امتیازات Forza Motorsport

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    186
  • نظرسنجی بسته شده است .

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,378
نام
سید محمد حسین
Fw_gl0DWcAA1CNt.jpg

Forza_Motorsport_new_logo.png

ناشر: Xbox Game Studios
سازنده: Turn 10 Studios
سبک: Racing Simulator
تاریخ عرضه: 10 اکتبر 2023
پلتفرم ها: Xbox Series X|S, PC

مــتاکریتیک | اوپن‌کریتیک
84 | 84

1696442704085.png
1696442728145.png
1696442661038.png

===========================================​

پیام مدیریت: هر گونه ترول، بحث مقایسه ای و پست GT vs Forza = بن مستقیم از بازی سنتر

ایمبارگو بازی در تاریخ ۴ اکتبر ۱۰:۳۰ صبح برداشته خواهد شد.

پ.ن: یک دونه تاپیک نمرات استارفیلد بس بود برامون. اینجا به هم دیگه احترام بذاریم.

آخرین ویرایش:

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
GamingBible 9/10

Despite the requirement of having to participate in practice sessions, Forza Motorsport is a near-perfect racer that’s worth its weight in gold. It takes advantage of the capabilities of the Xbox Series X and then some, pushing the boundaries of what’s expected of the modern console racing sim. If you’re a PC gamer or owner of an Xbox Series X/S and a racing fan, Forza Motorsport is a must-own for fans of the genre.

Pros: Visually stunning, fantastic choice of performance and graphics modes, loads of customisation, gameplay feels so good

Cons: Practice requirement before a race in Career mode feels like unnecessary padding

For fans of: Gran Turismo, Forza Horizon

9/10 : Exceptional​

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
اوضاع منتقد های صنعت از اون چیزی که فکر میکردم خیلی داغون تره
تقصیر اسپنسر بود کد بازی نداد به اینا کینه به دل گرفتن .(کاشکی این بار هم نمی داد:D )
اگه طوری بود که تو سایت متا، پروفایل گیمینگ هر منتقد رو همون پلتفرمی که نقد کرده، مشخص بود، باز تا حد زیادی میشد با سند و مدرک نتیجه گرفت که فولان منتقد به درد نقد بازی x میخوره یا نمیخوره، مثلا کسی که نسل جدید فورتزا موتوراسپورت رو نقد میکنه، باید قبلش یک نیم نگاهی به GT و AC و PC و... انداخته باشه یا نه؟ کسی که با اطمینان میاد فورتزا رو نقد میکنه و ایرادات ساختاری وارد میکنه، نباید قبلش چهار تا کرییر و کمپین تو یک شبیه ساز رو حداقل تموم کرده باشه؟ 4 تا های اسکور یا اچیومنت خفن نباید انلاک کرده باشه؟ 4 تا تورنومنت یا لیگ رو نباید حداقل تموم کرده باشه؟

یا کسی که میاد استارفیلد رو نقد میکنه، قبلش نباید یک دید درست نسبت به اسکایریم، دراگون ایج، مس افکت، کینگدام کام، اوتر ورلد و و و داشته باشه؟ کسی که پارت 2 رو نقد میکنه نباید 50 تا اکشن ادونچر درست حسابی رو بازی کرده باشه؟ که 2 روز دیگه نگه "بازی کالکتیبل زیاد داره و این بده" ؟

اینا ادم فضایی نیستن، خیلی وقت ها از نقد ها و نظراتشون معلومه حتی گیمر های درست حسابی و با تجربه حداقل، هم نیستند.... و خب حالا به نظرتون با این وضعیت، چه حجمی از نقد ها به طور کلی ابکی، کوپی پیست و رونوشت از بقیه، یا حداقل جاده خاکی میشه؟ در طرف مقابل فکر کنید الان احتمالا چه حجمی از نقد ها حالت خودسانسوری و هماهنگی با نظرات عام و در نهایت رقیق پیدا میکنه؟ طوری که منتقد با همراهی نسبت به نظرات ریشه دار در جامعه، مثلا در مورد غول هایی مثل راک استار یا فرام سافور یا ناتی، صرفا یک نقد گلخانه ای بسته بندی غیر طبیعی میبره رو سایت که فقط نقد کرده باشه بدون اینکه عدم شناخت و تخصصش رو اشکار کرده باشه... به به چه چه های کوپی پیست شده... از اون ور هیت و نفرت های رونوشت شده...

در کل به نظرم برای ویدئوگیم و نگاه تخصصی که گیمر ها به میانگین امتیازات دارند، واقعا واجبه که یک ساز و کار دقیق، حرفه ای تر و حداقل رو برنامه و در جای درست، تدارک دیده بشه تا "میانگین امتیازات بازی" اون ارزش و جایگاه واقعی و جدی خودش رو حفظ کنه یا بهتر بگیم، به دست بیاره، نمیدونم شایدم به جوون بودن ویدئوگیمینگ برگرده، در واقع همه مون در حال تربیت شدن هستیم، احتمالا با این حجم میلیونی گیمر هاردکور و با تجربه و خفن، این مسئله امتیازات ابکی، به طور طبیعی و داینامیک در اینده حل شه... (خوشبینانه)
اینا که معیار نیست مهم اینه که یک عدالت پیشه باشه
اینو که 8 ماه پیش انداختنش بیرون (زیر نقد هاش خود خندس کامنت ها ) ولی طبق حرف شما با چه معیاری الان اینو استخدام کردن توی gamespot
نقد ها توی ویدیو گیم هنوز از سینما خیلی بهتره. توی سینما اون گوجه یه دلقکیه که نگو و نپرس

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
کلا ماکروسافت هیت زیاد داره نه فقط بخش گیمینگش کلا شرکت منفوریه بر عکس سونی کشته مرده زیاد داره

به شدت این قضیه توی نمره دادن ها تاثیر داره من مطمئنم اگر استارفیلد انحصاری سونی بود متاش خیلی بیشتر از این ها می شد همین هایی هم که بازی رو مسخره می کردن کلی به به چه چه می کردن ذات انسان اینجوریه

چرا اینم می گم چون کمی خودم بازیش کردم و با اینکه اصلا سبک من نیست اینجور بازی ها اما بهم چسبید لذتی که بهم داد به مراتب بیشتر از fallout 4 بود
این نسخه از فرزا هم همینه با اینکه منقدا می گن از جی تی 7 بهتره اما متاش کمی کمتر شده

می گم اگر می شد راهی داشت این حرفم اثبات می کردم خیلی خوب می شد اما از لحاظ روانشناسی تایید شدش اما دوست داشتم توی این مورد خاص هم می تونستم حرفم نشون بده

البته اینم بگم در اینکه ماکروسافت با اون همه پتانسیل و منابعی که داره خیلی هم خوب کار نمی کنه شکی توش نیست
همین که اینقدر هیتر داره خودش یکی اشتباهات بزرگش هست
زمان ایکس باکس 360 داشت خیلی خوب پیش می رفت که بدجوری خرابکاری کرد
آقا ما الآن یه چیزی بگیم بن می‌شیم! :D فقط این رو بگم که در اشتباه بودن این قضیه همین بس که GT یه زمانی غول سبک ریسینگ بود و بالاترین امتیازها رو می‌آورد، ولی GT5 به خاطر مشکلات مختلفی که داشت، به میانگین ۸۴ رسید. بعدش GT6 تا ۸۰ پایین اومد و GTS هم که ۷۵... استغفرالله!‌
ولی GT7 اکثر ایرادات رو برطرف کرد و بازی کم‌نقصی بود و به میانگین ۸۷ رسید. اگه قرار بود سونی کشته مرده داشته باشه، کلاً کار به میانگین ۷۵ برای یکی از بزرگ‌ترین IPهاش نمی‌رسید.
در کنار GT هم می‌تونم یه لیست عریض و طویل از بازی‌های معروف و پُر هایپ پلی استیشن ردیف کنم که میانگینی بین ۶۳ (بازی The Order: 1886) تا ۸۰ (برای IP بزرگی مثل God of War) گرفتن. یا یکی از جدیدترین نمونه‌ها یعنی Ghost of Tsushima که میانگین ۸۳ گرفت، در حالی که خیلی‌ها عقیده دارن حقش بیشتر از این بوده.
کلاً مثال برای زیر سوال بردن این ماجرای «کشته مرده‌های سونی» زیاده. :D
--------
در مورد Starfield هم خودم عاشق بازی هستم و به شدت دارم ازش لذت می‌برم، ولی بازی قبلی استودیو یعنی Fallout 4 هم با اینکه مولتی‌پلتفرم بود، میانگین ۸۷ گرفت (در برابر Skyrim با میانگین ۹۶). وقتی یه سری از نقدها به اون بازی هنوز توی Starfield هم وجود داره و اصلاح نشده، بعضی از منتقدها هم امتیاز پایین‌تر می‌دن دیگه. ربطی به سونی و مایکروسافت و تئوری توطئه نداره. :D

Philip Marlowe

کاربر سایت
Jan 2, 2022
914
Forza Motorsport Graphics Analysis – A New Visual Benchmark for Racing Games?

Forza Motorsport is a strong debut for Turn10 and stands tall as an impressive graphics showcase for the power of the Xbox Series X. Almost every aspect of the visual presentation has seen minor to major changes, and that results in what is arguably the most realistic looking racer on the market. It doesn’t rewrite the playbook in any major way, but it’s a solid racer that doubles as a visual feast for the eyes.

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
اینکه یه سری این پست رو در جهت تاییدش لایک کردن، قضیه رو حتی کمدی تر میکنه:D
دقیقا، می گه"مایکروسافت کمپانی منفوریه" بعد فن های مایکروسافت با لایک تاییدش می کنن :))
بحث این نیست که اینا با ماکرو مشکل دارن. جماعتی که ما حالا بهشون می گیم ووک یا چپول یا افراطی و یا هرچی گند زدن تو همه چیز خودتون وضع نقد های سینما رو که خوب می دونید . دیگه نمی شه به نقد فیلمی اعتماد کرد معلوم نیست اینا دارن فیلمو نقد می کنن یا بازیگرو یا کار چند سال پیش فلا شخص که توی ساخت فیلم نقش داشته. اینا سراغ همه هم می یان فقط باید بهونشو پیدا کنن . نقد بازی ها از سینما خیلی بهتره ولی با این شرایط می تونی بگی در آینده همین طور می مونه

1696581973370.png

rpg321

کاربر سایت
May 27, 2021
1,031
اگر بحثی داری بیا تاپیک بازی ای که متاش 87ـه، اینجا و تاپیک اصلی GT7 سندش به نام یک مایکروفنه :D تا زمانی که سونی فنی وارد نشه، هر گونه VSـی توسط مایکروفن ها آزاده، کافیه یک سونی فن پاسخ بده، اونموقعست که سریع فوری انقلابی شاهد پاک شدن کامنت ها بصورت فله ای هستیم!

پ ن: نمی خوام وارد VS و بحث نمرات بشم چون به هر طریقی بحث بشه واقعیت ها قابل تحمل نخواهد بود برای عده ای :D بهتره که با همون قانون صرفا آپدیت امتیازات پیش بره
سر تاپیک جیمبو هم پست های اونا پاک شد یکی شون اومد راست گفت گفت زمان انتقامه(starfield) زدن اونو اول همه پاک کردن :D. خیلی ها هم گفتن vs رو باز کنید باز نکردن این شرایطی که جنگ به تمام تاپیک ها کشیده نتیجه همین تصمیماته هر چه هم که دوستان چیزی می گن گوش کسی بدهکار نیست.

من هم خیلی شوخی و خنده رو دوست دارم و با این فضای پادگانی به شدت مخالف هستم.

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
آقا ما الآن یه چیزی بگیم بن می‌شیم! :D فقط این رو بگم که در اشتباه بودن این قضیه همین بس که GT یه زمانی غول سبک ریسینگ بود و بالاترین امتیازها رو می‌آورد، ولی GT5 به خاطر مشکلات مختلفی که داشت، به میانگین ۸۴ رسید. بعدش GT6 تا ۸۰ پایین اومد و GTS هم که ۷۵... استغفرالله!‌
ولی GT7 اکثر ایرادات رو برطرف کرد و بازی کم‌نقصی بود و به میانگین ۸۷ رسید. اگه قرار بود سونی کشته مرده داشته باشه، کلاً کار به میانگین ۷۵ برای یکی از بزرگ‌ترین IPهاش نمی‌رسید.
در کنار GT هم می‌تونم یه لیست عریض و طویل از بازی‌های معروف و پُر هایپ پلی استیشن ردیف کنم که میانگینی بین ۶۳ (بازی The Order: 1886) تا ۸۰ (برای IP بزرگی مثل God of War) گرفتن. یا یکی از جدیدترین نمونه‌ها یعنی Ghost of Tsushima که میانگین ۸۳ گرفت، در حالی که خیلی‌ها عقیده دارن حقش بیشتر از این بوده.
کلاً مثال برای زیر سوال بردن این ماجرای «کشته مرده‌های سونی» زیاده. :D
--------
در مورد Starfield هم خودم عاشق بازی هستم و به شدت دارم ازش لذت می‌برم، ولی بازی قبلی استودیو یعنی Fallout 4 هم با اینکه مولتی‌پلتفرم بود، میانگین ۸۷ گرفت (در برابر Skyrim با میانگین ۹۶). وقتی یه سری از نقدها به اون بازی هنوز توی Starfield هم وجود داره و اصلاح نشده، بعضی از منتقدها هم امتیاز پایین‌تر می‌دن دیگه. ربطی به سونی و مایکروسافت و تئوری توطئه نداره. :D
دایی جان حرفمو نگرفتی چرا برخی ایرانیا سریع فاز توطئه بر می دارن اصلا حرف من توطئه نیست حرف من یک بحث روانشناسیه که چیزی که محبوبیت زیادی داره ناخوداگاه انسان به سمتش کشیده می شه نقد ها هم که با دستگاه انجام نمی شه به مود و سلیقه منتقدها بستگی داره یعنی یک چیز پایدار نیست قطعا علاقه به سونی یا ماکروسافت روی جهت نقد تاثیرش می ذاره اصلا شکی درش نیست و در اینکه سونی محبوبیت بیشتری در دنیا داره شکی نیست پس همیشه جهت نقدها به سمت سونی هست این مورد برای نینتندو بیشترم هست

اتفاقا زمان ps3 سونی داشت می رفت ته چاله و محبوبیتش خیلی کمتر شده بود سونی یک کام بک خوب زد اون زمان ماکروسافت هم داشت خوب محبوب می شد ویندوز عالی 7 یا ایکس باکس 360 همگی داشتن عالی کار می کردن تا اینکه با تعویض مدیریت به ته چاه رفت برای همینم هیترهاش الان اینقدر زیاد شدن من از گندکاری هاش اصلا دفاع نمی کنم فروختن بانجی و کلی کارهای اشتباه دیگه همگی تاثیرش گذاشتن
دقیقا زمان ps3 نقدها جهت گیری کمتری براش داشتن چون محبوبیتش کمتر شده بود و فن های زیادی ماکروسافت پیدا کرده بود حتی ps vita به زحمت 15 میلیون فروخت درسته که ویتا سوتی زیاد داشت اما سونی هر چیم که می داد دیگه نباید زیر 30 تا می فروخت تازه این 10 یا 15 تا هم به لطف ژاپن بود

جمع بندی کلامم اینکه توطئه یا عمدی در کار نیست اما محبوبیت خیلی بیشتر سونی قطعا به نفعش توی خیلی از زمینه ها هست از جمله متای بازی ها
عین شرکت اپل و سامسونگ که سامسونگ واقعا باید زحمت بیشتری بکشه خطاهاشم خیلی بیشتر به چشم میاد
جهت گیری با توطئه فرق می کنه جهت گیری یعنی اینکه بازی که سونی می سازه متاش 88 می شه اگه برچسب ماکروسافت روش می خورد متاش 83 4 احتمالا می شد(به فرض) نه اینکه بگیم بازی متای 94 می شه 70
فن بیس قوی سونی و نینتدو قطعا تاثیر خودشون رو می ذارن و فکر نکنم با حرفم مخالف باشید

آخرین ویرایش:

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
دایی جان حرفمو نگرفتی چرا برخی ایرانیا سریع فاز توطئه بر می دارن اصلا حرف من توطئه نیست حرف من یک بحث روانشناسیه که چیزی که محبوبیت زیادی داره ناخوداگاه انسان به سمتش کشیده می شه نقد ها هم که با دستگاه انجام نمی شه به مود و سلیقه منتقدها بستگی داره یعنی یک چیز پایدار نیست قطعا علاقه به سونی یا ماکروسافت روی جهت نقد تاثیرش می ذاره اصلا شکی درش نیست و در اینکه سونی محبوبیت بیشتری در دنیا داره شکی نیست پس همیشه جهت نقدها به سمت سونی هست این مورد برای نینتندو بیشترم هست

اتفاقا زمان ps3 سونی داشت می رفت ته چاله و محبوبیتش خیلی کمتر شده بود سونی یک کام بک خوب زد اون زمان ماکروسافت هم داشت خوب محبوب می شد ویندوز عالی 7 یا ایکس باکس 360 همگی داشتن عالی کار می کردن تا اینکه با تعویض مدیریت به ته چاه رفت برای همینم هیترهاش الان اینقدر زیاد شدن من از گندکاری هاش اصلا دفاع نمی کنم فروختن بانجی و کلی کارهای اشتباه دیگه همگی تاثیرش گذاشتن
دقیقا زمان ps3 نقدها جهت گیری کمتری براش داشتن چون محبوبیتش کمتر شده بود و فن های زیادی ماکروسافت پیدا کرده بود حتی ps vita به زحمت 15 میلیون فروخت درسته که ویتا سوتی زیاد داشت اما سونی هر چیم که می داد دیگه نباید زیر 30 تا می فروخت تازه این 10 یا 15 تا هم به لطف ژاپن بود

جمع بندی کلامم اینکه توطئه یا عمدی در کار نیست اما محبوبیت خیلی بیشتر سونی قطعا به نفعش توی خیلی از زمینه ها هست از جمله متای بازی ها
عین شرکت اپل و سامسونگ که سامسونگ واقعا باید زحمت بیشتری بکشه خطاهاشم خیلی بیشتر به چشم میاد
جهت گیری با توطئه فرق می کنه جهت گیری یعنی اینکه بازی که سونی می سازه متاش 88 می شه اگه برچسب ماکروسافت روش می خورد متاش 83 4 احتمالا می شد(به فرض) نه اینکه بگیم بازی متای 94 می شه 70
فن بیس قوی سونی و نینتدو قطعا تاثیر خودشون رو می ذارن و فکر نکنم با حرفم مخالف باشید
کلی مثال زدم و اگه حس و حالش بود، یه ۵۰ تا مثال دیگه هم می‌زدم که اشتباه بودن اون حرف بیشتر اثبات بشه! :D
بحث فروش ویتا که ربطی به این صحبت‌ها نداره، ولی در مورد جهت‌گیری زمان PS3... اتفاقاً تعدادی از بالاترین امتیازهای تاریخ پلی استیشن برای همون دوران PS3 هستن که از دید شما جهت‌گیری منتقدها با PS4 و PS5 متفاوت بوده. از Uncharted 2 با میانگین ۹۶ و The Last of Us و LittleBigPlanet با میانگین ۹۵ تا Metal Gear Solid 4 با میانگین ۹۴ و...
اگه بحث محبوبیت کنسول/برند و تأثیرش روی امتیازها مطرح بود، اولین کنسول ایکس باکس که یک‌ششم PS2 فروخت و کلاً مفهومی به نام فن‌بیس نداشت، نباید همچین امتیازهایی برای بازی‌هاش می‌گرفت:
Halo با میانگین نجومی ۹۷
بازی‌های Ninja Gaiden Black و Star Wars: Knights of the Old Republic با میانگین ۹۴
Forza Motorsport با میانگین ۹۲ (در مقایسه با میانگین ۸۹ برای Gran Turismo 4 روی PS2) و...
منتقدها براساس کیفیت بازی نمره می‌دن و حالا بعضی وقت‌ها ممکنه یه بازی اورریتد یا آندرریتد بشه، ولی ربطی به جهت‌گیری نداره که بگیم ناخودآگاه وقتی اسم مایکروسافت رو می‌بینن، بهش کمتر امتیاز بدن. توی همین سال‌های اخیر و دوران مظلومیت ایکس باکس هم بازی‌هایی مثل Flight Simulator و سری Forza Horizon یا مثلاً Ori کیفیت فوق‌العاده‌ای داشتن و امتیازهای بسیار بالایی روی ایکس باکس گرفتن. یه زمانی هم بخش بزرگی از امتیازهای بالای بازی‌های ایکس باکس روی دوش بانجی (Halo) و اپیک (Gears of War) بود که متأسفانه دیگه با مایکروسافت همکاری نمی‌کنن.
کلاً برای هر بخش از صحبت‌ها انقدر مثال نقض وجود داره که... ولی خب حق با شماست و من دیگه بحثی در این مورد ندارم و ادامه نمی‌دم. :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
کلی مثال زدم و اگه حس و حالش بود، یه ۵۰ تا مثال دیگه هم می‌زدم که اشتباه بودن اون حرف بیشتر اثبات بشه! :D
بحث فروش ویتا که ربطی به این صحبت‌ها نداره، ولی در مورد جهت‌گیری زمان PS3... اتفاقاً تعدادی از بالاترین امتیازهای تاریخ پلی استیشن برای همون دوران PS3 هستن که از دید شما جهت‌گیری منتقدها با PS4 و PS5 متفاوت بوده. از Uncharted 2 با میانگین ۹۶ و The Last of Us و LittleBigPlanet با میانگین ۹۵ تا Metal Gear Solid 4 با میانگین ۹۴ و...
اگه بحث محبوبیت کنسول/برند و تأثیرش روی امتیازها مطرح بود، اولین کنسول ایکس باکس که یک‌ششم PS2 فروخت و کلاً مفهومی به نام فن‌بیس نداشت، نباید همچین امتیازهایی برای بازی‌هاش می‌گرفت:
Halo با میانگین نجومی ۹۷
بازی‌های Ninja Gaiden Black و Star Wars: Knights of the Old Republic با میانگین ۹۴
Forza Motorsport با میانگین ۹۲ (در مقایسه با میانگین ۸۹ برای Gran Turismo 4 روی PS2) و...
منتقدها براساس کیفیت بازی نمره می‌دن و حالا بعضی وقت‌ها ممکنه یه بازی اورریتد یا آندرریتد بشه، ولی ربطی به جهت‌گیری نداره که بگیم ناخودآگاه وقتی اسم مایکروسافت رو می‌بینن، بهش کمتر امتیاز بدن. توی همین سال‌های اخیر و دوران مظلومیت ایکس باکس هم بازی‌هایی مثل Flight Simulator و سری Forza Horizon یا مثلاً Ori کیفیت فوق‌العاده‌ای داشتن و امتیازهای بسیار بالایی روی ایکس باکس گرفتن. یه زمانی هم بخش بزرگی از امتیازهای بالای بازی‌های ایکس باکس روی دوش بانجی (Halo) و اپیک (Gears of War) بود که متأسفانه دیگه با مایکروسافت همکاری نمی‌کنن.
کلاً برای هر بخش از صحبت‌ها انقدر مثال نقض وجود داره که... ولی خب حق با شماست و من دیگه بحثی در این مورد ندارم و ادامه نمی‌دم. :D
اینایی که گفتی مثال نقض نبود و من بحث علمی کردم فن بیس قوی تر قطعا روی متا تاثیرش می ذاره و تقریبا راهیم برای اثبات یا نقضش نیست به طور مستقیم اما اگه روانشناسیش رو می خوندی می فهمیدی که قطعا تاثیرش رو روی عقل انسان به شدت می ذاره کلیم براش مثال یا اثبات توی زمینه های دیگه هست شما قضاوت افراد بین دو نفر که سطح علاقشون فرق می کنه بررسی کنی به سمت اونی هست که علاقه بهش بیشتره
حتی خیلی ها از فرق گذاشتن بین بچه ها توی پدر و مادرها حرف می زنن چه برسه به کمپانی ها یا اشیا که جاندارم نیستن
علاقه هر فردی به یک برند-شخص یا هر چیزی قطعا روی قضاوتش تاثیر می ذاره و این مورد توی نقدها هم اشکاره

• Smile
Reactions: Sepi_60

FarSeeR

کاربر سایت
Jun 18, 2013
1,128
اینایی که گفتی مثال نقض نبود و من بحث علمی کردم فن بیس قوی تر قطعا روی متا تاثیرش می ذاره و تقریبا راهیم برای اثبات یا نقضش نیست به طور مستقیم اما اگه روانشناسیش رو می خوندی می فهمیدی که قطعا تاثیرش رو روی عقل انسان به شدت می ذاره کلیم براش مثال یا اثبات توی زمینه های دیگه هست شما قضاوت افراد بین دو نفر که سطح علاقشون فرق می کنه بررسی کنی به سمت اونی هست که علاقه بهش بیشتره
حتی خیلی ها از فرق گذاشتن بین بچه ها توی پدر و مادرها حرف می زنن چه برسه به کمپانی ها یا اشیا که جاندارم نیستن
علاقه هر فردی به یک برند-شخص یا هر چیزی قطعا روی قضاوتش تاثیر می ذاره و این مورد توی نقدها هم اشکاره
پس اگه روانشناسیشو بخونیم، باید روی بازی های اکس باکس حداقل ۵ تا اضافه کنیم؟
مثلا استارفیلد ۸۸، فورتزا ۸۹ و...؟

چی میگی خدایی؟ 😂 منتقد امتیازشو میده، حالا دو سه تا سایت واسه اینکه جلب توجه کنن امتیازای پرت میدن که چهارتا مخاطب بگیرن که برای تمام بازی ها و پلتفرمها مشترکه...

ولی حالا از لحاظ روانشناسی که هیچی، اگه از لحاظ ریاضی بخوای ببینی، باید ده تا سایت با پسوند اکس باکس که به ردفال هم ۹ و ۱۰ میدن رو از میانگین نمرات کم کنی که برعکس میشن و باید ۵ امتیاز از بازی ها کم کنی

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,582
نام
Mehrdad
اصن کاری ندارم که فرضیه شما بر اساس استدلال درستی بنا شده یا نشده،

اما عزیز دل هرچقدر که مثال نقض به درستی نتونه به طور 100 درصد فرضیه شما رو رد کنه، و این میشه مغلطه، (چون در هر زمان و شرایط مولفه های گوناگونی ممکنه مطرح باشند که نمیشه بدون در نظر گرفتن اونا، نقد یا متای بازی هارو مقایسه کرد، بماند که متا و میانگین یک سری نظرات که بینشون به وفور نظر شخصی و ابکی و اشتباه هم وجود داره، به خودی خود معیار مناسبی برای تشخیص نیست که حالا شما بیای یک جنبه جدید و موهوم "روانشناسی" هم بهش اضافه کنی، هرچقدرم که فعلا از نظر عموم "متا" تنها یا بهترین جایگاه برای اعتبار سنجی بازی ها باشه که همونم به نظرم بهترین انتخاب نیست و فروم های تخصصی گیمینگ یا استیم به نظرم جای به مراتب بهتری برای شناخت بازی ها هستند)

اما خب حتی فرضا اگر هم فرضیه شمارو مد نظر قرار بدیم، خب استدلال شما هم بر اساس همون "مثال" پیش میره دیگه درسته؟ غیر از اینه که الان میخوای بین "مثال" هایی که از بازی های سونی مایکرو وجود داره، به طور کلی (ِیعنی غیر دقیق) بررسی کنی و مثلا نتیجه بگیری هورایزن از گریلا (بازی که به خاطر دایناسور روبات هاش، من بارها تلاش کردم باهر دو نسخه ازش ارتباط بگیرم اما نشد، مهم ترین مشکلمم گیم پلی بازی و دنیاش و مخصوصا رنگ بندیش بود که بهم نچسبید) نمره بیشتری گرفته چون جو پیرامون سونی خوب بوده با اینکه بازی در واقع اکشن ادونچری هست با المان های ار پی جی،، اما استارفیلد میره زیر ذره بین و پتولوژیکال کالبد شکافی میشه و به کوچک ترین ایراداتش گیر میدن، خب اینجا هم شما داری بر اساس "مثال" و به صورت کلی نتیجه میگیری درسته؟ یعنی استدلال شما، فرق زیادی با استدلالی که دوستان در مقابلتون مطرح میکنند نداره، یعنی اگه حرف خودت رو قبول داری و مغلطه اش رو در نظر نمیگیری، پس نتیجتا باید حرف طرف مقابل هم بپذیری...

جای مصطفی 682 چقدر خالیه، میومد گرد و خاک میکرد بعدشم چهارتا های اسکور رو میکرد و همه رو ساکت میکرد :D

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
پس اگه روانشناسیشو بخونیم، باید روی بازی های اکس باکس حداقل ۵ تا اضافه کنیم؟
مثلا استارفیلد ۸۸، فورتزا ۸۹ و...؟

چی میگی خدایی؟ 😂 منتقد امتیازشو میده، حالا دو سه تا سایت واسه اینکه جلب توجه کنن امتیازای پرت میدن که چهارتا مخاطب بگیرن که برای تمام بازی ها و پلتفرمها مشترکه...

ولی حالا از لحاظ روانشناسی که هیچی، اگه از لحاظ ریاضی بخوای ببینی، باید ده تا سایت با پسوند اکس باکس که به ردفال هم ۹ و ۱۰ میدن رو از میانگین نمرات کم کنی که برعکس میشن و باید ۵ امتیاز از بازی ها کم کنی
منتقدا فکر کردید کیا هستن؟ ربات که نیستن ادم های خاصی هم نیستن بحث من چقدرش نیست چون مشخص هم نیست اگر اینقدر منقدها کارشون درست بود که شاهد اینقدر اختلاف نمره بین نقدها نبودیم یک بخش زیاد بازی سلیقه هست حتی پیش میاد که مود طرف می تونه روی نمره دهیش یا نقدش تاثیر بذاره همون طوری که برخی زمان ها به ادم یک بازی بیشتر می چسبه برخی اوقات کمتر بالاخره فن بیس قوی هم خودش کلی تلاش و هوش پشتش خوابیده مفتی به دست نمیاد
حالا اینکه فن بیس بهتر سونی چقدر روی امتیازها تاثیر می ذاره حتی بازی به بازی متغیره و اصلا قابل اندازه گیری نیست شاید یک روزی اوضاع چربید محبوبیت ماکروسافت توی زمینه گیمینگ از سونی بیشتر شده هیچ چیزی بعید نیست

اما من به شخصه متا برام مهم نیست مگر اینکه باعث نابودی یک بازی یا استدیو الکی الکی بشه دوست دارم که حق به حقدار برسه اما حرص ابدا نمی خورم که چرا نشد مگه اینکه سری بازی بخواد نابود بشه. هم از سونی هم از مایکروسافت نابودی سری بازی ها و بستن استدیو به خاطرش داشتیم و قرار نیست فن بیس معجزه کنه مگه به اندازه دین یا مشابه هاش قوی باشه که کلا منطق رو از بین ببره
اساسا هم فن بیس ساختن یکجورایی استفاده از حماقت عموم مردم هست شما از چیزی دفاع می کنی یا براش می جنگی که نفع یا سودش برای دیگری هست کلا انسان خیلی باگ داره :D

از این بحث بیایم بیرون می تونید خودتون بعدا راجب موضوع کلیش مطالعه کنید

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر