اطلاعاتی در مورد سرویس Adsl

Hexagon.sun

کاربر سایت
Apr 1, 2013
254
نام
Roygbiv
دوستان MTU من رو 1280 تست میگیرم Fragment میشه . بنظرتون کم نیست ؟ زنگ زدم ISP میگه هرچی پایینتر باشه بهتره ! سایت خارجی نوشتن نباید زیر 1400 باشه .

آخرین ویرایش:

iNiN9S

کاربر سایت
Feb 25, 2015
14
نام
محمدرضا
من که پارس آنلاین داشتم 2Mbps ماهی 4GB شبا هم نامحدود. عالی بود. ولی دیگه جدیدا شبا دیگه نامحدود نیست ولی اگه واست مهم نیست همونو بگیر جون واقعا تو بازی آنلاین یه کوچول هم delay نداشتم. افت سرعت هم توی ساعات خاصی از روز نداشتم.
ماهی 24ت میوفته.
سلام جناب ببخشید من به زودی سرویس 2MB 4GB گرفتم به زودی وصل میشه میخواستم ببینم سرعت دانلودتون چه قدر بود ؟ و اینکه 16MB که نوشتن واقعا تا 16MB آپ میکنن یا خیر
ممنون میشم یه توضیح کامل بدین

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
سلام جناب ببخشید من به زودی سرویس 2MB 4GB گرفتم به زودی وصل میشه میخواستم ببینم سرعت دانلودتون چه قدر بود ؟ و اینکه 16MB که نوشتن واقعا تا 16MB آپ میکنن یا خیر
ممنون میشم یه توضیح کامل بدین

سلام.
کلا این روزا بیشتر ISP ها واسشون سرعتی که به شما میدن مهم نیست. واسشون حجم مهمه. مثلا من الآن از یه شرکتی 1Mbps گرفتم بهم 4Mbps دادن. چون خطم بیشتر از 4 نمیکشه وگرنه بیشتر میدادن. پارس آنلاین هم من 2Mbps 4GB اشو داشتم بهم سرعت 4Mbps داده بودن. پینگشم خوب بود قطعی هم کلا نداشت. خیلی راضی بودم تا جایی که دانلود نامحدود شبانه رو براشتن :(

اون 16 رو هم خط هرکسی نمیکشه. اولا باید خیلی خیلی نزدیک به مرکز مخابراتی باشید. دوما سیم کشی از مرکز مخابرات تا خونتون خیلی خوب باشه و نویز نداشته باشه وگرنه همینجور قطع و وصل میشه و پینگتون افتضتاح و در آخر مجبور میشید بگید سرعتتونو بیارن پایین.
در کل ADSL بالای 10-12 نمیره.

تا الآن 4 تا ISP عوض کردم. اگه بخوام بگم کدوما بهترن اینجوری میگم:
پارس آنلاین > فن آوا > شاتل > آسیاتک

آسیاتک واقعا مزخرف ترین تجربه بود قطعی های پی در پی، پینگ افتضاح و تیم پشتیبانی هـ کاملا احمق و بیشعور :)) :d

• Like
Reactions: majidazad

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
ببخشید شاید بی ربط باشه ولی وقتی از BW meter استفاده میکنیم ، یه internet هست یه local network ، برای محاسبه ی حجم باید اینارو جمع زد؟

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
بین شاتل و اسیا تک کدوم برای گیم بهتره؟
اسیاتک قیمتش بهتره ولی فکر نکنم بهتر باشه
سلام بستگی به منطقه اتون داره شاید یه ISP یه جا عالی باشه و جای دیگه زیاد خوب نباشه بهترین کار اینکه از همسایه ها یا کسایی که هم محل شما هستن ببرسید از اینترنت اشون راضی هستن یا نه اگر راضی بودن ببرسید از کجا گرفتن

- - -ویرایش - - -

سلام.
کلا این روزا بیشتر ISP ها واسشون سرعتی که به شما میدن مهم نیست. واسشون حجم مهمه. مثلا من الآن از یه شرکتی 1Mbps گرفتم بهم 4Mbps دادن. چون خطم بیشتر از 4 نمیکشه وگرنه بیشتر میدادن. پارس آنلاین هم من 2Mbps 4GB اشو داشتم بهم سرعت 4Mbps داده بودن. پینگشم خوب بود قطعی هم کلا نداشت. خیلی راضی بودم تا جایی که دانلود نامحدود شبانه رو براشتن :(

به نظرم بهترین کار اینکه ذوبازه از اونجایی راضی بودی بگیری :d حالا دانلود شبانه ارو میتونی از ایرانسل بگیری که سرعتشم بد نیست به 4mb نمیرسه اما خوبه قیمتش هم بعد نیست 1 ماه 24 گیگ حجم 2/8 صبح 10 تومن

POK3MON

کاربر سایت
May 22, 2013
524
نام
Pasta
به نظرم بهترین کار اینکه ذوبازه از اونجایی راضی بودی بگیری :d حالا دانلود شبانه ارو میتونی از ایرانسل بگیری که سرعتشم بد نیست به 4mb نمیرسه اما خوبه قیمتش هم بعد نیست 1 ماه 24 گیگ حجم 2/8 صبح 10 تومن
الآن من از یه جا دیگه گرفتم راضی تر هم هستم :d 30GB ماهی 93 تومن! شبانه هم نامحدود. خداس!!! پینگ تو Dota 2 همیشه بین 100 تا 150 حالا چی بشه یه موقع بره بالا یه ذره مثلا وقتی دارم دانلود میکنم همزمان بازی کنم پینگ میشه 190-200.
اصلا یک حالی میده :d بخدا با اینترنت نامحدود انگار فرقی نداره :d همیشه از این که با این اینترنتا تو روز نمیشه رفت youtube بدم میومد ولی با این قشنگ هر وقت دلم خواست میرم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد میتونم روزی 1GB استفاده کنم خو تازه 2 تا 7 هم مجانی. پینگ هم عالی. پشتیبانیشونم خوبه من خوشم اومد :d

- - -ویرایش - - -

الآن من از یه جا دیگه گرفتم راضی تر هم هستم :d 30GB ماهی 93 تومن! شبانه هم نامحدود. خداس!!! پینگ تو Dota 2 همیشه بین 100 تا 150 حالا چی بشه یه موقع بره بالا یه ذره مثلا وقتی دارم دانلود میکنم همزمان بازی کنم پینگ میشه 190-200.
اصلا یک حالی میده :d بخدا با اینترنت نامحدود انگار فرقی نداره :d همیشه از این که با این اینترنتا تو روز نمیشه رفت youtube بدم میومد ولی با این قشنگ هر وقت دلم خواست میرم هیچ مشکلی هم پیش نمیاد میتونم روزی 1GB استفاده کنم خو تازه 2 تا 7 هم مجانی. پینگ هم عالی. پشتیبانیشونم خوبه من خوشم اومد :d

این همه تعریف کردم اسم ISP رو نگفتم :|

فن آوا

Mativ

کاربر سایت
Jun 5, 2009
843
دوستان، وضعیت و سرعت دانلود شبانه رایگان چطوره؟
یعنی در تهران چه ISPهایی دانلود شبانه دارند، سرعت دانلود و پایداری سرعت چطوره؟ چه سرویس میگیرند؟ قیمت‌ها چطوره و میانگین حجم دانلود شبانه چقدر هست؟
بیشتر میخوام بدونم شاتل، آسیاتک،‌ شهراد چه وضعیتی دارند و بهغیر از اینها جای دیگه‌ای با کیفیت خوب ارایه میده یا نه

m.77

کاربر سایت
Nov 7, 2012
96
نام
mahdi
دوستان من اینترنتم تو کامپیوتر کنده سرعت پایینه صفحه ها دیر لود میشه ولی با گوشی وقتی به وای فای وصل میشم درسته.چرا اینجوریه؟
بعضی اوقات هم اون علامت تعجب زرد رنگ میاد.بعد دوباره وصل میشه.چیکار کنم؟

finishminish

کاربر سایت
Aug 20, 2015
3
salam
پرسشی در مورد IP ADDRESS دارم.
زمانی که ما وارد یک سایت یا برنامه ای که به اینرتنت دسترسی داره میشیم اون سایت چه اطلاعاتی از ما رو شناسایی میکنه؟
ip address همون چیزی که سایت یا برنامه از ما استخراج میکنه؟ مشخصات سیستم را شناسایی میشود؟
تنها چیزی که از ما مشاهده خواهد کرد IP خواهد بود؟
اگر از یک نرم افزار تغییرIP استفاده کنیم تماما در اینترنت مخفی خواهیم بود؟
MAC IP چیست؟ ایا این نوع ip نیز توسط دنیای اینترنت شناسایی خواهد شد حتی با وجود تغییر IP؟

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
سلام.
دوستان یه سوال دارم..:
من اینترنتم 512 هست + حجمی اما حجمش خیــــلی زود تموم میشه.(در حدی که هر 2 روز 1گیگ میخرم)
برا همین تصمیم گرفتم اینترنتم رو نامحدود کنم اما خرجش زیاد میشه.
اما پیش خودم گفتم 256 بگیرم + نامحدود.
حالا سوالم اینجاس که کدوم رو ادامه بدم یا شروع کنم بهتره؟
این هم بگم یه سرعت معمولی میخوام.
در حدی که بتونم تو Steam , Play Station Network بازی کنم بدون اینکه اذیت کنه یا خیلی DC کنه.
---------------
ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید.

• Like
Reactions: Hasan Bahali

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
سلام.
دوستان یه سوال دارم..:
من اینترنتم 512 هست + حجمی اما حجمش خیــــلی زود تموم میشه.(در حدی که هر 2 روز 1گیگ میخرم)
برا همین تصمیم گرفتم اینترنتم رو نامحدود کنم اما خرجش زیاد میشه.
اما پیش خودم گفتم 256 بگیرم + نامحدود.
حالا سوالم اینجاس که کدوم رو ادامه بدم یا شروع کنم بهتره؟
این هم بگم یه سرعت معمولی میخوام.
در حدی که بتونم تو Steam , Play Station Network بازی کنم بدون اینکه اذیت کنه یا خیلی DC کنه.
---------------
ممنون میشم زودتر راهنمایی کنید.

سلام بازم بستگی داره از اونجایی که میخواید بخرید. بستگی به شرکت و منطقه اتون یا حتی سیم کشی خونتون داره. بهترین کار اینکه که بگردید ببنید کسی تو محل شما از این اینترنتی که شما گفتید استفاده میکنه اگر اره ایا راضی هست؟ یا نه. اگر گفت خوبه و راضیه و تو همون بازی که شما میکنید ping خوبی داره میتونید 50% اطمینان داشته باشید که مال شما هم خوب در بیاد ایشالا:d

----------------
راستی دوستانی که سر رشته دارن میشه یه راهنمای به من بکنن من Snr margin ام Downstream 30db upstream 6 db ایا اینکه این 2 تا اینقدر باهم فاصله داشته باشن عادیه؟ اگر نیست مشکل از کجاست چطوری میطونم حلش کنم
خواهش میکنم به این عکسی که میذارم نگاه کنید بگید ایا خط من از نظر Snr margin .line Attenuation خوب هست یا نه ممنون.
nrvsyuqatftl3p1syump.jpg

ویرایش: Spilter رو برداشتم و مودم رو مستقیم به خط زدم Downstream تا 45 رفت ولی بازم upstream زیاد تغییری نکرد همونطوری باهم اختلاف زیاد دارن

آخرین ویرایش:

sa-sot1

ʙʀᴇᴀᴋ ɪᴛ ᴛᴏ ᴍᴇ
کاربر سایت
Dec 11, 2012
954
نام
Soheil
سلام بازم بستگی داره از اونجایی که میخواید بخرید. بستگی به شرکت و منطقه اتون یا حتی سیم کشی خونتون داره. بهترین کار اینکه که بگردید ببنید کسی تو محل شما از این اینترنتی که شما گفتید استفاده میکنه اگر اره ایا راضی هست؟ یا نه. اگر گفت خوبه و راضیه و تو همون بازی که شما میکنید ping خوبی داره میتونید 50% اطمینان داشته باشید که مال شما هم خوب در بیاد ایشالا:d

----------------
راستی دوستانی که سر رشته دارن میشه یه راهنمای به من بکنن من Snr margin ام Downstream 30db upstream 6 db ایا اینکه این 2 تا اینقدر باهم فاصله داشته باشن عادیه؟ اگر نیست مشکل از کجاست چطوری میطونم حلش کنم
خواهش میکنم به این عکسی که میذارم نگاه کنید بگید ایا خط من از نظر Snr margin .line Attenuation خوب هست یا نه ممنون.
f97zswjcwg7s5l8g3x5v.jpg

ISP=داتک تلکام.
خوبه کارش ولی نه عالی, به نظر شما چی؟
منطقم اشرفی اصفهانی.
حالا اگه 512KB + نامحدود بگیرم چی؟
چقدر سرعت بد میشه؟
بالاخره نامحدود میشه سرعت هم پایین تر میشه.

• Like
Reactions: Hasan Bahali

lich_king

کاربر سایت
Jan 6, 2008
435
نام
saman
ISP=داتک تلکام.
خوبه کارش ولی نه عالی, به نظر شما چی؟
منطقم اشرفی اصفهانی.
حالا اگه 512KB + نامحدود بگیرم چی؟
چقدر سرعت بد میشه؟
بالاخره نامحدود میشه سرعت هم پایین تر میشه.

سلام بازم همه اینا بر میگرده به ISP سرعت اینترنت هم اکثر مواقع ربطی به ping نداره. یکجا میشه سرعت دانلود کم باشه ولی ping مناسب باشه یکجا امکان داره سرعت بالا در دانلود داشته باشید اما اصلا ping خوبی نداشته باشید. ولی باز به این شرکتی که گفتید زنگ بزنید بهشون بگید واسه Gaming میخواید و باز اصرار کنید که ایا ping خوبی داره؟ یا نه. ولی بازم اگر دوست و اشنایی که نزدیک منطقه سکونت شما باشه و از همون isp و با همون سرعتی که شما گفتید استفاده داره میکنه و راضیه از isp اش سئوال کنید بهتره. اینطوری حداقل 50% خیالتون از بابت Isp راحت میشه. 50% دیگه هم که بستگی به سیم کشی خونه و % noise خط و یا Modem یا حتی سالم بودن Pc از لحاظ Virus اینا داره البته ایشالا که هیچکدوم از اون 50% درصد برای هیچکدوممون پیش نیاد و پیدا نکنیم :d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر