امتیازات inFAMOUS 2

Lord Zeus

کاربر سایت
Sep 15, 2009
1,234
سلام

IGN همین الان اولین نقد I2 رو منتشر کرد.
IGN : 9/10
http://ps3.ign.com/articles/117/1170808p1.html

Nothing exists in Infamous 2 just because, and that’s something developer Sucker Punch should be commended for. When combined with how well-executed just about everything in the game is, the overall package is one of PlayStation 3’s best and a must-play for fans of the first game. Don’t be deceived by niche subject matter like I was when the original Infamous first came out. This is a rock-solid third-person action game with an incredible story, great characters, meaty gameplay and – above all else – a string that effectively ties everything together

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Ezio da Firenze

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
با يكش خيلي حال كردن ولي با اين قيافه جديده كول اصلا حال نمي كنم صداشم كه عوض شده ولي IGN گفته صداگذاري خوبي داره ...
بايد صبر كرد ديد بقيه نمره ها چي ميشه

من كه به هرحال ميگيرمش :d

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
Meristation - 9/10
Best
Overcomes the obstacles of its predecessor and enhances their virtues, especially the concept of being a hero or villain.
Third-person action with high production values.
Have at our disposal so many skills allows us to have multiple options for dealing with combat with the enemy.
The mission editor complements and expands the main game is unbeatable.
Visually, it becomes a show when certain powers come into play.

Worst
Some technical flaws detract from the overall good job of Sucker Punch.
The karma system, although much improved, is too linear.

• Like
Reactions: Kasra-M and Kavigne

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,021
نام
محمد امین
جو شماره اول خیلی با حال بود ولی بازی اون جذابیت رو نداشت و یک جورایی آدم حال مبارزه کردن بهش دست پیدا نمیکرد..
ولی این ترلیرهای که از شماره دو دیدم بازی به نظر جذابتر شده و درگیری ها بالاتر رفته..

میانگینش بشه 9 شاهکار کرده..

DoppelGang3rX1

کاربر سایت
Apr 17, 2008
1,726
نام
Ali
جو شماره اول خیلی با حال بود ولی بازی اون جذابیت رو نداشت و یک جورایی آدم حال مبارزه کردن بهش دست پیدا نمیکرد..
ولی این ترلیرهای که از شماره دو دیدم بازی به نظر جذابتر شده و درگیری ها بالاتر رفته..

میانگینش بشه 9 شاهکار کرده..

همين بازي كه مگي حال مبارزه بهت دست نميداد:)....به نظر من تنها نقطه قوت بازي گيم پلي شلوغ و هيجاني بازي بود كه باعث شد 3 بار بازي كنمش و سير نشم:x

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
همين بازي كه مگي حال مبارزه بهت دست نميداد:)....به نظر من تنها نقطه قوت بازي گيم پلي شلوغ و هيجاني بازي بود كه باعث شد 3 بار بازي كنمش و سير نشم:x
تایید میشه! گیم پلی شماره اول واقعا عالی بود. منم دوبار تمومش کردم ، شماره 2 هم حتما بهتر خواهد بود

• Like
Reactions: hosein me

Amir09

کاربر سایت
Aug 10, 2008
1,696
نام
امیر
از اون دسته بازیهایی هست که اصلآ به امتیازش کاری ندارم ولی خودم رو هم براش تیکه پاره نمی کنم! (روز اول خرید :d نیست برام!)
این رو مطمئنم که مثل شماره اول خوش ساخته!
میانگینش هم 87می شه (ببینید کی گفتم!)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر