امتيازات Mass Effect 3

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
اولين امتياز بازي رو مجله آلماني Gamestar داده كه با اينكه يه مجله PCـه ولي نسخه PS3 رو نقد كرده و بهش 9 داده.

Sound 10/10
Quests/Plot 10/10
Charaters 10/10
Combat 8/10 (because of "stupid" AI)
And all other areas 9/10 (don't know which areas they mean)

همچنين اين مجله به ME1 امتياز 8.5 و به ME2 امتياز 8.7 داده بود.

اينم اطلاعاتي كه از اين نقد به بيرون منتشر شده كه چون اسپويلر داشت نتونستم ترجمه كنم فقط اينو ديدم كه گفتن بعد از Credits يه صحنه جالب نشون داده ميشه!:

-15-20 hour-long main quest
-Around 40 hours playtime in total- side missions are vital to amass enough opposition to the Reaper threat
-90 minutes of cutscenes
-No loose ends or cliffhangers, the game is truly an appropriate end to the trilogy with a very intense and touching finale
-More than 100 scenes, conversations and/or events change depending on our choices after importing a save-game from ME2- from something small like someone thanking us for completing a mission to bigger repercussions which would be to spoilerous to write down- you are definitely going to feel the consequences, and not always like them
-SPOILER: In order to rally allies, we search for a cure for the Genophage, build a Prothean weapon, disarm a Cerberus bomb before it destroys half of a moon, and are even inserted virtually in a computer program
-If and how many of these quests we complete influences how the game ends, and who- individually and globally- survives
-While the game can be enjoyable for newcomers as well, because the game is strong on its own mechanically and story-wise, it is recommended to play the first two entries to make more sense out of the wealth of information that the game builds on
-There's an interesting sequence after the end credits
-The „Role-Play“ mode of the game (In contrast to „Action“ and „Story“) feels very much like ME1
-The game gives you more opportunity to customize your Shepard. Each class has 8 talents with 6 levels each, and up from Level 4 there are two branches to choose from to level up each individual talent differently. Weapon customization is also a factor and noticeable, but the effects (which have both pros and cons) are only marginal
-Balancing isn't optimal
-The game is noticeably more difficult up from „Medium“, which makes using the correct weapon mods and talents integral to survive. Shepard also shoots more accurately in cover.
-The AI, on the other hand, is still not very advanced
-SPOILER: You are going to visit Krogan ruins, a Geth ship and the Turian moon Palaven, among others
-There are multiple turret sections which aren't very well directed
-Despite the shortcomings in level design, which are similar to ME2, the game is constantly thrilling, spectacular and dramatic- largely thanks to the well-presented story and dialogue- and there are lot of small and large choices again to ponder on
-Scanning isn't nearly as repetitive as before, because it works a lot quicker now and incorporates a new mini-game where you have to navigate your ship away from Reaper threat
-The new melee option is fun, but a little overpowered
-Graphically, the low polycount, lack of detail and low texture resolution disappoints- the characters are well animated and modeled however, and the overall look, despite its age, is quite moody
-Great dynamic soundtrack and sound-effects
-Our progress in the war effort is constantly trackable on a terminal on the Normandy​

آخرین ویرایش:

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من نمیفهمم چرا مدیرا به فکر این تاپیک نیستن؟ یه مشت ترولر ریخته شدن فقط حرف میزنن و هیچ حرف حسابی رو هم نمیفهمن!
آخه کل دنیا هیچی نمیفهمن فقط شما میفهمین؟ اصلا من متوجه نمیشم شما از یه بازیی خوشتون نمیاد خوب بازی نکنید چه اصراریه مارو از خواب غفلت بیدار کنی و معنی action rpg رو بهمون یاد بدی؟

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
منم بچه ی خوبیم:)

ببین داری برا چی بیخودی داد میزنی؟ میخای بگی بازی FF-1 رو تا اخرش رفتی؟

شما این بازی که داری میگی RPG هست کاملا در اشتباهی این بازی ACtion هست همین!!حالا چرا چون شما بیا بد لِول آپش کن مشکلی تو بازی برات پیش میاد؟ مثلا 1 باس میاد شما اگه Perk اهسته کردن نداشته باشی نمیتونی بزنیش؟نه عزیز من داری بازی میکنی دستت رو RT هست اونقدر فشارش میدی تا هر چی دور و برت تکون میخوره بیافته رو زمین!! بازیش اگه Action RPG هست پس میشه بستنی و سوسیس رو هم؛باهم بخوری:|

تو که دیگه زدی به سیم اخر مس افکت 2 بیشتر بر روی کاراکترها و داستنهای اونا استوار بود و با انجام ماموریت و نجات اونا یکسری مراحل فرعی که مربوط به زندگی اونا میشد برای شما ازاد میشد که شما رو با کاراکترها بهتر اشنا می کرد. اما مس افکت 3 اینگونه نیست و بیشتر باید روی بازی تمرکز کنی و با طرح یک نقشه دقیق دشمنان رو از پای در بیاری و زمین رو نجات بدی در بین میتونی مراحل فرعی رو پیش بری به اصلی ها رسیدگی کنی ارتقاء قدرت پیدا کنی کسب مهارت کنی سلاحهای بهتری در مراحل بالا تر آپ کنی و یکسری چیزهای دیگه که به بازی خود سازندگان اضافه کردند.

Kavigne

کاربر سایت
Sep 16, 2007
7,940
الآن فاز اینه که مس افکت اصلا RPG نیست ؟
چرا وقتی چیزی رو نمیدونید گاربیج تحویل تاپیک میدید ؟ ادعایی ندارم اما به اندازه سن بعضیاتون من RPG شرقی و غربی بازی کردم اینجوری نمیام منور کنم تاپیک رو ...

@ douchebag :
اگه بلدی عین قرن 21ـمی ها بحث کنیم بگو RPG به چی میگن تا بقیه هم بدونن . یا ما داریم اشتباه میکنیم ، یا شما ...
===
با اونیکی دوستمون هم اصلا کاری نداریم از هفت دولت آزادن !

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
اینقدر بیسواد توی سایت ریخته آدم گریه ش میگیره. طرف اولین کنسولش X360 بوده و برای ما ژست گیمر باسواد و هاردکور میگیره. بغل دست همونهایی که اولین شماره MGSـی که بازی کردن 4 بود و برای ما ژست MGSـی شدید میگیرن و یا بزور Dark Souls رو تا نصفه رفتن خیال کردن آر پی جی بازی کردن. حتّی معنی کلمه ی ترول رو نمیدونن و احساس دانایی میکنن.

عیب نداره، ایرانه دیگه.

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,493
نام
Nimo
چرا وقتی چیزی رو نمیدونید گاربیج تحویل تاپیک میدید ؟ ادعایی ندارم اما به اندازه سن بعضیاتون من RPG شرقی و غربی بازی کردم اینجوری نمیام منور کنم تاپیک رو ...

@ douchebag :
اگه بلدی عین قرن 21ـمی ها بحث کنیم بگو RPG به چی میگن تا بقیه هم بدونن . یا ما داریم اشتباه میکنیم ، یا شما ...
===

من مشکلم اینه که بازی کجا شده rpg خالص و ته rpg چندتا المان rpg داره همین و بس و کلا روی action بازی هم تاکید داره تا این که به سمت rpg بره حتی witcher 2 هم که میدونم بازی نکردی چون هنوز روی کنسول نیامده مثل همین me میمونه اونم rpg خالص نیست حتی skyrim هم نیست با این که 2 بازی نام برده سعی کرد حد اکثر استفاده از المان های rpg رو توی بازی داشته باشن

پ.ن : یک چیز ساده میگم هر کی درست صحبت کنه با اون فرد درست صحبت میشه دیگه از این حرف های قرن 21 اینا رو بیخیال که تکراری هست

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
Minmaxing چیست؟
وقتی شما در ابتدای یک بازی، اسکیل پوینتها یا ابیلیتی پوینتهای خودتون رو صرفِ یک اسکیل یا ابیلیتی خاص میکنید و بقیه رو نادیده میگیرید.
حالا اگر خود بازی اینکار رو بکنه چی؟
Mass Effect به دست میاد. بازی ای که به stats میگه زِکی و برای اینکه کار گیمر (یا شبه گیمر؟) رو ساده کنه، بالانس رو در اسکیلها از بین میبره تا بازی مثل راحت الحلقوم بازی شه و کسی نگران build خرابش نباشه.

جدا ازین حرفها، بازی تعداد قابل توجهی فرصت برای level-grinding داره که تا مراحل وسطیش کاراکتر معادل یک killing machine میشه و باید به شخصیت اول گفت سوپرمن.

در آخر این بازی این مشکلات رو چطوری حل میکنه؟ به سبکش میگه Action RPG. یعنی چی؟ یکی این کلمه رو برای من باز کنه. آیا بازیهای اکشن نقطه ی مقابل بازی های RPG نیستن؟ اونوقت چطور میتونیم ایندوتا رو مخلوط کنیم؟

ver_upgraded

کاربر سایت
Feb 4, 2012
38
نام
برهان

@ douchebag :
===

عمو جون بزار ویچر بیاد 2 ساعت بازیش کن رو کنسولت تا بفهمی RPG بازی کردن هنر نیست ما ی سال پیش بازیش کردیم
سن و سالت دقیقا مشخصه هر وقت DIVINITY رو تموم کردی یا آبلیوین 1 رو یا اسکایریم رو یا NEVER WINTERNIGHT رو که اون به سنت قد نمیده بعد بیا به دیگران RPG رو تدریس کن .

Mλjid

کاربر سایت
Nov 9, 2007
1,368
نام
My Real Name،My Rap Shit
مس افکت 2 بیشتر بر روی کاراکترها و داستنهای اونا استوار بود و با انجام ماموریت و نجات اونا یکسری مراحل فرعی که مربوط به زندگی اونا میشد برای شما ازاد میشد که شما رو با کاراکترها بهتر اشنا می کرد.
اما مس افکت 3 اینگونه نیست و بیشتر باید روی بازی تمرکز کنی و با طرح یک نقشه دقیق دشمنان رو از پای در بیاری و زمین رو نجات بدی در بین میتونی مراحل فرعی رو پیش بری به اصلی ها رسیدگی کنی ارتقاء قدرت پیدا کنی کسب مهارت کنی سلاحهای بهتری در مراحل بالا تر آپ کنی و یکسری چیزهای دیگه که به بازی خود سازندگان اضافه کردند.

خوب اگه اونا رو نجات هم نمیدادی مشکلی واست پیش میومد؟اگه گروهت ترکت میکردن بازی واست مصیبت میشد یا نه هنوز میشد دست بزاری رو RT و ادامه بدی؟شما برو 2 تا بازی 10 مگابایتی بگیر ببین وقتی تو گروهت 1 نفر کم بشه چه بلایی سرت میاد!!چه 1 نفر باشی چه چند تا دیگه اسب ابی فضایی هم دنبالت فرقی Shepard برا خوش Capitan Price ِِِِ__ی هست

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
من مشکلم اینه که بازی کجا شده rpg خالص و ته rpg چندتا المان rpg داره همین و بس و کلا روی action بازی هم تاکید داره تا این که به سمت rpg بره حتی witcher 2 هم که میدونم بازی نکردی چون هنوز روی کنسول نیامده مثل همین me میمونه اونم rpg خالص نیست حتی skyrim هم نیست با این که 2 بازی نام برده سعی کرد حد اکثر استفاده از المان های rpg رو توی بازی داشته باشن

پ.ن : یک چیز ساده میگم هر کی درست صحبت کنه با اون فرد درست صحبت میشه دیگه از این حرف های قرن 21 اینا رو بیخیال که تکراری هست
اون بالایی (Colonel Buendia) که هیچی بزار توی عالم خودش خوش باشه فقط شما قرار شد پستی که من توش گفتم ME یه RPG خالصه رو نشون بدی ، پس چی شد ؟!

اگه یه ذره موقع بحث کردن منطق داشته باشین اینطوری نمیشه ، همه عالم و آدم سبک Action RPG رو قبول دارن ولی اینجا بعضی دوستان ادعا میکنند که از تمام دنیا بیشتنر حالیشونه

در ضمن در جواب دوستمون مجید ( منیژه ) اتفاقا اصلا هم اینطوری نیست من به هیچ عنوان نمیگنم که FF-1 رو تموم کردم و اصل JRPG و RPG بازم ، اتفاقا دوستان میدونند که FFXIII-2 اولین JRPG من بوده ولی با این وجود میتونم فرق بین سبک های مختلف RPG و زیرمجموعه هاش رو تشخیص بدم چون نمیزارم طرفداری از یه بازی و سبک روی قضاوتم تاثیر بزاره ، امیدوارم روزی برسه که دیگه شاهد همچین بحث هایی توی بازیسنتر نباشیم ( مخصوصا توی تاپیک امتیاز ها )

Gow

کاربر سایت
Nov 28, 2007
1,368
نام
حامد
ولشون کنید !
هر چی بیشتر بحث کنید بیشتر تو باگشون گیر میکنید !
باز بعضیاشون درست حسابی حرف میزنن ولی این کلنل که اصلا تو جاده خاکیه !!!
باشه عزیزم ما همه بی سوادیم از بیخ و بن هم کژوالیم . دیگه برو تو قفست ! :|8-|

Delta Ex

کاربر سایت
May 5, 2011
838
نام
رفیق مَمّد
در ضمن در جواب دوستمون مجید ( منیژه ) اتفاقا اصلا هم اینطوری نیست من به هیچ عنوان نمیگنم که FF-1 رو تموم کردم و اصل JRPG و RPG بازم ، اتفاقا دوستان میدونند که FFXIII-2 اولین JRPG من بوده ولی با این وجود میتونم فرق بین سبک های مختلف RPG و زیرمجموعه هاش رو تشخصی مبدم چون نمیزارم طرفداری از یه بازی و سبک روی قضاوتم تاثیر بزاره ، امیدوارم روزی برسه که دیگه شاهد همچین بحث هایی توی بازیسنتر نباشیم ( مخصوصا توی تاپیک امتیاز ها )
راست و حسینی تمام RPG هایی که بازی کردید رو نام ببرید. جون من.

Навид

کاربر سایت
Jan 19, 2012
610
نام
sir navid
این colonel شده مثل این مرتاض ها اصلا تارک دنیا شده کلا سلول های مغزش با هم دیگه درگیرن !
خودشم نمیفهمه چشه میخواد بگه من با بقیه فرق دارم !

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,281
نام
محمد
آقا اگه بحثی دارین بیاین تو تاپیک طرفداران بازی های RPG اونجا بحث کنیم . ممد راست میگه خب . شما هم تا کم میارین بحث ترول رو میارین وسط و میخواین جو بدین ممد رو بن کنن مثلا . ممد آقا شما هم جون رفیق ممد دیگه اینجا پست نده . منم میام اونجا بحثی شد میگم چرا Mass Effect آر پی جی نیست .
در ضمن کسی اینجا مس افکت رو ترول نکرده . بازی خیلی هم خوبه فقط صحبت اینه که یک سری از جمله من میگیم بازی RPG نیست .
وسلام

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر