اختلال سال 95 در پورتهای UDP،سراسر کشور،بازیها و سرویسهای آنلاین- آمارگیری از کاربران

چگونه درگیر مشکل اخیر پورتهای UDP شده اید؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    1,087
مخابرات تهران
تایم اوت و فریز شدن در cs

ساعت 9 پینگ 8.8.8.8 بدون تایم اوت روی 118 و هرچی به سمت ساعت 12 رفتیم هم پینگ رفت بالا(230) هم تایم اوت(هر 5 تا پینگ یهدونه تایم اوت)

مخابرات تهران
تایم اوت و فریز شدن در cs

ساعت 9 پینگ 8.8.8.8 بدون تایم اوت روی 118 و هرچی به سمت ساعت 12 رفتیم هم پینگ رفت بالا(230) هم تایم اوت(هر 5 تا پینگ یهدونه تایم اوت)

الان با tct.ir پینگم متوسط رو 13 بدون تایم آوت!
4.2.2.4 و 8.8.8.8 دو سه روزه پینگم زیر 240 نمیاد و پکت لاس دارم! (در طول روز هم به نظر میاد مشکل بیشتره)

حالا هم در کنارسرور داخلی و هم خارجی گرفتم هم یه نگاهpacket loss بندازین تو عکس با کادر قرمز
5a61a241j85vnl7vnwjz.jpg
35x8uwkz79pjl08ztw5n.jpg

شهر:teh (robat karim) va kole user haye tct5
نام بازی: dota
کنسول بازیpc
نوع مشکلdc
آدرس سرور:
تصویر مشکل( اختیاری):

اطلاعات اضافی(هر چیزی ک
6m9fbuebr8b2p1chc8a1.jpg

آخرین ویرایش:
حالا هم در کنارسرور داخلی و هم خارجی گرفتم هم یه نگاهpacket loss بندازین تو عکس با کادر قرمز

کنسول بازیpc
نوع مشکلdc
آدرس سرور:
تصویر مشکل( اختیاری):

اطلاعات اضافی(هر چیزی ک

جدای از اون تست هایی که از سرور مذکور گذاشتید ، شما تو بازی Dota مشکلی قطعی دارید که هر بعد هر چند ثانیه چندتا تایم اوت میده ؟ این وضعیت رو با بازی های دیگه هم تست کردید ؟ خیلی عجبیه و بعیده که مشکل UDP باشه اونم پینگ مستقیم با یه سرور به صورت پروتکل TCP/IP ! به نظرم مشکل رو با ISP مطرح کنید چون با ایران هم تایم اوت داره باید پیگیری بشه.

آخرین ویرایش:

کنسول بازیpc
نوع مشکلdc
آدرس سرور:
تصویر مشکل( اختیاری):

اطلاعات اضافی(هر چیزی ک
6m9fbuebr8b2p1chc8a1.jpg

اطلاعاتی که قرار می دید بسیار دقیق و گویا هست، ای کاش دوستان دیگه هم به همین شیوه عمل کنن( لازم نیست حتما گیرنده ی وایرلس و OS میکروتیک باشه تا بشه پینگ تایم ها رو مقایسه کرد، راههای کمکی زیاد هستن)

جدای از اون تست هایی که از سرور مذکور گذاشتید ، شما تو بازی Dota مشکلی قطعی دارید که هر بعد هر چند ثانیه چندتا تایم اوت میده ؟ این وضعیت رو با بازی های دیگه هم تست کردید ؟ خیلی عجبیه و بعیده که مشکل UDP باشه اونم پینگ مستقیم با یه سرور به صورت پروتکل TCP/IP ! به نظرم مشکل رو با ISP مطرح کنید چون با ایران هم تایم اوت داره باید پیگیری بشه.

درسته، من هم تصور می کنم مشکل ایشون به کل سرویس ارتباطی خودشون مربوط باشه که باید از ISP پیگیری بکنن.

اطلاعاتی که قرار می دید بسیار دقیق و گویا هست، ای کاش دوستان دیگه هم به همین شیوه عمل کنن( لازم نیست حتما گیرنده ی وایرلس و OS میکروتیک باشه تا بشه پینگ تایم ها رو مقایسه کرد، راههای کمکی زیاد هستن)

درسته، من هم تصور می کنم مشکل ایشون به کل سرویس ارتباطی خودشون مربوط باشه که باید از ISP پیگیری بکنن.

نه دوستان مشکل یه جورایی سراسرس هست تو شهرمون سرویس دهنده هم مخابرات هست کلی پیگیری کردم از عید که پورت ها مشکل داشت این مشکلم برای ما شروع شد tct2 مشکلی ندارن چونtct2 هم دارم
و همه جور تستی رو کردم بعد در نظر نگرفتید که چی گفتم گفتم کل شهرمون تو یه زمان با هم تایم اوت میگیریم در کل به این نتیجه رسیدم که یه جورایی قضیه مشکوکه اپراتور های خودشونم که چیزی سر در نمیارن چن نفرم که از قضیه اگاهن میگن مشکله خیلیاس کاری هم نمیشه کرد یه جورایی بو داره قضیه

پینگ دوستان هم افت و خیز داره؟

تا چند روز پیش که از سرویس کاهش پینگ استفاده میکردم اوکی بود الان پینگ از 116 میپره 314! بعد میاد پایین و بعد از چند تا reply (حالا 10 تا 20 تا معلوم نیست کلا) میاد پایین! و این چرخه همینطور پیش میره! تایم اوت هم چاشنی کار شده تو این دو روز...

دوستان این هم وضعیت نت خودم، همین الان:

k7xnlx4hkgvy4v4rjdlu.jpg

همونطور که می بینید در چنین شرایطی که ریزش داده ها اینقدر زیاد باشه هر جور پیام خطایی در بازی دور از انتظار نیست!
من در حال بازی بتل 4 و DLC جدیدش بودم که این اتفاق افتاد و بازی به شدت دچار لگ وقفه در حرکت AI شد و بزور تونستم راند رو تموم کنم!!

پینگ دوستان هم افت و خیز داره؟

تا چند روز پیش که از سرویس کاهش پینگ استفاده میکردم اوکی بود الان پینگ از 116 میپره 314! بعد میاد پایین و بعد از چند تا reply (حالا 10 تا 20 تا معلوم نیست کلا) میاد پایین! و این چرخه همینطور پیش میره! تایم اوت هم چاشنی کار شده تو این دو روز...

اره.افت و خیز داره.بقیه موقع ها هم اینطوریه:
تو ساعتای شلوغ(11 صبح تا 2.5 شب!!)پینگ بالای 300 هست ماله من
تو ساعتای خلوت(2.5 شب تا 11 صبح)پینگ به 180 میرسه

ولی یه چیز جال من فهمیدم
مثلا ساعت یازده چند خط تایم اوت میده انگار مسیر یابیش عوض میشه پینگ میره بالای 300 از 150 بعد دوباره عصری یه 4-5 خط تایم اوت دوباره عادی میشه

اره.افت و خیز داره.بقیه موقع ها هم اینطوریه:
تو ساعتای شلوغ(11 صبح تا 2.5 شب!!)پینگ بالای 300 هست ماله من
تو ساعتای خلوت(2.5 شب تا 11 صبح)پینگ به 180 میرسه

اخه مساله اینه که من تا دو روز پیش اصلا مشکلی نداشتم به این صورت ! پینگ نوسان داشت ولی فوقش 20 تا 50 میلی ثانیه نه 150 میلی ثانیه! تایم اوت هم نداشتم اصلا...

بازخورد دیدار حضوری ما با مدیریت شبکه ی دیتا و نماینده ی وزیر از زبان وزیر محترم دکتر واعظی:

335bagiyc6dtgzajgii.jpg

صفحه ی رسمی دکتر واعظی

از جناب وزیر به خاطر اهمیتی که به این مقوله دادند سپاسگذارم.از مدیریت شبکه ی دیتا و نماینده ی محترم وزیر به خاطر انتقال نقطه نظرات ما به دکتر واعظی هم به نمایندگی از دوستان تشکر می کنم.

درخواست: دوستان، لطفا از ابراز نظر های نامتعارف و برخی مواردی که در گذشته شاهد آن بودیم در بخش کامنت های صفحه ی رسمی وزیر خودداری کنید. انتظار نیست که نظرات به تعریف و تمجید خلاصه بشه اما با رعایت نهایت ادب و احترام و رسمی و حساب شده باشه و فقط و فقط یکبار نوشته بشه لطفا!

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or