امتيازات بازي Grand Theft Auto IV

• Thread starter Thread starter 619
  • تاریخ آغاز تاریخ آغاز

619

مدیر انجمن
سلام
بالاخره اين ابر بازي Rockstar هم نقد شد

Official XBOX Magazine : 10/10

134565_hs.jpg

موفق باشيد !!

آره ، منم الان Kotaku رو کامل خوندم ، این آخرش یه چیز دیگه گفته !!! طرف فکر کنم تو حال خودش نبوده ...

سلام .
اینو همینطوری نقل قول کردم تا یه چیزی جواب داده باشم :biggrin1:
والا من که به کل از بحث های الکی که هیچ نتیجه ای نداره واقعا خسته شدم . نه حوصله دارم و نه وقت .
ولی نیما جان تو که فکر کنم هر دو کنسول را داری اگه تونستی حتما از دو نسخه تصویر تهیه کن و بزار تو اینجا یا هر جا که دوست داشتی . تو عکس کاملا مشخص میشه که کدوم نسخه بهتره هم aa مشخص میشه هم گرافیک و رنگ بندی .

من به کله از مقایسه های سایتها نه خوشی دارم و نه اعتبار میدم بهشون چون به واقع تو سایتها هم فن بازی میشه ! حالا طرفه عشق هر کنسول را داشت . حالا چه 100 تا سایت باشه چه 1 تا .
این ign هم hینطور که باید یا نباید همیشه دیدم که تا مقداری طرفه ps3 را میگیره حالا زیاد یا کمتر ولی در حقیقت اینطور بوده مثل سایت gs که کمکی طرف xbox360 را میگیره .

حالا گذشته از این بحث ها حتما اگه تونستی یا دوستی داشتی این دو نسخه را خودت ازمایش کنی و تصویر بزاری حرفات سنده برای ما ها .

در مورد امتیاز gamespot هم بگم که باز بیشتر از بقیه قبول دارم چون واقعا بازی را خیلی کامل نقد میکنن کلا ته دیگ بازی را در میارن :biggrin1: و بعد امتیاز میدن من به واقع بعد از چند روزی بازی کاردن بعضی از گیم میبینم که اون امتیاز که gamespot به بازی داده درست بوده .
مثل بازی massefect که واقعا هم اون امتیاز 8.5 که بهش داد حقش بود من خودم بازیش کردم دیدم که اصلا کم نداده . البته اینها هم که گفتم مربط به پست هایی قبلیت که تو تاپیک های دیگه دادی گفتم :biggrin1:
و تا اونجا که من میدونم از امتیاز های gs زیاد دلخوشی نداری ولی gs مثل بقیه سایتها نیست که سریع تحت تاثیر یه بازی قرار بگیره .
هرچند میدونم که میای که برعکسش را تحویلم میدی :cheesygri ولی خوب مهم نیست من ادامه نمیدم .
ولی اون مقایسه یادت نره اگه تونستی .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از پست های بعضی ها من به این نتیجه رسیدم که هرچی مورد پسند و دلخواه خودشون باشه باید اون باشه یعنی اون امتیاز را باید بگیره . مثلا gamespot اگه به بازی gta نیاد و 10 نده یعنی حق این بازی خرده شده :laughing:
والا به نظر من چنین بازی هایی مثل این سبک 9 هم زیادیشون هست و به نظر من این امتیاز هایی که گرفته سر بعضی از مسائل پش اومده که گفتنشون باعث بحث خیلی بزرگ میشه ( و من خودداری میکنم ) بازی که واقعع باعث احساسات بعضی از سایتها میشه .
من هنوز بازی نکردم ولی مطمئن هستم که این بازی واقعا بازی نیست که حقش 10 باشه چون بنابه دلایلی که خودم میدونم و وسط نمیارم .
و اینو یادتون باشه 10 یعنی این که بازی بدون اشکاله و واقعا خیلی سخته که یه بازی اشکال نداشته باشه .
حالا باز منتظر امتیاز gamespot هستم که همیشه بیشتر از همه قبولش دارم و امتیازی که حدس میزنم 9 هست :-"
حالا 10 هم گرفت که یعنی واقعا شاهکاره که gamespot چنین امتیازی داده .
امتیاز دادن به احساسات و یا خوشت بیاد یا ...............................اینطور چیزها نیست و همین مسائل باعث شده سالهای سال سایت gamespot را از دیگر سایتها متمایز کنه حالا چه خوشتون بیاد و نیاد ولی همه میدونن که این سایت چقدر تو دنیا امتیازهاش معتبره و مهم هم هست .

آخرین ویرایش:
فرخ جان
اولا که من تا حالا فقط 360 ش رو بازی کردم ، و PS3 رو فعلا بازی نکردم ، هر موقع که بازی کردم ، هم عکس میذارم ( که البته عکس اگه از صفحه LCD گرفته بشه نمیتونه جزئیات و مخصوصا AA رو نشون بده ، حالا هر چقدر که دوربین عالی باشه ) و هم خودم هم تا اندازه ای که حالیم باشه مقایسه میکنم . ضمن اینکه مطمئن هستم تفاوت خیلی ناچیزه و اصلا چیزی نیست که بخواد راجع بهش بحث بشه ...

اما راجع به Kotaku ... آخه خود طرف اولش توی متن گفته که FR در 360 در جاهای شلوغ یکم بهتره و کلا با هم مساوی هستن .

بعدش در آخرش گفته که من برتری رو بخاطر DualShock 3 و Performance ( که خب در بازیها یعنی همون FR ) به PS3 میدم !!!
خب ما الان چی بگیم ؟!!

یه جا از حرفات گفتی که بازی با این سبک 9 هم زیادشه ؟! یعنی چی ؟! مگه سبک هم امتیاز داره ؟! یعنی به نظر تو فقط بازیهای Shooter ( چون کلا FPS پسند هستی ) یا ... میتونن بالای 9 بگیرن ؟!! خب ظاهرا شما عقاید فوق العاده خاصی داری که هیچ کی نداره .
فقط این رو بدون که هر بازی تو سبک خودش اگه بهترین باشه میتونه 10 هم بگیره حتی اگه Puzzle باشه .

خب خودت هم گفتی که بازی نکردی ولی مطمئن باش اگه خیلی از بازیهای این نسل تونستن 9 و 9.5 بگیرن از Gamespot ، این بازی باید 11 بگیره .

آخرین ویرایش:
من هنوز بازی نکردم ولی مطمئن هستم که این بازی واقعا بازی نیست که حقش 10 باشه چون بنابه دلایلی که خودم میدونم و وسط نمیارم .
یک بازی را ضایع نکن یعنی چه که به این همه طرفدار و ... توهین میکنی اصلا فکر کنم تو یکی از کارشناس های گیم اسپات هستی:biggrin1:حالا دلایت را بگو

سلام .
اینو همینطوری نقل قول کردم تا یه چیزی جواب داده باشم :biggrin1:
والا من که به کل از بحث های الکی که هیچ نتیجه ای نداره واقعا خسته شدم . نه حوصله دارم و نه وقت .
ولی نیما جان تو که فکر کنم هر دو کنسول را داری اگه تونستی حتما از دو نسخه تصویر تهیه کن و بزار تو اینجا یا هر جا که دوست داشتی . تو عکس کاملا مشخص میشه که کدوم نسخه بهتره هم aa مشخص میشه هم گرافیک و رنگ بندی .

من به کله از مقایسه های سایتها نه خوشی دارم و نه اعتبار میدم بهشون چون به واقع تو سایتها هم فن بازی میشه ! حالا طرفه عشق هر کنسول را داشت . حالا چه 100 تا سایت باشه چه 1 تا .
این ign هم hینطور که باید یا نباید همیشه دیدم که تا مقداری طرفه ps3 را میگیره حالا زیاد یا کمتر ولی در حقیقت اینطور بوده مثل سایت gs که کمکی طرف xbox360 را میگیره .

حالا گذشته از این بحث ها حتما اگه تونستی یا دوستی داشتی این دو نسخه را خودت ازمایش کنی و تصویر بزاری حرفات سنده برای ما ها .

در مورد امتیاز gamespot هم بگم که باز بیشتر از بقیه قبول دارم چون واقعا بازی را خیلی کامل نقد میکنن کلا ته دیگ بازی را در میارن :biggrin1: و بعد امتیاز میدن من به واقع بعد از چند روزی بازی کاردن بعضی از گیم میبینم که اون امتیاز که gamespot به بازی داده درست بوده .
مثل بازی massefect که واقعا هم اون امتیاز 8.5 که بهش داد حقش بود من خودم بازیش کردم دیدم که اصلا کم نداده . البته اینها هم که گفتم مربط به پست هایی قبلیت که تو تاپیک های دیگه دادی گفتم :biggrin1:
و تا اونجا که من میدونم از امتیاز های gs زیاد دلخوشی نداری ولی gs مثل بقیه سایتها نیست که سریع تحت تاثیر یه بازی قرار بگیره .
هرچند میدونم که میای که برعکسش را تحویلم میدی :cheesygri ولی خوب مهم نیست من ادامه نمیدم .
ولی اون مقایسه یادت نره اگه تونستی .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

از پست های بعضی ها من به این نتیجه رسیدم که هرچی مورد پسند و دلخواه خودشون باشه باید اون باشه یعنی اون امتیاز را باید بگیره . مثلا gamespot اگه به بازی gta نیاد و 10 نده یعنی حق این بازی خرده شده :laughing:
والا به نظر من چنین بازی هایی مثل این سبک 9 هم زیادیشون هست و به نظر من این امتیاز هایی که گرفته سر بعضی از مسائل پش اومده که گفتنشون باعث بحث خیلی بزرگ میشه ( و من خودداری میکنم ) بازی که واقعع باعث احساسات بعضی از سایتها میشه .
و اینو یادتون باشه 10 یعنی این که بازی بدون اشکاله و واقعا خیلی سخته که یه بازی اشکال نداشته باشه .
حالا باز منتظر امتیاز gamespot هستم که همیشه بیشتر از همه قبولش دارم و امتیازی که حدس میزنم 9 هست :-"
حالا 10 هم گرفت که یعنی واقعا شاهکاره که gamespot چنین امتیازی داده .
امتیاز دادن به احساسات و یا خوشت بیاد یا ...............................اینطور چیزها نیست و همین مسائل باعث شده سالهای سال سایت gamespot را از دیگر سایتها متمایز کنه حالا چه خوشتون بیاد و نیاد ولی همه میدونن که این سایت چقدر تو دنیا امتیازهاش معتبره و مهم هم هست .
البته چه خوبه که ادم اطلاعاتش در حد خیلی بالایی برسه بعد بخواد نظرات فنی سایت هایی مثل ign و.......رو رد کنه .قدرت تشخیص دادن من و شمادر مورد اینکه کدوم نسخه از نظر AA و.....بهتر هستند هنوز فکر نمی کنم در حد منتقدین ign بخواد باشه که شما می خوای به این موضوع و حرف اون ها استناد نکنی و به نوعی گفته اون ها رو رد کنی .... همونطور که شما تا چند وقت پیش فکر می کردی توی عنوانی مثل Halo 3 از ***** AA 2X استفاده می شه ......... در حالی که اصلا در اون عنوان از این ***** استفاده نشده ......توی این عنوان هم 100000 تا چیز نمی بینی که اونا می بینن .......

موفق باشی

با سلام
خب, مثل اینکه بعضیا از review زودهنگام IGN (به عنوان یکی از consumer sites) ایراد گرفتن:
در مطلبی که Ben Fritz یکی از reviewer های Variety در وبلاگش نوشته و next-gen هم امروز به عنوان خبر مطرح کرده, مطالبی در مورد exclusive review مطرح شده.
برخی از مطالب اصلی این نقد که در 25 آوریل نوشته شده:
در ابتدا میخواهم ذکر کنم که تاکنون من زیاد GTA 4 بازی نکردم, پس قطعا هیچ ادعائی در مورد 10 نبودن امتیاز این بازی ندارم.نکاتی که من در review دیده ام واقعا خوب بود. پس من به هیچ وجه IGN رو در این زمینه متهم به تقلب نمیکنم.
اما... چه چیز همراه با مفهوم review اختصاصی (همان exclusive review ) مطرح است؟ آیا کسی همانند من, نگران این مفهوم هست؟
من ایمیلی از طرف یک publicist ه IGN با عنوان FYI: Exclusive GTA IV Review @ IGN.com, scores 10 دریافت کردم که به من میگفت IGN اولین وتنها review ازین بازی را منتشر کرده است. من به یاد زمانی افتادم که Game Informer چند هفته پیش از دیگران یک review اختصاصی از Mass Effect با امتیاز 9.725 ارائه کرد . من واقعا شوکه شده بودم چون واقعا فکر نمیکردم این بازی اینقدر خوب باشد و....
در یه بخش دیگه نویسنده میگه:
اما, هرکس چیزی در مورد روزنامه نگاری ویدئو گیم میداند, حتما اطلاع دارد که کسی که یک نسخه بازی برای review دریافت میکند, توافق میکند که review را پیش از دیگران ارائه نکند. در این حالت, Game Informer و IGN.com بوضوح از طرف مایکروسافت و راک استار مجوز دریافت کردند که توانستند review خود را پیش از دیگران منتشر کنند و این بدین معنیست که آنها بوضوح نسخه بازی را برای نوشتن review خیلی زود دریافت کرده اند...
منتشر کردن اولین review یک عنوان که عده زیادی منتظر آن هستند بسیار مهم است. آن معادل است با افزایش چشمگیر در ترافیک وب یا فروش مجله. هر کسی که به GTA 4 علاقمند باشد, احتمالا review ی IGN را خوانده و هر وبلاگ بزرگ ویدئوگیم به آن لینک داده است.
من نمیگویم که GTA 4 سزاوار 10 نیست... اما چطور ما میتونیم به یک review که به مالک آن از سوی یک ناشر بازی های ویدئویی مساعدت تجاری شده است, اعتماد کنیم. شما هرگز یک مقاله یا ایستگاه تلویزیونی را نمیبینید که به یک استودیو فیلم یا شبکه تلویزیونی یا ناشر کتاب دسترسی ویژه ای داشته باشد که بتواند یک review اختصاصی بنویسد... پس چرا ما در مورد ویدئو گیم باید این را تحمل کنیم.
بخاطر تمامی دلایلی که ذکر شد, review های اختصاصی واقعا از نظر اخلاقی آزار دهنده هستند.
و مطلب وبلاگ در 26 آوریل آپدیت شده:
Update (4/26): Perhaps I was wrong about one thing. Even though IGN ran its review yesterday, nobody else seems to have one up. Not even IGN's biggest competitors GameSpot and 1UP...​

پ.ن: ترجمه دقیق نیست, اگه اشکالی در ترجمه یا مفاهیم وجود داره لطفا ذکر کنید.

در این که GTA IV رو اهالی فن این رشته تا به الان بهترین بازی تاریخ میدونند جای شکی نیست و این رو به راحتی میشه از امتیازات تمام سایت های اینترنتی و توضیحات اونها متوجه شد.حتی الان بحث کارشناسان این صنعت در این هست که این بازی طرز نگاه مردم رو به بازیهای کامپیوتری عوض خواهد کرد و به نوعی آینده Entertainment هست!
...................
ولی در جواب دوست عزیز(Gartall) باید بگم که تا وقتی شما بازی رو نگرفتی زود تر قضاوت نکنی بهتر هست!;) , چون من هم قبل از اینکه بازی رو بگیرم میگفتم که 10 حقش نیست و نمیتونه اینقدر کامل باشه ولی بعد از اینکه بازی رو گرفتم و 10 دقیقه بازی کردم متوجه شدم که با یک بازی عادی مواجه نیستم , و این بازی کاملا لایق امتیاز 10 هست.
نه اینکه اشکال نداشته باشه داره ولی بیشتر اشکالات تکنیکی(گرافیکی) هست و مربوط به محدودیت های این نسل از کنسول ها میشه.
....................
در ضمن از سایت TheSixthAxis هم امتیاز کامل 10/10 رو گرفت و مجله NewYork Times هم این بازی رو نقد کرده ولی امتیازی بهش نداده و فقط نویسنده مقاله گفته :"با اینکه NewYork واقعی همینجا و در بیرون از Office هست ولی من ترجیح میدم که وقت خودم رو در گشت و گذار در GTA صرف کنم!:biggrin1:"

امتیازات جدید:
UGO برای هر دو نسخه 10 از 10.

نسخه XBOX 360:
ActionTrip 9.7 Of 10

نسخه PS3:
PSW Magazine UK 10 Of 10
Play UK 9.8 Of 10

متوسط امتیاز PS3 از 10 رسانه-> 99.6
متوسط امتیاز XBOX 360 از 14 رسانه-> 99.3

نکته: کلیه رسانه هایی که هر دو نسخه را نقد کرده اند به هر دو امتیاز مساوی داده اند.

آخرین ویرایش:
منم فکر میکنم که باید منتظر نقد Gamespot بود.فکر نمیکنم از نظر بازی به هیچکدوم امتیاز بیشتری بده ولی این GS که به بخش آنلاین بازیها خیلی اهمیت میده بعید نیست که بیادو .....:confused:
اما واقعا این review هایی که(درعرض این مدت کم) الان میبینین هیچ ارزشی برای بازیی ای که 100 ساعت گیم پلی متفاوت داره ندارن.همش واسه سروصدا کردن بیخودیه.
درمورد امتیاز من آخرین باریکه از GS امتیاز 10 رودیدم یادم نیست و فکر نمیکنم این GS سختگیر نه به GTA نه در آینده مثلا به MGS4 هم 10 بده.فکر کنم به GTA همون امتیاز 9.5 تکراری رو بده.

آخرین ویرایش:
سلام ...
خیلی خیلی جالب شده! این بازی فوق العاده از اب درامد. یک بازی در این سبک بسیار وسیع و این نسل با این امتیازات! این رکورد بسیار دست نیافتی GTA به خوبی موفق شد.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or