اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,219
نام
امید
به جز بازی devision تو بقیه بازی ها بهتر از 980ti بوده با 980 هم که فاصله زیادی داره
دقیقا !
بنچمارک های مدل رفرنس 1070 در اکثر مواقع از تایتان x هم بهتر فریم دهی داشته دیگه چه برسه به 980ti !
مطمئنا مدل های کاستوم و اورکلاک شده اختلاف فاحش و محسوس تر ایجاد میکنن .

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,213
نام
محمد حسین
چه زودی تمامی بنچمارک های هر 2 مدل عرضه شده تمام سایت های معتبر هم نقد کامل کردن جایی برای بحث نذاشته 1070 که لقب گرافیک قرن باید بهش داد در همه ی بنچمارک ها حتی از تایتان سرتر عمل کرده با قیمت 380 دلار با مصرف کمتر از 970 1 جور معجزه به حساب میاد.

1080 هم که در اکثر جاها از 980sli بهتر عمل کرده دقیقا 2 برابر 970 هم قدرت داره که خوب ثابت می کنه nvidia به حرف هاش می شه اعتماد کرد فقط اینکه hbm 2 که قولش هم داده بود حذف کرد باعث ناراحتی ها خیلی ها شده که علت اصلیشم قیمت خیلی بالاش حتما هم باید 12 گیگ استفاده می کرد تا از لحاظ هزینه به صرفه باشه که به احتمال زیاد برای سری 1080 ti گذاشتش کنار تا اون چی بشه.
بنچمارکا رو داد تا همه برن به سمت خریدش و amd اولا کند کار کرد تازه فردا معرفی کارتشو
گرافیک قرن ،چه خبره بابا
1070 کارت خیلی مناسبیه حتی تو 4k هم زیر 30 فریم نداده
که این خیلی عالیه
اما این سرعت پیشرفت باعث شده تا سازنده ها بهینه سازیو ول کنن
نه اینکه نشه بهینه کرد،میشه. اما الکی این دو گرافیک ساز نمیرن اونا رو ساپورت کنن.ساپورت میکنن جوری که بازی بعدیشون نیازش بشه یه کارت گرافیک بالاتر
همین بلا رو دارن سر کنسولا میارن
درسته این دو کنسولی که به نظر داره میاد نمیخواد جای دو کنسول قبلی رو بگیره ولی افت فریم رو خواهند دید رو کنسول قبلی
و مجبور میشن برن سمت دو کنسول جدید
وقتی که 970 عرضه شد همه گفتند تا اواخر نسل مثل گذشته طول میکشه تا بیاد و بشه سیستم پیشنهادی
اما الان میبینی تو خیلی بازیا اومده و شده سیستم پیشنهادی

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بنچمارکا رو داد تا همه برن به سمت خریدش و amd اولا کند کار کرد تازه فردا معرفی کارتشو
گرافیک قرن ،چه خبره بابا
1070 کارت خیلی مناسبیه حتی تو 4k هم زیر 30 فریم نداده
که این خیلی عالیه
اما این سرعت پیشرفت باعث شده تا سازنده ها بهینه سازیو ول کنن
نه اینکه نشه بهینه کرد،میشه. اما الکی این دو گرافیک ساز نمیرن اونا رو ساپورت کنن.ساپورت میکنن جوری که بازی بعدیشون نیازش بشه یه کارت گرافیک بالاتر
همین بلا رو دارن سر کنسولا میارن
درسته این دو کنسولی که به نظر داره میاد نمیخواد جای دو کنسول قبلی رو بگیره ولی افت فریم رو خواهند دید رو کنسول قبلی
و مجبور میشن برن سمت دو کنسول جدید
وقتی که 970 عرضه شد همه گفتند تا اواخر نسل مثل گذشته طول میکشه تا بیاد و بشه سیستم پیشنهادی
اما الان میبینی تو خیلی بازیا اومده و شده سیستم پیشنهادی

من اصلا نه فن چیزی هستم فن بودن بی منطق هم توهین می دونم کارت 1070 از لحاظ قیمت به کارایی جز استثنا ها هست بسیار عالی عمل کرده اینکه از کارت 1000 دلاری بهتر عمل کرده با این مصرف برق کمش با حرارت پایینش عالی هست اینو من بهش نمی گم پدیده بالکه تمامی سایت های نقد کننده به شدت ازش تعریف کردن براش لقب هم گذاشتن پس چیزی ر بدون فکر اینجا انتقال ندادم

حالا اینکه شما طرفدار amd باشی قابل احترامه اما سال ها هست که amd هیچ حرفی برای گفتن نداره بعدیه الانم داشته باشه اما اگر داشت از اونم حتما تعریف می کنن همین کارت های سری پیش amd که بعضی ها فقط به بنچمارک دقت می کنن با اینکه با اختلاف زیاد بعد از nvidia ظاهر شدن اما مصرف برق به شدت بیشتری داشتن hdmi 2.0 نداشتن(این دیگه خیلی ستم بود.) قابلیت اورکلاک بالایی هم نداشتن کلا از لحاظ معماری خیلی عقب تر هست

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
11,213
نام
محمد حسین
من اصلا نه فن چیزی هستم فن بودن بی منطق هم توهین می دونم کارت 1070 از لحاظ قیمت به کارایی جز استثنا ها هست بسیار عالی عمل کرده اینکه از کارت 1000 دلاری بهتر عمل کرده با این مصرف برق کمش با حرارت پایینش عالی هست اینو من بهش نمی گم پدیده بالکه تمامی سایت های نقد کننده به شدت ازش تعریف کردن براش لقب هم گذاشتن پس چیزی ر بدون فکر اینجا انتقال ندادم

حالا اینکه شما طرفدار amd باشی قابل احترامه اما سال ها هست که amd هیچ حرفی برای گفتن نداره بعدیه الانم داشته باشه اما اگر داشت از اونم حتما تعریف می کنن همین کارت های سری پیش amd که بعضی ها فقط به بنچمارک دقت می کنن با اینکه با اختلاف زیاد بعد از nvidia ظاهر شدن اما مصرف برق به شدت بیشتری داشتن hdmi 2.0 نداشتن(این دیگه خیلی ستم بود.) قابلیت اورکلاک بالایی هم نداشتن کلا از لحاظ معماری خیلی عقب تر هست
من نمیدونم یا من فارسیم اب رفته یا بقیه
من گفتم دیگه گرافیک قرن،چه خبره
من نمیدونم این استنباطات چجوری میاد
بحث من سر بهینه سازی بازیاست
چجوری فن amd از توش در اوردین
خدایا شکرت

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732

من طرفدار AMD هستم و دوباره این قصه های طرفداران Nvidia شروع شد
چند تا بنچمارک میخوای برات بیارم که عملکرد Fury X در حد 980ti هست و حتی توی بعضی ها بهتر عمل کرده و توی بعضی ها هم ضعیف تر
ولی این اختلاف توی بهتر و بدتر عمل کردن زیر 10 درصد هست و اینجا مشخص میشه یه سری ها دارن قصه میگن
Fury هم که از 980 عملکرد بهتری داره و حتی 390X هم خیلی جاها از 980 بهتره و نمیدونم چه جوری این حرفا رو میزنید آخه!
در ضمن فردا AMD قراره گرافیک های جدیدشو معرفی کنه و اون موقع در مورد نسبت قیمت به کارایی باید صحبت کرد
حالا از کارت های 2 هسته ای AMD صحبت نکنیم بهتره چون Nvidia حرفی برای گفتن جلوشون نداره

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من طرفدار AMD هستم و دوباره این قصه های طرفداران Nvidia شروع شد
چند تا بنچمارک میخوای برات بیارم که عملکرد Fury X در حد 980ti هست و حتی توی بعضی ها بهتر عمل کرده و توی بعضی ها هم ضعیف تر
ولی این اختلاف توی بهتر و بدتر عمل کردن زیر 10 درصد هست و اینجا مشخص میشه یه سری ها دارن قصه میگن
Fury هم که از 980 عملکرد بهتری داره و حتی 390X هم خیلی جاها از 980 بهتره و نمیدونم چه جوری این حرفا رو میزنید آخه!
در ضمن فردا AMD قراره گرافیک های جدیدشو معرفی کنه و اون موقع در مورد نسبت قیمت به کارایی باید صحبت کرد
حالا از کارت های 2 هسته ای AMD صحبت نکنیم بهتره چون Nvidia حرفی برای گفتن جلوشون نداره

بالا هم گفتم بحث معماری و حرفه ای قضیه هست نه 4 تا بنچمارک خالی ضمن اینکه fury x فقط water cooling هست که مناسب خیلی ها نیست تازه با این حال توان اورکلاکش به مراتب کمتر از 980ti هست این یعنی اگر مدل ریفرنس نخرید که اکثرا هم نمی خرن اختلاف بیش از این حرف ها هم می شه جالب تر زمانی هست که با این همه تاخیر کارتی که رم hbm داره جهت 4k بعد hdmi 2.0 پشتیبانی نمی کنه اصلا این موضوع برای گیمرها قابل درک نیست خیلی هم راجبش بحث شده
بحث dx12 هم که مشخصه کارت های nvidia خیلی زودتر منتشر شدن که برای همینم سازگاریش کمتره که در نسل جدیدش کاملا درست شده فقط بنچمارک های dx12 هستن که amd کمی بهتر ظاهر شده بگذریم که اصلا dx12 فعلا جایگاهی هم نداره.
اصلا اینکه شرکت رقیب با کلی تاخیر سری جدید معرفی کنه بعد ضعیف ترم عمل کنه خودش عمق فاجعه رو نشون می ده

تکنیک های انحصاری nvidia هم عده ای زیادی به خودش جلب کرده driver های تقریبا بدون باگ و بدون مشکلش و پشتیبانی خیلی خوبش اینا همگی مزیت های nvidia هستن.

در اخر هم به اخرین گزارش فروش کارت ها استناد می کنم که 75 درصد گیمرها nvidia ترجیح می دن با این حساب جای بحثی نمی مونه.

Nvidia-AMD.png

AMD/NVIDIA Market-Share Graph Shows NVIDIA Conquering, 3 Out of 4 PC Gamers Own an NVIDIA GPU

باید بگم که اینکه amd خوب کار بکنه تا intel nvidia هم انحصار طلبی نکنن ارزوی خود من هست اما به دلیل اختلاف زیاد این 2 شرکت مدام دارن محصولات جدیدشون با افزایش قیمت عرضه می کنن چرا که دیگه عملا رقیبی در صحنه ندارن مخصوصا intel

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
بالا هم گفتم بحث معماری و حرفه ای قضیه هست نه 4 تا بنچمارک خالی ضمن اینکه fury x فقط water cooling هست که مناسب خیلی ها نیست تازه با این حال توان اورکلاکش به مراتب کمتر از 980ti هست این یعنی اگر مدل ریفرنس نخرید که اکثرا هم نمی خرن اختلاف بیش از این حرف ها هم می شه جالب تر زمانی هست که با این همه تاخیر کارتی که رم hbm داره جهت 4k بعد hdmi 2.0 پشتیبانی نمی کنه اصلا این موضوع برای گیمرها قابل درک نیست خیلی هم راجبش بحث شده
بحث dx12 هم که مشخصه کارت های nvidia خیلی زودتر منتشر شدن که برای همینم سازگاریش کمتره که در نسل جدیدش کاملا درست شده فقط بنچمارک های dx12 هستن که amd کمی بهتر ظاهر شده بگذریم که اصلا dx12 فعلا جایگاهی هم نداره.
اصلا اینکه شرکت رقیب با کلی تاخیر سری جدید معرفی کنه بعد ضعیف ترم عمل کنه خودش عمق فاجعه رو نشون می ده

تکنیک های انحصاری nvidia هم عده ای زیادی به خودش جلب کرده driver های تقریبا بدون باگ و بدون مشکلش و پشتیبانی خیلی خوبش اینا همگی مزیت های nvidia هستن.

در اخر هم به اخرین گزارش فروش کارت ها استناد می کنم که 75 درصد گیمرها nvidia ترجیح می دن با این حساب جای بحثی نمی مونه.

AMD/NVIDIA Market-Share Graph Shows NVIDIA Conquering, 3 Out of 4 PC Gamers Own an NVIDIA GPU

باید بگم که اینکه amd خوب کار بکنه تا intel nvidia هم انحصار طلبی نکنن ارزوی خود من هست اما به دلیل اختلاف زیاد این 2 شرکت مدام دارن محصولات جدیدشون با افزایش قیمت عرضه می کنن چرا که دیگه عملا رقیبی در صحنه ندارن مخصوصا intel

خب وقتی کارتی برای DX12 طراحی شده باید هم توی DX12 عملکرد بهتری داشته باشه و حداقل مثل Nvidia نیومده دروغ بگه که از DX12 کامل پشتیبانی میکنه و گندش بعدا در بیاد و بخواد با نرم افزار مشکلاتش کم کنه!

این تاخیر در عرضه کارت ها هم دلیلش اینه که AMD روی موضوعات مختلفی داره کار میکنه و همین باعث شده که تمرکزش از همه بخش ها برداشته بشه و این موضوع هم اگه اشتباه نکنم از سال پیش حل شده و بخش های مختلف جدا از هم کارشون انجام میدن و تمرکز بیشتری روی هر بخش هست!

آمار فروش چه ربطی به برتری عملکرد کارت گرافیک داره و انویدیا تبلیغات بهتری داره و تعداد طرفدارهاش هم بیشتره و نمونش همین بازی سنتر که طرف تا میگه چی بخرم گرافیک همه میان مدل های Nvidia رو معرفی میکنن و از اون هم بی دلیل گرافیک های AMD رو میکوبن!

در مورد واترکولر Fury هم متوجه نمیشم مشکلش چیه چون هم کنترل دمای خیلی خوبی داره و نویز خیلی کمی داره
حالا 1080 رفرنس اینقدر نویز داره که هنوز نیومده خبرهاش توی نت پخش شده و حالا اگه AMD صدای فن کارت رفرنس بالا بود طرفدارهای Nvidia اینجا همه فن های AMD رو ترور میکردن!
کلا از نظر روانی همه چیز بر علیه AMD هست و AMD هم مشکلاتی داره که امیدوارم هر چه زودتر اونها حل بشن!

در نهایت هم چند ساعت دیگه کنفرانس AMD برگزار میشه و باید دید چه چیزهایی قراره معرفی بشه و امیدوارم این بار قوی تر از همیشه باشه AMD

خب این طرفدارهای Nvidia کجا تشریف دارن که بیان درمورد نسبت قیمت به کارایی صحبت کنن!:-w
RX 480 معرفی شد و با قیمت 199 دلار قدرت خام پردازشی 5 ترافلاپس ارائه میده با مصرف برق فقط 150 وات یعنی چیزی مثل 1070 Nvidia:-h
ولی با این تفاوت که فقط 199 دلار قیمت داره!^:)^

البته باید منتظر کارت های قوی تر از AMD هم بود و این تازه شروع کاره!\m/
درمورد پردازنده های لپتاپ هم که اینجا جاش نیست صحبت کنیم و امیدوارم زودتر پردازنده Desktop خودشو هم معرفی کنه که یه سیستم اساسی AMD ببندیم!:x

:xAMD:x

Last edited by a moderator:

Dav1d

کاربر سایت
Apr 25, 2015
384
نام
علی
RX 480 قیمت گذاری شده مثل اینکه فقط 200 دلار قیمت داره اون چیزایی هم که من شنیدم در موردش به این شکل بود که یه تکنولوژی مخصوص برای VR درش به کار برده شده که باعث میشه همه بتونن با قیمت پایینی ،GPU مناسب VR رو داشته باشن (چند بار هم به VR premium اشاره شد) مصرف برقش هم کمتر از 150 وات هستش

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
RX 480 با 2 رم 4 گیگ و 8 گیگ معرفی شده با قیمت 200 تا 230 دلار تخمین زده شده قدرتی بین 970 980 داره در عین حال شایعات NVIDIA 1060 /TI هم رسیده که با قیمت 200 دلار قدرتی بیش از 970 داره از اونجایی که 1070 با توان مصرفی 150W از تایتان 7TFLOPS بهتر عمل کرده قطعا این کارت توان مصرفی کمتر از این خواهد داشت.

جالب تر برام عکس های متشر شده از کارت 480 هست که تصاویرش چقدر مات تر از NVIDIA 1080 هست

AMD-Radeon-RX-480-Ashes-of-The-Singularity-2-635x274.jpg

AMD-Radeon-RX-480-Ashes-of-The-Singularity-1-1-635x278.jpg

سمت چپی 480 هست سمت راستی 1080

Hamid Payne

کاربر سایت
Jun 29, 2012
3,703
نام
حمیدرضا
دوستان این نسل جدید گرافیک های AMD هست؟ یعنی RX 480 نسخه جدید همون R9 380 هست؟ چرا نام گذاریش اینطوری شده؟

نظرتون در مورد خریداری این گرافیک، وقتی قیمتش مناسب شد چیه؟

r.t.1.n

کاربر سایت
Dec 4, 2008
2,946
نام
آرتین
RX 480 با 2 رم 4 گیگ و 8 گیگ معرفی شده با قیمت 200 تا 230 دلار تخمین زده شده قدرتی بین 970 980 داره در عین حال شایعات NVIDIA 1060 /TI هم رسیده که با قیمت 200 دلار قدرتی بیش از 970 داره از اونجایی که 1070 با توان مصرفی 150W از تایتان 7TFLOPS بهتر عمل کرده قطعا این کارت توان مصرفی کمتر از این خواهد داشت.

جالب تر برام عکس های متشر شده از کارت 480 هست که تصاویرش چقدر مات تر از NVIDIA 1080 هست

AMD-Radeon-RX-480-Ashes-of-The-Singularity-2-635x274.jpg

AMD-Radeon-RX-480-Ashes-of-The-Singularity-1-1-635x278.jpg

سمت چپی 480 هست سمت راستی 1080
اوون تخمین قبلی هست. تایید شد که RX 480 معرفی شده، در تست 3D mark پایین اوون مدلی هست که بین 980 و Fury هست یعنی 67DF:C7 که فوق العادست !

اوون مدلی هم که در انتها زیر GTX 1080 قرار داره Cf هست...!

Attachments

• AMD-Radeon-R9-480-3DMark11-Performance.png
    AMD-Radeon-R9-480-3DMark11-Performance.png
    498.7 KB · مشاهده: 42
آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر