امتیازات FINAL FANTASY VII REMAKE

متای بازی از نظر شما؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    105
  • نظرسنجی بسته شده است .

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
نه توییست نیست، اول اینکه چون خواستن از تو یه بخش نهایت 8 ساعته 30 ساعت گیم پلی در بیارن (که البته باز زمان به شدت کمیه) هم یه سری فیلر به بازی اضافه شده که خوب بی معنا، آبکی و کاملا اضافه است. یعنی فیلرها باعث نمیشن شما بیشتر دنیای میدگار رو بشناسید یا کارکترهای بیشتری رو ببینید و کلا این شهر پر و پیمون تر بشن، صرفا فقط هستن برای اینکه وقت شما تلف بشه، و راهکار دوم راه رفتن های مداوم و کاتسین های واقعا پشت سرهم و خسته کننده است. در مجموع ریتم داستان به شدت کنده و اتفاقات با فاصله های زمانی زیادی میفتن، بدون اینکه این وسط این رفت و برگشت های مداوم و چرخیدن تو محیط های بی هدف چیزی به بار روایی داستان اضافه کنه. این مشل اول تو روایت داستان و طولانی شدنشه. بگذریم که این وسط به منظور کش پیدا کردن یه سری موارد هم اضافه و کم شدن.

اما مشکل اصلی اینه که با یه توجیه عملا ابلهانه در پایان بازی به شما میگه ادامه داستان دیگه قرارنیست مثل قبل باشه و یه سری موارد قراره تغییر کنن. این تغییرات به شدت مهمن و یکیشون رو هم درآخرین سکانس بهت نشون میده. و این تغییرات قطعا بدن، چون مهم ترین وقایع داستان رو دارن انگلوک میکنن. من فقط میتونم اینطور بهت توضیح بدم که فرض کن قبلا گادفادر رو دیدی، الان میری نسخه ریمسترشده و بلوریش رو میگیری تا دوباره با کیفیت بهتر ببینی، بعد متوجه میشی تو ریمستر مثلا سانی کشته نمیشه و زنده میمونه، و کارگردان امده یه سکانس به شدت تاثیرگذار و مهم رو درآورده از فیلم و عوض کرده. این کاریه که اینا کردن. برای همین میگم کسی که اصلا تا الان بازی نکرده چون درگیر مقایسه نمیشه مشکلی نخواهد داشت، هرچند به هر صورت این داستان جدید و این رویه ای که در پیش گرفتن کلا سطح کیفی داستان و شخصیت پردازی رو وحشتناک میاره پایین.
یکی تو یوتیوب کامنت گذاشته بود که:
I believe FF7's story just got "square enixed" or KH'ed

واقعا مثل که بزرگترین مشکل بازی هم همینه باید به جا اب بستن بازی رو به دو تیکه تبدیل میکرد ایونتا رو هم تغییر نمی داد که خب خراب کردن واقعا

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
از تعداد نقدهایی که براش ثبت شده میشه فهمید این بازی چقدر تاریخچه غنی داره و چقدر بزرگ و جریان ساز بوده.
کمتر بازی به مرز ۱۰۰ نقد میرسه، با همین فرمون پیش بره تعداد نقدهاش به بزرگ ترین بازیای نسل مثل Uncharted 4 و Gow میرسه

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
از تعداد نقدهایی که براش ثبت شده میشه فهمید این بازی چقدر تاریخچه غنی داره و چقدر بزرگ و جریان ساز بوده.
کمتر بازی به مرز ۱۰۰ نقد میرسه، با همین فرمون پیش بره تعداد نقدهاش به بزرگ ترین بازیای نسل مثل Uncharted 4 و Gow میرسه

نمیخوام آدم ضدحالی باشم، ولی اون کمتر بازی هایی که تقداد نقدهاشون به 100 تا میرسه، بیشترشون بازی های انحصاری اند (و بعضاً انحصاری های نه چندان بزرگ) که نقدهاشون همیشه روی یه پلتفرم انجام و ثبت میشه :D یکم معیار نامردیه ایه مخصوصا در حق بازی های مولتی پلتفرم
و این که اگه اشتباه نکنم تعداد نقدهای Horizon Zero Dawn از UC4 بیشتر بود چندتایی :-?
===
البته بین خود انحصاری ها، مقیاس خوبیه، کلا نشون میده جایگاه خفن FF7R رو تو لایبرری PS4 :D

آخرین ویرایش:

UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,506
نام
میلاد
نمیخوام آدم ضدحالی باشم، ولی اون کمتر بازی هایی که تقداد نقدهاشون به 100 تا میرسه، بیشترشون بازی های انحصاری اند (و بعضاً انحصاری های نه چندان بزرگ) که نقدهاشون همیشه روی یه پلتفرم انجام و ثبت میشه :D یکم معیار نامردیه ایه مخصوصا در حق بازی های مولتی پلتفرم
و این که اگه اشتباه نکنم تعداد نقدهای Horizon Zero Dawn از UC4 بیشتر بود چندتایی :-?
===
البته بین خود انحصاری ها، مقیاس خوبیه، کلا نشون میده جایگاه خفن FF7R رو تو لایبرری PS4 :D
انحصاری نه چندان بزرگ که تعداد نقداش ۳ رقمی شده باشه ببین چیزی پیدا می‌کنی بگی؟ :D
چون بعید میدونم چیزی باشه من که چیزی ندیدم

• Like
Reactions: ( Layken )

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
انحصاری نه چندان بزرگ که تعداد نقداش ۳ رقمی شده باشه ببین چیزی پیدا می‌کنی بگی؟ :D
چون بعید میدونم چیزی باشه من که چیزی ندیدم
هممم انحصاری با تعداد نقد سه رقمی که بزرگ و گنده نبوده:-?

The Legend of Zelda: Link's Awakening... فکر کنم 110 تا نقد داشت :D
کار خوبیه، ولی واقعا فکر نکنم کسی باشه کار "بزرگی" حسابش کنه
و The Last Guardian... که اونم 110 تا گرفت و هر چند بازی خوبیه، بازم فکر نکنم انحصاری آن چنان "بزرگ" باشه از نظر برندی و ابعاد بازی و...
و البته Detroit: become Human (البته الان که انحصاری نیست ولی خب موقع عرضه و اومدن نمره ها که انحصاری بود)
Splatoon 2 هم هر چند تو ژاپن بزرگه، باز تو غرب و به صورت کلی اون جوری نیست، اونم 100 تا نقد داره :D
دیگه نمیدونم.... Luigi's Mansion 3 به نظرتون گنده است؟ اونم 104 تا نقد داره

بیشترش به مفهوم بزرگ و گنده برمیگرده :D اگه زلدا و GOW و FF گنده اند، مطمئنم چیزهایی که گفتم تو دسته بندی ای که میخوای جا میگیرن :D

( Layken )

عضو تحریریه
Nov 29, 2009
3,050
نام
حامد
البته زیاد بودن تعداد نقد ها بعضا به ضرر یک گیم هم تموم میشه.

تعداد کم 9 یا 10 با مثلا یدونه 8 حتما به صرفه تر تا تعداد زیاد 10 9 8 و...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
هممم انحصاری با تعداد نقد سه رقمی که بزرگ و گنده نبوده:-?

The Legend of Zelda: Link's Awakening... فکر کنم 110 تا نقد داشت :D
کار خوبیه، ولی واقعا فکر نکنم کسی باشه کار "بزرگی" حسابش کنه
و The Last Guardian... که اونم 110 تا گرفت و هر چند بازی خوبیه، بازم فکر نکنم انحصاری آن چنان "بزرگ" باشه از نظر برندی و ابعاد بازی و...
و البته Detroit: become Human (البته الان که انحصاری نیست ولی خب موقع عرضه و اومدن نمره ها که انحصاری بود)
Splatoon 2 هم هر چند تو ژاپن بزرگه، باز تو غرب و به صورت کلی اون جوری نیست، اونم 100 تا نقد داره :D
دیگه نمیدونم.... Luigi's Mansion 3 به نظرتون گنده است؟ اونم 104 تا نقد داره

بیشترش به مفهوم بزرگ و گنده برمیگرده :D اگه زلدا و GOW و FF گنده اند، مطمئنم چیزهایی که گفتم تو دسته بندی ای که میخوای جا میگیرن :D

الان برای من سوال شد شما به چی میگید بزرگ پس؟ اینا یعنی هیچ کدوم انحصاری بزرگ نیستن؟ یا مثلا FFVIIR انحصاری بزرگ نیست؟ خوب پس چی بزرگ محسوب میشه؟

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,371
نام
سید محمد حسین
الان برای من سوال شد شما به چی میگید بزرگ پس؟ اینا یعنی هیچ کدوم انحصاری بزرگ نیستن؟ یا مثلا FFVIIR انحصاری بزرگ نیست؟ خوب پس چی بزرگ محسوب میشه؟

هاه؟ گفتم که FFVIIR بازی بزرگیه که :D (جایی از حرفم اینو اصن نقض نکردم :-?)
گفتم تعداد نقدهای یه بازی انحصاری مبنای خوبی واسه سنجش اش نیستن :D درست نخوندی

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
هاه؟ گفتم که FFVIIR بازی بزرگیه که :D
گفتم تعداد نقدهای یه بازی انحصاری مبنای خوبی واسه سنجش اش نیستن :D درست نخوندی

نه متوجه شدم:D اون قسمت از پست قبل بود منظورم تو نبودی:D و کلی گفتم. چون همه اینا واقعا انحصاری های بزرگ یا بهتره بگم انحصای های مهمی هستن. چون این مهم بودن باعث میشه همه علاقه مند به نقد کردنشون باشن. مثلا TLG پروداکشن بزرگی نداره، در مقابل مثلا TLoU2 شوخیه، پروداکشن منظورمه، اما بازی مهمیه، بنا به دلایلی که خوب همه میدونن، سر همین خیلی ها براش نقد نوشتن. در نتیجه چون خودم سال ها نقد نوشتم و کار ژورنالیستی کردم میگم، بیشتر این اهمیت بازی هاست که باعث میشه نقد بشن یا نه، نه حتا کیفیت. چه بسا چقدر بازی خوب ایندی که بازی های خفنی بودن اما کمتر سایتی اونارو نقد کرده. و برعکس، یه بازی در عین آشغال بودن رو حساب مارکتینگ و اهمیتی که از نظر مارکتینگ داره نقد شده.

FFVIIR هم کلا به نسبت FF ها بازی کوچیک و جمع جوریه، بودجش هم خیلی کمتر از XV بوده، اما شاید از XV که شماره اصلیه مهم تر باشه، سر حواشی. در نتیجه خوب صغیر و کبیر براش نقد مینویسن و به نظرم هرچند خودم اصلا موافقش نیستم، نظرمم کامل گفتم و بیشترش اضافه گوییه، اما بازی کاملا موفقی بوده و سخته با این همه نقد به این متا برسی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر