اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
31 شهریور 1393
آی اس پی : مخابرات
بازی : Tom Clancy's Ghost Recon Phantoms
آی پی سرور : 95.211.182.208
مشکل : ( بیش از 10 روزه اینطوریه )
- در بهترین ساعات شبانه روز، حدود هر 10 دقیقه، به مدت 30~20 ثانیه ارتباط UDP قطع می شه که باعث دیسکانکت کامل از سرور بازی می شه.
- سایر ساعات شبانه روز، پینگ بالا، پاکت لاست بالا
در مورد مشکل دوم این عکس ها به عنوان مدرک تهیه شده :
95.211.182.208.png

95.211.182.208_2.png

95.211.182.208_3.png

دیگه بهتر از این هم نمیشه.
180،000 تومان بابت اشتراک -> 1 به 8 <- ADSL با حجم ترافیک 60 گیگابایت به مدت 12 ماه (یه سره قطع و وصل می شه، پشتیبانی 0، پاکت لاست بالا، پینگ بالا)
17،000 تومان بابت اشتراک و/ی پ/ی ا/ن کر/یو به مدت 3 ماه (یه سره قطع و وصل می شه، پشتیبانی نداره، تکلیفش معلوم نیست)
12،000 تومان بابت اشتراک سرویس کاهش پینگ با حجم ترافیک 4 گیگابایت (اولا که این پول، پول زوره، ما هم مجبوریم بدیم. دوما با این وضع اینترنت، این پول رو هم داریم میریزیم دور!)

- پشتیبانی تماس می گیریم، فایده نداره،
- شکایت می کنیم، فایده نداره،
- اعتراض می کنیم، همین که با اعتراض کردن قصر در میریم باید کلامون رو بندازیم بالا، گرچه فایده ای هم نداره،
- جلسه می ذاریم، فایده نداره،
- فحش می دیم، فایده نداره،
- فحش نمی دیم، فایده نداره،
- دعا می کنیم، فایده نداره،
...

من با توجه به اطلاعاتی که بدست آوردم، یه نظریه در مورد وضع ->اَن<-ترنت ایران دارم، دوستان صاحب نظر، لطفا نظر بدن :
بعد از راه اندازی شبکه ی اینترانت ایران، تمام آی اس پی ها شروع به فروش بی رویه پهنای باند کردند. خب، فروش بی رویه باعث کاهش پهنای باند قابل توجه می شه، و این نارضایتی مشتری و دردسرهای پشت سرش رو داره، پس چطوری این کار تا به امروز ادامه پیدا کرده؟
دو دلیل اصلی :
1- حذف اشتراک های بدون محدودیت و ارائه ساعت دانلود مجانی : با این روش مشتری ها دیگه در ساعاتی که باید بابت هر بیت داد و ستد شبکه، پول بدن، تا جایی که می تونن مصرف پهنای باند خودشون رو محدود می کنن. این پیامد به آی اس پی اجازه می ده تا خرتنه مشتری بچپونه تو هر اشتراک بدون اینکه کسی چیزی متوجه بشه. دلیل این ادعا؟ یه نگاه به سرعت دانلود در ساعت مجانی بکنید و اون رو با زمانی مقایسه کنید که ایران اینترانت نداشت و این حرام خوری ها سیستماتیک نشده بود. چرا اینقدر کاهش پیدا کرده؟ مردم اون موقع کمتر پهنای باند مصرف می کردند؟ خیر، اشتراک ها فشرده تر شده.
2- راه اندازی شبکه ی اینترانت ایران : این شبکه به طرز چشمگیری پهنای باند ارتباط های داخلی رو افزایش داد. علاوه بر این بسیاری از سایت های فارسی زبان، سایت خودشون رو به روی دیتا سنتر های ایرانی منتقل کردند تا کاربرانشون بتونن از این پهنای باند استفاده کنند. این افزایش پهنای باند چشم گیر در لینک های داخلی، به آی اس پی اجازه می ده تا خرتنه مشتری بچپونه تو هر اشتراک بدون اینکه کسی تغییر محسوسی احساس کنه. دلیل این ادعا؟ تو ساعاتی که حجم ترافیک شبکه پولی هست، از یه سایت ایرانی مثل دانلودها و از یه سایت خارجی مثلا سایت مایکروسافت، دانلود کنید. پهنای باندهای این دو نوع ارتباط را با هم مقایسه کنید.

بله، این چنین شد که حرام خوری یه مشت کثافت صفت با سوء استفاده از شرایط موجود، ->سیستماتیک<- شد.

آقا دیگه شورش درومده و این حرف رو کسی می زنه که جز سازگاری و درک مسئولین و تلاش در توجیه مشکلات تو این مدت، کار دیگه ای نکرده.
هر چی هم بگیم و جلسه بذاریم، یا می گن وزیر قبلی هیچ کاری نکرده ( تا 4 سال همین و میگن تا وقت وزیر بعدی برسه تا باز همین و بگه ) یا می گن تا 2 ماه دیگه همه چی درست می شه.
این قول رفع تمام مشکلات شبکه تا پایان سال هم دروغی بیش نیست. مثل هزاران دروغ دیگه ای که تو این مدت گفتن.
من نمی گم کسی کاری نمی کنه، من می گم این وسط یه سری دست های از ما بهترون هست که اجازه نمیدن از نون حرومشون کم بشه و به مشکلات مردم رسیدگی بشه!

پس چی کار کنیم؟؟؟؟

همین جمع ها هست که با انجام حرکات دسته جمعی می تونن چنان تکانی به این سیستم بدن که همون دست های از ما بهترون بیخیال یه جزء کمی از حروم خوریشون بشن.

من می گم بیاین همه با هم، با تعیین یه تاریخ، مثلا یک ماه دیگه، --> تا اطلاع ثانوی برای اشتراک ADSL امون نه حجم ترافیک اضافه بخریم و نه تمدید اشتراک کنیم <--

هزار تا دلیل می شه آورد که این کار رو نباید کرد و این کار نشدنیه و بدون اشتراک ADSL، نمی شه زندگی کرد و و و و
اما تا زمانی که عزممون رو جزم نکنیم و کاری انجام ندیم، همین آش و همین کاسه. اینا خوشی زده زیر دلشون، غصه من و تو رو هم نمی خورن.

بسم الله...

اینترنت استاندارد حق مسلم ماست

آخرین ویرایش:
دوستان از لینکی که توی امضا قرار دادم برای نصب ابزار مورد نیاز استفاده کنید که خودتون متوجه بشید مشکل از کیفیت لینک هست یا تایم آوت یا خرابی شبکه.

اگرم خواستید گزارش وضعیت بدید از همون ابزار اسکرین شات بگیرید تا بهتر بشه بررسی کرد.

Ping Monitor - Monitor the ping to your desired websites

اعصابم خورد شد لینک دانلودو نمیده. همش تبلیغ و بد افزار میاره واسه dl:(

آقای مدیر من کاملا درک میکنم که توی یه فروم حرف سیاسی نباید زده بشه ولی سانسور کردن نظر ها از طرف شما بعیده ! وضعیت کلی اینترنت باید درست بشه نه به صورت مقطعی ! و این اتفاق هیچ وقت نمیوفته مگه اینکه یا معجزه بشه یا بچه های اینجا جم بشن و یه حرکت درست حسابی بزنیم . وسلام

آخرین ویرایش:
فرشید جان این مشکل DC شدن ها مثل اینکه مجددا جدی شده ، خودم به جز کریو جای دیگه مشکلی نداشتم ولی بعضی از دوستان خودم هستند که مدام از بازی بعد از یه مدتی رندوم اتصالشون قطع میشه و با تغییر IP فقط وصل میشه.

دوستان پیرو این ارسال، اگه مایل به همکاری هستین، با نقل قول زیر، اعلام آمادگی کنین تا در صورت حمایت از طرح، چون و چندشو اعلام کنیم.

اینترنت استاندارد حق مسلم ماست

هیچ کس غصه من و تو رو نمی خوره. بعضیا فقط دارن پول بی زبون باباهای ما ( بعضا پول خودمون ) رو بالا می کشن دو لیوان آب هم روش، ما هم اینجا نشستیم هی داریم اعلام وضعیت می کنیم.
این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست. اگه خودمون به خودمون زحمت ندیم و یه حرکت دست جمعی انجام ندیم، هیچ کس کاری برای ما نمی کنه؛ فقط عروسک های خیمه شب بازیشون برامون حرف های قشنگ قشنگ می زنن.

آقا بسم الله...
یه یا علی بگین این حرکت رو همگانی کنیم.

دوستان پیرو این ارسال، اگه مایل به همکاری هستین، با نقل قول زیر، اعلام آمادگی کنین تا در صورت حمایت از طرح، چون و چندشو اعلام کنیم.

هیچ کس غصه من و تو رو نمی خوره. بعضیا فقط دارن پول بی زبون باباهای ما ( بعضا پول خودمون ) رو بالا می کشن دو لیوان آب هم روش، ما هم اینجا نشستیم هی داریم اعلام وضعیت می کنیم.
این تو بمیری از اون تو بمیری ها نیست. اگه خودمون به خودمون زحمت ندیم و یه حرکت دست جمعی انجام ندیم، هیچ کس کاری برای ما نمی کنه؛ فقط عروسک های خیمه شب بازیشون برامون حرف های قشنگ قشنگ می زنن.

آقا بسم الله...
یه یا علی بگین این حرکت رو همگانی کنیم.

یا علی .
من که تا تهش هستم. اگه قراره حرکت همگانی هم زده بشه با همه گیمر هایی که میشناسم هماهنگ میکنم . کسی از بهبود این وضعیت بدش نمیاد . مگر اینکه ...

فقط مثل دفعه قبل تبدیل به یه disaster نشه بعد کلی عذرخواهی بدهکار شیم:|
عذر خواهی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عزیزم باز نمیخوام چیزی بگم که مدیران سانسور کنن که البته اونا هم تقصیری ندارن ، ولی الان به خاطر یه عده آغا زاده که تعدادشون به صد تا هم نمیرسه اینا خون تمام یوزر های اینترنت رو کردن تو شیشه ! حالا چند برابر که بهمون این نت داغون رو میندازن هیچ !میدونی وقتی میگن کمبود پهنای باند داریم یعنی چی ؟ یعنی oversell ! یعنی این پولی که از ملت میگیرن رو نمیرن باهاش پهنای باند بخرن اینو میکنن تو جیب مبارکشون بعد میگن بودجه برای خرید پهنای باند نیست ! ما هم خشکه داریم پول میدیم و باکیمون نیست ...

فرشید جان این مشکل DC شدن ها مثل اینکه مجددا جدی شده ، خودم به جز کریو جای دیگه مشکلی نداشتم ولی بعضی از دوستان خودم هستند که مدام از بازی بعد از یه مدتی رندوم اتصالشون قطع میشه و با تغییر IP فقط وصل میشه.

بسیار خب، اما دوستانی که در بازیها قطعی های مکرر داشتن اعلام وضعیت کنن که مشکل حل شده یا خیر

من که امروز مشکلی نداشتم، حتی با کریو.

باید اول مطمئن بشیم مشکل وجود داره تا بعد بتونیم اقدام کنیم، بدون مدرک نمیشه حرف زد، آدم چوپان دروغگو میشه!

یا علی .
من که تا تهش هستم. اگه قراره حرکت همگانی هم زده بشه با همه گیمر هایی که میشناسم هماهنگ میکنم . کسی از بهبود این وضعیت بدش نمیاد . مگر اینکه ...

دوست عزیز بودی حالا، کجا با این عجله؟!

لطفا خود خواسته ، با عجله و بدون هماهنگی کاری انجام ندید! ما سالهای قبل هر چی کشیدیم از این کارهای عجولانه بوده.

هر کی میگه مشکل داره بدون تصویر از مشکلش یا تصویر از ابزاری که من معرفی کردم حرفش پذیرفته نیست.

آخرین ویرایش:
...

لطفا خود خواسته ، با عجله و بدون هماهنگی کاری انجام ندید! ما سالهای قبل هر چی کشیدیم از این کارهای عجولانه بوده.

هر کی میگه مشکل داره بدون تصویر از مشکلش یا تصویر از ابزاری که من معرفی کردم حرفش پذیرفته نیست.

شما فرض کن من نیازم به اینترنت رو می تونم بدون استفاده از سرویس ADSL رفع کنم. بازی آنلاین رو هم تا اطلاع ثانوی بیخیال می شم. با مدرک و سند هم وضع اینترنت من رو می بینی. مستند هم پولی که از جیب من داره می ره رو هم اعلام کردم. شما یه دلیل بیار چرا من این ماه که ترافیک ADSL ام تموم شد، برم شارژ کنم؟
دیگه وضع طوری شده که از حماقت خودم زورم می گیره.
این همه پول نت دادم، از اول سال ماجرا این شکلی بود :
- نت خراب شد، کلی اعتراض کردیم، گفتن آروم باشید درست می شه.
- وضع برای یکی دو هفته درست شد، بعد دوباره خراب شد، باز دوباره داغ کردیم، گفتن توهم زدین، اگه نزدین با مدرک بیاین با متخصصین ما روبرو شین.
- شما و دیگر دوستان زحمت کشیدین، با مدرک رفتین جلسه گذاشتین، نتیجه ش رو هم دیدیم. اما فقط برای یکی دو ماه.
- دوباره وضع خراب شد، گفتن داریم شبکه ی نسل سوم و چهارم و خود شبکه ی موجود رو گسترش می دیم. ( آخه آدم احمق! دیگه نمی تونم به حماقتت یا حماقت خودم اکران نکنم! اکران حماقت هم توهین نیست! شما وقتی می دونی گسترش شبکه با زیر ساخت فعلی باعث نابه سامانی شبکه می شه، غلط می کنی شبکه رو گسترش می دی! (بابا طرف تو روز روشن داره پول ما رو به جیب می زنه، گه کرده تو اینترنت مملکت، تازه برای خراب کاری هاش بهانه می تراشه دو قورت و نیمشم باقیه، می گه توهین هم نکنین! خب بیا یه دفعه تو گوش منم بزن دیگه!) مگه من پول و وقتم رو از جوب آب پیدا کردم که به خاطر سیاس/ت های احمقانه ی شما تلف بدم؟ این همه پولی که من و امثال من میدیم رو به جای هزار حرام خوری که می کنی، خرج تجهیزات زیر ساخت کن، بعد شبکه ی لعنتی رو گسترش بده! طرف خطاب این چند جمله ی داخل پرانتز فقط و فقط شخص و اشخاصی هست که عامل اصلی این وضع نا به سامان هستند! خدا وکیلی، دیگه مسلمان نباشیم، خدا پرست که هستیم، خدا وکیلی اگر پشت پرده غیر از این قضایا هست، بیاین اعلام کنین تا مرهم درد ما بشه!! )
- باز برای حدود یک ماه لق و تق اوضاع قابل تحمل شد، که دوباره این ->اَن<-ترنت گریبان گیر ما شد.

با این وضع، حداقل بیان یه برنامه از ->اَن<-ترنت کردن اینترنت اعلام بکنن تا ما بدونیم کی بریم اشتراک رو تمدید کنیم، کی نکنیم. آخه شل کن سفت کن که نشد!
آخه لامذهب این همه پول و وقت داره میره به پاکت لاست و پینگ بالا و مشکل UDP و غیره.
به خدا قسم این اینترنتی نیست که در ازای پولی که دارن می گیرن باید ارائه بدن! آخه دیدم و شنیدم که دارم می گم. شما با یه آشنا یه سرکی تو مراکز مخابرات و سرویس دهنده های ADSL بزن. لامذهب ها! به خدا این حرام خوریه!
این تحقیقیه که زمستان 1390 در مورد وضعیت اینترنت ایران و جهان انجام دادم. از صفحه ی 17 تا صفحه ی 24 این تحقیق، وضعیت اینترنت ایران با سایر نقاط دنیا از لحاظ پهنای باند و هزینه ی تمام شده برای مشترکین نهایی مقایسه شده. تازه اون موقع این همه مشترک اینترنت نبود!
آخه لامذهب ها، مسلمان نیستین، انصاف داشته باشین!

آقا شما که با دوستان زحمت کش زیر ساخت و غیره در ارتباطی، بگو کجای حرف من اشتباست، به خدا منم می خوام ساکت بشینم. به خدا منم می خوام مدارا کنم. به خدا منم می دونم وضع خرابه و نمی شه یه دفعه درستش کرد.

شما آقا فرشید. شما به عنوان یه صاحب نظر، بیا جبهه خودتو در مورد "کسب رخصت از جامعه ی گیمر برای انجام حرکت دسته جمعی -> عدم تمدید یا شارژ اشتراک ADSL <- به عنوان حرکت اعتراضی به سیاس/ت های مقطعی و وضع کلی خراب اینترنت" اعلام کن.

این حرف ها رو پ.خ نکردم تا دیگر دوستان صاحب نظر هم بیان جبهه خودشون رو اعلام کنن و اگر ما جایی رو داریم بی راهه می ریم، به راه راست هدایت کنن.
ممنون.

بعضی قسمت های این پست عمدا با لحن بد نوشته شده تا بتونه احساساتم رو به وسیله ی کلمات، منتقل کنه و هیچ دلیل دیگه ای نداشته.
از این بابت عذر خواهی می کنم.

آخرین ویرایش:
شما فرض کن من نیازم به اینترنت رو می تونم بدون استفاده از سرویس ADSL رفع کنم. بازی آنلاین رو هم تا اطلاع ثانوی بیخیال می شم. با مدرک و سند هم وضع اینترنت من رو می بینی. مستند هم پولی که از جیب من داره می ره رو هم اعلام کردم. شما یه دلیل بیار چرا من این ماه که ترافیک ADSL ام تموم شد، برم شارژ کنم؟
دیگه وضع طوری شده که از حماقت خودم زورم می گیره.
این همه پول نت دادم، از اول سال ماجرا این شکلی بود :
- نت خراب شد، کلی اعتراض کردیم، گفتن آروم باشید درست می شه.
- وضع برای یکی دو هفته درست شد، بعد دوباره خراب شد، باز دوباره داغ کردیم، گفتن توهم زدین، اگه نزدین با مدرک بیاین با متخصصین ما روبرو شین.
- شما و دیگر دوستان زحمت کشیدین، با مدرک رفتین جلسه گذاشتین، نتیجه ش رو هم دیدیم. اما فقط برای یکی دو ماه.
- دوباره وضع خراب شد، گفتن داریم شبکه ی نسل سوم و چهارم و خود شبکه ی موجود رو گسترش می دیم. ( آخه آدم احمق! دیگه نمی تونم به حماقتت یا حماقت خودم اکران نکنم! اکران حماقت هم توهین نیست! شما وقتی می دونی گسترش شبکه با زیر ساخت فعلی باعث نابه سامانی شبکه می شه، غلط می کنی شبکه رو گسترش می دی! مگه من پول و وقتم رو از جوب آب پیدا کردم که به خاطر سیاس/ت های احمقانه ی شما تلف بدم؟ این همه پولی که من و امثال من میدیم رو به جای هزار حرام خوری که می کنی، خرج تجهیزات زیر ساخت کن، بعد شبکه ی لعنتی رو گسترش بده! طرف خطاب این چند جمله ی داخل پرانتز فقط و فقط شخص و اشخاصی هست که عامل اصلی این وضع نا به سامان هستند! خدا وکیلی، دیگه مسلمان نباشیم، خدا پرست که هستیم، خدا وکیلی اگر پشت پرده غیر از این قضایا هست، بیاین اعلام کنین تا مرهم درد ما بشه!! )
- باز برای حدود یک ماه لق و تق اوضاع قابل تحمل شد، که دوباره این ->اَن<-ترنت گریبان گیر ما شد.

با این وضع، حداقل بیان یه برنامه از ->اَن<-ترنت کردن اینترنت اعلام بکنن تا ما بدونیم کی بریم اشتراک رو تمدید کنیم، کی نکنیم. آخه شل کن سفت کن که نشد! آخه لامذهب این همه پول و وقت داره میره به پاکت لاست و پینگ بالا و مشکل UDP و غیره.

آقا شما که با دوستان زحمت کش زیر ساخت و غیره در ارتباطی، بگو کجای حرف من اشتباست، به خدا منم می خوام ساکت بشینم. به خدا منم می خوام مدارا کنم. به خدا منم می دونم وضع خرابه و نمی شه یه دفعه درستش کرد.

شما آقا فرشید. شما به عنوان یه صاحب نظر، بیا جبهه خودتو در مورد "کسب رخصت از جامعه ی گیمر برای انجام حرکت دسته جمعی -> عدم تمدید یا شارژ اشتراک ADSL <- به عنوان حرکت اعتراضی به سیاس/ت های مقطعی و وضع کلی خراب اینترنت" اعلام کن.

این حرف ها رو پ.خ نکردم تا دیگر دوستان صاحب نظر هم بیان جبهه خودشون رو اعلام کنن و اگر ما جایی رو داریم بی راهه می ریم، به راه راست هدایت کنن.
ممنون.

دوستان تمام این حرفا درسته و همگی همین مشکل رو داریم، فقط شما نیستی که پول سرویس بی کیفیت می دی، بقیه ی مشکلات هم برای همه هست، میشه تا قیامت از زمین و زمان شکایت کرد اما بدون برنامه و قانون و نمیشه و نباید کاری انجام داد، در اینصورت بجز هرج و مرج و بهانه دادن به دست بدخواهان و جاهلان هیچ نتیجه ی دیگه ای به بار نخواهد آمد، از تجربه های قدیمی عبرت بگیریم و عجولانه تصمیم گیری نکنیم!

تا وقتی امکانش هست مذاکره و تعامل می کنیم و تا زمانی که وزارت خونه فرصت خواسته صبور باشیم و سعی کنیم مشکلات رو به دور از جنجال مطرح کنیم، از جبهه گیری و این قضایا هم صحبت نکنید، منم یه کاربرم مثل بقیه ی کاربرا، همگی عضو جامعه ی گیمرها و کاربران اینترنتی. گیمرها در اقلیت هستن و عدم شارژ هم تاثیر محسوسی توی درآمد ISP ها نخواهد گذاشت.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or