اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

sendo

کاربر سایت
Jul 15, 2015
2,101
نام
سالار
والا من پارس انلاین دارم (1مگ محدود)
اول اینو بگم که معمولا نتم DC ـه
برای کانکت شدن مجبورمچند سری مودم روشن خاموش کنم تا نت بیاد
بعدش هم پینگم بالای 20ـه
که باز مجبور میشم مودم روچند سری روشن خاموش کنم تا دوباره ای پی بگیره
و وقتی گرفت معمولا زیره 120 میشه

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
والا من پارس انلاین دارم (1مگ محدود)
اول اینو بگم که معمولا نتم DC ـه
برای کانکت شدن مجبورمچند سری مودم روشن خاموش کنم تا نت بیاد
بعدش هم پینگم بالای 20ـه
که باز مجبور میشم مودم روچند سری روشن خاموش کنم تا دوباره ای پی بگیره
و وقتی گرفت معمولا زیره 120 میشه
برادر من برای همه همینه
منم اکثر اوقات پینگ80تا120دارم ولی چند روزه تو ps4دائم ارور میگیرم یا بعد از 10دقیقه سرعتم میاد پایین در صورتی که روی xbox oneمشکلی نداره نمیدونم مشکل کجاست سونی داره چه غلطی میکنه
یادمه زمانی کهx360داشتم اونایی کهps3داشتن در مقایسه باx360میگفتن باید اینترنت قویتری برایpsnداشته باشی چون مشکلات سروری زیاد داره،یقینا دارم درک میکنم psnعصابمو بهم ریخته خیلی افتضاحه!

m jax

کاربر سایت
Jan 21, 2011
123
سلام
دوستان تو بازی وقتی 10 نفر هستن مشکلی ندارم ولی وقتی میشن 32 نفر پینگ از 150 میره روی 600 700 باز برمیگره روی 150 این هر 5 دقیقه تکرار میشه با cmd ایپی سرور میزنم تایم اوت ندارم مشکل پهنای بانده یا مشکل مودم ؟؟؟

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
سلام
دوستان تو بازی وقتی 10 نفر هستن مشکلی ندارم ولی وقتی میشن 32 نفر پینگ از 150 میره روی 600 700 باز برمیگره روی 150 این هر 5 دقیقه تکرار میشه با cmd ایپی سرور میزنم تایم اوت ندارم مشکل پهنای بانده یا مشکل مودم ؟؟؟
مشکل پهنای باند داری...

*MOJTABA*

کاربر سایت
Feb 20, 2013
88
بچه ها شما هم مشکل من رو دارین؟اصلا نمیشه انلاین بازی کرد فقط ساعت 2 شب تا 9 10 صبح میشه بازی کرد تو طول روز کیفیت با سرور خارجی افتضاحه .پشتیبانی هم که یه عده احمق تشریف دارن کسی میدونه مشکل چیه؟کی اوکی میشه قریب به 2ماه این وضعیت دارم

Skuul

کاربر سایت
Mar 18, 2007
3,010
نام
Milad
بچه ها شما هم مشکل من رو دارین؟اصلا نمیشه انلاین بازی کرد فقط ساعت 2 شب تا 9 10 صبح میشه بازی کرد تو طول روز کیفیت با سرور خارجی افتضاحه .پشتیبانی هم که یه عده احمق تشریف دارن کسی میدونه مشکل چیه؟کی اوکی میشه قریب به 2ماه این وضعیت دارم
خدا خیرت بده!با این وضعیت حاکم دیگه باید آنلاین رو ببوسید بزارید کنار!مشکلات نت جداست!جدیدن کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه!(اسمشو باید با تریلی کشید!)شروع کرده محتوا گزینی بازیهای آنلاین!فعلا Dota 2 و Heroes OT Storm رو پوکوندن!کم کم بقیه هم به این جمع ملحق میشن! بازی چیه برید بشینید مواد بکشید!راحتتر گیر میاد!!!

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اینترنت به مقدار لازم!

این روزها به ندرت می‌توان کسی را یافت که از وضعیت سرویس اینترنتی خود شکایت نداشته باشد و با مشکلات عدیده‌ی آن دست به گریبان نشده باشد. در اینجا سعی می‌کنیم به تاریخچه و عواملِ احتمالی دخیل در وضعیت غیر منتظره‌ی اینترنت کشور نگاه مختصری داشته باشیم.

چند ماهی است که کیفیت عمومی سرویس‌های اینترنتی اعم از ADSL و سرویس‌های موبایلی در شهرها و مناطق مختلف رو به وخامت گذاشته و دردسرهای همیشگی کاربران ایرانی اینترنت را دو چندان کرده است. اگر به خاطر داشته باشید از حوالی اعلام رسمی اعطای مجوز به اپراتورهای همراه بود که تعداد کاربران اینترنتی با روند سریعی افزایش یافت و از سوی دیگر قطعی و اختلالات عمده و بسیار طولانی مدت اینترنتی یکی به زعم مسئولین به خاطر قطعی در شاهراه‌های اینترنتی خارج از کشور و دیگری به خاطر مسدود سازی سرویس‌های قاچاق VOIP اتفاق افتاد که پیش درآمد مشکلات جدید و افت کیفیت سراسری کاربران در طول روزهای بعد از آن شد و تا اکنون که با شما هستیم همچنان به قوت خود باقی است. با شواهد بدست آمده، گزارشات کاربران و مشاهدات شخصی، به نظر می‌رسد این مشکلات بیشتر ناشی از کمبود پهنای باند بین الملل باشند تا کمبود پهنای باند داخلی و خصوصا در ساعات شبانگاهی تا ابتدای صبح روز بعد رخ می‌دهد و پیامدش این است که در بیش از نیمی از ساعات شبانه روز و اوج ترافیک شبکه و البته اوقات فراغت از کار روزانه‌ی بیشتر کاربران، استفاده از اینترنت را عملا غیر ممکن می‌سازد. این مشکل در سالیان گذشته هم متناوبا وجود داشت، اما مقطعی بود و پس از مدتی خاتمه پیدا می کرد اما این بار نه تنها بهبود نیافته، بلکه وضعیت آن در طول این چند ماه پیوسته بدتر از قبل شده و چشم انداز دقیقی هم برای بهبود آن از سوی مسئولان ارائه نشده است.
شاید هر گروه از کاربران به شیوه ی متفاوتی با اینترنت سر و کار داشته باشند و کارکرد متفاوتی را هم نیاز باشند، اما در همین مدت بیشتر اعضای تحریریه و نویسندگان سایت ما هم با معضلِ کندی اینترنت مواجه بوده‌اند، به گونه‌ای که ویرایش و انتشار مطالب از بعد از ظهر به بعد بسیار دشوار می‌شود و زمان زیادی را تلف می‌کند. تصور کنید کاری را که مثلا باید در عرض ۶۰ دقیقه به اتمام رساند باید بین ۲ تا ۳ ساعت برای خاتمه‌ی آن وقت صرف می‌کردیم و این اتلاف وقت و مصرف بیهوده‌ی ترافیک برای دانلود یا آپلود مجدد فایل‌های ناقص یا ناتمام جزئی از زندگی روزانه‌ی بسیاری از ما شده است. به هر صورت اگر بخواهیم برخی از موارد فهرست خسارت‌های این‌چنینی به تمام کاربران را برشمریم باید در مقاله‌ای مجزا و مفصل به آن بپرداریم.

ادامه ی مطلب

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر