امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,024
نام
نیما
متاسفانه این بحث ها لوپ باطله و به نتیجه ای نمیرسه، ولی من شدیدا اعتقاد دارم با بازیها باید منصفانه برخورد کرد و یه سری بازی هستند که حتی اگه ما شخصا باهاش مشکل داریم وقتی در مقام منتقد باهاش روبرو میشیم نه به عنوان نظر و سلیقه ی شخصی واقعا یه امتیازهایی اصلا سزاوار نیست. مثل همین 6 برای Tlou II

بطور مثال من اگه میخواستم FF7 Remake رو برای بازیسنتر نقد کنم بهش کمتر از 8 یا 7.5 نمیدادم، با توجه به کامبت خوبش و یه سری مسائل دیگه.
ولی من خودم بازی رو اصلا دوست نداشتم، در حدی که نتونستم حتی تمومش کنم.

منظورم اینه که فقط در مورد بازی محبوبم اینا رو نمیگم و کلا با سلاخی کردن بازیهای خوب که فاکتورهای مهمی رو ارائه میدن بشدت مخالفم چون منصفانه و منطقی نیست.
این آخرین پست من در این مورد بود و دیگه حرف جدیدی ندارم...

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
حتی اگه داستان و روایت این نسخه به اندازه قسمت اول برای کسی تاثیر گذار نباشه ( که از نظر نگاه شخصی بخوام بگم برام حتی بهتر و تاثیر گذار تر از قسمت اول بود) بازم یکی از بهترین و ریسکی ترین داستان های گفته شده در تاریخ گیمه و هیچ شکی یعنی هیچ شکی در این مورد نیست کسی جز این بگه زیاد جدیش نگیرید, به جز چند تا بازی میشه گفت بخش داستان و روایت دیگر بازی ها جلوی پارت 2 شبیه یه جک مسخره میمونه. از نظر گیم پلی که رسما یکی از بهترین ها و داینامیک ترین های تاریخ گیمینگه, ویژوال روی دستش نیست و موسیقی هم درخشانه هر چند توی این مورد قسمت 1 بازی برام لذت بخش تر بود.
این بازی بدون کوچکترین تردیدی کنار چند تا بازی دیگه روی قله بهترین ویدئو گیم های تاریخ وایساده. برای جایزه بهترین بازی سال هم برای هیچ بازی دیگه ای شانسی قائل نیستم که بتونه این هیولا رو به چالش بکشه.
یوتوب موتبرا رو هم بندازید دور اینا طبقه بالا رو اجاره دادن
این پست هم میتونیم به عنوان cherry on top برای خاتمه مباحث در نظر بگیریم:D ممنون که هستی:D
یعنی دو ساعته داریم عن لگد میکنیم به خدا:D
دوست عزیز حالا هر چی لگد میکردی به خودت مربوطه ولی خوب اونا یه حقیقتایی بود که نمیشه ازش فرار کرد.
بله حق با شماست:D

آخرین ویرایش:

AmVergil

کاربر سایت
May 2, 2018
87
این پست هم میتونیم به عنوان cherry on top برای خاتمه مباحث در نظر بگیریم:D ممنون که هستی:D
یعنی دو ساعته داریم عن لگد میکنیم به خدا:D
دوست عزیز حالا هر چی لگد میکردی به خودت مربوطه ولی خوب اونا یه حقیقتایی بود که نمیشه ازش فرار کرد.

tonypb

کاربر سایت
May 18, 2010
167
نام
پژمان
خدا بیامرز مجله بازی رایانه در سیستم نمره دهی خودش دوتا نمره نهایی داشت. یکی امتیاز فنی و یکی هم ارزش. امتیاز فنیش همین چیزی بود که شما میگی. یعنی نمره ای که داده میشد میانگینی از عملکرد بخشهای مختلف بازی بود و مثلا اگه یه بازی داستان بدی داشت ولی گیم پلیش خوب بود قرار نبود یهو اون نکته منفی داستانی باعث بشه 8 نمره ازش کم بشه! ولی در بحث ارزش دیگه این حرفا نبود و نمره بر اساس تجربه کلی بازی و بازخورد نهایی مخاطب ازش بودش و در این حالت دیگه چنین دیدی نیست که حالا فلان بخش بد بوده فقط دو نمره کم بکنم چون بقیه بخشهای بازی اوکی بودن. اون بازخورد نهایی و تاثیری که بازی رو مخاطب گذاشته مهمه. آیا این سفری که با این بازی رفتم تونسته اون چیزی که میخواسته رو بهم انتقال بده؟ تونسته برام ستسفکشن به بار بیاره؟ یا اینکه نه یه تجربه ضعیف یا ناقص بهم ارائه داده. وقتی با چنین دیدی نگاه بکنی بازخوردها هم خیلی متغیرتر میشه و اختلاف دیدگاههای زیادی ممکنه پیش بیاد.
من نمیدونم انگری جو آیا با چنین دیدی نمره داده یا نه، خودمم گفتم با حدودا 60 درصد حرفاش موافقم که یعنی همه صحبتهاش رو قبول ندارم ولی میتونم ببینم که تجربه بازی براش خراب شده و البته این فقط مختص به انگری جو نبوده.
اگه نظر شخصی منو بخوای، من با این دید که پروداکشن ولیو تضمین کننده نمرات بازیها باید باشه کاملا مخالفم و الزاما اون رو عامل اصلی پیشرفت ویدئوگیم نمیدونم و حتی بعضی جاها بنظرم باعث پسرفت شده:D یعنی اگه قرار بود بر اساس پروداکشن ولیو بازی ها رو ارزش گذاری کنیم الان هممون مثلا باید GTAV بهترین بازی زندگیمون میبود:D من در تاپ 10 خودم کمتر بازیی هست که سطح پروداکشن ولیوش خیلی بالا باشه و برام ایده پردازی و تجربیات خاص مهمتره. این صرفا طرز دید من به دنیای ویدئو گیمه و میتونم ببینم که خیلی ها دیدگاه منو ندارن و مشکلی هم درش نیست.
اون بحث پیشرفت گیم پلی هم گفتم نظر افراد دیگس و حرف من نیستش و اصلا بحثی سرش ندارم.
یادش بخیر بازی رایانه. عجب روزای خوبی بود...8->
چقدر درجه 1 بود مجله شون. من از تک تک صفحاتشون و نقداشون لذت میبردم.
چی شدن اینا؟ چه بلایی سرشون اومد؟ سایت و فرومشون چی شد؟
خیلی خیلی خیلی حیف که دیگه نداریم همچین مجله درجه 1 یی.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
یک چیزی که هست دوستان به چیزی که خودشون میگن باور ندارن ،،، از ژورنالیست های گیم که میگن جک هستن ولی با بازی حال نکردن مایه گذاشتن تا استریمر کره ای ... تا کسایی که از چند روز قبلش منتظر نقدشون بودن ولی با بازی حال کردن کلا ایگنور شدن و شایدم انفالوشون کردن :lol:.... کلا معتبر کسیه که تنفر خودش رو از بازی و نیل دراکمن نشون داده باشه و آزادگی و وفاداری خودش رو به فن بیس واقعی ناتی داگ اعلام کرده باشه ...

آخرین ویرایش:

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,206
یک چیزی که هست دوستان به چیزی که خودشون میگن باور ندارن ،،، از ژورنالیست های گیم که میگن جک هستن ولی با بازی حال نکردن مایه گذاشتن تا استریمر کره ای ... تا کسایی که از چند روز قبلش منتظر نقدشون بودن ولی با بازی حال کردن کلا ایگنور شدن و شایدم انفالوشون کردن :lol:.... کلا معتبر کسیه که از تنفر خودش رو از بازی و نیل دراکمن نشون داده باشه و آزادگی و وفاداری خودش رو به فن بیس واقعی ناتی داگ اعلام کرده باشه ...
یکی هم مثل ایشون رو داریم که اصلا معلوم نیست با کی کار داره یا چی داره میگه:D برو تو اتاقت پسرم انقد وسط بحث بزرگترا شلوغ نکن:D

Un_Tlou

کاربر سایت
Jul 27, 2019
1,285
یک چیزی که هست دوستان به چیزی که خودشون میگن باور ندارن ،،، از ژورنالیست های گیم که میگن جک هستن ولی با بازی حال نکردن مایه گذاشتن تا استریمر کره ای ... تا کسایی که از چند روز قبلش منتظر نقدشون بودن ولی با بازی حال کردن کلا ایگنور شدن و شایدم انفالوشون کردن :lol:.... کلا معتبر کسیه که تنفر خودش رو از بازی و نیل دراکمن نشون داده باشه و آزادگی و وفاداری خودش رو به فن بیس واقعی ناتی داگ اعلام کرده باشه ...
تنها فرد معتبر در صنعت گیم به نظرم انگری جو بقیه سوادی ندارن متاسفانه

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
حرف شما قائدتا دراسته که بازی گیم پلی داره و غیره. یعنی در واقع شما اگر نقدی و نظر یوزری رو دیدی که به قسمت تکنیکال بازی (مثلا "گرافیک مضخرف هست" و یوزر ریویوهای مشابه) ایراد میگیره، این رو کاملا نادیده بگیر و بندازش دور (مثل 0 و 1 های یوزرهای متاکریتیک). چون که از لحاظ تکنیکی بازی جای بحثی نداره.

اما همونطوری که Sepi گفت، داستان برای یه بازی مثل TLOU یه ارزش دیگه ای داره، و ایرادات narrative یا script بازی (گرچه سلیقه ای و قابل بحث) خیلی وزن بیشتری داره نسبت به باقی مسائل و به قولی همه چیز دیگه بازی رو overshadow میکنه. مثل این میمونه شما بری یه فیلم نولان ببینی با نویسندگی ضعیف. یا مارول The Avengers جدید رو بسازه اما با fight sceneها و special effectهای دهه 90.

یه چیز دیگه ای هم هست اونم اینکه همه نقدهای منفی رو نمیشه توی یه گروه گذاشت. اونی که به بازی 6 میده، و مشکلاتش رو درکنار نقات قوت بازی توضیح میده با اونی که میره الکی 0 و 1 به بازی میده رو نمیشه نقد منفی دونست. اکثر ریویوها و video essayهای که من راجب بازی دیدم منصفانه بودن.
اگر اعتقادتون بر اینه که بازی از لحاظ تکنیکال موفق عمل کرده و جای بحثی نمیذاره ، ابتدای امر و قبل از حمله به اعتبار منتقد ها باید به این موضوع اشاره کنید . و بعد از اون علت ایرادات سلیقه ای بازی از نظر خودتون رو مطرح کنید . کاری که در مورد این بازی خیلی ها مثل خودم انجام دادن و جواب هایی هم گرفتن. نهایتا یا قانع شدیم و نشدیم ! یا نظراتمون به هم نزدیک شد تو برخی مسائل ! در نتیجه این کامنتی که الان گذاشتید هم منطقی هست و هم قابل بحث ، اما زمین تا زیرزمین ! با اولین کامنتی که بعد از مدت ها به قول خودتون اینجا گذاشتید و کل اعتبار و نظر ۱۰۰ تا گیمر ( ننوشتم منتقد ) دیگه رو به دلیل مشکلات سلیقه ای داستان ! زیر سوال بردید و عقب افتاده دونستید خیلی فرق میکنه .
یوتیوبر یا منتقدی هم بخواد کار قبلی شما رو انجام بده کسی نمیپسنده قطعا. ولی اگر انتقادی به سبک همین کامنت الانتون وجود داشته باشه مطمئن باشید تاثیر گذاری بیشتری هم خواهد داشت .

در نهایت هممون میدونیم tlou 2 یه اثر فوق العاده قدرتمند از نظر تکنیکال هست که میتونه در بخش داستان با توجه به سلیقه مختلف افراد از سطح متفاوتی از ارزشمندی برخوردار باشه .

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
اینم میزاشتی

اینم متن نقد

The Last of Us Part II's purposely bleak, pessimistic narrative spares no one, and offers a deeply engrossing tale of vengeance that grabs and never lets go. The production values, and overall attention to detail are insane, making one wonder what the developer will do when it gets its hands on the PlayStation 5. The gameplay and overall structure and pacing, while still not the thing that matters here, is thrice as good, making this a far more enjoyable experience, with a higher replay value from the original. Has the sequel surpassed it where it counts, though? Not really. The story lacks the finesse and unique "magic" of Naughty Dog's first post-apocalyptic adventure. Moreover, the severe change in tone won't be appreciated by everyone... although everyone should probably play it.

View attachment kVaUSp5gXyRpsVrb.mp4

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
One of the best game of this generation

IMG_20200720_020340_544.jpg

سایت خودی هم باشی ...

View attachment 2020_06_27_23_05_14_m-_-T9MZiVIZubpX.mp4

وقتی حواشی بازی اینطور روی نمرات تاثیر گذاشت و اینطور ترسوندشون،،، پس میشه گفت جوایز آخر سالم همین بساطه .....

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین
One of the best game of this generation

وقتی حواشی بازی اینطور روی نمرات تاثیر گذاشت و اینطور ترسوندشون،،، پس میشه گفت جوایز آخر سالم همین بساطه .....
امیدوارم تا اون موقع این جو سمی تموم بشه، اصلا بعد یوزر اسکور نمرات عجیب و غریب افت کردن. طرف اومده همش تعریف کرده بعد ۸ و ۹ داده :|

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
علت اصلی این نمرات داستان فاجعه بازی هست نه عمق داشت نه پیچیدگی نه جذابیت به شدت هم کلیشه ای بود.

اما از لحاظ گیم پلی بهترین انحصاری 4 بود.

حالا برای کسی مشابه من به گیم دید گیم پلی نگاه می کنه خیلی ازش نمره کم نمی کنه خودم به بازی 9.5 می دم اما برای کسی که داستان خیلی براش مهمه 6 7 هم نمی ده. منم بهشون حق می دم از اون داستان عالی و شروع فوق العاده لست 1 برسی به این داستان فاجعه و کلا جهت داستان رو هم به بدترین شکل ممکن عوض کنی انصافا حق دارن 6 7 بدن اگه طرف داستان براش خیلی مهم باشه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
علت اصلی این نمرات داستان فاجعه بازی هست نه عمق داشت نه پیچیدگی نه جذابیت به شدت هم کلیشه ای بود.

حالا برای کسی مشابه من به گیم دید گیم پلی نگاه می کنه خیلی ازش نمره کم نمی کنه خودم به بازی 9.5 می دم اما برای کسی که داستان خیلی براش مهمه 6 7 هم نمی ده. منم بهشون حق می دم از اون داستان عالی و شروع فوق العاده لست 1 برسی به این داستان فاجعه و کلا جهت داستان رو هم به بدترین شکل ممکن عوض کنی انصافا حق دارن 6 7 بدن اگه طرف داستان براش خیلی مهم باشه.
اصلا کاری ندارم که چی خوب و بده ، ولی حداقل بخون که طرف نوشته

Story and characters are well down as expected

ضمن اینکه راجع به بازی با متای 70 حرف نمی‌زنیم ، همین الانشم با با 20 تا نمره زیر 9 و 8,9 تا نمره زد متاش 94ه

آخرین ویرایش:

only sony

プレイステーション
کاربر فعال
Apr 9, 2011
7,371
نام
رامین

میدونی مشکل کجاست قبل از یوزر اسکور از 95 نقد حدود 57% نمراتی که اومده بودن 10 بودن. بعد یوزر اسکوز خوت برو ببین چند تا 10 گرفته شاید 15% :|

متا از 95 نقد اول نزدیک 96 بود
الان میانگین 20 نمره ای که بعد یوزر اسکور امدو بگیری میشه 85 اینا :D من دو دلیل میبینم یا سونی پول داده به منتقدایی که کد بررسی دستشون بوده یا یوزر اسکو رو باقی منتقدا تاثیر منفی گذاشته که خودمون چندتاشونو دیدم :D دیگه خودتون پیدا کنید پرتقال فروش را :D

آخرین ویرایش:
  • Smile
Reactions: dark souls

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر