اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
*دوستان به پهنای باند اصلا ربطی نداره، مشکلی که ایجاد شده به خاطر پهنای باند نیست،

به خاطر اینه که برخی تصمیم گیرندگان از مدتها پیش با دسترسی سهل و آسان کاربران به سایت ها و شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی، مخصوصا اون مدلهایی که دارای ویدیو و تصویر هم باشن به دلایل مختلف( و دلایلی که حدس می زنید) مخالفن و قصد دارن در عین برنامه ریزی وزارت ارتباطات به افزایش سرعت ( که مدتی پیش به شدت مخالفت علنی داشتن و راهی از پیش نبردن)از دسترسی به این سرویسها به بهانه ی فرهنگی و اخلاقی جلوگیری کنن. چون همه می دونن که بر خلاف تصور عام، فقط سایتهای ضد اخلاقی مسدود نیست، بلکه انواع و اقسام سرویسها از جمله سایتهای معروف گیمینگ، اجتماعی ، خبری و سایتهای ارزشمندی مثل یو- تیوب در ایران فی-لتر هستن و چون نیاز به این سرویسهای سالم از بدیهیات ارتباطات روزمره ی مدرن هست به جهت فراگیر شدن سرویسهای آنتی فی -لتر داره از اعتبار این روش مسدود سازی کاسته میشه و بنابراین دنبال محدود کردن این راهها هستند. بنابراین در این عرصه هم کشاکش ها و رقابت ها بین وزارت و نهادها بر سر به کرسی نشوندن خواست هر طرف داره برای ما اختلالات مداوم رو به همراه میاره

Hexagon.sun

کاربر سایت
Apr 1, 2013
254
نام
Roygbiv
دوستان قند شیکنی چیزی نیست این *****ینگ UDP رو دور بزنه ؟
پارسال که UDP مشکل داشت یه دوستی همینجا بهم یه چیز پی ان گیمینگ خارجی معرفی کرد که هزینه ماهیانش 20 تومن بود (پینگ رو بالا نمیبرد ، قطعی هم نداشت ) مشکلم برطرف شد . PD بود اسمش !

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
دوستان اگه همه چی طبق روال پیش بره یک سری شرکت های خارجی تا انتهای سال قراره وارد بازار ایران بشن، صحبت های مقدماتی انجام شده فقط بحث سر اینه که یسری دسترسی ها به یسری سایت ها رو برای ایرانی ها ببندند که درحال مذاکره هستش.

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
دوستان اگه همه چی طبق روال پیش بره یک سری شرکت های خارجی تا انتهای سال قراره وارد بازار ایران بشن، صحبت های مقدماتی انجام شده فقط بحث سر اینه که یسری دسترسی ها به یسری سایت ها رو برای ایرانی ها ببندند که درحال مذاکره هستش.

منظورتون شرکت های خدمات دهنده اینترنت هست؟ منبعتون چیه؟
مسلما اگر محدودیتی روی شرکت های داخلی مثل همین محدودت UDP وجود داشته باشه، روی اون شرکت ها هم تاثیر گذار خواهد بود.
ولی در هر صورت جالبه، دوست دارم ببینم نتیجه چی میشه اگر واقعا اتفاق بیافته.

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
منظورتون شرکت های خدمات دهنده اینترنت هست؟ منبعتون چیه؟
مسلما اگر محدودیتی روی شرکت های داخلی مثل همین محدودت UDP وجود داشته باشه، روی اون شرکت ها هم تاثیر گذار خواهد بود.
ولی در هر صورت جالبه، دوست دارم ببینم نتیجه چی میشه اگر واقعا اتفاق بیافته.

بله، اونم شرکت های نسبتا بزرگ...
چیزی که از همون اول مطرح شد این بود که کلا مثل بقیه دنیا باشه اما یواش یواش دارن قبول می کنن که سایتای غیر اخلاقی رو ببندن (واقعا غیر اخلاقی ها رو) وگرنه زیر بار این چیزا و مشکلات UDP نمیرن...
شاید بگید مگه میشه طرف بیاد از لنحصار خودش دربیاره دو دستی تقدیم بکنه به یسری دیگه؟
جواب اینه که تو سطح های بالا و مدیریت های کلان (آقا فرشید بدونه یحتمل) بحثی که هست اینه که دنیا داره میره به سمت کاملا اینترنتی شدن و نه تنها سبک زندگی ها با رواج IOT (اینترنت اشیا) عوض میشه بلکه صنعت هم تحت تاثیر خواهد بود پس ناچارا این اتفاق داره میوفته...

.::PUИK::.

کاربر سایت
Mar 28, 2014
9,018
بحثی که هست اینه که دنیا داره میره به سمت کاملا اینترنتی شدن و نه تنها سبک زندگی ها با رواج IOT (اینترنت اشیا) عوض میشه بلکه صنعت هم تحت تاثیر خواهد بود پس ناچارا این اتفاق داره میوفته...
شما میگی دنیا میره به سمت اینترنتی شدن
الان به نظرت ما جز دنیا حساب میشیم
پس چرا مشکل UDP ایجاد کردن اگه اونا میخوان بیان
من چند وقت پیش زنگ زدم ISP داتک به یه خانومه گفتم چرا 3G/LTE نمزارید میگفت انحصار دست همراه اول و ایرانسله تا پایان سال 95
به نظرت تو این بازار انحصاری با این قیمتهای گزاف بیکارن رقیب بیارن
تنها کاری که ممکنه بکنن واسه ارگانای خودشون این سیستم و پیاده کنن بقیه که حساب نمیشن پس فردا کل کشور محدود به اینترنت داخلی میشه جز ارگانهای بانکی و دولتی
معلوم نیست یهو دیدی اومدی پول حواله کنی اونور فقط امکانش از طریق شعب بانک باشه (به همین راحتی یه کنترل امن و راحت واسه خوشون بقیه هم مجبورآ بسازن با این وضع )

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
بله، اونم شرکت های نسبتا بزرگ...
چیزی که از همون اول مطرح شد این بود که کلا مثل بقیه دنیا باشه اما یواش یواش دارن قبول می کنن که سایتای غیر اخلاقی رو ببندن (واقعا غیر اخلاقی ها رو) وگرنه زیر بار این چیزا و مشکلات UDP نمیرن...
شاید بگید مگه میشه طرف بیاد از لنحصار خودش دربیاره دو دستی تقدیم بکنه به یسری دیگه؟
جواب اینه که تو سطح های بالا و مدیریت های کلان (آقا فرشید بدونه یحتمل) بحثی که هست اینه که دنیا داره میره به سمت کاملا اینترنتی شدن و نه تنها سبک زندگی ها با رواج IOT (اینترنت اشیا) عوض میشه بلکه صنعت هم تحت تاثیر خواهد بود پس ناچارا این اتفاق داره میوفته...
ببخشید خیلی رک صحبت می کنم ولی می تونم بپرسم این تحلیل هارو شما از کجا در آوردید ؟ من که اصلا متوجه نشدم منظور شما چیه ! یعنی یه سری شرکت بزرگ بین المللی میان با ایران سر مسدود کردن سایت های مثلا غیر اخلاقی همکاری کنند ؟ این که اصلا امکان پذیر نیست و نخواهد بود خواستید بدونید چرا می تونم باز تر کنم چرا ولی در همین حد اینجا کافیه.
ولی اگر منظورتون اینه که شرکت های خارجی بیان ایران اینترنت بدن این هم منتفی است مگر منظور فروش پهنای باند در GateWay ورودی باشه که میشه همون افزایش پهنای باند اینترنت و چیز عادی محسوب میشه.

نکته بعد اینکه اختلالات اینترنت ایران چه ربطی به اونا داره !؟ من متوجه منظورتون از اینکه زیر بار UDP نمیرن نشدم.
معنی جمله ی زیر رو دقیق بیان کنید ممنون میشم چون با فارسی روان و نیمه روان سازگاری نداره ! و اینکه بگید این تحلیل هاتون از کجا در اومده چون برای شخص من خیلی جالبه بدونم.

معمولا من به چنین پست هایی که محتوای محکمی نداره نقل قول نمی زنم و رد میشم ولی این یکی خیلی برام جالب بود.../:)

آخرین ویرایش:

D4RK RANGER

کاربر سایت
Apr 1, 2014
189
نام
E(-)$4N
نت ایران به صورت عادی هیچ مشکلی نداره،بر سر شاهراه قرار داره و از لحاظ موقعیت به اروپا نسبت به بقیه ی کشور های همسایه از موقعیت بهتری برخورداره و این توانایی رو داره که به راحتی به اروپا پینگ زیر 50 روو اراعه بده.فکر میکنم این مبحث یه بحث تکراری باشه و بار ها و بارها گفته شده باشه ولی گفتنه دوبارش خالی از لطف نیست.هر اتفاقی میوفته از همین داخل اتفاق میوفته،مثل این میمونه یه جوی آب باریک داشته باشیم و هییی بر سر راه اون جوی سنگ های متعدد بزرگ و کوچیک قرار بدیم،مسلما عبور آب با مشکل مواجه میشه.ساده ترین و عامیانه ترین مثالی که میشه زد.نقل قول به اون دوستمون که میگه خارجیا بیان وضعمون بهتر میشه...تا فیل-ترینگ و محدودیت برداشته نشه از کره جنوبی هم بیان و پهنای باند اراعه بدن بازم همین آش و همین کاسس !! مشکل فیل-ترینگ یه بحثه،مشکل پهنای باند یه بحث دیگه !! این دو اصلا با هم مرتبط نیستن.

آخرین ویرایش:

snafo

کاربر سایت
Nov 7, 2014
13
نام
احمد
این قشر گیمر ها چرا این قدر نگون بخت هستن؟! تا تق به توقی میخوره اولین کسیه که ضربه میخوره! و ا خرین نفری هم هست که شاید صداش شنیده و رسیدگی بشه!

دوستان نظری در باره {چرا } این موضوع دارن دریغ نکنن...

sina 4

کاربر سایت
May 14, 2014
171
ببخشید خیلی رک صحبت می کنم ولی می تونم بپرسم این تحلیل هارو شما از کجا در آوردید ؟ من که اصلا متوجه نشدم منظور شما چیه ! یعنی یه سری شرکت بزرگ بین المللی میان با ایران سر مسدود کردن سایت های مثلا غیر اخلاقی همکاری کنند ؟ این که اصلا امکان پذیر نیست و نخواهد بود خواستید بدونید چرا می تونم باز تر کنم چرا ولی در همین حد اینجا کافیه.
ولی اگر منظورتون اینه که شرکت های خارجی بیان ایران اینترنت بدن این هم منتفی است مگر منظور فروش پهنای باند در GateWay ورودی باشه که میشه همون افزایش پهنای باند اینترنت و چیز عادی محسوب میشه.

نکته بعد اینکه اختلالات اینترنت ایران چه ربطی به اونا داره !؟ من متوجه منظورتون از اینکه زیر بار UDP نمیرن نشدم.
معنی جمله ی زیر رو دقیق بیان کنید ممنون میشم چون با فارسی روان و نیمه روان سازگاری نداره ! و اینکه بگید این تحلیل هاتون از کجا در اومده چون برای شخص من خیلی جالبه بدونم.

معمولا من به چنین پست هایی که محتوای محکمی نداره نقل قول نمی زنم و رد میشم ولی این یکی خیلی برام جالب بود.../:)
سلام
چون به چند تا مسئله مختلف اشاره کردید بزارید برای راحت تر شدن، با شماره جوا بدم.
۱. این که میگید حرفام آیا سند محکمی داره که بتونم اثبات کنم باید بگم خیر اما بخاطر روابطی که دارم این قضیه رو میدونم، البته زمزمه هاش پخش شده. لینکش رو پایین میگذارم. دقت کنید که تو این سایت ها به صورت کلی به سرویس های این شرکتا اشاره شده اما تا جایی که میدونم یکی از بحثای اصلی سر خدمات فروش سرویس های اینترنتی هستش.
Iran says it will open up to internet firms if they respect cultural values | World news | The Guardian
Iran ready to work with Google, other global Internet companies | Network World
Iran gives the green light for internet giants like Google

۲. منظورم از این که زیر بار UDP نمیره این بود که شاید در نهایت قبول کنن چند تا سایت رو مسدود کنند اکا دیگه همچین کارهایی مثل مسدود کردن UDP رو اصلا قبول نخواهند کرد.

۳. میگید مسدود شدن سایتای غیر اخلاقی امکان نداره واسه اپارتور ها اما خیلی جاها این اتفاق میوفته برای مثال از ۳ ماه پیش اپراتور o2 سایت های غیر اخلاقی رو برای کسانی که از اینترنت گوشی استفاده می کردند تقریبا مسدود کرد.

باز اگه جایی از حرفام مبهم بود پیشاپیش معذرت می خوام :d

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,798
نام
فرشید
سلام
چون به چند تا مسئله مختلف اشاره کردید بزارید برای راحت تر شدن، با شماره جوا بدم.
۱. این که میگید حرفام آیا سند محکمی داره که بتونم اثبات کنم باید بگم خیر اما بخاطر روابطی که دارم این قضیه رو میدونم، البته زمزمه هاش پخش شده. لینکش رو پایین میگذارم. دقت کنید که تو این سایت ها به صورت کلی به سرویس های این شرکتا اشاره شده اما تا جایی که میدونم یکی از بحثای اصلی سر خدمات فروش سرویس های اینترنتی هستش.
Iran says it will open up to internet firms if they respect cultural values | World news | The Guardian

۲. منظورم از این که زیر بار UDP نمیره این بود که شاید در نهایت قبول کنن چند تا سایت رو مسدود کنند اکا دیگه همچین کارهایی مثل مسدود کردن UDP رو اصلا قبول نخواهند کرد.

۳. میگید مسدود شدن سایتای غیر اخلاقی امکان نداره واسه اپارتور ها اما خیلی جاها این اتفاق میوفته برای مثال از ۳ ماه پیش اپراتور o2 سایت های غیر اخلاقی رو برای کسانی که از اینترنت گوشی استفاده می کردند تقریبا مسدود کرد.

درسته، مسدود کردن سایتهای غیر اخلاقی ( پور-نو گرافی) در بسیاری از کشورها تصویب شده و در برخی از کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا هم جدیدا سخت گیرانه تر داره اجرا میشه،
در مورد ایران موضوع اینه که اصولا مسدود سازی برای این سایتها نیست و همه چیز رو در بر گرفته، ازش به عنوان یه حربه استفاده میشه، سایت های ضد اخلاقی فقط بهانست!

Mohammad Ghost

کاربر سایت
Mar 17, 2013
691
نام
محمد
سلام

در رابطه با قسمت 1 خوب خیلی راحت میشه این حرف ها و خبر هایی رو که گذاشتید نقضش کرد چون تو معتبر ترین خبرگذاری های داخلی مثل مهر و فارس و خبر آنلاین و ... هر هفته یکی دوتا خبر از سمت وزارت ارتباطات در رابطه با فلان چیز میاد که الحق اگر همش سرکاری نباشه 80 درصدش سرکاری هست. میتونم ده ها مثال براتون بیارم در حقیقت این خیلی خنده داره که بخونی " ایران به گوگل چراغ سبز داد" واقعا وقتی با وجود این همه سرمایه گذاری در پروژه ی فیبر نوری که قرار بود سال 93 به خونه های مردم فیبر نوری بده ، هنوز بعد از 3 سال که از عملیاتی شدن این پروژه می گذره و هیچ اتفاقی نیافتاده میشه این حرف هارو باور کرد ؟!
نمونه بعد قضیه شبکه ملی اطلاعات هست که قرار بود تا پایان سال 92 کامل قابل بهره برداری بشه ولی الان سال 94 هستیم می گن تا پایان سال 94 !!! دها مورد دیگه هست که اینقدر تکرار کردم حوصله ندارم تکرار کنم.

2- بعید می دونم هیچ ISP خارجی زیر بار فیل تر کردن سایتی بره چه برسه به پروتکل و رکن مهمی از اینترنت چون هر شرکت یه اساس نامه مطابق سازمان بین المللی اطلاعات و اینترنت در سازمان ملل داره در ضمن تا زمانی که برادران عزیز قاچاقچی داخلی و سربازان گم نام هستند بخورند چه نیازی به اضافه کردن شخص دیگه به سفره است ؟! :))

3-اون قضیه فیل ترینگ که در انگلیس اجرا شد رو من دنبال کردم و قضیه از این قرار بود که بسته به درخواست خود شخصی که تقاضای اینترنت داره ، سایت های با محتوای بزرگ سال و A Dult براش مسدود میشه ولاغیر و هیچ شرکتی حق نداره حق انتخاب رو از تقاضا کننده بگیره چون اونجا ایران نیست و فضا 100% رقابتی هست دولت هم حق نداره روی اینترنت محدودیت چنین آشکارا ایجاد کنه برای همین هیچ ISP هردمبیلی نمیاد جایی رو فیل تر کنه.

فیل ترینگ به این شکل فقط در کشور هایی مثل چین ، ایران ، بعضا ترکیه و روسیه و ... اتفاق می افته.

در آخر هم بگم ایران لقب دشمن اینترنت رو در دو یا سه سال متوالی از آن خودش کرده اینو مد نظر داشته باشید.;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر