اخبار مرتبط با انتشار بازیهای پلی استیشن روی پی سی

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,093
نام
MohammadAli
1 MiVabfpSolGgA8s_1Gtiug@2x(1).jpg

بازی های عرضه شده:

HELLDIVERS™ 2
RATCHET & CLANK: RIFT APART
THE LAST OF US™ PART 1
™RETURNAL
MARVEL'S SPIDER-MAN
MARVEL'S SPIDER-MAN: MILES MORALES
SACKBOY™: A BIG ADVENTURE
UNCHARTED™: Legacy of Thieves Collection
GOD OF WAR
DAYS GONE
Predator: Hunting Grounds
Horizon Zero Dawn™ Complete Edition
Horizon Forbidden West™ Complete Edition
HELLDIVERS™ Dive Harder Edition
Everybody's Gone to the Rapture

بازی های تایید شده:

Ghost of Tsushima DIRECTOR'S CUT - 16 May 2024
Until Dawn™ - 2024

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
حالا جالبه همه منتظر رچت بودند ،عوضش این ریمیک تلو بود که نقش data decompression رو بیشتر از هر زمانی مشخص کرد بعد طرف میگه فوربیدن وست!! مگه فوربیدن وست برای PC اومده؟ هنوز اعلام نشده که.
البته کسی راجب نقش data decompression تو فوربیدن وست هیچ موقع صحبتی نکرد ولی DF که بررسی کرد بازیو فهمیدن برخی کات سینها تو نسخه PS4 کلا پری رندره و تو PS5 کاملا ریل تایم.

Guerrilla Games made more than a few clever design choices to make Forbidden West perform serviceably on the PS4. Cutscenes were generated in real-time on the PS5, while its PS4 version used pre-rendered video clips to prevent that version's shortcomings from interrupting the game's dramatic cutscenes.

تلو PC هنوز که هنوزه بعد دادن پچ اندازه دوبرابر حجم خود بازی بازم از نظر بهینه بودن سنگینه و باگ داره. طرف با 4060Ti تو 1080p زیر ۵۰ فریم میگیره.

این قسمتش جالب بود

This game is optimized with feet instead of hands😂

راستش من از الان نگرانم رچت هم تهش مثل تلو بشه فحش به پورت و سازنده بازی
این قضیه که عروس بلد نیست برقصه زمین کجه دیگه خیلی داره تکراری میشه . ناتی داگ پورتش رو گند زده هیچ ربطی به سخت افزار PC نداره . Forspoken به اون داغونی هیچ مشکلی رو PC نداشت (از نظر Data decompression) ی جوری هی میگید PS5 سخت افزارش پاشنه آشیل PC انگار سخت افزارش از فضا اومده !! PS5 به غیر سخت افزار جداگونه واسه Decompress کردن دیتا چه چیز متفاوتی با PC داره ؟ بعد یعنی اینقدر اختلاف ایجاد میکنه که قوتی ترین CPU های بازار از پس Decompress کردن دیتا بر نمیان ؟ تقصیر سخت افزار PC که ناتی داگ به ذهنش نرسیده الگوریتم Decompress کردن دیتا بازی رو تغییر بده ؟

در مورد رچت پورت بازی رو دادن دست کاردونش و احتمال میره واسه اولین بار از GPU Decompression استفاده کنن اگه اونم استفاده نکردن قطعا با بهینه کردن الگوریتم و فشار بیشتر به CPU حلش میکنن . صد البته که نیاز به SSD هست این وسط کسی منکر این قضیه نمیشه

kourooshkabir25

کاربر سایت
Apr 4, 2017
5,357
اگه تونستی سوالات ما رو که هفته قبل کنفرانس خودش بوده و هفته بعد سامرگیم فست و الان معرفی کرده رو بدی، منم برات جواب میابم.بعدم هنوز تا ریلیز دو ماه فاصله هست.
تو این مدت کلی ایونته، returnal رو اگه اشتباه نکنم تو fgs برد، pgs که از fgs بالاتره، تو سامر نمیخواست ببره، میبرد تو pgs.
کلا سوال زیاده.همه منتظر پورت دمون با یه تاخیر کوتاه بودن، دیدی سایر ریمیکها با فاصله کوتاه اومدن، اون دمون که تو ریلیز لیبل pc خورد ، نیومد.
'گفته بودن اون کالکشنا گرافیکشون پایین بوده، ولی هم این بازی دمون و هم فاینال تو نمایش عبارت also available on pc خوردن
و سولز رو pc خوب میفروشه. سکبوی رو دادن ولی اینو دادن و همون سکبویم با یه تریلر معرفی میشد، مثل همین.
حالا اونا خیلی نزدیکشون ایونت نبود، این دورش تماما ایونته.

3g81gx5.gif
بعد از 3 سال 3 سال هنوز هم نفهمیدی اشتباه تایپی بود ؟
از 3 سال پیش در یه دنیای ذهنی گرفتار شدی ( حتی یکبار چک نکردی اون زیر چی نوشته )

1685471040116.png
1685471242732.png

کلاً سونی یه جوری در مورد پی سی رفتار می‌کنه که انگار توی تعارف گیر کرده و خودش هم نمی‌دونه دنبال چیه! :D از کیفیت بعضی پورت‌ها که رسماً توهین‌آمیز هستن، تا همین نحوه معرفی بازی که گفتی. یعنی می‌شد این R&C رو راحت توی یکی از اون کنفرانس‌ها نشون داد و خیلی هایپ تبلیغاتی بیشتری ایجاد می‌کرد، ولی یه دفعه خبرش رو ول می‌کنن وسط توئیتر و خلاص! انگار چاقو گذاشتن بیخ گلوی سونی که باید حتماً بازی‌ها رو برای پی سی منتشر کنین و اینا هم با غم و غصه این کار رو انجام می‌دن و رضایت ندارن! :D خب برادر من، وقتی داری یه کاری رو انجام می‌دی حداقل تر و تمیز انجام بده و به نفع خودته.
اون ماجرای نسخه پی سی Demon's Souls هم خیلی عجیب بود! سال ۲۰۲۰ و قبل از اینکه بازی منتشر بشه، توی یکی از تریلرها یه چیزی تو این مایه‌ها نوشته بودن که «روی پی سی هم منتشر خواهد شد» و بعدش کلی هیاهو و جنجال به پا شد و گفتن اشتباه شده! فکر کنم یه جوری از واکنش ملت وحشت کردن که دیگه در اثر اون شوک، کلاً یادشون رفت بعد از ۲ سال و نیم هم بازی رو برای پی سی پورت کنن! :D

آره کارهای عجیبی می‌کنن! :D Uncharted Collection روی PS4 اومد و می‌شد پورتش کرد روی پی سی، ولی بی‌خیالش شدن و یهویی رفتن سراغ U4 و حالا هم که این R&C. نسخه‌های قدیمی هیچی، ولی حداقل اون نسخه ۲۰۱۶ رو می‌شد قبل از Rift Apart پورت کرد.
چه هایپی ؟
محبوب تر از ip spiderman داریم ؟
spiderman یکی از بهترین پورت های چند سال اخیر نبود ؟
spiderman رسما در sop معرفی نشد ؟
نتیجه چی شد ؟
52 میلیون دلار درامد :))

-----------
عجیب ؟
خیلی ساده است
1.بازی روی چه چیزی اجرا می شه ؟ انجین ( موتور )

2.پیش نیاز اجرای یک بازی روی یه پلتفرم چیه ؟ بهینه سازی انجین برای پلتفرم مقصد ( هیچ دکمه جادویی وجود نداره که یکدفعه بازی انحصاری ps روی یه پلتفرم دیگه با api متفاوت اجرا بشه )

3.چرا Ratchet and Clank: Rift Apart روی pc پورت شده ؟Nixxes قبلا برای spiderman موتور Insomniac روی pc بهینه کرده
چه ربطی داشت ؟ سوال دوم دوباره بخونید
4.چرا u4 روی pc پورت شده اما Uncharted Collection نشده ؟ Uncharted Collection با موتور بلوپوینت ساخته شده
5. چرا gow 2018 روی pc عرضه اما نسخه قدیمی پورت نشده ؟ gow 2018 با انجین جدید ساخته شده

آخرین ویرایش:

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,603
نام
alireza
در مورد تلو اینها باید زمان بیشتری میذاشتند برای بهینه کردن.‌ ولی تب سریال و این صحبتا و از اونجایی که کلا تلو ریمیک یک عنوان تجاری تبلیغاتی بود برای سریال سریع بازیو برای پی سی دادند بیرون. این مشکلات تو PC قابل حله ولی زمان زیادی میطلبه. اینها باید GPU Decompression رو از طریق Direct storage فعال کنن . در مورد اینکه چرا دیمن سولز برای پی سی نمی‌ده من فکر میکنم بلوپوینت فعلا در مرحله ای نیست که چه از نظر نیرو و چه وقت بخواد تو پورت بازیی شرکت کنه. بعدشم خدمتتون گفتم سونی بازیهایی رو بیشتر پورت میکنه که در آینده سکوئل دارند که بعدا بتونه برای نسخه های جدیدش از بین پی سی پلیر ها بکشونه سمت کنسول..

حالا من فقط درمورد تلو میگم...فرمایاشاتتون رو قبول دارم (البته بارها کفتم‌..اطاعات فنی ندارم)...اما بحث من هم عرضه بازی با مشکلات بود که هیچ توجیهی نداره (چه این بازی چه ردفال و چه استاروارز)...اگر نمیرسیدن باید تاخیر میزدن...وقتی که df نقد اولیه کرد...کلی مشکل داشت و داشتن میخندیدن (نمیخوام به df حمله باشه و یا زیر سوال ببرمشون)...حرف کلی من اینکه اینده وقتی سونی میگه من میخوام ۴۰ ۵۰ درصد درامد از pc باشه..باید کنترل کیفی رو جدی بگیره و از این اشتباهات نکنه.... بازی به خوبی رو فدای مشکلاتش کرد...امیدوارم که هرچه زوتر مشکلاتش حل بشه و بازی پرفروشی بشه (مثلps)

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
مگه الان گفتند رو PC از از دی نمی‌خواد ؟ 🤣
همون تلو ریمیک هم ssd لازم بود رو PC
یادتون رفته اصلا رو HDD کامپایل نمیشد شیدرها اگر هم میشد هم اصلا قابل بازی نبود. دیگه چه برسه به این بازی🤣
راستی تلو مشکلاتش کامل حل شد یا هنوز پچ لازم داره ؟ 🤣

حرص نخور. کولوچه بخور به جاش :*
ما هم یکی یکی "انحصاری"ـها رو روی PC بازی می‌کنیم.

TeTration

TeT
کاربر سایت
Jan 17, 2013
3,664
نام
Moein
دارین(داریم) ۳۰ رو رد میکنیم، تو ایران زندگی میکنیم، فروم کلا ۱۰۰ تا ممبر به زور داره، با هزار تا جنگولک بازی وصل میشیم, جنس رو ۵۰ هزار برابر قیمت میخریم، فاکین هنوز دغدغتون اینه فلان گیم از فلان قوطی اومد روی اون‌ یکی قوطی و تجربش روی قوطی‌ای که تو داری بهتر از قوطی اون‌ یکی یوزره؟
این انرژی رو بذارش روی یه چیز سازنده‌تر و غیر تاکسیک‌تر، زندگی خیلی سرگرم کننده‌تر میشه
------
رچت رو اولین بار روی ps4 بازی کردم و واقعا عاشقش شدم، و از همون روزی که نسخه دومش معرفی شد دوس داشتم بازیش کنم. حقیقتا خوشحال شدم که واسه پیسی داره میاد و میتونم بالاخره بازیش کنم :D

Vice City FM

کاربر سایت
Aug 2, 2021
2,455
این قضیه که عروس بلد نیست برقصه زمین کجه دیگه خیلی داره تکراری میشه . ناتی داگ پورتش رو گند زده هیچ ربطی به سخت افزار PC نداره . Forspoken به اون داغونی هیچ مشکلی رو PC نداشت (از نظر Data decompression) ی جوری هی میگید PS5 سخت افزارش پاشنه آشیل PC انگار سخت افزارش از فضا اومده !! PS5 به غیر سخت افزار جداگونه واسه Decompress کردن دیتا چه چیز متفاوتی با PC داره ؟ بعد یعنی اینقدر اختلاف ایجاد میکنه که قوتی ترین CPU های بازار از پس Decompress کردن دیتا بر نمیان ؟ تقصیر سخت افزار PC که ناتی داگ به ذهنش نرسیده الگوریتم Decompress کردن دیتا بازی رو تغییر بده ؟

در مورد رچت پورت بازی رو دادن دست کاردونش و احتمال میره واسه اولین بار از GPU Decompression استفاده کنن اگه اونم استفاده نکردن قطعا با بهینه کردن الگوریتم و فشار بیشتر به CPU حلش میکنن . صد البته که نیاز به SSD هست این وسط کسی منکر این قضیه نمیشه
شما خیلی شیک و مجلسی و شاید هم عمدا فراموش کردی که مشکلات بازی کردن در PC فقط معطوف به لست او آس نیست.

DF Direct Weekly #110: PC Gaming in Crisis

من به عنوان کسی که از تقریبا از اوایل دهه ۱۳۸۰ پی سی گیمینگ داشتم و متاسفانه هزینه های بسیار گزافی برای همین PC Gaming کردم یه چیزی در مورد این قضیه بگم و تمام .هیچ بحث دیگه ای هم با جنابعالی که به زور ۱۰ سال هم نیست وارد این قضیه شدی آن هم نه بصورت صرف هزینه های گزاف و اصولا تو پستهاتون چیزی جز حمله بی هدف بلد نیستید ندارم .

در کل بحث جالب عناوین کنسولی که از روز اول بر روی PC در دسترس نیستند در اصل همه چیز به مقوله ارزش در زمان برمیگردد.
گاهی خرید یه سهام فقط در زمان خاصی ارزش داره که خارج از آن زمان سودی که ندارد چه بسا ضرر هم دارد.
شما بعد از دو سال و بیشتر بعد از عرضه اولیه کنسولی،باید ببینید این بازی ها چقدر ارزش خرید مجدد و پرداخت هزینه یک بازی کامل را دارند.آن هم در صورتیکه که احتمال خیلی زیاد آن عنوان در همان هنگام که برای PC با قیمت کامل عرضه می‌شود در کنسول بر روی سرویس اشتراکی بطور رایگان در دسترس است.

نکته بعدی اینکه بعد از این مدت دو الی سه سال صبر برای این تاخیر عرضه نسبت به ریلیز آن بر روی کنسول، حتی اگر فرض بگیریم در مقابل اسپویل داستانی بازی در اینترنت در امان مانده اید ،بعد از این وقفه، گرافیک و گیمپلی بازی حداقل ۲ سال و حداکثر ۵ سال،قدیمی تر شده است.

نکته جالب تر اینکه این مشکلات فقط معطوف به عناوینی که با تاخیر بر روی PC منتشر میشوند نیست. حتی همان عناوین مولتی پلتفرم که همزمان بصورت دی-وان بر روی PC در دسترس هستند دارای مشکلات خاص خودشون هستند.
پورت بد بازی‌های PC در این چندسال اخیر به خوبی بر همه اثبات شده است. به طرز عجیبی تقریبا عناوین نادری پیدا میشن که از روز لانچ بر روی PC بهینه باشند. گاهی شما باید هفته ها و حتی ماهها درگیر نصب پچ های اصلاحی باشید تا بازی به مرز یک تجربه بدون مشکل و قابل بازی برسد. این خود قاتلی انگیزشی برای تجربه و لذت بردن از به اتمام رساندن آن بازی خواهد بود.
گاهی این مشکلات تجربه بازی کردن را به گونه ای خراب می‌کند که پلیر قید آن را می زند. مواردی مثل استاتر و اینپوت لگ بالا ، کرش و باگ چیزهایی هست که عموما در این چندسال در PC Gaming زیاد مشاهده کرده ایم.

سایر نکات هم که بصورت کلی هست مثلا شما در PC دائما در درگیر اپدیت های ویندوز،درایورها ،مشکلات قطعات سخت‌افزاری و غیره هستید و هرگز راحتی کار با کنسول را در PC Gaming را نخواهید داشت.

نکته جالب تری که بخصوص بیشتر درمورد عناوین انحصاری پلی استیشن میبینید این است که بازیها در اصل برای بازی کردن با کنترلر طراحی شده اند. منظور از طراحی منظور حتی طراحی مراحل و حتی طراحی گیمپلی هست. شما در بازی لست او آس هرگز با موس و کیبرد آن چیزی که مد نظر سازنده برای پیشبرد مرحله هست رو به دست نمیارید. این یه امر اکتسابیه که فقط با تجربه هر دو متد کنترلر و یا موس و کیبرد قابل درک است.

نکته آخر اینکه همانطور که قبلا گفتم بازیها بر روی کنسول عموما بهینه تر هستند که بارها توسط مراجع سخت افزار مثل DF هم تایید شده است. این که شما با ۵۰۰ دلار هزینه برای یک کنسول به پرفرومنس و کیفیتی دست پیدا میکنید که احتمالا زیاد با صرف هزینه ۲۰۰۰ دلار در PC به آن میزان از perf/quality دست نخواهید یافت. این یک حقیقت ساده هست که با ۴ بار نگاه کردن به چند بنچمارک و یا بررسی ویدیوی خواهید فهمید. شما در طول یک نسل یکبار هزینه برای کنسول میکنید و تمام چون سازنده ها متعهد به ساپورت آن کنسول از اول تا آخر نسل هستند حتی در موارد زیادی در نسل بعد هم آن کنسول نسل قبلی کماکان ساپورت میشود و بازی براش میاد در صورتیکه در طول همان نسل احتمال زیاد برای PC تان باید هزینه های اضافی برای ارتقا RAM یا CPU یا GPU بپردازید تا کیفیت مورد نظرتان در اواسط و اواخر نسل نسبت به اوایل نسل حفظ شود چون بازیها به مرور به منابع سخت افزاری بیشتری نیاز پیدا میکنند و سازنده هم اصولا زمانی برای بهینه کردن بازیها صرف نمیکند و این خودش هزینه های اضافه و گزافی بر روی دستتان می‌گذارد.

این پست را نه از سر فن بوی بودن برندی دادم نه چیز دیگه. این دقیقا چیزیه که تو این سالها تجربه اش کردم. البته هرکس دیگه ای ممکنه حس متفاوتی داشته باشه ولی قطعا برای آدمی به سن و سال من و مشغله ذهنی و کاری که دارم این چیزیه که واقعا لمس کردم و بهش اعتقاد دارم.
موفق باشی

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,477
مشکل بعضی ها اینه که فکر میکنن pc فن ها مثلا شب خواب تلو میبینن صبح ها دعا میکنن که این بازی رو pc بیاد نه جونم اینطور نیست ، به امار ها دقت کنی میفهمی pc گیمر ها یا دارن wow بازی میکن یا dota LoL یا CS یا هزار تا بازی MOBA MMO دیگه ای که کنسول گیمرها تو خواب هم نمبینن ، برای من که تقریبا 15 ساله دارم wowبازی میکنم این بازی ها 8-9 ساعته single player حکم تنوع رو داره هر چند ماه یکبار ، رو pc نمیاد ؟ به درک همون WOW میزنم با تاخیر دو ساله میاد ؟ من که پیگیرش نیستم هروقت اومد پورتش مناسب بود بازی میکنم نبودم مهم نیست (این امار فروش استیم هم نشون میده انحصاری های سونی ببین چقدر پلیر انلاین دارن تو Steamdb) خود سونی هم اینو فهمیده برای همینه که میخواد Gaas day one رو pc بده چون میدونه اکثرا آنلاین بازی میکنن ، یه تجربه 8-9 ساعته قطری در دریا برای pc gamer . به قول دوستمون جالبه یه بازی از یه کنسول دیگه میاد رو pc یه سریا فشاری میشن من به زندگیشون حسودی میکنم که ته مشکلاتشون همینه .

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
مشکل بعضی ها اینه که فکر میکنن pc فن ها مثلا شب خواب تلو میبینن صبح ها دعا میکنن که این بازی رو pc بیاد نه جونم اینطور نیست ، به امار ها دقت کنی میفهمی pc گیمر ها یا دارن wow بازی میکن یا dota LoL یا CS یا هزار تا بازی MOBA MMO دیگه ای که کنسول گیمرها تو خواب هم نمبینن ، برای من که تقریبا 15 ساله دارم wowبازی میکنم این بازی ها 8-9 ساعته single player حکم تنوع رو داره هر چند ماه یکبار ، رو pc نمیاد ؟ به درک همون WOW میزنم با تاخیر دو ساله میاد ؟ من که پیگیرش نیستم هروقت اومد پورتش مناسب بود بازی میکنم نبودم مهم نیست (این امار فروش استیم هم نشون میده انحصاری های سونی ببین چقدر پلیر انلاین دارن تو Steamdb) خود سونی هم اینو فهمیده برای همینه که میخواد Gaas day one رو pc بده چون میدونه اکثرا آنلاین بازی میکنن ، یه تجربه 8-9 ساعته قطری در دریا برای pc gamer . به قول دوستمون جالبه یه بازی از یه کنسول دیگه میاد رو pc یه سریا فشاری میشن من به زندگیشون حسودی میکنم که ته مشکلاتشون همینه .
مشکل شما هم اینه که فکر میکنید خیلی خاصید که اینا رو بازی میکنید. والا این بازی هایی که لیست کردی همشونو میشه با سیستم های هزار سال پیش هم بازی کرد اصلا همینجوری دیزاین شدن و دلیل اینکه میبینی انقدر پلیر دارن همینه. کلا یه جوری ساخته شدن طرف تو هند با سیستم ۱۰۰ دلاریش بتونه بازیشون کنه. هیچ چیز خاصی نداره فقط هدر دادن عمره وقت کذاشتن رو اینا.

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

SAGAD

کاربر سایت
Nov 1, 2007
2,477
مشکل شما هم اینه که فکر میکنید خیلی خاصید که اینا رو بازی میکنید. والا این بازی هایی که لیست کردی همشونو میشه با سیستم های هزار سال پیش هم بازی کرد اصلا همینجوری دیزاین شدن و دلیل اینکه میبینی انقدر پلیر دارن همینه. کلا یه جوری ساخته شدن طرف تو هند با سیستم ۱۰۰ دلاریش بتونه بازیشون کنه. هیچ چیز خاصی نداره فقط هدر دادن عمره وقت کذاشتن رو اینا.
طرف تو هند ماهی 15-20 دلار هزینه ساب میده ؟ یا اکسپنشن 60-70 دلاری میخره ؟یا تو دوتا Battlepass میخره ؟ prize pool dota رو دیدی ؟ اها انحصاری بازی میکنی وقت تلف نمیشه ؟ تو رزومه شغلیت به عنوان دستاورد مینویسی؟ =)) اسم این وقت تلف کردن نیست اسمش سرگرمی و تفریح به نظرم وقت گران بها تو تو بازی سنتر تلفش نکن، این بازی ها انقدر توش پول خوابیده که سونی هم داره سیاستاشو تغییر میده.

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
خوندم ، تا رسیدم به اینجاش ، بقیشو دیگه فهمیدم ارزش خوندن نداره :D

هیچ بحث دیگه ای هم با جنابعالی که به زور ۱۰ سال هم نیست وارد این قضیه شدی

وی خودش از سال 2021 سونی فن شده است :D :(

تورو خدا مارو دور ننداز :(

RedShift

کاربر سایت
Dec 5, 2013
1,513
طرف تو هند ماهی 15-20 دلار هزینه ساب میده ؟ یا اکسپنشن 60-70 دلاری میخره ؟یا تو دوتا Battlepass میخره ؟ prize pool dota رو دیدی ؟ اها انحصاری بازی میکنی وقت تلف نمیشه ؟ تو رزومه شغلیت به عنوان دستاورد مینویسی؟ =)) اسم این وقت تلف کردن نیست اسمش سرگرمی و تفریح به نظرم وقت گران بها تو تو بازی سنتر تلفش نکن، این بازی ها انقدر توش پول خوابیده که سونی هم داره سیاستاشو تغییر میده.
اون بتل پس و … که گفتی نسبت به جامعه اماری این بازی ها خریداراش خیلی کمترن.
وقت هدر دادن ینی میانگین پلی تایم این بازیا که لیست کردی برا پلیر های عادیشون هزار ساعته ولی من یه انحصاری که ده سال یه بار ممکنه شاهکارش بیاد فوق فوقش ۲۰ ساعت بازی کنم.
اصلا هم نمیکم این بازیا رو انجام ندید و این داستانا. اینجا فروم گیمه و هممون گیمریم. من دارم میگم اینکه میگی پی سی پلیرا فلان بازی دارن و به فلان اتحصاری نیاز ندارن از پایع اشتباس. اون بازیا کلا فلسفشون فرق میکنه و مخاطبشون هم کاملا متفاوته. اصلا طرف کلا از گیم اینو میدونه که استیم لانچ کنه سی اس گو پلی کنه. فقط همین. اونی که سونی براش بازی عرضه میکنه کسیه که میره تو استیم بازی داستانی و فلان بازی میکنه و مسلما اون فرد علاقه داره فلان بازی داستانی که فقط در انحصار کنسول بوده هم رو سیستم قویش با کیفیت بالاتر بازی کنه.

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,163
نام
سبحان
خوندم ، تا رسیدم به اینجاش ، بقیشو دیگه فهمیدم ارزش خوندن نداره :D

وی خودش از سال 2021 سونی فن شده است :D :(

تورو خدا مارو دور ننداز :(
خدایی بیکاری داداش میشینی میخونی؟:D
نصف بیشتر سم و تاکسیک بودن فروم بخاطر این دو کاربره.
وقتی با پی سی گیمرا بحثی وجود نداره، بحث و دعوا با خود سونی فناست. که مثلا چرا به حضرت سونی انتقاد کردی.
بعد میری پروفایلش میبینی که کلا ۱ بازی پلت کرده و اونی که اصلا ادعایی هم نداره ۷۰ ۸۰ پلت داره:D
کلا هروقت از این ۲ کاربر پست طولانی دیدی خیلی راحت دایورت کن.

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,735
. والا این بازی هایی که لیست کردی همشونو میشه با سیستم های هزار سال پیش هم بازی کرد اصلا همینجوری دیزاین شدن و دلیل اینکه میبینی انقدر پلیر دارن همینه. کلا یه جوری ساخته شدن طرف تو هند با سیستم ۱۰۰ دلاریش بتونه بازیشون کنه. هیچ چیز خاصی نداره فقط هدر دادن عمره وقت کذاشتن رو اینا.
-اون سونی فن استدلاش این بود که pc gaming هزینه گزافی داره و نمی صرفه ، اون پاسخ این استدلال بوده. و دقیقا خیلی از این بازیها نیاز به سخت افزار بروز و قوی ندارن و پلیر باهاش سالهای زیادی سرگرم میشه.
- در مورد اینکه چه بازی هدر دادن وقت هست یا نیست بحث بی معنییه ، رسالت بازی سرگرمی هست ، یکی با dota یکی با gow سرگرم میشه ، هردوشون هم راضین ، بحث سلیقه هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر