امتیازات Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
با tape ها مشکل داری ولی با codec نداشتی؟ wat!

بخش اعظمی از شخصیت پردازی و روایت داستان تو سری MGS از طریق همین codec ها بود که تو Peace Walker و TTP جاش با tape عوض شد. الان هم من حس میکنم خیلی ها اصلا این نوارها رو گوش نمیدن بعد اعتراض میکنن که چرا داستان فلانه.

در مورد کم حرف بودن رییس بزرگ هم برداشت خودم رو دارم ولی هنوز بازی رو تموم نکردم که به طور 100% مطئمن باشم قصد کوجیما اون چیزی بوده که من فکر می کنم.

بابا خوب این نوارا باید بری از تو منو گوش بدی همونجا پلی نمیشه :|
البته فک کنم الکی یکم حساس شدم به خاطر اپن ورلد شدنش.

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
Edge:9/10

Its finest tactical espionage action yet.

Brash Games:9/10

Kojima Production’s have created their magnum opus. A gem that has truly evolved the design of open world action.

جفتشون ثبت شدن.

ویرایش:

Post Arcade:9.5/10

The real story is the one you make yourself as you play through each mission, making new decisions each time and writing an action thriller of your own making. That’s what makes Metal Gear Solid V brilliant, and that’s why people will still be talking about it years from now.

DarkStation:9/10
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain is the culmination of decades of an acclaimed series that repeatedly raised the bar with every entry. The storytelling may not please everyone, especially the initiated, but this is unquestionably the best gameplay in a Metal Gear game.

اینا هم ثبت شدن و متا هنوز 94ئه.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,184
نام
ماکان
MGS +1+2+3+4 همشون طوفانی شروع میشن موسیقی هم کاری با ادم میکنه کارستون!. V انطوری نیست.

این خیلی نظر شخصیه، اما باید بگم شخصا مخالفم باهات. 1 و 2 و 3 شروع طوفانی ندارن. البته به نسبت زمان خودشون خوب بودن اما نبود تکنولوژی های لازم و کافی باعث شده بود کوجیما خیلی دستش باز نباشه. اما 4 چرا. شروع وحشتناکی داشت. خصوصا اون قطعه Love Theme.... خیلی هامون هنوز دیالوگ های اسنیک رو حفظیم. یا فضای خسته، حمله متال گرها و .... اما با این حال به نظر من MGSV شروعش به مراتب بهتره. بی نهایت عالی کارگردانی شده. البته باز میگم این خیلی نظر شخصیه. در نتیجه بحثی نمیمونه!

همشون دیالوگهای طولانی کات سینهای طولانی و فوق العاده جذاب داشتن. V اینطوری نیست (من %26 درصد رفتم حدود 20 ساعت، اسنیک 6 خط دیالوگ نداشته :biggrin1:).

یکی از ایراداتی که همیشه به کوجیما وارد میشد همین مبحث کات سین های طولانیه. خیلی ها ایشون رو محکوم میکردن به این که فیلم سازه تا بازی ساز! و اینکه متد 10 دقیقه گیم پلی 10 ساعت کات سین منسوخ شده و دیگه جواب نمیده. کوجیما تو این شماره و با V جواب منتقدهاش رو داده. شخصا به عنوان یه علاقه مند به داستان و داستان گویی که اصلا کارم اینه از این حیث MGSV رو دوست دارم. تغییر سبک روایی و درگیر شدنش با گیم پلی از نظرم بینهایت درسته. من دوست دارم گیم ها با گیم پلی و درگیر با اون داستان بگن نه تو کات سین و زمانی که گیمرها منفعل. دقیقا به همین دلیل مثلا بازی های فامیتو اودا رو دوست دارم. باز این مساله از نظر من جزو نقاط قوت و عالی بازیه نه ضعف.

درمورد اون خط قرمز ماکان، از چه نظر واقعی شده؟ photorealistic شدن منظورته؟

آره دقیقا منظورم آرت استایل بازی هست. وگرنه MGS هیچ وقت تم واقع گرایانه محض نداشته که جزو همون تردمارک های کوجیما و این IP محسوب میشه. اتفاقا چند روز پیش توی گروه داشتم میگفتم. یکی از چیزایی که من توی MGS همیشه دوست داشتم اینه که خیلی خودش رو جدی نمیگیره و علی رغم همه المان های سنگین و فلسفی که توس داستانش داره و موضوعات فوق جدی که انتخاب میکنه باز یه بازی باقی مونده! من این فاصله گذاری تعمدانه رو خیلی دوست دارم. تو بازی شما شخصیت هات درگیر جنگ سرد و بحران های اتمین و وسط یکی از این مبارزات بزرگ میتونی به یه بشکه بالون وصل کنی بفرستیش هوا! یا توی گیر و دار یه جنگ هسته ای و استعمار یه ربات میاد روی پاهاش وایمیسته و شلاق میکشه بیرون!

MGS همیشه به عمد یه سری المان هایی داره که جو بازی رو تعدیل و فانتزی کنه و نزاره بیش از اندازه سنگین بشه. برای همین در عین رئال بودن فانتزیه! و من این رو به شدت میپسندم. شماهارو نمیدونم!:D

Victarion

Loyal Member
Oct 25, 2006
8,922
من همینجا به خاطر پست هایی که در دفاع از داستان دادم، عذر خواهی می کنم. هر کسی راجب داستان بازی بد میگه، حق داره.

با تموم کردن بازی فهمیدم که چرندترین و شر و ورترین چیزی بود که کوجیما میتونست از خودش در بیاره. به عنوان یک فن 100 آتیشه MGS و Big Boss میگم به خاطر همین داستان چرتش به هیچ وجه استحقاق این نمره ها رو نداره. لعنت به کوجیما.

این پست جدیه دوستان، sarcasm نیست.

آخرین ویرایش:

SΛDrA-HhH

Gold User
May 5, 2011
14,804
نام
شیخ صدرا
من همینجا به خاطر پست هایی که در دفاع از داستان دادم، عذر خواهی می کنم. هر کسی راجب داستان بازی بد میگه، حق داره.

با تموم کردن بازی فهمیدم که چرندترین و شر و ورترین چیزی بود که کوجیما میتونست از خودش در بیاره. به عنوان یک فن 100 آتیشه MGS و Big Boss میگم به خاطر همین داستان چرتش به هیچ وجه استحقاق این نمره ها رو نداره. لعنت به کوجیما.

هی من میام دیدم خوب بشه به بازی یه چیزی جفت پا میره توش :|

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...

خوب قرار نیست که همیشه که اون طوری که شما (هر کس دیگه) انتظار داره داستان بازی پیش بره...
این همه منتقد خوششون اومده..خیلی ها هم بدشون..شما هم جز دسته دوم..
دیگه قرار نیست بقیه رو هم زیر سوال برد

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,385
نام
محمد

والا منم که MGS3 بهترین بازیه زندگیم و کلا هیچ سری بازیی جای MGS رو برام نمیگیره اعتراف میکنم پایان بازی یکی از بدترین و چرت ترین و مسخره ترین پایانی هست که تو کل زندگیم دیدم!:| آخر بازی نمیدونستم از شدت مسخره بودن بخندم=))=))=)) یا بخاطر گندی که کوجیما زده به داستان زار زار گریه کنم:(( 8-|

کاشکی کاشکی داستان سری کلا با MGS4 تموم می شد تا حداقل شاهد همچین چرت و پرت هایی نبودیم!:|

والا دوست دارم فکر کنم اصلا همچین بازیی وجود نداشته!8-|:|

آخرین ویرایش:

Reza Razor

کاربر سایت
Jul 25, 2007
1,487
من هنوز تموم نکردم و نمیتونم دقیق بگم ولی درمورد داستان تضاد نظر زیاده
این مثلا نظر گیم اسپات درمورد داستانه:
بعد از صدها ساعت مخفی کاری برروی خاک خفه کردن دشمن هادر خفا و دست انداخته شون توسط فردی که بدنبال پاک سازی جهان بود پایان The Phantom Pain پایانی درخور این سفر طولانی را بهمراه می آورد. حال شما را منقلب و اشک هایتان قلبتان را خالی میکند. میان پرده های پر کیفیت پر از تیراندازی های نفس گیر و دیالوگ های شور انگیز شما را تا انتها جلب خود میکند. جنگ در یک دنیای وسیع و زیبا و خطرناک به شما حس هدفمندی میدهد. داستان مانند لقمه ای برروی ظرف غذا وجود دارد ولی شما باید برای رسیدن به تمام آن کار کنید.
بعضی منتقدام نظرشون مثل گیوانه. یعنی کاملا سلیقه ای میتونه باشه . فکرم میکنم فن های بیگ باس بیشتر شاکی باشن و کسایی که کلیت داستان و سری رو درنظر گرفتن راضی بودن.
حالا بازم میگم باید هرکی بازیو تموم کنه بعد نظر قطعی خودشو بده

La-Li-Lu-Le-Lo

کاربر سایت
Mar 9, 2012
925
نام
30avash
عضی منتقدام نظرشون مثل گیوانه. یعنی کاملا سلیقه ای میتونه باشه . فکرم میکنم فن های بیگ باس بیشتر شاکی باشن و کسایی که کلیت داستان و سری رو درنظر گرفتن راضی بودن.
حالا بازم میگم باید هرکی بازیو تموم کنه بعد نظر قطعی خودشو بده
آخه مسئله اینه که TPP فقط یه داستان نداره،یه plot اصلی داره و چندتا subplot،ولی همه چسبیدن به قضیه اندینگ اصلی.قبول دارم شاید خیلی ها ازش خوششون نیاد ولی داستان اصلی ربطی اصن به این قضیه نداره!

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
دیگه از آخر MGS4 که بدتر نمیوته باشه؟ جرات نداشتن اسنیک در کشیدن ماشه؟ ظاهر شدن بی مورد و یک ساعت راجع 1 و 0 حرف زدن بیگباس، اینکه اوسلوت فیلم بازی میکرد و واقعا پوزس نشده بود و البته نانو ماشین در همه چیز

آخرین ویرایش:

Arima Kishou

Kuro no Shinigami
کاربر سایت
Jul 14, 2014
5,385
نام
محمد
دیگه از آخر MGS4 که بدتر نمیوته باشه؟ جرات نداشتن اسنیک در کشیدن ماشه؟ ظاهر شدن بی مورد و یک ساعت راجهع و 1 و 0 هرف زدن بیگباس، اینکه اوسلوت فیلم بازی میکرد و واقعا پوزس نشده بود و البته نانو ماشین در همه چیز

اگه پایان MGS4 برات بد است که دیگه مال این رسما برات فاجعست....:-":|

Kiami

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,855
دیگه از آخر MGS4 که بدتر نمیوته باشه؟ جرات نداشتن اسنیک در کشیدن ماشه؟ ظاهر شدن بی مورد و یک ساعت راجع 1 و 0 حرف زدن بیگباس، اینکه اوسلوت فیلم بازی میکرد و واقعا پوزس نشده بود و البته نانو ماشین در همه چیز

وضعیت این تاپیک واقعا وخیم شده ! دیگه همین مونده بود پایان متال گیر 4 ترول بشه !! پایان از اون فوق العاده تر برای نسخه 4 وجود نداشت . اول اینکه این زائده ذهن شماست که اسنیک جرات نداشته ماشه رو بکشه . اصلا چنین خبری نبود . دوم اینکه بعد از صدای شلیک و دیدن نوشته ها هیچ فنی راضی به این پایان نبود . چرا باید یه قهرمان که سال ها باهاش زندگی کردیم رو اینقدر ساده از دست بدیم !؟ و در تیتراژ پایانی وقتی با اسم بیگ باس مواجه می شیم اتفاق فوق العاده ای در بازی می افته که به خیلی از سوال های ما پاسخ می ده و ظاهر شدن بی موردش چیه ؟ در مورد نانو ماشین و این صحبت ها شما کلا با این مقوله ها کنار نمیایی باید بیخیال این سری بازی بشی ! چون عملا تو تمام نسخه ها از این تخیلات وجود داره و هر کسی نمی تونه باهاش کنار بیاد. دیگه از متال گیر 2 بدتر که دست لیکوئید بر کل مغز و بدن و اسلات احاطه داره !!؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر