امتیازات Half-Life Alyx

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    80
  • نظرسنجی بسته شده است .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
133027

Half-Life Alyx

ناشر: Valve
سازنده: Valve
سبک: FPS - VR
پلتفرم: Microsoft Windows
تاریخ عرضه: 23 مارس 2020

متاکریتیک | اوپن کریتیک
94 | 93

screenshot-www-metacritic-com-2020-03-gif.134524

آخرین ویرایش:

Soulsborne

کاربر سایت
Feb 29, 2020
67
با پیش‌نمایش‌هایی که از بازی دیدم مطمئنم که با یک بازگشت فوق العاده از HL طرفیم، اما محدودیت‌های ذاتی VR و در حال گذار بودن تکنولوژیش شاید باعث بشه منتقد‌ها ایراداتی بگیرند و با متای عجیب و غریبی مثل بقیه‌ی HLها مواجه نشیم. اما نکته‌ی مثبت این ماجرا بیدار شدن IPئه. از محتوای گفت‌وگوی نیم ساعته‌ی IGN با گیب و رابین واکر طراح ارشد بازی مشخص بود که والو برای احیای HL برنامه داره! شاید عمو گیب یکم فازش متفاوت شده باشه و دغدغه‌ی فکریش بحران اگزیستانسیال بشر معاصر در مواجه با آینده‌ی تکنولوژی باشه ( کاملا جدی!) اما وقتی از رابین واکر سوال شد که چشم انداز ۱۰ سال آینده‌ی والو چیه، جواب داد امیدوارم HL های بیشتر...
این فشار ترس از Epic Games Store هست که به اینا سیخونک زد تا ip رو از خواب زمستونی بیدار کنن. وگرنه همین VR چندسالی هست که اومده چرا همون اولش به فکر نیافتادن. Gaben خیکی مارمولک تر از این حرفاست. :D

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
هنوز بعد از سالها. سه عنوانش جزء 4 بازی برتر تاریخ pc هست.
View attachment 133120

پس دادن لقب سلطان بهش ،چیز زیادی نیست و به نظرم لیاقتش رو داره.عنوانی که بعد دو دهه یه ریمستر فن بوی ،در عرض کمتر از یک هفته یک میلیون نسخه میفروشه
پس واقعا این لیاقت رو داره.هنوز اون بالای ،بالا نشسته و کسی نتونسته جاشو بگیره.پس خود ،خود سلطانه
یدونه عکس گذاشتی بالای صدره لقب سلطان بهش دادی؟؟
شما کلا فقط صفحات pc رو میبینی؟
کاری به صفحات بقیه نداری؟؟
شما صفحات بقیه کنسولارو ببینی فکنم معیارت کلا فرق بکنه
اگه منظورت نمرس خب باید بگم دست بالادست زیاده
اگه ملاکت فروشه که اونم مشخصه
پس چیزی که این وسط میمونه اینه که حرف شما فکت نیست
نظر شخصیه که کاملا قابل احترامه
کسی هم منکر بزرگی و خدایی hl نیست
خودم به شخصه لول دزاینر رو دست hl2 ندیدم

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
پس چیزی این وسط میمونه....اونم اینکه حرف شما فکت نیست
ببخشید ما چند تا ملاک داریم بجز فروش و نقد منتقد.اگه بفروشه یعنی مخاطب پسندیده و اگه نقد منتقد همراهش باشه ،یعنی منتقد هم پسندیده.
شما تو همین فرومی که میگی سر یه نمره تو سر و کله هم میزنن. یازی ای که بالاترین نمرات نقد رو گرفته. اونم هر سه نسخه مرتبط با اون. بعدش مگه من نگفتم به نظرم،فکت صادر کردم ،خوبه گفتم به نظرم.
در مورد بعدی،بعله. اینجا تاپیک pc هست و من pc gamer و این بازی هم ماله pc هست ،پس همه چیش ماله pc هست.من در مورذد کنسول حرفی زدم.شما دوست دارید میتونید به هر عنوان یبگید سلطانن.
در سلطان بودن این عنوان ،همین بس که کمبود vr به مدت 3 ماه ایجاد شد. اگر عنوانی برای محبوبیت و فروش نخواد سلطان بشه ،برای چی باید سلطان بشه.
معیار سلطان بودن غیر از فروش و محبوبیت چی میتونه باشه؟؟؟

• Like
Reactions: amir code

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,231
نام
امیرحسین
ببخشید ما چند تا ملاک داریم بجز فروش و نقد منتقد.اگه بفروشه یعنی مخاطب پسندیده و اگه نقد منتقد همراهش باشه ،یعنی منتقد هم پسندیده.
شما تو همین فرومی که میگی سر یه نمره تو سر و کله هم میزنن. یازی ای که بالاترین نمرات نقد رو گرفته. اونم هر سه نسخه مرتبط با اون. بعدش مگه من نگفتم به نظرم،فکت صادر کردم ،خوبه گفتم به نظرم.
در مورد بعدی،بعله. اینجا تاپیک pc هست و من pc gamer و این بازی هم ماله pc هست ،پس همه چیش ماله pc هست.من در مورذد کنسول حرفی زدم.شما دوست دارید میتونید به هر عنوان یبگید سلطانن.
در سلطان بودن این عنوان ،همین بس که کمبود vr به مدت 3 ماه ایجاد شد. اگر عنوانی برای محبوبیت و فروش نخواد سلطان بشه ،برای چی باید سلطان بشه.
معیار سلطان بودن غیر از فروش و محبوبیت چی میتونه باشه؟؟؟
تاثیر و جایگاه Half Life نیازی به بحث نداره و به راحتی با ارجاع به ده ‌ها لیست معتبری که سایت‌های مختلف از بهترین بازی‌های تاریخ منتشر کردن و همینطور اثر گذاری بیش از یک دهه تاخیر HL3 روی فرهنگ عمومی کل اینترنت و به خصوص کامیونیتی های گیمینگ ( از طریق Meme ها و شوخی ها و بحث های رایج متعدد...) غیر قابل انکاره. اما در باره‌ی این مورد مشخص Alyx خود گیب هم اعتقاد داره که با توجه به سطح دسترسی و نفوذ پایین VR قطعا فروش بازی خیلی عجیب و قابل توجه نخواهد بود. اما مسئله اینجاست که والو داره به Alyx به چشم یک ازمون مهم نگاه می‌کنه، آزمونی که نتایجش شاید به کل سرنوشت VR رو حتی در سایر مدیاهای سرگرمی علاوه بر گیمینگ تغییر می ده یا شاید هم والو رو بر می‌گردونه به نقطه‌ی اول و بازی‌سازی به روال مرسوم برای پلتفرم‌های عادی. گیب ابایی نداشت از این که از شکست های سخت والو مثل استیم ماشین و استیم کنترلر و مورد متاخرش آرتیفکت اسم ببره و بگه که اون‌ها به گذشته‌ی درخشانشون و درآمد نجومیشون از استیم اکتفا نمی‌کنن بلکه می خوان نشون بدن هنوز "جادو"ی سابق در والو هست. اعتماد و تمجیدهای گیب از تیم سازنده واقعا امیدوارم کرد که بالاخره اون گروهی که قراره نسل جدید والو باشند و آینده‌ی ساخت بی‌نهایت دشوار IPهایی مثل Half Life و Portal رو به دست بگیرند در والو تشکیل شده.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
پس چیزی که این وسط میمونه اینه که حرف شما فکت نیست
حالا یه فکت قطعی که نداریم راجب بهترین.
ولی یه سری بازی ها هستن اگه بهشون از این القاب داد نمیشه خورده گرفت.
هف‌لایف هم یکیشونه خب.
یکی به رزیدنت اویل۴ میگه سلطان.
یکی به دلست
یکی متال گیر
یکی هیلو

منم به ویچر و بایوشاک. :D
سخت نگیرید.

این فشار ترس از Epic Games Store هست که به اینا سیخونک زد تا ip رو از خواب زمستونی بیدار کنن. وگرنه همین VR چندسالی هست که اومده چرا همون اولش به فکر نیافتادن. Gaben خیکی مارمولک تر از این حرفاست. :D
فک نمیکنم
هدست VR ولو فک کنم یکی دو ساله عرضه شده و ولو هم نشون داده کلا دوس داره به عنوان یه چیزی فراتر از یه ناشر بازی شناخته بشه.
از استیم تا اون تجربه شکست خورده تو کنسول و الانم VR . میخواد یه تکونی به وضع راکد VR بده.
خلاصه الان بازی رو داد چون تازه رفته سراغ VR نه اینکه از اپیک گیمز احساس خطر کرده.
اپیک هم حس میکنم اون ولخرجی هاش داره تموم میشه و یه گزارش هایی هم مبنی بر کاهش درامد فورتنایت بود براش.
از طرفی به هرحال بتل‌رویال مثل خیلی چیزای دیگه به مرور اون محبوبیت اولیه‌اش رو از دست میده و از طرف دیگه الان کالاف دیوتی با اسم به مراتب سنگین تر خودش با وارزون وارد این رقابت شده.
خلاصه یه بازه ۶ ماهه اپیک گیمز استور خیلی شلوغ کاری کرد ولی بعیده ادامه دار باشه.

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
تاثیر و جایگاه Half Life نیازی به بحث نداره و به راحتی با ارجاع به ده ‌ها لیست معتبری که سایت‌های مختلف از بهترین بازی‌های تاریخ منتشر کردن و همینطور اثر گذاری بیش از یک دهه تاخیر HL3 روی فرهنگ عمومی کل اینترنت و به خصوص کامیونیتی های گیمینگ ( از طریق Meme ها و شوخی ها و بحث های رایج متعدد...) غیر قابل انکاره. اما در باره‌ی این مورد مشخص Alyx خود گیب هم اعتقاد داره که با توجه به سطح دسترسی و نفوذ پایین VR قطعا فروش بازی خیلی عجیب و قابل توجه نخواهد بود. اما مسئله اینجاست که والو داره به Alyx به چشم یک ازمون مهم نگاه می‌کنه، آزمونی که نتایجش شاید به کل سرنوشت VR رو حتی در سایر مدیاهای سرگرمی علاوه بر گیمینگ تغییر می ده یا شاید هم والو رو بر می‌گردونه به نقطه‌ی اول و بازی‌سازی به روال مرسوم برای پلتفرم‌های عادی. گیب ابایی نداشت از این که از شکست های سخت والو مثل استیم ماشین و استیم کنترلر و مورد متاخرش آرتیفکت اسم ببره و بگه که اون‌ها به گذشته‌ی درخشانشون و درآمد نجومیشون از استیم اکتفا نمی‌کنن بلکه می خوان نشون بدن هنوز "جادو"ی سابق در والو هست. اعتماد و تمجیدهای گیب از تیم سازنده واقعا امیدوارم کرد که بالاخره اون گروهی که قراره نسل جدید والو باشند و آینده‌ی ساخت بی‌نهایت دشوار IPهایی مثل Half Life و Portal رو به دست بگیرند در والو تشکیل شده.
قطعا بازی بخاطر vr بودن فروش بالایی نخواهد داشت ولی قضیه vr را گفتم که به محبوبیتش اشاره کنم ،که چقدر محبوبه که تونسته vr رو sold out کنه و از چه جایکگاهی برخورداره که بعد از اعلام عرضه alyx رو vr ،دیدگاه ها به vr عوض شد.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
بر عکس خیلی ها من خوشحالم که فقط برای VR میاد. FPS های عادی به یه حد بلوغ رسیدن، دیگه نمی شه مثل HL1 و HL2 انقلابی باشن. با اینکه احتمالا هیچوقت Alyx رو بازی نکنم، ولی حداقل Alyx یه چیز جدیده:D

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
بر عکس خیلی ها من خوشحالم که فقط برای VR میاد. FPS های عادی به یه حد بلوغ رسیدن، دیگه نمی شه مثل HL1 و HL2 انقلابی باشن. با اینکه احتمالا هیچوقت Alyx رو بازی نکنم، ولی حداقل Alyx یه چیز جدیده:D
هیچ موقع بلوغ به پایان نمیرسه و همینطور انقلاب.حالا اینکه توانش رو هنوز داشته باشه یه بحثه ولی اینکه انقلاب تموم شده و fps رسیده به تهش ،فکت نادرستی هست

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
هیچ موقع بلوغ به پایان نمیرسه و همینطور انقلاب.حالا اینکه توانش رو هنوز داشته باشه یه بحثه ولی اینکه انقلاب تموم شده و fps رسیده به تهش ،فکت نادرستی هست
10 ساله هیچ اتفاقی تو این ژانر نیفتاده. قطعا فکت نیست ولی به نظر من 10 سال کافیه.

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,029
نام
مازیار
10 ساله هیچ اتفاقی تو این ژانر نیفتاده. قطعا فکت نیست ولی به نظر من 10 سال کافیه.
نمیشه گفت اتفاق نیفتاده، بایوشاک اینفینیتی رو داشتیم از نظر داشتن سرایی و از نظر گیم پلی هم انقلابی مثل بتل رویال رو داشتیم...

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,887
نام
محمد حسین
قرار نیست که هر 5 سال یه انقلاب رخ نده و چون رخ نداده دلیلی بر عدم رخداد در آینده نمیتونه باشه و اینکه عناوین مطرحی کثل HALO,PUBG,DOOM,WOLFENSTEIN ,METRO,..... عناوین بسیار زیبایی بودند که هر کدوم فوق العاده بودند میشه به این لیست SPEC OPS و FC3 و RAINBOW و BULLETSTORM هم اضاف کرد.عناوینی مثل بایوشاک و FEAR و کرایسس هم بینظیر ظاهر شدند.کالاف هم یه عنوان محبوبه

• Like
Reactions: dark souls

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
نمیشه گفت اتفاق نیفتاده، بایوشاک اینفینیتی رو داشتیم از نظر داشتن سرایی و از نظر گیم پلی هم انقلابی مثل بتل رویال رو داشتیم...
قرار نیست که هر 5 سال یه انقلاب رخ نده و چون رخ نداده دلیلی بر عدم رخداد در آینده نمیتونه باشه و اینکه عناوین مطرحی کثل HALO,PUBG,DOOM,WOLFENSTEIN ,METRO,..... عناوین بسیار زیبایی بودند که هر کدوم فوق العاده بودند میشه به این لیست SPEC OPS و FC3 و RAINBOW و BULLETSTORM هم اضاف کرد.عناوینی مثل بایوشاک و FEAR و کرایسس هم بینظیر ظاهر شدند.کالاف هم یه عنوان محبوبه
ببینید بازی خوب یه چیزه، انقلاب یه چیز دیگست. بایوشاک ها داستان سرایی فوق العاده ای داشتن (که اونم نسخه اولش 13 سال پیش بود:|) ولی کار جدیدی نکردن. انقلاب منظورم یه چیزی مثل HL1 و DOOM و Halo CE و System Shock و ایناست که ژانر رو عوض کردن. اینایی که لیست کردین بازی های خیلی خوبی هستن ولی انقلابی نبودن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر