امتیازات The Last of Us Part II

پیش بینی دقیق شما از امتیاز بازی در سایت Metacritic ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    369
  • نظرسنجی بسته شده است .

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
146004

The Last of Us Part II

Release Date: 19 June 2020
Developer: Naughty Dog
Publisher: Sony Interactive Entertainment
Platforms: PS4, PS4 Pro

SmartSelect_20240127_112654_Samsung Internet.jpg
KeenGamer-----------------100
The Digital Fix-------------100
BaziCenter-----------------100
Gaming Age----------------100
The Sydney-----------------100
Digital Chumps------------100
Games.cz-------------------100
Screen Rant----------------100
GameOver.gr--------------100
Washington Post---------100
GRYOnline.pl---------------100
Digital Trends--------------100
Gamer.nl--------------------100
Comicbook.com----------100
Vgames---------------------100
Gamersky-------------------100
Power Unlimited----------100
Everyeye.it-----------------100
SpazioGames-------------100
Malditos Nerds------------100
Game Rant------------------100
Impulsegamer--------------100
Telegraph-------------------100
Guardian---------------------100
DarkStation-----------------100
Shacknews------------------100
Gameblog.fr-----------------100
VG247------------------------100
IGN-----------------------------100
Game Informer--------------100
Trusted Reviews------------100
VGC-----------------------------100
We Got This Covered------100
JeuxActu----------------------100
M3-------------------------------100
PlayStation LifeStyle-------100
PlayStation Universe-------100
Post Arcade------------------100
Push Square------------------100
TheSixthAxis-----------------100
GameSpew--------------------100
GamesRadar+----------------100
GamingTrend-----------------100
God is a Geek----------------100
Hardcore Gamer------------100
Attack of the Fanboy-------100
Carole Quintaine-------------100
COGconnected--------------100
Critical Hit--------------------100
Daily Star----------------------100
Digitally Downloaded------100
EGM----------------------------100
Eurogamer Italy-------------100
Areajugones-----------------100

Hobby Consolas-------------99
Game Over Online-----------98
XGN------------------------------98
Atomix--------------------------98
GamePro Germany----------97
Vandal---------------------------97
Multiplayer.it------------------97
Cheat Code Central----------96
Forbes--------------------------95
LevelUp-------------------------95
Worth Playing-----------------95
Gaming Nexus----------------95
3DJuegos----------------------95
Merlin'in Kazan---------------95
The Games Machine--------95
Jeuxvideo.com---------------95
Millenium-----------------------95
Easy Allies----------------------95
Wccftech------------------------95
Press Start Australia--------95
PSX-Sense.nl------------------95
GamesBeat---------------------95
IGN Italia------------------------95
4Players.de--------------------94
Meristation---------------------93
AusGamers--------------------92
Player 2--------------------------91
DualShockers-----------------90
Noisy Pixel---------------------90

Edge Magazine---------------90
USgamer------------------------90
VideoGamer--------------------90
Video Chums-------------------90
Metro GameCentral----------90
CGMagazine--------------------90
Gamer.no------------------------90

Destructoid----------------------85
Gamers Heroes----------------80
New York Daily News---------80
Digital Spy-----------------------80
New Game Network-----------80
Stevivor---------------------------80
GameSpot------------------------80

ZTGD------------------------------75
Riot Pixels------------------------72
TheGamer------------------------70
Game Revolution---------------70
GAMINGbible--------------------70
IGN Japan------------------------70
Cultured Vultures---------------65

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
الان مثلا اسکیل آپ و یانگ یی هم جیغ میکشن؟:D بعد هر کی جیغ بکشه دیگه رد صلاحیته؟:D
شما متاسفانه تو این تاپیک مدام در حال مغلطه هستی. :D من فکر نمی‌کنم کسی اینجا به یانگ گفته باشه دلقک. اسکیل آپ هم خود ویدیوی نقدش دلقک بازی نبود، کارایی که در ادامه کرد دلقک بازی بود. شما اگه قبول نداری اون کارای اسکیل آپ دلقک بازی بوده، یا مثلا انگری جو که نون شبش رو با دلقک بازی درمیاره رو دلقک نمی‌دونی، دیگه خواهشا با مغلطه Girlfriend Reviews رو سعی نکن بندازی ور دست اونا که به مخالفای انگری جو تیکه بندازی مثلا! :D ویدئوهای اینا رایتینگ داره. ادیتای فوق‌العاده هوشمندانه داره. کمدی داره. اکتینگ داره. معلومه اینا با اون انگری جوی جلف تو یه دسته قرار نمی‌گیرن. همون‌ طور که لوئی‌ سی‌کی و رضا عطاران تو یه دسته قرار نمی‌گیرن. :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
شما متاسفانه تو این تاپیک مدام در حال مغلطه هستی. :D من فکر نمی‌کنم کسی اینجا به یانگ گفته باشه دلقک. اسکیل آپ هم خود ویدیوی نقدش دلقک بازی نبود، کارایی که در ادامه کرد دلقک بازی بود. شما اگه قبول نداری اون کارای اسکیل آپ دلقک بازی بوده، یا مثلا انگری جو که نون شبش رو با دلقک بازی درمیاره رو دلقک نمی‌دونی، دیگه خواهشا با مغلطه Girlfriend Reviews رو سعی نکن بندازی ور دست اونا که به مخالفای انگری جو تیکه بندازی مثلا! :D ویدئوهای اینا رایتینگ داره. ادیتای فوق‌العاده هوشمندانه داره. کمدی داره. اکتینگ داره. معلومه اینا با اون انگری جوی جلف تو یه دسته قرار نمی‌گیرن. همون‌ طور که لوئی‌ سی‌کی و رضا عطاران تو یه دسته قرار نمی‌گیرن. :D
نظر لطفتونه:D از شما هم کم ندیدیم البته ولی فک کنم فراموش کردی:D اینجا به دفعات از لفظ "دلقکهای یوتوبی" استفاده شده. ولی اینکه فلانی دلقکه چون برخورد کنایه آمیز داشته یا تیکه انداخته یا داد زده و اینجور حرفها، نتیجه گیری جالبی نیست:D چون به همون نسبت هم میشه گفت اونایی که به منتقدین بازی تیکه میندازن همشون دلقکن:D نمیدونم اون موقع که مثلا همین انگری جو با گاو 2018 حال کرد این حرفا بهش گفته میشد یا نه... بگذریم. واقعا منم دنبال جر و بحث الکی نیستم. حالا یکمم شوخی و خنده خواستیم بکنیم دور هم:D

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
خیلی ممنون که یکی از محبوبترین چنل های یوتوبیم که تقریبا از شروع فعالیتشون دنبالشون کردم رو برام توضیح دادی:D همینم با ترس و لرز گذاشتم گفتم الان ویدئو رو ندیده به جرم ترول یوتوبی دستگیرم میکنن:D اون دلقک هم فک کنم هممون خوب میدونیم که اینجا به چه جماعتی اطلاق شده:D نکتش هم همینه که این بابا هم مثل بقیه نظرش رو گفته و نظرش مثبت بوده ولی خب ظاهرا کسی به ایشون دلقک نمیگه:D
شما اولین کسی نیستی که یوتوبر ریویو اینجا گذاشتی ، قبلا دوستاتون این کار رو کردن و نه پستی پاک شده نه کسی دستگیر شده . حالا اینکه باهاشون مخالفت شده و دلقک خطاب شدن و ... بخاطر رفتارشون توی ویدیوهاشون بوده که کلا تو کار مسخره بازی هستن . همونطور که شما هم بقول خودتون "ژورنالیزم" رو تحت تاثیر Agenda و نقداشون رو هدف دار و غیرمنطقی میدونید ، از نظر ما هم یوتوبرها کلا تحت تاثیر فالورهاشون هستن و محض رضای اونا هر کاری میکنن از جمله دلقک بازی .
کلا عادت کردید به فرافکنی و همه چیز رو با هم قاطی کردن و مظلوم نمایی

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
نظر لطفتونه:D از شما هم کم ندیدیم البته ولی فک کنم فراموش کردی:D اینجا به دفعات از لفظ "دلقکهای یوتوبی" استفاده شده. ولی اینکه فلانی دلقکه چون برخورد کنایه آمیز داشته یا تیکه انداخته یا داد زده و اینجور حرفها، نتیجه گیری جالبی نیست:D چون به همون نسبت هم میشه گفت اونایی که به منتقدین بازی تیکه میندازن همشون دلقکن:D نمیدونم اون موقع که مثلا همین انگری جو با گاو 2018 حال کرد این حرفا بهش گفته میشد یا نه... بگذریم. واقعا منم دنبال جر و بحث الکی نیستم. حالا یکمم شوخی و خنده خواستیم بکنیم دور هم:D
ببین من همون ویدئوی نقد God of Warـش رو هم نتونستم تا ته ببینم. :D کل بازی در حال جیغ و داد و عربده و خندیدن و حرف زدن با دوستش و کامنت خوندن بود. سر ری-اکشنش به اون قسمت معروف God of War که دلم می‌خواست قرص برنج بخورم از بس لوده بازی در آورد! :D می‌خوام بگم اینجوری که شما فکر می‌کنی نیست که چون با بازی مورد علاقه‌م حال نکرده باهاش حال نکنم. این بنده خدا واقعا در حدی نیست که من اصلا بخوام بخاطر اینکه به TLoU نمره‌ی 10/10 داده باهاش حال کنم یا بخاطر اینکه با این یکی حال نکرده و بهش 6 داده، یهو ازش بدم بیاد. صرفا به نظرم دلقکه همین. :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
همونطور که شما هم بقول خودتون "ژورنالیزم" رو تحت تاثیر Agenda و نقداشون رو هدف دار و غیرمنطقی میدونید ، از نظر ما هم یوتوبرها کلا تحت تاثیر فالورهاشون هستن و محض رضای اونا هر کاری میکنن از جمله دلقک بازی .
اول اینکه این حرفو یه بنده خدای دیگه گفته بود نه من و جدای اینکه چقدر با این حرف موافق هستم یا نه، بهتره در مورد چیزی حرف بزنید که خودم شخصا بهش اشاره کردم. ثانیا این چیزی که در مورد فالوئرها میگید کاملا در مورد سایتهای نقد گیم هم صادقه چون اونا هم نیاز به مخاطب دارن تا بتونن تبلیغات بگیرن. پس جنجالی بودن و حتی دلقک بازی برای ژورنالیسم هم وجود داره و شاید حتی بهش بیشتر هم نیاز داشته باشن.
کلا عادت کردید به فرافکنی و همه چیز رو با هم قاطی کردن و مظلوم نمایی
شما هم که کلا در حال نسخه پیچیدن و حکم دادن در مورد بقیه هستی:D خدا قوت:D
ببین من همون ویدئوی نقد God of Warـش رو هم نتونستم تا ته ببینم. :D کل بازی در حال جیغ و داد و عربده و خندیدن و حرف زدن با دوستش و کامنت خوندن بود. سر ری-اکشنش به اون قسمت معروف God of War که دلم می‌خواست قرص برنج بخورم از بس لوده بازی در آورد! :D می‌خوام بگم اینجوری که شما فکر می‌کنی نیست که چون با بازی مورد علاقه‌م حال نکرده باهاش حال نکنم. این بنده خدا واقعا در حدی نیست که من اصلا بخوام بخاطر اینکه به TLoU نمره‌ی 10/10 داده باهاش حال کنم یا بخاطر اینکه با این یکی حال نکرده و بهش 6 داده، یهو ازش بدم بیاد. صرفا به نظرم دلقکه همین. :D
:)):)) یه بخشش بخاطر اینه که قبلا هیچ گاوی رو بازی نکرده بوده. ببین جدا من خودمم قبول دارم مدتیه مقادیری ابله تر شده این بشر:D قبلا خیلی اینطوری نبود. یعنی داد و بیداداش بودا ( به هر حال انگری جوئه:D) ولی آدمی بود که به حقوق گیمرها خیلی اهمیت میداد و سر مسخره بازیهای مایکروترنسکشن های این نسل یا قوانین فوق سخت گیرانه کپی رایت نینتندو کلی دعوا راه انداختش:D ولی از وقتی که شروع کرد به نقدهای بداهه و تیمی، سطح کیفیش هم اومد پایین و یه سری لوس بازیاش زیاد شد بنظرم. در مورد همین تلو 2 هم من شاید با 60 درصد حرفاش موافق باشم. با این حال همچنان بنظرم خیلی از نکاتی که میگه یا بحثهایی که میکنه قابل تامله. حالا نه فقط در مورد تلو2:D کلا میگم.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
کاملا در مورد سایتهای نقد گیم هم صادقه چون اونا هم نیاز به مخاطب دارن تا بتونن تبلیغات بگیرن. پس جنجالی بودن و حتی دلقک بازی برای ژورنالیسم هم وجود داره و شاید حتی بهش بیشتر هم نیاز داشته باشن.
درسته ، مخاطب سایت ها و مجلات دقیقا معادل فالورهای ایناست که میشینن پای استریمشون و کامنت هاشون خونده میشه و دورهم با هم گپ میزنن!!!
والا توی همون سایت ها هم میان به بازیها با میانگین 90+ امتیاز 4 - 5 میدن که بازدید سایتشون بره بالا ، فکر نمیکنم وقتی یه بازی 50 و خورده ای امتیاز کامل داره امتیاز 9 و 10 باعث جذب مخاطب بشه !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,004
نام
آریا

نقد یه دلقک دیگه :D
انصافاً این کجا و اون یارو انگری جو کجا! :D
من با این آشنا نبودم و اولین ویدیویی هست که ازش می‌بینم و به نظرم چیز خیلی جالبی بود. یه جورایی آدم حس می‌کنه طرف با جون و دل ویدیو رو آماده کرده نه به زور با یه سری اغراق‌های اعصاب‌خوردکن. حالا اینجا که خیلی هم با TLoU2 حال کرده مثل من، ولی مدل ویدیو جوری بود که فکر کنم اگه حال نمی‌کرد هم حداقل روی اعصاب مخاطب راه نمی‌رفت مثل اون یارو!
بعدش رفتم ویدیوی Death Stranding رو ازش دیدم و بر حسب اتفاق در مورد اون هم نظرش با من یکی بود و با اینکه انتقاداتی بهش داشته، ولی خیلی خوشش اومده و یه جورایی همون چیزی رو میگه که قبلاً توی تاپیک بازی گفته بودم و امروز هم توی تاپیک پی‌سی بهش اشاره کردم. کلاً خوشم اومد از این کانال و از این به بعد شاید ویدیوهاش رو ببینم. :D
انگری جو مشکلش از نظر من اینه که از یه طرف به شدت لوده‌بازی درمیاره و از طرف دیگه خودش رو زیادی جدی می‌گیره! یعنی مثلاً توی همون ویدیوی TLoU2 هی می‌خواد ملت رو بخندونه و از اون طرف هم بعضی جاها یهو ژست جدی می‌گیره و می‌زنه تو خط بیانیه دادن که مثلاً همین مسخره‌بازی‌هاش رو توجیه کنه و بگه دارم منطقی صحبت می‌کنم. البته این نظر شخصی من نسبت به ایشون هست و می‌دونم طرفدار خیلی زیاد داره. :D

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
درسته ، مخاطب سایت ها و مجلات دقیقا معادل فالورهای ایناست که میشینن پای استریمشون و کامنت هاشون خونده میشه و دورهم با هم گپ میزنن!!!
والا توی همون سایت ها هم میان به بازیها با میانگین 90+ امتیاز 4 - 5 میدن که بازدید سایتشون بره بالا ، فکر نمیکنم وقتی یه بازی 50 و خورده ای امتیاز کامل داره امتیاز 9 و 10 باعث جذب مخاطب بشه !
بله همه ماها بارها سایتهایی که یهو نمرات پرت و ایرادات چرت گرفتن رو مسخره کردیم. من خودم به نکات منفی نقد تلو 2 گیم اسپات ایراد گرفتم چون منطقی نبود حرفش. ولی به هر حال چه بخوایم چه نخوایم بحث تلو 2 متفاوت از خیلی از بازی های دیگه شده و سر مسائل مختلفیش اختلاف نظرهای اساسی وجود داره که در تاپیکهای مختلف هم بهش اشاره شده. یعنی جوری نیست که هر کی اومده بهش نمره پایین داده برای جذب مخاطب بوده (مثل همون یانگ یی)
انصافاً این کجا و اون یارو انگری جو کجا! :D
من با این آشنا نبودم و اولین ویدیویی هست که ازش می‌بینم و به نظرم چیز خیلی جالبی بود. یه جورایی آدم حس می‌کنه طرف با جون و دل ویدیو رو آماده کرده نه به زور با یه سری اغراق‌های اعصاب‌خوردکن. حالا اینجا که خیلی هم با TLoU2 حال کرده مثل من، ولی مدل ویدیو جوری بود که فکر کنم اگه حال نمی‌کرد هم حداقل روی اعصاب مخاطب راه نمی‌رفت مثل اون یارو!
بعدش رفتم ویدیوی Death Stranding رو ازش دیدم و بر حسب اتفاق در مورد اون هم نظرش با من یکی بود و با اینکه انتقاداتی بهش داشته، ولی خیلی خوشش اومده و یه جورایی همون چیزی رو میگه که قبلاً توی تاپیک بازی گفته بودم و امروز هم توی تاپیک پی‌سی بهش اشاره کردم. کلاً خوشم اومد از این کانال و از این به بعد شاید ویدیوهاش رو ببینم. :D
بنظرم بشین همه نقدهاشون رو نگاه کن:D خیلی کاپل خوبین کلا:D یه کمستری خوبی هم بینشون هست که نقداشون رو جذاب تر میکنه. خیلی هم سعی میکنن منصفانه نقد بکنن.

Timey Wimey

عضو تحریریه
Aug 15, 2014
260
نام
محمد زمانی
یه نکته‌ای که دقت نمی‌کنید اینه که بین نقد با چاشنی طنز و نقدی که با دلقک‌بازی (تازه اگه بشه گفت نقد) انجام شده، تفاوت قائل نمیشید. اون اولی اتفاقا خیلی وقتا جالبه و نوشتن و خوب در آوردنش هم سخته و ظرافت میخواد ولی بحث اون دومی کاملا فرق داره.

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
بله همه ماها بارها سایتهایی که یهو نمرات پرت و ایرادات چرت گرفتن رو مسخره کردیم. من خودم به نکات منفی نقد تلو 2 گیم اسپات ایراد گرفتم چون منطقی نبود حرفش. ولی به هر حال چه بخوایم چه نخوایم بحث تلو 2 متفاوت از خیلی از بازی های دیگه شده و سر مسائل مختلفیش اختلاف نظرهای اساسی وجود داره که در تاپیکهای مختلف هم بهش اشاره شده. یعنی جوری نیست که هر کی اومده بهش نمره پایین داده برای جذب مخاطب بوده (مثل همون یانگ یی)
تمام این اختلاف نظرهایی که میگی، سر داستان هست و واقعا اگه منصف باشید میدونید لِول کاری که در قسمت های مختلف این بازی انجام شده فوق العاده بالاست، متاسفانه خیلیا سر این بازی اصلا یادشون رفته که داریم در مورد یک ویدیوگیم صحبت میکنیم !
اینکه بیای بخاطر یه داستانی که باهاش حال نکردی و یا سلیقه ت نبوده و یا بنظرت اشکال داره چشمت رو ببندی و ارزش بازی رو در حد مثلا Predator Hunting و یه سری بازی واقعا بی ارزش پایین بیاری و اونم با کلی مسخره بازی و لودگی و توهین بنظرم تکلیفش مشخصه و دلقک خیلی برازنده تره تا منتقد.

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
تمام این اختلاف نظرهایی که میگی، سر داستان هست و واقعا اگه منصف باشید میدونید لِول کاری که در قسمت های مختلف این بازی انجام شده فوق العاده بالاست، متاسفانه خیلیا سر این بازی اصلا یادشون رفته که داریم در مورد یک ویدیوگیم صحبت میکنیم !
اینکه بیای بخاطر یه داستانی که باهاش حال نکردی و یا سلیقه ت نبوده و یا بنظرت اشکال داره چشمت رو ببندی و ارزش بازی رو در حد مثلا Predator Hunting و یه سری بازی واقعا بی ارزش پایین بیاری و اونم با کلی مسخره بازی و لودگی و توهین بنظرم تکلیفش مشخصه و دلقک خیلی برازنده تره تا منتقد.
بله ایرادهایی هم که خود ما گفتیم همه داستانیه، هرچند دیدم کسایی که به تکراری شدن گیم پلی هم ایراد گرفتن یا بنظرشون پیشرفت خیلی زیادی در گیم پلی نسبت به شماره قبل نبوده که البته اینها خیلی کم اشاره شده و اونطور همگانی نیست. ولی چرا در این بازی بحث داستان انقدر مهمه و روی دیدگاه کلی یه منتقد ممکنه تاثیر بزاره و نمره پایین بهش بده؟ یه قسمتش برمیگرده به شماره قبلی و داستانش که تقریبا همه سر عالی بودنش توافق دارن. مسئله بعدی هم اینه که تلو2 یه بازی با فضایی بشدت رئاله و در بطن داستانش هم یک سری مفهوم و کامنتری داره که میخواد در دل این فضای رئال به مخاطبش ارائه کنه. این مسئله خود به خود باعث میشه که اهمیت داستان، باورپذیر بودن رفتار شخصیت ها و روابطشون و همچنین نحوه روایت داستان نسبت به خیلی بازیهای دیگه بسیار مهم تر بشه که باعث میشه کار سازندگانش هم خیلی ریسکی تر باشه.
فکر کنم همه قبول داشته باشیم که داستان در یه بازی مثل تلو خیلی اهمیت بیشتری داره تا مثلا گیرز:D یعنی کسی نمیاد از گیرز انتظار پرداخت عمیق شخصیت ها و مفاهیم عمیق انسانی و باورپذیر بودن رفتار کرکترها رو به اون صورت داشته باشه چون اصلا بازی دنبال چنین چیزایی نیست ولی تلو و یا هر چیز دیگه ای که مشابهش باشه چنین شرایطی نداره و اگه اون پرداخت و مفاهیمی که در بطن داستان هستش نتونه اون تاثیر مد نظر رو بر مخاطبش بزاره باعث میشه که ارزش کلی بازی پایین بیاد و به عبارتی بازی در ارائه خودش به مخاطب شکست میخوره و حتی در بدترین حالت تبدیل میشه به یه waste of time ( نمیگم برای تلو 2 الزاما این اتفاق افتاده، دارم یه حالت اکستریمشو توصیف میکنم)

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,031
نام
نیما
بله ایرادهایی هم که خود ما گفتیم همه داستانیه، هرچند دیدم کسایی که به تکراری شدن گیم پلی هم ایراد گرفتن یا بنظرشون پیشرفت خیلی زیادی در گیم پلی نسبت به شماره قبل نبوده که البته اینها خیلی کم اشاره شده و اونطور همگانی نیست. ولی چرا در این بازی بحث داستان انقدر مهمه و روی دیدگاه کلی یه منتقد ممکنه تاثیر بزاره و نمره پایین بهش بده؟ یه قسمتش برمیگرده به شماره قبلی و داستانش که تقریبا همه سر عالی بودنش توافق دارن. مسئله بعدی هم اینه که تلو2 یه بازی با فضایی بشدت رئاله و در بطن داستانش هم یک سری مفهوم و کامنتری داره که میخواد در دل این فضای رئال به مخاطبش ارائه کنه. این مسئله خود به خود باعث میشه که اهمیت داستان، باورپذیر بودن رفتار شخصیت ها و روابطشون و همچنین نحوه روایت داستان نسبت به خیلی بازیهای دیگه بسیار مهم تر بشه که باعث میشه کار سازندگانش هم خیلی ریسکی تر باشه.
فکر کنم همه قبول داشته باشیم که داستان در یه بازی مثل تلو خیلی اهمیت بیشتری داره تا مثلا گیرز:D یعنی کسی نمیاد از گیرز انتظار پرداخت عمیق شخصیت ها و مفاهیم عمیق انسانی و باورپذیر بودن رفتار کرکترها رو به اون صورت داشته باشه چون اصلا بازی دنبال چنین چیزایی نیست ولی تلو و یا هر چیز دیگه ای که مشابهش باشه چنین شرایطی نداره و اگه اون پرداخت و مفاهیمی که در بطن داستان هستش نتونه اون تاثیر مد نظر رو بر مخاطبش بزاره باعث میشه که ارزش کلی بازی پایین بیاد و به عبارتی بازی در ارائه خودش به مخاطب شکست میخوره و حتی در بدترین حالت تبدیل میشه به یه waste of time ( نمیگم برای تلو 2 الزاما این اتفاق افتاده، دارم یه حالت اکستریمشو توصیف میکنم)

هر چقدر هم داستان مهم باشه ( که در مورد این بازی واقعا هست ) ولی همچنان بازیه و همچنان گیمپلی داره ، لول دیزاین داره ، اتمسفر داره ، گرافیک داره ، انیمیشن داره ، صدا و موسیقی داره ... حتی زیرمجموعه داستان اکتینگ و وُیس اکتینگ داره ... واقعا منطقی نیست بخاطر داستان کلا گند بزنیم به بازی و قدر این همه زحمت و Production Value رو ندونیم ! امثال این بازی هستند که باعث پیشرفت ویدیوگیم میشن ، اگه واقعا گیمر باشیم و از این صنعت لذت میبریم نباید اینطوری برخورد کنیم !
اون پیشرفت گیمپلی هم در صورتی قابل قبوله که شما شماره 2 بازیهای دیگه رو در نظر نگیری . به جرات میگم هر بازی ای که میخوای اسم بیار و پیشرفت گیمپلی بین شماره 1 و 2 شون رو مقایسه کن . TLOU II حتما بین اوناست که بیشترین پیشرفت رو داشته . مگه اینم بخوایم بخاطر حس بدی که داریم خودمون رو گول بزنیم .
من نمیدونم شما خودت بازی کردی یا نه و نظر خودت چیه ( البته میدونم با داستان مشکل داری ) اگه واقعا امتیاز 6 با کلی مسخره بازی به این بازی رو قبول داری که هیچ ، اگه نه واقعا چرا به اینجور مثلا نقدها حق میدی ؟!

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,239
هر چقدر هم داستان مهم باشه ( که در مورد این بازی واقعا هست ) ولی همچنان بازیه و همچنان گیمپلی داره ، لول دیزاین داره ، اتمسفر داره ، گرافیک داره ، انیمیشن داره ، صدا و موسیقی داره ... حتی زیرمجموعه داستان اکتینگ و وُیس اکتینگ داره ... واقعا منطقی نیست بخاطر داستان کلا گند بزنیم به بازی و قدر این همه زحمت و Production Value رو ندونیم ! امثال این بازی هستند که باعث پیشرفت ویدیوگیم میشن ، اگه واقعا گیمر باشیم و از این صنعت لذت میبریم نباید اینطوری برخورد کنیم !
اون پیشرفت گیمپلی هم در صورتی قابل قبوله که شما شماره 2 بازیهای دیگه رو در نظر نگیری . به جرات میگم هر بازی ای که میخوای اسم بیار و پیشرفت گیمپلی بین شماره 1 و 2 شون رو مقایسه کن . TLOU II حتما بین اوناست که بیشترین پیشرفت رو داشته . مگه اینم بخوایم بخاطر حس بدی که داریم خودمون رو گول بزنیم .
من نمیدونم شما خودت بازی کردی یا نه و نظر خودت چیه ( البته میدونم با داستان مشکل داری ) اگه واقعا امتیاز 6 با کلی مسخره بازی به این بازی رو قبول داری که هیچ ، اگه نه واقعا چرا به اینجور مثلا نقدها حق میدی ؟!
خدا بیامرز مجله بازی رایانه در سیستم نمره دهی خودش دوتا نمره نهایی داشت. یکی امتیاز فنی و یکی هم ارزش. امتیاز فنیش همین چیزی بود که شما میگی. یعنی نمره ای که داده میشد میانگینی از عملکرد بخشهای مختلف بازی بود و مثلا اگه یه بازی داستان بدی داشت ولی گیم پلیش خوب بود قرار نبود یهو اون نکته منفی داستانی باعث بشه 8 نمره ازش کم بشه! ولی در بحث ارزش دیگه این حرفا نبود و نمره بر اساس تجربه کلی بازی و بازخورد نهایی مخاطب ازش بودش و در این حالت دیگه چنین دیدی نیست که حالا فلان بخش بد بوده فقط دو نمره کم بکنم چون بقیه بخشهای بازی اوکی بودن. اون بازخورد نهایی و تاثیری که بازی رو مخاطب گذاشته مهمه. آیا این سفری که با این بازی رفتم تونسته اون چیزی که میخواسته رو بهم انتقال بده؟ تونسته برام ستسفکشن به بار بیاره؟ یا اینکه نه یه تجربه ضعیف یا ناقص بهم ارائه داده. وقتی با چنین دیدی نگاه بکنی بازخوردها هم خیلی متغیرتر میشه و اختلاف دیدگاههای زیادی ممکنه پیش بیاد.
من نمیدونم انگری جو آیا با چنین دیدی نمره داده یا نه، خودمم گفتم با حدودا 60 درصد حرفاش موافقم که یعنی همه صحبتهاش رو قبول ندارم ولی میتونم ببینم که تجربه بازی براش خراب شده و البته این فقط مختص به انگری جو نبوده.
اگه نظر شخصی منو بخوای، من با این دید که پروداکشن ولیو تضمین کننده نمرات بازیها باید باشه کاملا مخالفم و الزاما اون رو عامل اصلی پیشرفت ویدئوگیم نمیدونم و حتی بعضی جاها بنظرم باعث پسرفت شده:D یعنی اگه قرار بود بر اساس پروداکشن ولیو بازی ها رو ارزش گذاری کنیم الان هممون مثلا باید GTAV بهترین بازی زندگیمون میبود:D من در تاپ 10 خودم کمتر بازیی هست که سطح پروداکشن ولیوش خیلی بالا باشه و برام ایده پردازی و تجربیات خاص مهمتره. این صرفا طرز دید من به دنیای ویدئو گیمه و میتونم ببینم که خیلی ها دیدگاه منو ندارن و مشکلی هم درش نیست.
اون بحث پیشرفت گیم پلی هم گفتم نظر افراد دیگس و حرف من نیستش و اصلا بحثی سرش ندارم.

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
حرف شما قائدتا دراسته که بازی گیم پلی داره و غیره. یعنی در واقع شما اگر نقدی و نظر یوزری رو دیدی که به قسمت تکنیکال بازی (مثلا "گرافیک مضخرف هست" و یوزر ریویوهای مشابه) ایراد میگیره، این رو کاملا نادیده بگیر و بندازش دور (مثل 0 و 1 های یوزرهای متاکریتیک). چون که از لحاظ تکنیکی بازی جای بحثی نداره.

اما همونطوری که Sepi گفت، داستان برای یه بازی مثل TLOU یه ارزش دیگه ای داره، و ایرادات narrative یا script بازی (گرچه سلیقه ای و قابل بحث) خیلی وزن بیشتری داره نسبت به باقی مسائل و به قولی همه چیز دیگه بازی رو overshadow میکنه. مثل این میمونه شما بری یه فیلم نولان ببینی با نویسندگی ضعیف. یا مارول The Avengers جدید رو بسازه اما با fight sceneها و special effectهای دهه 90.

یه چیز دیگه ای هم هست اونم اینکه همه نقدهای منفی رو نمیشه توی یه گروه گذاشت. اونی که به بازی 6 میده، و مشکلاتش رو درکنار نقات قوت بازی توضیح میده با اونی که میره الکی 0 و 1 به بازی میده رو نمیشه نقد منفی دونست. اکثر ریویوها و video essayهای که من راجب بازی دیدم منصفانه بودن.

AmVergil

کاربر سایت
May 2, 2018
87
حتی اگه داستان و روایت این نسخه به اندازه قسمت اول برای کسی تاثیر گذار نباشه ( که از نظر نگاه شخصی بخوام بگم برام حتی بهتر و تاثیر گذار تر از قسمت اول بود) بازم یکی از بهترین و ریسکی ترین داستان های گفته شده در تاریخ گیمه و هیچ شکی یعنی هیچ شکی در این مورد نیست کسی جز این بگه زیاد جدیش نگیرید, به جز چند تا بازی میشه گفت بخش داستان و روایت دیگر بازی ها جلوی پارت 2 شبیه یه جک بی مزه میمونه. از نظر گیم پلی که رسما یکی از بهترین ها و داینامیک ترین های تاریخ گیمینگه, ویژوال روی دستش نیست و موسیقی هم درخشانه هر چند توی این مورد قسمت 1 بازی برام لذت بخش تر بود.
این بازی بدون کوچکترین تردیدی کنار چند تا بازی دیگه روی قله بهترین ویدئو گیم های تاریخ وایساده. برای جایزه بهترین بازی سال هم برای هیچ بازی دیگه ای شانسی قائل نیستم که بتونه این هیولا رو به چالش بکشه.
یوتوب موتبرا رو هم بندازید دور اینا طبقه بالا رو اجاره دادن

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر