اطلاعات رسمی در مورد پلی استیشن 5 اعلام شد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Amin.AP

کاربر سایت
Dec 31, 2016
2,401
نام
امین
همین الان سایت Wired مقاله داده و با مارک سرنی مصاحبه کرده در مورد نسل بعد PlayStation که اطلاعات کلیش میشه این

- CPU: 7nm Zen 2, 8 cores
- GPU: custom Navi, including raytracing support
- SSD + custom interfacing to massively increase bandwith (Spiderman freetravel demo: 15 seconds to 0.8 seconds)
- PS4 Backwards compatibility (other platforms not confirmed)
- Physical media
- PSVR '1' compatible
- on-chip 3D audio support

PlayStation’s next-generation console ticks all those boxes, starting with an AMD chip at the heart of the device. (Warning: some alphabet soup follows.) The CPU is based on the third generation of AMD’s Ryzen line and contains eight cores of the company’s new 7nm Zen 2 microarchitecture. The GPU, a custom variant of Radeon’s Navi family, will support ray tracing, a technique that models the travel of light to simulate complex interactions in 3D environments.
Exclusive: What to Expect From Sony's Next-Gen PlayStation

من دارم میرم جایی کسی تونست خلاصه اش رو ترجمه کنه.

آخرین ویرایش:

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
با این مشخصات یعنی سونی میخواد یک کنسول 500 دلاری بده که مثلا metro رو 4K 60FPS اجرا کنه ؟! @-)@-)@-)
8k و بازی های نسل بعد حالا هیچی !
قیمت خود کنسول که در مقایسه با سخت افزار های دیگه چیزی نیست. فقط باید از الان پول جمع کرد تا بشه لانچ تایتل ها رو بازی کرد

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
اگه در نظر بگیریم سونی این کنسول رو 499 قیمت بزاره و این رو هم قبول کنیم که مایکروسافت قرار 2 کنسول مختلف عرضه کنه اون موقع 2 تا سناریو میشه متصور شد.
سناریو 1: مایکروسافت قرار یه کنسول هم رده و قیمت ps5 لانچ کنه واس 4k/60fps و یه کنسول با cpu یکسان و چیپ گرافیک پایین رده واس اجرای بازی ها 1080/60fps با قیمت 100 یا 150 دلار ارزون تر.
سناریو 2: کنسول رده بالا 100 دلار گرونتر از ps5 و کنسول رده پایین 100 دلار ارزون تر از ps5. مشکل اینجاس مایکروسافت 100 دلار قرار خرج چی کنه. قبلا که از ps5 چیزی نمی دونستیم می شد گفت ray tracing هارد ssd شاید قرار قیمت بالاتر رو توجیح کنه اما اونجور که مشخص شد سونی هم اینارو با خودش داره.

به نظر می رسه سناریو اول عقلانی تر باشه. مگه اینکه چیپ گرافیک با قدرت خیلی بالاتر مایکرو عرضه کنه که به شخصه بعید می دونم.

در کل یه سال پیش رو از نظر گیمری خیلی جذابه و پر از حدس و گمان. شروع نسل جدید همیشه لذت بخشه.

Deadmau5

Joel Thomas Zimmerman
کاربر سایت
Mar 12, 2014
1,362
8k که عمرا اجرا کنه اگر هم اجرا کنه فیلم 8k:))
مثل همون زمانی که ps4 میخواست بیاد میگفتن 4k اجرا میکنه ولی بعد امدن گفتن فیلم 4k اجرا میکنه این کلا جنبه تبلیغاتی داره
2080ti نمیتونه هنوز Ray Tracing رو 4k به درستی اجرا کنه اونوقت ps5 میخواد بتونه ؟ :-?
دوستان خوهشا انقدر pc با کنسول مقایسه نکنید ادم خندش بگیره با pc دارن کنسول میسازن بعد مقایسه میکنن شما
امیدوارم ماکرو تو نسل جدید کم نیاره ضعیف باشه مشکلی نیست فقط به یه halo forza gow بند نباشه

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,864
نام
Sajjad
من موندم چرا تو این دنیایی که واقعا تغییر کرده و برای تحت تاثیر قراردادن مخاطب نیازی به کنفرانس نیست، سامسونگ و اپل هر سال برای معرفی سخت افزار کنفرانس میزارن؟/:)

آخرین ویرایش:

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
اگه در نظر بگیریم سونی این کنسول رو 499 قیمت بزاره و این رو هم قبول کنیم که مایکروسافت قرار 2 کنسول مختلف عرضه کنه اون موقع 2 تا سناریو میشه متصور شد.
سناریو 1: مایکروسافت قرار یه کنسول هم رده و قیمت ps5 لانچ کنه واس 4k/60fps و یه کنسول با cpu یکسان و چیپ گرافیک پایین رده واس اجرای بازی ها 1080/60fps با قیمت 100 یا 150 دلار ارزون تر.
سناریو 2: کنسول رده بالا 100 دلار گرونتر از ps5 و کنسول رده پایین 100 دلار ارزون تر از ps5. مشکل اینجاس مایکروسافت 100 دلار قرار خرج چی کنه. قبلا که از ps5 چیزی نمی دونستیم می شد گفت ray tracing هارد ssd شاید قرار قیمت بالاتر رو توجیح کنه اما اونجور که مشخص شد سونی هم اینارو با خودش داره.

به نظر می رسه سناریو اول عقلانی تر باشه. مگه اینکه چیپ گرافیک با قدرت خیلی بالاتر مایکرو عرضه کنه که به شخصه بعید می دونم.

در کل یه سال پیش رو از نظر گیمری خیلی جذابه و پر از حدس و گمان. شروع نسل جدید همیشه لذت بخشه.
اتفاقا همون چیپ گرافیکی میتونه اختلاف قیمت رو توجیه کنه
مگه پرو و X اصل اختلاف قیمتشون سره چی بود؟ سره پردازنده گرافیکی بود دیگه البته سیستم کولینگ و رم هم توی 100 دلار قیمت بیشتر X تاثیر داشت
بعید هم نیست مایکروسافت اگر کنسول قوی تر داد هم قیمت با همون PS5 داد و ضرر فروش کنسول رو به جون خرید دیگه الان همه فهمیدن ضرر فروش کنسول بعدا با نرم افزار و شبکه جبران میشه

hercule-poirot

RPG Guru
کاربر فعال
Aug 1, 2007
1,203
اتفاقا همون چیپ گرافیکی میتونه اختلاف قیمت رو توجیه کنه
مگه پرو و X اصل اختلاف قیمتشون سره چی بود؟ سره پردازنده گرافیکی بود دیگه البته سیستم کولینگ و رم هم توی 100 دلار قیمت بیشتر X تاثیر داشت
بعید هم نیست مایکروسافت اگر کنسول قوی تر داد هم قیمت با همون PS5 داد و ضرر فروش کنسول رو به جون خرید دیگه الان همه فهمیدن ضرر فروش کنسول بعدا با نرم افزار و شبکه جبران میشه

آخه بحث اینجاس که مایکروسافت می خواست 4k رو حتما نیتیو داشته باشه به همین خاطر کنسول گرونتر و با تاخیر عرضه کرد.
اما الان مشخصا سونی هم 4k/60 رو در دستور کار داره. بهتر بودن چیپ گرافیک کنسول مایکرو نهایتا باعث یه سری افکت های گرافیکی بشه که به شخصه فکر نمی کنم ارزش 100 دلار گرونتر رو داشته باشه. سازنده های TP هم نشون دادن واس یه کنسول معمولا اختصاصی کار نمی کنن و تفاوت ها تو رزلوشن، ثبات فریم ریت و در مواردی محدود بعضی افکت ها خودشونو نشون میدن. پس اگه قبول کنیم سونی هم قراره 4k رو نیتیو داشته باشه. فریم ریت هم بین دو کنسول مثل همیشه یکسان باشه (حالا یا 30 یا 60). به نظرم توجیح نداره مایکروسافت یه چیپ گرافیکی 100 دلار گرونتر رو واس کنسولش طراحی کنه. مگه اینکه 100 دلار قرار خرج چیز دیگه ای بشه که من ایده ای ندارم.

mohsenebrahimi

کاربر سایت
Apr 5, 2019
2,324
نام
محسن
آخه بحث اینجاس که مایکروسافت می خواست 4k رو حتما نیتیو داشته باشه به همین خاطر کنسول گرونتر و با تاخیر عرضه کرد.
اما الان مشخصا سونی هم 4k/60 رو در دستور کار داره. بهتر بودن چیپ گرافیک کنسول مایکرو نهایتا باعث یه سری افکت های گرافیکی بشه که به شخصه فکر نمی کنم ارزش 100 دلار گرونتر رو داشته باشه. سازنده های TP هم نشون دادن واس یه کنسول معمولا اختصاصی کار نمی کنن و تفاوت ها تو رزلوشن، ثبات فریم ریت و در مواردی محدود بعضی افکت ها خودشونو نشون میدن. پس اگه قبول کنیم سونی هم قراره 4k رو نیتیو داشته باشه. فریم ریت هم بین دو کنسول مثل همیشه یکسان باشه (حالا یا 30 یا 60). به نظرم توجیح نداره مایکروسافت یه چیپ گرافیکی 100 دلار گرونتر رو واس کنسولش طراحی کنه. مگه اینکه 100 دلار قرار خرج چیز دیگه ای بشه که من ایده ای ندارم.
با این مشخصات 4k/60 غیر ممکنه همون 4k/30 درست حسابی بدن همه راضین این نسل که رو 1080 هم متاسفانه فریم تا ۱۵ میومد یکسری بازی ها اکثر بازی ها 30 قفل نبود

• Like
Reactions: KiDD

X B I T B

کاربر سایت
Apr 11, 2019
621
کلیت حرفت درسته الان واقعا هیچی چیزی نمیتونه اختلاف قیمت بین دو کنسول رو توجیه کنه دیگه حتی وسیله جانبی مثل کینکت هم در کار نیست که کنسول گرون بشه
فقط همون صحبت چیپ گرافیکی هست که ممکنه ضعیف تر یا قوی تر بودنش توی یکی از کنسول ها اختلاف قیمت بیاره
ولی همون ری تریسینگ که سونی هم تایید کردش برای PS5 خیلی پردازش بالایی میخواد و بهینه هم نیست اینجا چیپ گرافیکی قوی تر میتونه روی ری تریسینگ تبلیغات کنه
ولی بازم در هر حالت اختلاف 100 دلاری توجیه نداره مگه امکانات جانبی که مثلا کنترلر یکی از کنسول ها مزیت هایی داشته باشه که دیگری نداره یا خود کنسول یکسری موارد اضافه داشته باشه مثل شایعه ای که امد که درون اکس باکس بعدی یک موتور فیزیکی داخلی تعبیه شده که حالا کارش چیه خدا میدونه

• Like
Reactions: hercule-poirot

Aperture

کاربر سایت
Apr 30, 2012
1,383
من که اگه فقط بکوارد ps4 داشته باشه ناامید میشم ازش حالا ps1 و psp و ps vita رو میشه گذشت ولی ps3 و ps2 رو به هیچ وجه نمیشه گذشت انقدر بکوارد بکوارد کردن گفتم چه کنسولی بشه اخرش انگار فقط بکوارد ps4 هست اونم تازه چیزه خفنی نیست هر دو تا بر پایه arm هستن همچین کاره شاخی نکردن خدا کنه حداقل شبیه ساز بقیه کنسولا رو بزارن با خودم میگفتم بیاد با بکوارد درست حسابی همون بکواردشم هک بشه بتونی بازی های نسل قبل رو کپی بازی کنی گور بابای نسل جدید که زهی خیال باطل تازه سونی سر ps3 ثابت کرد زیاد نمیشه رو بکوارداش حساب باز کرد رو مدلای اولیه ps3 fat بکوارد ps2 قرار داد ولی بعد کلا حذفش کرد.

• Like
Reactions: g4mer

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
به نظرم نسل بعد هم هدف 4k-30 فریم هستش.که امیدورام همینطور باشه.شخصا اصلا با 60 فریم نمیتونم کنار بیام.مخصوصا بازی های سوم شخص

vaan 2

کاربر سایت
Dec 20, 2009
16,035
نام
مازیار
لول!!! من دارم فن بازی در میارم؟!!! کجای حرفام به فن بازی می خورد؟!! اصلا دارم طرف کیو میگیرم؟!
شمایید که دارید ارزش یک مصاحبه رو در حد یک نمایشگاه بالا می برید اون وقت من فن هستم و حرف های پوچ و مسخره میزنم.
در ضمن صحبت های شما نه تنها تناقض داره، بلکه با عملکرد خود سونی هم یکی نیست!
اگر حرف یا مصاحبه در حد کنفرانس، پس چرا سونی ماه پیش یک سری برنامه (Fanfest) جدید ترتیب دادش؟! خوب فقط می رفتن با سایت ها در مورد ایندی ها و بقیه بازی ها مصاحبه می کردن دیگه!!
چرا می خواد یک کنفرانس یا هرچی دیگه رو برای رونمایی از ps5 برگذار کنه؟! خوب تو همین مجلات و مصاحبه ها از کنسول بعدیشون به صورت کامل رونمایی می کردن، چه احتیاجی به این همه هزینه برای کنفرانس اخه؟! به قول شما دو جمله می تونه اندازه یک کنفرانس ارزشمند باشه! پس فکر کن رونمایی کامل ps5 برای مجله ها چه انقلابی به پا میکرد!:D
یک چیزی بگید بگنجه خدایش:D

از اونجایی دارم میگم حرفات اهمیتی نداره چون من دقیقا دارم عملکرد و امار و شرایط فعلی رو نگاه میکنم و ایمپکتی که معرفی ps5 داشت. تو سر نقطه نظر شخصیت داری ..... ! حالا نمیدونم دنبال چی میگردی ! بیا با سند و مدرک حرف بزن ! نه این چیه اون چیه ! بله مصاحبه سرنی حتی بیشتر از اخرین کنفرانسشون ایمپکت داشته ! اینکه نمیخوای قبول کنی اهمیتی نداره ، چون به من ربطی نداره تو چی فکر میکنی ! (تو مجله تریلر هورایزن 2 پخش کنن lol)

........

کنفرانس برگزار میکنن چون اولا هنوز به رسانه های اصلی برای شکل دهی اذهان عمومی نیاز هست ، دوما حجم زیادی از اطلاعات و نمایش ها و اهمیت اونها و انتقلاشون به صورت همزمان به همه رسانه و طیف خیلی بزرگی از مخاطبین و ایجاد هایپ این نیاز رو ایجاد میکنه که یه همایش برگذار کنن .سیستم سنتی همچنان برقرار خواهد بود هر چند که به زودی شاهد تغییرات بزرگی در شکل و شمایل برگذاریشون خواهیم بود !
ضمن اینکه همایش هایی مثل e3 فقط کنفرانس نیست و بخش اصلی این رویداد در غرفه ها اتفاق میفته ! و ارائه مستقیم محصولات عرضه نشده به مخاطبین

دنیا تغییر میکنه ، حالا چه شما امادگیش رو داشته باشید یا نه !

......

اوج خنده دار بودن این حرفات اینه که امسال سونی نیست ، از سال اینده که دوباره هست چی میخوای بیای در جواب امثال من بگی ؟؟؟ که روی این نقطه نظر اعتقاد دارن !

آخرین ویرایش:

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,371
PlayStation 5 Reveal Reaction + PS5 Specs Analysis: DF Videocast

هیج اطلاعاتی از navi در دسترس نیست
به احتمال زیاد raytracing نرم افزاری
super fast SSD به احتمال زیاد از رم کنسول برای cache استفاد میکنه
7nm Zen 2 8 cores صنعت گیم متحول میکنه
با توجه به تایید 8K
4k 120 و FreeSync هم پشتیبانی خواهد کرد

با این مشخصات 4k/60 غیر ممکنه همون 4k/30 درست حسابی بدن همه راضین این نسل که رو 1080 هم متاسفانه فریم تا ۱۵ میومد یکسری بازی ها اکثر بازی ها 30 قفل نبود
Red Dead Redemption 2 hits native 4K on Xbox One X

• Like
Reactions: x-x

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
PlayStation 5 Reveal Reaction + PS5 Specs Analysis: DF Videocast

هیج اطلاعاتی از navi در دسترس نیست
با توجه به تایید 8K

Red Dead Redemption 2 hits native 4K on Xbox One X
منظورش کنسول های پایه بود

• Like
Reactions: mohsenebrahimi

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
با توجه به تایید 8K
این بحث raytracing سخت افزاری و نرم افزاری جریانش چیه؟ ی توضیحی بدید ...
به احتمال خیلی زیاد چون 8k اپ اسکیل هست همون 4k 60 باشه البته یادمه یه مصاحبه ای بود که خبر از فریم ریت بالا میداد

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر