امتیازهای Dragon's Dogma 2

پیش بینی نمرات بازی

• مجموع رای دهنده‌ها
    66
  • نظرسنجی بسته شده است .

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
خب دقیقا همین میشه دیگه. اگر پول داری میتونی دونه ای 3 دلار بدی و پورت کریستال بخری و راحت تلپورت کنی. اگر پول نداری نمیتونی و باید پیاده بری. این اگر تاثیر عظیم در گیم پلی نیست پس چیه؟
اینکه بگیم هیچ اجباری به استفاده از اونها نیست خب برای استفاده از شمشیر و اسلحه هم اجباری نیست و با مشکل و لگد هم میشه رفت ولی خب دلیل نمیشه شمشیر و اسلحه و جادو از بازی حذف بشه و دونه ای 3 دلار فروخته شه. این میشه تاثیر در گیم پلی. ریفت کریستال و حتی ویک استون مشکلی نیست. از همون اول بازی با فارم کردن هرچند به سختی ولی گیر میاد و فوقش میگیم اقا بهتر بازی کن تا نمیری و نیاز به زنده شدن نداشته باشی ولی پورت کریستال یعنی دو نوع گیم پلی برای کسی که پول داره و کسی که پول نداره در حالی که هر دو بازی رو خریدن. حالا قضیه تک سیو و پول برای ادیت و عدم توانایی حذف سیو هم بماند.
حالا بعد 50 ساعت بازی کردن اگر میخواد فروشنده ای هم اون رو داخل بازی بفروشه که خب نوشداروی بعد از مرگ سهرابه.
مجددا میگم بازی مورد علاقمه ولی اصلا برای مایکروترنزکشن جای دفاعی نمیبینم. من با فریم و گرافیک کنار میام ولی با حرص و طمع ناشر نه.
خب من حرفم اینه که پلیری که داره بازی میکنه اگه ندونه که میتونه alt+tab بگیره و بیاد توی صحفه استور استیم و آیتم رو بخره کارش لنگ میمونه؟

یه وقتی بازی حول میکروترنزکشنز طراحی میشه ، اینکه بازی کاملا و به عمد شما رو محدود میکنه که بری از استور آیتم مورد نظر جهت پیشروی رو بخری ، در غیر اینصورت هیچ کاری نمیتونی بکنی.
یک مرحله سبک تر از این میشه علاوه بر اینکه میتونی از استور بخری و کارت رو پیش ببری ، میتونی تو خود بازی با زحمت بیشتر و گرایند وحشتناک اون رو به دست بیاری ، که باز فرقی با بالایی نداره.

اما DD هیچکدوم از اونها نیست.
فرمت بازی همونیه که تو نسخه قبل بود.
پلیر میتونه بازی خودش رو انجام بده.
چی کار داره تو استور دارن این آیتم رو میفروشن یا نه؟

اگه یادت باشه تو اون نسخه قبل هم همین میکروتزنزکشنز وجود داشت و بعدها حذفش کردن.

منم طرفدار وجودش نیستم ولی اونطور اجباری هم نیست که ملت فکر میکنن.

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
نه اینطور نیست و اصلا بایدی وجود نداره.
خرید اینها اختیاریه.
این جو اعتراضی رو شروع کردن و ملت هم گله ای پشتش راه افتادن.

وجود اینها تو استور واقعیه ولی به راحتی تو بازی به دست میاد و اجباری به خرید نیست.
=================
به نظر من مشکل بازی الان فقط پرفورمنسه + نبود نیوگیم که احتمالا با آپدیت/پچ اضافه میشه.
این میکروترنزکشنها بیش از حدی که باید داره برجسته میشه.
اتفاقا مشکل بزرگیه، رسما بازی سینگل پلیر رو pay to win کرده. این گناه نابخشودنیه، آوردن کثافت کاری های free to play در بازی های AAA و مخصوصاً سینگل پلیر.
یوبی سافت xp خریدنی برای اساسینز ها داشت پدرشو در آوردن!
اینکه داخل بازی به راحتی میشه این آیتم ها رو بدست آورد اصلا توجیه مناسبی نیست.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
خب من حرفم اینه که پلیری که داره بازی میکنه اگه ندونه که میتونه alt+tab بگیره و بیاد توی صحفه استور استیم و آیتم رو بخره کارش لنگ میمونه؟

یه وقتی بازی حول میکروترنزکشنز طراحی میشه ، اینکه بازی کاملا و به عمد شما رو محدود میکنه که بری از استور آیتم مورد نظر جهت پیشروی رو بخری ، در غیر اینصورت هیچ کاری نمیتونی بکنی.
یک مرحله سبک تر از این میشه علاوه بر اینکه میتونی از استور بخری و کارت رو پیش ببری ، میتونی تو خود بازی با زحمت بیشتر و گرایند وحشتناک اون رو به دست بیاری ، که باز فرقی با بالایی نداره.

اما DD هیچکدوم از اونها نیست.
فرمت بازی همونیه که تو نسخه قبل بود.
پلیر میتونه بازی خودش رو انجام بده.
چی کار داره تو استور دارن این آیتم رو میفروشن یا نه؟

اگه یادت باشه تو اون نسخه قبل هم همین میکروتزنزکشنز وجود داشت و بعدها حذفش کردن.

منم طرفدار وجودش نیستم ولی اونطور اجباری هم نیست که ملت فکر میکنن.
من مشکلم تاثیر مایکروترنزکشن روی گیم پلیه.
خرید پورت کریستال و نخریدنش یعنی دو گیم پلی متفاوت. دقیقا مشکلم اینه. در پست قبلی هم مثال زدم مثل اینه که اسلحه رو حذف کنی و 3 دلار بفروشی. یوزر ممکنه فکر کنه خب بازی همینه و باید با مشت و لگد بری ولی واقعیت اینکه میشه راحت تر هم بازی کرد رو عوض نمیکنه. تا الان دلمون خوش بود که ساختار بازی اینه که فست ترول سخته و اصلا بر این مبنی ساخته شده و باید یه مسیری رو بری و برگردی و بیس بازی اینه. الان فهمیدیم که نه اگر 3 دلار بدی قضیه طور دیگه ایه. وگرنه تا صد سال دیگه هم کازمتیک یا ریفت کریستال یا باندل پول داخل بازی رو بفروشن هم برام مهم نیست چون روی گیم پلی تاثیری نداره ولی پورت کریستال در بازیی که ساخته شده تا ترول محدود داشته باشه و ملت مجبورن برای رفتن از a به b سختی بکشن مهمه.

ebrahim.nia

کاربر سایت
Mar 6, 2023
54
خرید پورت کریستال و نخریدنش یعنی دو گیم پلی متفاوت. دقیقا مشکلم اینه. در پست قبلی هم مثال زدم مثل اینه که اسلحه رو حذف کنی و 3 دلار بفروشی. یوزر ممکنه فکر کنه خب بازی همینه و باید با مشت و لگد بری ولی واقعیت اینکه میشه راحت تر هم بازی کرد رو عوض نمیکنه. تا الان دلمون خوش بود که ساختار بازی اینه که فست ترول سخته و اصلا بر این مبنی ساخته شده و باید یه مسیری رو بری و برگردی و بیس بازی اینه. الان فهمیدیم که نه اگر 3 دلار بدی قضیه طور دیگه ایه. وگرنه تا صد سال دیگه هم کازمتیک یا ریفت کریستال یا باندل پول داخل بازی رو بفروشن هم برام مهم نیست چون روی گیم پلی تاثیری نداره ولی پورت کریستال در بازیی که ساخته شده تا ترول محدود داشته باشه و ملت مجبورن برای رفتن از a به b سختی بکشن مهمه.
فست ترول فقط برای بعضی گیمرها سخته!!! برای پولدارها سخت نیست!!
جالبه میگن فلسفه بازی همینه که فست ترول سخت باشه!! بعد کپکام میاد فلسفه بازی رو میفروشه و کلا زیر سوال میبره!

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
من کاملا درک میکنم منظورت رو.
ولی اگه ببینی تو استور فقط پورت کریستال میتونی بخری.

اما برای تلپورت و به دست آوردن ferry stone ها باید بازی کنی که به دست بیاری.
یعنی باز سفر نامحدود (اونطور که میگی) نمیتونی داشته باشی ، به هیچ وجه.

Kourosh

مدیر انجمن
Sep 25, 2005
4,545
نام
کورش
من کاملا درک میکنم منظورت رو.
ولی اگه ببینی تو استور فقط پورت کریستال میتونی بخری.

اما برای تلپورت و به دست آوردن ferry stone ها باید بازی کنی که به دست بیاری.
یعنی باز سفر نامحدود (اونطور که میگی) نمیتونی داشته باشی ، به هیچ وجه.
حتی اگر فرض کنیم که eternal ferrystone در بازی نیست ( که هنوز مطمئن نیستم) باز هم تاثیر خریدن پورت کریستال در گیم پلی غیر قابل انکاره چون حتی با تلپورت کم هم باز اینکه اول بازی به چند جا تلپورت کنیم با اینکه اصلا نتونیم تلپورت کنیم یا به یک جا تلپورت کنیم در بازیی که بیسش بر مبنای سخت بودن تلپورته دو چیز کاملا متفاوته و تاثیر زیادی در گیم پلی داره.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,005
نام
آریا
این سیستم پرداخت درون برنامه‌ای DD2 اگه چیزی باشه که متوجه شدم، من رو یاد Gran Turismo 7 میندازه. :D
GT از قدیم (حداقل از دوران PS2 رو مطمئنم) این‌طوری بود که هر دفعه یه سری ماشین به شدت گرون داشت که آدم به فنا می‌رفت تا بهشون برسه و باید هی مسابقات رو تکرار می‌کرد و با بدبختی ۲۰ میلیون درمی‌آورد تا فلان مدل ماشین رو بخره. یعنی وقتی اصلا مفهومی از این سیستم‌های پرداخت امروزی نبود هم GT این مدلی بود و مثلا یامائوچی می‌خواسته ملت برای خرید این ماشین‌ها زحمت بکشن و قدرشون رو بدونن! :D
ولی توی دوران نوین که پرداخت درون برنامه‌ای راه افتاد، می‌شد با پول واقعی راحت‌تر به این ماشین‌ها رسید و این قضیه توی GT7 بیشتر احساس می‌شد و خیلی سر و صدا کرد.
یعنی ماجرا یه جوریه که می‌تونن توجیه کنن از قدیم وجود داشته و فقط به خاطر پرداخت درون برنامه‌ای طراحی نشده، ولی از جهتی هم شاید یه ایراد محسوب بشه و یه جور تبعیض بین بازیکن معمولی و پولدار هست و بازیکن معمولی باید کلی زحمت بکشه (برای خرید ماشین یا Fast Travel) ولی بازیکن پولدار خیلی شیک و راحت یه دکمه می‌زنه و خلاص، در حالی که قبلا همه برابر بودن و به یه میزان سختی می‌کشیدن! :D

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,361
نام
مــاکــان
حتی اگر فرض کنیم که eternal ferrystone در بازی نیست ( که هنوز مطمئن نیستم) باز هم تاثیر خریدن پورت کریستال در گیم پلی غیر قابل انکاره چون معلوم نیست چون حتی با تلپورت کم هم باز اینکه اول بازی به چند جا تلپورت کنیم با اینکه اصلا نتونیم تلپورت کنیم یا به یک جا تلپورت کنیم در بازیی که بیسش بر مبنای سخت بودن تلپورته دو چیز کاملا متفاوته و تاثیر زیادی در گیم پلی داره.
اسمش میکروترنزکشنه دیگه.
اگه هیچ تاثیری تو گیم پلی و بازی نداشته باشه که پلیر نوب رو ترغیب به خرید نکنه پس باید چیکار کنه؟ :D

eternal ferrystone احتمالا بعدها با آپدیت یا اکسپنش و... اضافه بشه ، نمیدونم هست یا نه.
که تا اونموقع همه 10 تا پورت کریستالشون رو دارن ، کلی آیتم دیگه از بازی به دست آوردن.

ولی همین که نمیشه ferrystone جهت تلپورت خرید خودش یعنی خیلی هم بی فکر این خریدها رو اضافه نکردن که اونموقع من هم باهات هم نظر میشدم.
اونقدری که بازی کردم هم این ferrystone ها به راحتی به دست نمیاد که بخوایم فرت فرت تلپورت کنیم.

حتی تو بخش خرید پورت کریستال هم تو استور نوشته که فقط تا 10 تا میشه خرید ، تو خود بازی هم مثل نسخه قبل ماکزیمم همینه.

MrElectricWizard

The Hawk Is Howling
کاربر سایت
Nov 6, 2011
3,579
نام
Mehrdad
راستش تو بازی های درست حسابی، همینجوریش هم تا حد امکان از فست ترول استفاده نمیکنم که پیاده یا حتی سواره اکسپلور کنم، هیچ چی لذت بخش تر از این نیست، حتی بازی های جهان باز وسیع از وسیع ترین هاش تا محدودتر ها، کافیه بازی مورد علاقه ام باشه تا فست ترول عملا کمترین استفاده ازش صورت بگیره،

برای همین واقعا مشکل خاصی ندارم، اما اره در مجموع قشنگ نیست و به نظرم کلا، بهتره "پیشرفت" در بازی، فروشی نباشه، پیشرفت باید توسط خود پلیر انجام بشه اونم از طریق بازی کردن نه پرداخت پول، دقیقا منم یاد جی تی 7 افتادم که همینجوری کلی انتقاد بهش شده بود...

مود سوروایول فال اوت 4 بهشت این داستانه چون فست ترول کلا کنسله... (به غیر از برد) و سیو هم فقط با اسلیپ انجام میشه (وگاس هم همچین چیزی داشت) حتی استارفیلد هم تا حد امکان از فست ترول استفاده نمیکنم...

Rohshen

کاربر سایت
Jun 30, 2016
1,654
خوشحالم که همچین حرکتایی رو یوزر های استیم جلوش وای میسن و نقد منفی سرازیر میکنن.این شرکت هارو اگه رو بهشون بدی میشن مثل اکتیویژن بلیزارد که رسما برده داری میکنن با گیم هاشون.بلیزارد ماهیانه ۱۵ دلار برای world of warcraft میگیره و هر ۶ ماه یه کانتنتی میده که نصفش تکراریه.

dantemaximum

کاربر سایت
Nov 18, 2009
312
همانطور که دوست کاربریمون m.d.makan گفت آیتمهای که بصورت خرید درون برنامه ای گذاشته شده با پیشرفت تو بازی میشه بدست آورد و نیازی نیست خرید کرد

کپکام در این مورد یه لیستی منتشر کرده و گفته هر آیتمی که تو این لیست میبینید تو بازی میتونید بدست بیارید

photo_2024-03-22_19-20-03.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر