امتیازات Assassin's Creed Odyssey

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
InsideGamer.nl 89
Odyssey is not just as good as its predecessor, but thanks to the great mix of RPG, freedom and side missions, it is even better.

The Escapist 60
As the game goes on, more and more quests are required to be completed to move on and frankly, I’ve found it exhausting. It’s hard to shake the feeling that Assassin’s Creed Odyssey is a game obsessed with making the player eat their vegetables.

PSX-Sense.nl 85
Assassin's Creed has never been bigger or more ambitious, with an equally enormous and captivating world filled to the brim with stuff to do. Over time it may get a bit repetitive though and the actual creed of the assassins has been put in the background, which long time fans may feel let down by.

GameCrate 85
Assassin’s Creed Odyssey hits all the notes a sequel should. It’s bigger, prettier, the existing mechanics have been improved, and there’s plenty more added. It tells an engaging story, with an excellent protagonist (play Kassandra), all in a beautifully realized setting. Odyssey attempts to address some of the issues that have plagued this franchise since it first released more than a decade ago, but you can only polish something that’s showing its age so much. The combat in particular needs a significant overhaul, and the enthusiasm for more and more gameplay systems and microtransactions at times make the game feel a bit bloated.

SpazioGames 86
A really long-lived experience, perhaps too much so for those players who have always seen Assassin's Creed as an adventure contained in a maximum of 30-35 hours of play.

The Games Machine 84
Assassin's Creed Odyssey is the turning point for one of the most famous series produced by Ubisoft. Despite a somewhat shallow storyline and a constant sense of déjà-vu due to the evident reuse of assets from its direct predecessor, the metamorphosis in a full-fledged action RPG is successful, assisted by a system of choices and consequences that works well in guaranteeing tangible repercussions in the world. Now we can’t wait to find out how the series will evolve.

Game Revolution 70
Although it crafts a wonderful narrative in an awe-inspiring world, Assassin’s Creed Odyssey, through its stubbornness and familiarity, sometimes feels like a “best of” compilation of its predecessors without being the best of them.

Game Rant 80
Fans who arrive at Odyssey expecting the Assassin’s Creed experience they grew up with may be disappointed or confused, but gamers ready for a new era for the franchise should plan to be overwhelmed with opportunity.

Jeuxvideo.com 90

Gamer.nl 85
Odyssey is the best game in this franchise. It would have been great if the less interesting content was discarded (such as a few locations that are too simular), but the important missions, the war and the hunt for the sect offer many many hours of fun.

GamePro Germany 88
Thanks to the decision-making system and the better fights, I'm having even more fun with Odyssey than with Origins.

Forbes 85
I feel like this game is just…a bit much. A bit much so soon after Odyssey, and a bit much where it literally takes almost 60 hours to complete all four main questlines and hit level 50. That’s without 100%ing the map in the least, which would take a few dozen more hours I’m sure. For some, especially the “dollar per entertainment hour value” crowd, that’s a good thing. For others, this may be a game that you may not finish by next summer, given how much time it requires. For me personally, it was a tad exhausting.

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دادن نمره 8.5 به اثاری مثل اساسین ادیسه مثل کشتن صنعت گیم میمونه که قبلش هم زیاد دیدیم
طرفداری از بازی ای مثل PUBG که یه جریان انگل رو ایجاد کردن، مصداق کشتن صنعت بازی هست نه Assassin's Creed: Odyssey که میاد یه فرمول اثبات شده رو دگرگون میکنه!

دقیقا باعث همین سطحی شدن بازی ها که مستقیما به جهان آزاد شدن و هر چه عام پسندتر شدنشون در ارتباطه، باز رقابت با بازی هایی هست که هیچ عمقی ندارن!

الان دیگه نمیشه به جهان آزاد و نقش آفرینی شدن بازی ها ایراد گرفت! همینجوری فضا برای بازی های داستان محور تنگه اگر سراغ تغییرات بدیهی هم نرن، اثبات شده ترین هاشونم جایی ندارن دیگه!!!

میانگین امتیازها از 55 نقد 86!

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
طرفداری از بازی ای مثل PUBG که یه جریان انگل رو ایجاد کردن، مصداق کشتن صنعت بازی هست نه Assassin's Creed: Odyssey که میاد یه فرمول اثبات شده رو دگرگون میکنه!

دقیقا همین باعث همین سطحی شدن بازی ها که مستقیما به جهان آزاد شدن و هر چه عام پسندتر شدنشون در ارتباطه، باز رقابت با بازی هایی هست که هیچ عمقی ندارن!

الان دیگه نمیشه به جهان آزاد و نقش آفرینی شدن بازی ها ایراد گرفت! همینجوری فضا برای بازی های داستان محور تنگه اگر سراغ تغییرات بدیهی هم نرن، اثبات شده ترین هاشونم جایی ندارن دیگه!!!
چجوریه که PUBG با ارائه یه ژانر جدید میشه انگل بعد IP هایی که سالیانه همون Asset ها رو روکش میکنن و تحویل ملت میدن، میشن گلبول سفید؟:D
برای من یکی مهم نیست AC یا CoD چکار میکنن و اینکه یه سری عاشقشونن و یه سری ازشون متنفرن (همونجور که خودم عاشق CoD هستم با اینکه میدونم همون گه قبلیه و در عوض از AC III به بعد حالم از این سری به هم خورده (البته ACO رو بازی نکردم هنوز که در موردش نظر بدم))، ولی اینکه برگردیم به یه بازی بزرگ و موفق و به شدت پرطرفدار بگیم انگل در حالیکه خودمون عاشق یه بازی کپی پیست باشیم، حرف جالبی نیست.
یکی عاشق AC هست و با هر شماره-ش حال میکنه، یکی هم از ریشه ازش متنفره، یکی هم بعضی شماره هاش رو دوست داره و با بعضیاشون حال نمیکنه. هیچکس هم بابت طرفداری یا تنفرش الزاما نباس پاسخگو باشه.

پ.ن: به نظر بهتره در انتخاب کلمات دقت بیشتری داشته باشیم:D من به AC و CoD نمیگم دگرگون کردن. میگم حفظ کیفیت و به روز نگه داشتن یه فرمول ثابت شده و موفق.

Captain America

I am become Death, The Destroyer of Worlds
کاربر سایت
Aug 13, 2010
7,101
نام
Jesus
میگم الان هرکی بگه Assassin's Creed: Odyssey خوبه و نمره بالا بده سهام یوبی بهشون میدن؟:D نمیشه یه چندتایی هم به ما بدند که از زمان نمایشش تو E3 خوشمون اومده؟ یا بریم ته صف؟ :D

حالا عیب نداره بزارید ما انسان های جاهل در آتشی که یوبی درست کرده برامون بسوزیم شما هم برید در باغ بقلی سیب بخورید و بگید این AC، اصلا AC نیستا یوبی سافتم رفته به منتقدا پول داده و نمره خریده و غیره. نمیدونم والا شاید از یوبی خار داره که نمره بالا میگیره همه سریع جبهه میگیرند براش :-/

پ.ن: شاید سن آدم بالا بره ولی یه سری کلا تغییر نمی کنند همونی بودن که روز اول بودن شاید فقط رنگشون عوض بشه:D
پ.ن2: ما هم از Assassin's Creed: Odyssey لذت میبریم هم RDR 2 شما هم میتونید تو این توهمی که خیلی وقته توش درگیر هستید بمونید

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
چجوریه که PUBG با ارائه یه ژانر جدید میشه انگل بعد IP هایی که سالیانه همون Asset ها رو روکش میکنن و تحویل ملت میدن، میشن گلبول سفید؟:D
برای من یکی مهم نیست AC یا CoD چکار میکنن و اینکه یه سری عاشقشونن و یه سری ازشون متنفرن (همونجور که خودم عاشق CoD هستم با اینکه میدونم همون گه قبلیه و در عوض از AC III به بعد حالم از این سری به هم خورده (البته ACO رو بازی نکردم هنوز که در موردش نظر بدم))، ولی اینکه برگردیم به یه بازی بزرگ و موفق و به شدت پرطرفدار بگیم انگل در حالیکه خودمون عاشق یه بازی کپی پیست باشیم، حرف جالبی نیست.
یکی عاشق AC هست و با هر شماره-ش حال میکنه، یکی هم از ریشه ازش متنفره، یکی هم بعضی شماره هاش رو دوست داره و با بعضیاشون حال نمیکنه. هیچکس هم بابت طرفداری یا تنفرش الزاما نباس پاسخگو باشه.

پ.ن: به نظر بهتره در انتخاب کلمات دقت بیشتری داشته باشیم:D من به AC و CoD نمیگم دگرگون کردن. میگم حفظ کیفیت و به روز نگه داشتن یه فرمول ثابت شده و موفق.
من به PUBG نگفتم انگل، کلا به خودم اجازه نمی دم در مورد بازی ای که طرفدارهای خودشو داره ندونسته حرف بزنم ;)

اما این جریانی که ایجاد شده، همه حول حول بتل رویال زده شدن موافق نیستم و این برای صنعت بازی و خلاقیت انگله! خواه ناخواه این اتفاق برای اکثریت ناشرها افتاه و داره میوفته چون هدف درآمد هست و این وسط خلاقیت تلف میشه!

این کشتن صنعت بازی هست! وگرنه بازی ای که فرمول خودش، که خودش هنوز منبع الهام اکشن ادونچرهای دیگه هست، رو میاد متحول میکنه و کلی ریسک میکنه تا تغییرات ایجاد کنه و تازه مورد استقبال هم قرار می گیره من اطمینان میدم تو شرایط فعلی باعث کیفیت بهتر بازی ها داستانی آینده میشه و این به نفع صنعت بازی هست! کلا موفقیت بازی های داستان محور الان هیچ جوره به ضرر این صنعت تموم نمیشه!

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
میگم الان هرکی بگه Assassin's Creed: Odyssey خوبه و نمره بالا بده سهام یوبی بهشون میدن؟:D نمیشه یه چندتایی هم به ما بدند که از زمان نمایشش تو E3 خوشمون اومده؟ یا بریم ته صف؟ :D

حالا عیب نداره بزارید ما انسان های جاهل در آتشی که یوبی درست کرده برامون بسوزیم شما هم برید در باغ بقلی سیب بخورید و بگید این AC، اصلا AC نیستا یوبی سافتم رفته به منتقدا پول داده و نمره خریده و غیره. نمیدونم والا شاید از یوبی خار داره که نمره بالا میگیره همه سریع جبهه میگیرند براش :-/

پ.ن: شاید سن آدم بالا بره ولی یه سری کلا تغییر نمی کنند همونی بودن که روز اول بودن شاید فقط رنگشون عوض بشه:D
پ.ن2: ما هم از Assassin's Creed: Odyssey لذت میبریم هم RDR 2 شما هم تو این توهمی که خیلی وقته توش درگیر هستید بمونید

مرسی که حرف دل مارو زدی. یک سری هم که اهل شلوغ کاری هستند سریع میپرن میگن که " پس اصلا انتقاد نکنیم دیگه!؟ " که اینا دیگه خیلی ملتو بوق فرض می کنن بلا نسبتت :(
کلا هیت ورزیدن به یوبیسافت، خصوصا به اسسینز کرید به ملت یه ابهت و کلاس کاری بسیار بالایی میبخشه که تو هیچ کار دیگه ای این مورد وجود نداره.
اخه نه که یوبیسافت قاتل بروسلیه، خیلیا ازش کینه به دل دارن :D

والا نه با فن بودن ماها چیزی گیرمون میاد نه با هیت ورزیدن یه سری. فقط خون خودشون رو بی خود و بی جهت سر هیچ و پوچ کثیف میکنن.
ما که اول و اخر بازیایی که دوست داریم رو به قول خودت بازی میکنیم، ککمونم نمی گزه که حسن و حسین چی میگن راجع بهشون :D

درمورد پی نوشت اول هم که لامصب پره این روزا توی فروم و تلگرام و جاهای مختلف :D ! یادش بخیر یکی دوتا از اساتید در سطح بین المللی هم دُر افشانی کرده بودن و میگفتن این که AC 1.5 هست ( همون گیم دیزاینرایی رو میگم که تو تاپیک Days Gone درموردشون نوشتما )

پ.ن: یادش بخیر گاد آو وار وقتی BoC رو حذف کرد و به جاش تبر گذاشت همه به به و چه چه میکردن، بعد الان AC یه کار مشابه کرده ( به قول اساتید اینجا کپی برداری کرده ) و به جای هیدن بلید یه سر نیزه گذاشته، اما این بده ! :D
اگه از نظر شما اسسین کرید یعنی هیدن بلید و یک شهر بزرگ با 300 تا صندوقچه و NPC هایی که مثل پشه دور لامپ میچرخن، به نظرم باید یک بار دیگه برید تمامی نسخه هارو از اول بازی کنید تا هدف اصلی این فرنچایز رو متوجه بشید.
عزیزی بود که میگفت کامبت نسخه های قدیمی بهتر بود. مقاله از همون سال عرضه هر نسخه ای که شما بگید میارم که از کامبت شدیدا شاکی هستند. ( که واقعا هم همینطور هست. از کامبت سه گانه اتزیو گرفته که باید عین احمقا فقط گارد بگیری و منتظر حمله بشی تا کانتر اتک بزنی تا کامبت بتمن استایل سیندیکیت :)) )
عزیزی بود که میگفت این که کپی اوریجینزه و آر پی جی کردنش چه کار خاصی بوده مگه و ... دوست من یک عینک بزنی بدی نیست :D

پ.ن2: یک سری هم هستن که اتفاقا خیلی بامزه ان. اینا همونایین که هرسال همه بازیای یوبی رو نسخه گلدشو میخرن و بعدش فقط نق نق میکنن و غر میزنن. البته مدیونید اگه فکر کنید کس خاصی رو میگم از این تاپیک :D

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,924
نام
نـــــــویـــــــــد
تغییرات مثبت بازی با این گستردگی رو نمیشه از روی تریلر و استریم دیدن تشخیص داد به نظرم. بودن افرادی که رفته رفته از بازی به شدت خوششون اومده و گفتن بازی کاملا پیشرفت کرده. به هرحال یکی مثل اکیبا دوس داره فرمول اسسین عین همون نسخه‌ اول بمونه و با همون فرمون پیش بره اما خب نمیشه. بازی‌ها نیاز به تغییرات دارن و در برخی مواقع این تغییرات باید اساسی باشن. اوریجینز یه راهی رو شروع کرد اما اشکالات زیادی داشت ولی بازم میشد ازش لذت برد. این نسخه بهتر شده و تجربه بهتری رو رقم میزنه واسه گیمر
خدارو شکر نه علاقه‌ای به یوبی دارم نه تعصب خاصی نسبت به بازی‌هاش دارم اما اون نفرتی که از یه عده توی تاپیکش میدیدم واسم جالب بود :D
هرچی تعداد بازی‌های خوب بیشتر بشه اول به نفع گیمرا هستش بعدشم سازنده سودشو میکنه و شاید توی راه درست به حرکتش ادامه بده :D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
من به PUBG نگفتم انگل، کلا به خودم اجازه نمی دم در مورد بازی ای که طرفدارهای خودشو داره ندونسته حرف بزنم ;)

اما این جریانی که ایجاد شده، همه حول حول بتل رویال زده شدن موافق نیستم و این برای صنعت بازی و خلاقیت انگله! خواه ناخواه این اتفاق برای اکثریت ناشرها افتاه و داره میوفته چون هدف درآمد هست و این وسط خلاقیت تلف میشه!

این کشتن صنعت بازی هست! وگرنه بازی ای که فرمول خودش، که خودش هنوز منبع الهام اکشن ادونچرهای دیگه هست، رو میاد متحول میکنه و کلی ریسک میکنه تا تغییرات ایجاد کنه و تازه مورد استقابل هم قرار می گیره من اطمینان میدم تون شرایط فعلی باعث کیفیت بهتر بازی ها داستانی آینده میشه و این به نفع صنعت بازی هست! کلا موفقیت باز های داستان محور الان هیچ جوره به ضرر این صنعت تموم نمیشه!
نکته اینه که تو روند صنعت بازی رو در نظر نمیگیری. یه دوره ای اکشن اول شخص فله ای میومد و کم کم تب و تابش خوابید. یه دوره ای هم فاز بازی های MOBA بالا گرفت. الان هم BR ها روی بورس هستن. یه چند وقت دیگه اینا هم سر و صداشون میخوابه و یه ژانر دیگه میاد روی کار ولی بازی های داستان محور و چیزهایی که گفتی، همیشه هستن و از بین نمیرن.
مشکل از اون بازی یا ژانر نیست، مشکل سازنده هست. اونه که وایساده ببینه چی روی بورسه و سریع میره طرفش و کارنامه خودش رو خراب میکنه.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali

دقیقا باعث همین سطحی شدن بازی ها که مستقیما به جهان آزاد شدن و هر چه عام پسندتر شدنشون در ارتباطه، باز رقابت با بازی هایی هست که هیچ عمقی ندارن!

میانگین امتیازها از 55 نقد 86!

بحث ادیسه چه ربطی به پابجی داره ؟ :D اونجا یک سازنده ایی خلاقیت به خرج داده، حداقل 5 سال روی یک ایده از صفر تا صد شروع به کار کرده و به نتیجه رسیده و در اخر هم یک ژانر جدید خلق شد و مسلما یکسری به دنبال اون ایده میرن

این مورد حالا به ادیسه و استدیو کبک یوبیسافت چکار

من حرف اخرم رو تو همون پست اولم زدم :D مشخصا این نمرات بابت تغییر ژانر بازی هستند نه کیفیت اثر

پ ن: این متلک و تیکه ها رو به مخالف های بازی نمیفهمم! والا بازی خوبه! بیان از خوبی هاش بگین، همونطور که ما داریم از بدی هاش میگیم

PrinceofPersiα

کاربر سایت
Jul 4, 2006
3,462
پ ن: این متلک و تیکه ها رو به مخالف های بازی نمیفهمم! والا بازی خوبه! بیان از خوبی هاش بگین، همونطور که ما داریم از بدی هاش میگیم

ما بلد نیستیم بازی نکرده و از رو تریلر خوب بودن و بد بودن بازی را تشخیص بدیم :)

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
بحث ادیسه چه ربطی به پابجی داره ؟ :D اونجا یک سازنده ایی خلاقیت به خرج داده، حداقل 5 سال روی یک ایده از صفر تا صد شروع به کار کرده و به نتیجه رسیده و در اخر هم یک ژانر جدید خلق شد و مسلما یکسری به دنبال اون ایده میرن

این مورد حالا به ادیسه و استدیو کبک یوبیسافت چکار

من حرف اخرم رو تو همون پست اولم زدم :D و مشخصا این نمرات بابت تغییر ژانر بازی هستند نه کیفیت اثر

ربطش اینه که شما نگران صنعت بازی هستی، از جریان بتل رویال دفاع میکنی و تحسین اکثریت مراجع مورد استناد از ACO رو کشتن صنعت می دونی!

حتی اگر بخوایم معیار رو لذت بخش بودن گیم پلی در نظر بگیریم، همونطور که بازی ای مثل PUBG اینکار رو به بهترین شکل انجام میده، ACO هم به قول شما همه فچ کوئست ها و اضافه کردن المان های نقش آفرینی زیاد و ... هم اینکار رو انجام داده!
چطوره که دفاع از ACO کشتن صنعت بازی میشه؟ مگه هدف غیر از لذت بخش بودن گیم پلی هست؟

• Like
Reactions: SepehrR

amir code

کاربر سایت
Mar 18, 2008
1,344
نام
amir hosein
اصلا فکرشو نمیکردم میانگینش 80 به بالا باشه:D
بیخود نبود یوبی لوگوشو تغییر داد:D
تبریک به تمام فنهای بازی<:-P

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
ما بلد نیستیم بازی نکرده و از رو تریلر خوب بودن و بد بودن بازی را تشخیص بدیم :)

بعد از یک عمر گیمر بودن از بازی که 7 8 ساعت گیمپلی امده نمیتونی تشخیص بدی خوبه یا بده؟ خیلی دردناکه خداییش، تو این بازار حواست به جیبت باشه :))

ربطش اینه که شما نگران صنعت بازی هستی، از جریان بتل رویال دفاع میکنی و تحسین اکثریت مراجع مورد استناد از ACO رو کشتن صنعت می دونی!

حتی اگر بخوایم معیار رو لذت بخش بودن گیم پلی در نظر بگیریم، همونطور که بازی ای مثل PUBG اینکار رو به بهترین شکل انجام میده، ACO هم به قول شما همه فچ کوئست ها و اضافه کردن المان های نقش آفرینی زیاد و ... هم اینکار رو انجام داده!
چطوره که دفاع از ACO کشتن صنعت بازی میشه؟ مگه هدف غیر از لذت بخش بودن گیم پلی هست؟

کمپانی هایی که روی موج بتل رویال حرکت میکنند سالها در حال ساخت بازیهای مولتی پلیر بودند! نه اینکه شما نگران باشی یک وقتی خدایی نکرده در اینده کمپانی ای مثل Tencent میخواسته یک بازی خفن داستانی بسازه و الان پشیمون شده گفته بزنیم تو بتل رویال نون داره :D

اینجا بحث ژانر اصیل بازی مطرح هست که زیر سایه نقش افرینی در حال حاضر قرار گرفته

ادیت: بگذریم از این بحث که موافقین بازی یک فاز خود خفن پنداری گرفتن که اره عالیه فلان پشمدان، ولی خیلی دوست دارم یک روزی تو تاپیک بازی ببینمشون و یک نکته مثبت از ادیسه بگن البته به جز المان های نقش افرینی :D

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
خوب به سلامتی، بالاخره Quebec هم خودشو ثابت کرد که می تونه! قدم خوبی برداشتن و خیلی از موارد اعمال شده حس خوبی رو برای آینده همه بازی های شرکت می ده! از WD3 که اگر سیستم دیالوگ و RPG گونه رو استفاده کنه می تونه جزو اندک بازی هایی باشه که توی یک دنیای واقعی این کار رو کرده، تا جاه طلبی بی اندازه ای که تیم BGE2 داره. به هر حال امیدوارم سایر نمرات هم به همین روال باشه!

یک نکته رو هرچی تلاش کردم نتونستم پیش خودم نگه دارم! وضعیت بعضی از کامنت ها و رفتارها واقعا نا امید کننده و ناراحت کنندست (مثبت ترین صفتی که تونستم پیدا کنم متاسفانه)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر