌های قشنگ در مورد مباحث پایمردی و خلاقیت دادن ولی تا وقتی که بشه ربطش رو مشخص کرد و تا همینجا ولش نکرد.
اگه بحث ادامه بودن هست که بازی دقیقا ادامه محسوب می‌شه. می‌تونی مثل دوتا قسمت پشت هم از سریال حسابش کنی. ادامه‌ی اتفاقاتیه که تو شماره اول افتاد و داره از بار احساسی اون تغذیه میکنه. شما شماره اول رو بازی نکرده باشی جول برات خیلی با رندوم گای تفاوتی نداره(یا حداقل فرق دونستن شماره اول در مقابل اطلاعاتی که صرفا خود شماره دو از گذشته می‌ده زمین و تا آسمونه) که داستان انتقامش برات مهم بشه. بازی حتی داستانی رو که از پیشامدهای گذشته باز می‌کنه باز مربوط به یک رابطه پدر و دختری هست که مخاطب از شماره قبل بهش جواب داده بوده. این البته اصلا خود به خود اشکال نیست ولی ساختارشکنی هم اصلا نیست.
بعد با این وجود این شبیه نبودن این ساختار شکنی و این تن ندادن به میراث شماره اول دقیقا از کجای بازی بدست میاد وقتی همه‌چی روی پایه‌ی چیزایی که شماره اول ساخته بنا شده؟ اینکه می‌گید بازی می‌تونست راه شماره اول رو بره و الان یک راه دیگه رفته منظورتون از اون راه اول چی هست ینی شما در چه صورت شماره دوم رو از لحاظ داستان پیرو شماره اول می‌دونستین و الان بخاطر چه چیزهایی که ارائه داده پیرو نمی‌دونین؟(تا اینجا بحث هنوز به اینکه این اگه ناپیروی و راه جدید رفتن بوده حالا موفق بوده یا نبوده نرسیده هنوز)

Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: Akiba

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
چیزی که برای من مهمه دراکمن و تیمش داستانی رونوشتن که فقط فقط تو ویدیو گیم ممکن بود و یه خط و نشونی ، برای باقی رسانه های داستان گو کشیدن ... از طرفی محدودیت های انتقال احساسی رو هم بر طرف کردن و تحت تاثیر قرار دادن مخاطب با چهار خط دیالوگ یا نت نبود ، رسما با اکت کارکتر ها و نمایش احساسات از طریق انیمیشن چهره ها کاملا جنبه جدید از قابلیت های ویدئو گیم رو ارائه دادن ....

من فقط این رو خوب می‌دونم اعضای ناتی داگ احترام و ارزش زیادی برای ویدئو گیم قائل هستن ...

اسکار باید بخش جدید برای اهدای جوایز بهترین بازیگر مرد و زن باز کنه ... :D

VecchiaSignora

کاربر سایت
Sep 11, 2010
4,807
حالا که تقریبا تمام امتیازات اومده یه نگاه بندازیم به چند نظر از منتقدین بازی :

Screen Rant
“The greatest game of this console generation? Of that there is absolutely no doubt. It’s also, quite possibly, the greatest video game of all time.”

Attack of the Fanboy
The Last of Us Part II is a truly worthy sequel to one of the greatest games ever made.

GameSpew
The Last of Us Part II is Naughty Dog’s magnum opus; the result of years spent mastering its craft. It has visuals that defy the generation, audio design that is simply sublime, and a story that is genuinely thought-provoking. It’s more than a game; it’s a work of art.
IGN
The Last of Us Part II is a masterpiece that evolves the gameplay, cinematic storytelling, and rich world design of the original in nearly every way.”

Gamersky
Considering it's one of the most anticipated games of 2020, I knew the game would be great before I actually started. What really surprised me is that it is even better than I could have thought. The Last Of Us: Part II is not only the greatest masterpiece Naughty Dog has ever made but also the best story-driven video game of all time.

Power Unlimited
It seems like there has never been so much thought put into a videogame as in The Last of Us: Part 2. Not only how it should surpass its illustrious predecessor, but also how you can utilize the gameplay and story as effectively as possible, to draw the maximum of emotions from your players. This game takes interactive storytelling to a new level and is simply a milestone in video game history.

Forbes
It’s stunning. It’s important. And it’s a deeply well-told story to the point where I genuinely cannot fathom why anyone who has fully beaten the game, not just heard the spoilers, not just watched a streamer snark their way through it or watched ripped YouTube cutscenes, doesn’t appreciate what it has achieved here.

Multiplayer.it
The Last Of Us Part II is not a fun game per se. This is a real interactive drama like no other game in the past. A brave, bold, experience that sets a new standard in the medium.

Vandal
Naughty Dog delivers their best game yet –an exceptional game in every aspect. It is an incredibly shocking, epic, terrifying action adventure with an unforgettable story.

GamePro Germany
My longest game session was twelve hours straight. I even dreamed of the game, woke up in the morning with the thought of wanting to plunge into this world again immediately. I was so captivated by The Last of Us Part 2. I have never experienced this in a video game in this intensity before.

Hobby Consolas
After going through the valley of the shadow of death, The Last of Us Part II comes out as a wayfaring stranger from future days. It's a technical and narrative triumph that defies some of the most basic concepts of the video game. It's brutally beautiful and painfully violent, it's capable of the best and the worst. It's a masterpiece.

Carole Quintaine
We wondered if The Last of Us 2 would manage to surpass the giant The Last of Us. It’s done, no problem! Powerful, visceral, this follow-up highlights the talents of Naughty Dog who tell a strong, deeply human story with real meaning. Beyond masterful gameplay and the sublime universe of the game, the player is pushed into his entrenchments, facing himself, with rage in the belly, tears in the eyes and head upside down. Simply a masterpiece!

Areajugones
The Last of Us 2 is a masterpiece that not only manages to stand toe to toe with the first entry, it even surpasses it. The story of TLOU2 introduces a narrative concept which is very different from what we are used to, and it keeps on surprising us again and again. Furthermore, its landscapes, gameplay and visuals will forever remain with the players as the highest expression of videogames ever achieved on the PlayStation 4.
تعریف ها خیلی زیاد بود. سعی کردم نقد هایی رو جدا کنم که هر کدوم تعریف های متفاوتی از بازی داشتن.

بقیه تعریف ها هم بمونه تا اخر سال که میره روی سن جایزه هارو درو میکنه :D

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,400
نام
امین
LEVEL (Czech Republic) 80/100
متاش خیلی به ۹۳ نزدیک شده

اینم خلاصه نقدشه
Brave, brutal, dark. The Last of Us 2 is not for everyone, a lot of things bother me about it, but it is still exceptional and worth playing
البته این ۸ که اصلا تاثیری نداشت توی رتبه. یک ۱۰ و یک ۹.۵ هم هنوز ثبت نشده. روی‌ همین ۹۴ میمونه مگه اینکه یک ۶-۷یی از سایت با ضریب بالا یکهو سر برسه:D

• Like
Reactions: only sony

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
البته این ۸ که اصلا تاثیری نداشت توی رتبه. یک ۱۰ و یک ۹.۵ هم هنوز ثبت نشده. روی‌ همین ۹۴ میمونه مگه اینکه یک ۶-۷یی از سایت با ضریب بالا یکهو سر برسه:D
چرا امین خیلیم تاثیر داشته ، رتبشو از ۱۰۱ اورد رو ۱۰۸ :| الان فقط ۴ رتبه با متای ۹۳ فاصله داره.
من به شخصه امیدی زیادی ندارم رو ۹۴ بمونه، واقعا نمرات اخیر فاجعه بودن .

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
مقایسه نمرات زیر ۹ TLOU 2 , GOW , U4

GOW(تعداد ۱۰ از ۱۱۸ نقد 42)

Softpedia : 8.5/10
Metro Montreal : 8.5/10
Cubed3 : 8/10
Edge Magazine : 8/10
Digital Spy : 8/10
New Game Network : 8/10
Stevivor : 8/10
The Daily Dot : 8/10
TheSixthAxis : 8/10
Twinfinite : 8/10
GameCritics : 7.5/10

U4(تعداد ۱۰ از ۱۱۳ نقد ۳۹)

Gamers' Temple : 8.8/10
ActionTrip : 8.8/10
Cheat Code Central : 8.8/10
Riot Pixels : 8.5/10
The Jimquisition : 8.5/10
LEVEL (Czech Republic) : 8/10
GameSpew : 8/10
GameGrin : 8/10
Kill Screen : 8/10
GamesRadar+ : 8/10
M3 : 8/10
Digitally Downloaded : 8/10
VideoGamer : 8/10
AusGamers : 7.5/10
GameCritics : 5/10
Washington Post : 4/10

TLOU PII(تعداد ۱۰ از ۱۱۷ نقد ۵۳)

Gamers' Temple : 8.5/10
Destructoid : 8.5/10
LEVEL (Czech Republic) : 8/10
Cubed3 : 8/10
Gamers Heroes : 8/10
GameSkinny : 8/10
New York Daily News : 8/10
Digital Spy : 8/10
New Game Network : 8/10
Stevivor : 8/10
GameSpot : 8/10
ZTGD : 7.5/10
Riot Pixels : 7.2/10
GameCritics : 7/10
GameGrin : 7/10
The Gamer : 7/10
Game Revolution : 7/10
GAMINGbible : 7/10
IGN Japan : 7/10
Cultured Vultures : 6.5/10

قشنگ بعد یوزر اسکور زدن بازیو ترکوندن !

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,375
نام
رامین
قشنگ بعد یوزر اسکور زدن بازیو ترکوندن !
قشنگ متای بازیو که چسبیده بود به 96 کشوندن رو 93-94 :| فقط به نمرات بعد یوزراسکور و اون جو وحشناک منفی و تهدید به مرگ و .... نگاه کنید . یعنی شک ندارم اگه تمام نقدا میخواست بعد یوزر اسکور بیاد الان متاش 85 اینا بود :D
چقدر گفتیم سونی اشتباه کرد که بازیو برای تمام سایتهایی که تو متا ثبت میشن نفرستاد .
باید میفرستاد که تا قبل از یوزراسکور تمام نقدای بازی منتشر میشدن و متاش اینجور اسیب نمیدید. دیگه خدایی خیلی زور داره 53 نمره 10 بگیری متات 93 یا 94 باشه :|
کلا شرایط برای این بازی نرمال پیش نرفت. وقتی اونوجوری لیک شد نباید توقع متای 96 اینارو میداشتیم. همین 93-94 هم شاهکاره با این شرایطی که تا به امروز برای هیچ بازی پیش نیومده.

انصافا خودتون یه مقایسه بکنید تا متوجه بشید چطور سر این بازیو بریدن

نمرات قبل یوزراسکور
94 تا نمره اومده
50 تا 10
3 نمره زرد

نمرات بعد یوزراسکور
تا الان 23 تا نمره اومده
فقط 3 تا 10 :|
5 نمره زرد :|

اینم نمرات بعد یوزر اسکور که واقعا ادم نمیدونه چی بگه

155939
والا من فکر میکنم اگه لیک نمیشد بدتر بود شاید به زیر 90 هم میومد چون اون موقع مطمعنا منتقدا بیشتر احساسی نمره میدادن
بدون شک لیک شدنش تو تجربه خیلی از منتقدا اثر منفی گذاشته و اینکه از قبل بدونی چه اتفاقاتی میوفته قطعا به تجربت ضربه میزنه و این ضرر بازی شده نه به نفعش :| من که فنشم به تجربم ضربه زد چه برسه به منتقدی که نون و از ماست میکشه بیرون :D الانم که قربونشون برم فقط دنبال یه بهانه میگردن که بازیارو بکوبن و پهنشون کنن رو اسفالت :D
منتقد باید نترس باشه. اقا نمره واقعیتو بده چرا از واکنش هیترا میترسی ؟ عملا بعد یوزراسکور داریم میبینیم طرف تو نقدش همش طریف کرده بعد 8 یا 9 داده :| شاهکارشونم که منتقد ZTGD بود :D

والا واسه من برعکس عمل کرد:D کامنتام هم موجوده خون تو چشام جمع شده بود فقط دلم می خواست بفهمم می خوان چطور شخصیت پردازی کنن روند داستان چطوریه وهمین مدت زمانی که گذشت تا بازی ریلیز شد باعث شد من کلا بی طرفانه به سمت بازی برم که بهترین کار بود که باعث شد من نهایت لذت رو از بازی ببرم
ولی اگه روز ریلیز با اون صحنه ها مواجع میشدم:D خدا میدونه چه بلایی سر کنسول میاوردم:D
حقیقتش بزرگترین حسرت گیمیری من که تا اخر عمرم همراهمه اینه که لیکهارو دیده بودم، واقعا به تجربم ضربه زد ولی خوب این اتفاقی بود که پیش اومد و امیدوارم زودتر بفهمیم اون لیکها کار کی بوده و معرفیش کنن به مردم . خیلی دوست دارم قیافشو ببینیم :D

آخرین ویرایش:

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
بدون شک لیک شدنش تو تجربه خیلی از منتقدا اثر منفی گذاشته و اینکه از قبل بدونی چه اتفاقاتی میوفته قطعا به تجربت ضربه میزنه و این ضرر بازی شده نه به نفعش :| من که فنشم به تجربم ضربه زد چه برسه به منتقدی که نون و از ماست میکشه بیرون :D الانم که قربونشون برم فقط دنبال یه بهانه میگردن که بازیارو بکوبن و پهنشون کنن رو اسفالت :D
منتقد باید نترس باشه. اقا نمره واقعیتو بده چرا از واکنش هیترا میترسی ؟ عملا بعد یوزراسکور داریم میبینیم طرف تو نقدش همش طریف کرده بعد 8 یا 9 داده :| شاهکارشونم که منتقد ZTGD بود :D
والا واسه من برعکس عمل کرد:D کامنتام هم موجوده خون تو چشام جمع شده بود فقط دلم می خواست بفهمم می خوان چطور شخصیت پردازی کنن روند داستان چطوریه وهمین مدت زمانی که گذشت تا بازی ریلیز شد باعث شد من کلا بی طرفانه به سمت بازی برم که بهترین کار بود که باعث شد من نهایت لذت رو از بازی ببرم
ولی اگه روز ریلیز با اون صحنه ها مواجع میشدم:D خدا میدونه چه بلایی سر کنسول میاوردم:D

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
فقط ۳ تا دیگه مونده ، یه مجله که باید نسخه بعدیش منتشر بشه ...

World navigator game magazine

Dailydot هم بعد از فاینال فانتزی ریمیک دیگه نقد نداده بیرون، تو سایتتون هم چند تا مقاله راجع به لست دادن بعد از انتشار بازی ، ولی نقد نکردن ...

یه ربع به سه و تام چیک دیوانه هم ، آخرین بازی که روی ps4 بازی کرده رد دد ۲ بوده ... آخرین انحصاری هم که نقد کرده هورایزن

باقیه هم به نظر میاد از نقد لست ۲ منصرف شدن ، چون چند تا بازی جدید رو نقد کردن مثل گوست او سوشیما ولی لست رو نه.... مگر اینکه منتظر مونده باشن آخر از همه ۲و۳ ول بدن

پس تا اینجا فقط یک نقد قطعی باقی مونده

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,732
نام
علی
فقط ۳ تا دیگه مونده ، یه مجله که باید نسخه بعدیش منتشر بشه ...

World navigator game magazine

Dailydot هم بعد از فاینال فانتزی ریمیک دیگه نقد نداده بیرون، تو سایتتون هم چند تا مقاله راجع به لست دادن بعد از انتشار بازی ، ولی نقد نکردن ...

یه ربع به سه و تام چیک دیوانه هم ، آخرین بازی که روی ps4 بازی کرده رد دد ۲ بوده ... آخرین انحصاری هم که نقد کرده هورایزن

باقیه هم به نظر میاد از نقد لست ۲ منصرف شدن ، چون چند تا بازی جدید رو نقد کردن مثل گوست او سوشیما ولی لست رو نه.... مگر اینکه منتظر مونده باشن آخر از همه ۲و۳ ول بدن

پس تا اینجا فقط یک نقد قطعی باقی مونده
darkzero هم مونده و معمولا هم خیلی بد نمره نمیده
PLAY!Zine و CD-Action هم که 9.5 و 10 به زودی ثبت میشه مگر اینکه یکی از اون 2 تا گند بزنن یا تام چیک یهو هوس نقد کردن به سرش بزنه که بعیده .
به هر حال خیلی فرقی نداره بازی نقدهاشو گرفت و به موفقیتی که لازم بود رسید , نیل دراکمن یه مصاحبه اخیرا ازش دیدم گفت که انتظار متای پایین تری رو داشته و اصلا متا و حتی فروش براش مهم نیست فقط در حدی باشه که سونی اجازه و آزادی عمل برا پروژه های بعدی بهشون بده . خیلی حال کردم با این حرفش ... حالا یه سری منتقدها فقط نشون میدن که نظر شخصی ندارن و حزب بادن مثل منتقد ZTGD که 10 قطعیش شد 7.5

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,031
نام
مازیار
darkzero هم مونده و معمولا هم خیلی بد نمره نمیده
PLAY!Zine و CD-Action هم که 9.5 و 10 به زودی ثبت میشه مگر اینکه یکی از اون 2 تا گند بزنن یا تام چیک یهو هوس نقد کردن به سرش بزنه که بعیده .
به هر حال خیلی فرقی نداره بازی نقدهاشو گرفت و به موفقیتی که لازم بود رسید , نیل دراکمن یه مصاحبه اخیرا ازش دیدم گفت که انتظار متای پایین تری رو داشته و اصلا متا و حتی فروش براش مهم نیست فقط در حدی باشه که سونی اجازه و آزادی عمل برا پروژه های بعدی بهشون بده . خیلی حال کردم با این حرفش ... حالا یه سری منتقدها فقط نشون میدن که نظر شخصی ندارن و حزب بادن مثل منتقد ZTGD که 10 قطعیش شد 7.5

همه خیلی خوب نمره میدادن ،، ولی یهو یادشون افتاد نیاز نیست به همه بازیا نمره بالا یا کامل بدن ،، حتی از نظر خودشون بهترین بازی نسل ، نمونش psx

اینم اخرین نقد های دارک زرو میخواست لست رو نقد کنه ، باید تا حالا این کار رو میکرد

155961

مگه اینکه داستان همون سوپرایزیه که گفتم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر