اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

SerJ TanKiaN

کاربر سایت
Aug 26, 2012
410
نام
پویا
خیلی عذر میخوام وسط حرفای تکنیکیتون.
اینقدر این روزا از شماها AF AF شنیدم فکر کردم خبریه عکسارو دیدم به حدی اختلاف کم بود که اصن به نظرم بحث راجبش بیهودست. گرافیک بازی مهمه اما این قضیه AF یا حتی همون رزولوشن به نظرم در مقابل خلاقیت و گیم پلی هیچه. جاتون خالی دارم HF2 رو جدیدا بازی میکنم یه FPS واقعا عالی هست از cod جدید هم بیشتر فاز میده اما گرافیکش الان در حد شلغم هم نیست:d
سرتونو درد نیارم میدونم حرفام کلیشه ای هست ولی خب به نظرم خیلی نباید رو اینجور مسایل مانور داد.
[MENTION=24304]Eury[/MENTION]
بجای ترول کردن و اینجور پست دادنا بشین 1 ساعت بیشتر بازی کن. چیه این کارا آخه:d

آخرین ویرایش:

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
خیلی عذر میخوام وسط حرفای تکنیکیتون.
اینقدر این روزا از شماها AF AF شنیدم فکر کردم خبریه عکسارو دیدم به حدی اختلاف کم بود که اصن به نظرم بحث راجبش بیهودست. گرافیک بازی مهمه اما این قضیه AF یا حتی همون رزولوشن به نظرم در مقابل خلاقیت و گیم پلی هیچه. جاتون خالی دارم HF2 رو جدیدا بازی میکنم یه FPS واقعا عالی هست از cod جدید هم بیشتر فاز میده اما گرافیکش الان در حد شلغم هم نیست:d
سرتونو درد نیارم میدونم حرفام کلیشه ای هست ولی خب به نظرم خیلی نباید رو اینجور مسایل مانور داد.
اگه رو این مسائل مانور ندیدم رو چی ترول کنیم پس؟:d
بجای ترول کردن و اینجور پست دادنا بشین 1 ساعت بیشتر بازی کن. چیه این کارا آخه
yahoo_4.gif

به جان بچم لذتی که تو 5 دقیقه ترول کردن هست تو یه ساعت بازی کردن نیست​
:d

آخرین ویرایش:

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,989
نام
مهدی
Digital Foundry - Bf Hardline

من همه مطلب رو نخوندم، رزولوشن 720 برای X1 و 900 برای PS4 هست. نسخه X1 تو frameدهی از نسخه PS4 بهتره (نسخه X1 اکثرا" 60fps هست ولی نسخه PS4 بین 50-60fps متغییره!) و با 900p هم نتونستن 60fps رو روی PS4 قفل کنن! :)) بازی رو PC هم مشکلات خودش رو داره که هنوز مطالعشون نکردم.
در ضمن image quality روی هردو کنسول‌ها ناامید کننده هست.

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,037
نام
نیما
دموی Final Fantasy XV :

رزولوشن 900*1600 برای PS4 و 792*1408 برای Xone .

فریم ریت در هر دو معمولا زیر 30 هست ولی X1 حدودا 5 فریم زیر PS4 هست و کمی هم Screen Tearing در X1 دیده میشه .

در کل هم تکسچرها در هر دو کنسول بسیار ضعیفه .

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
دموی Final Fantasy XV :

رزولوشن 900*1600 برای PS4 و 792*1408 برای Xone .

فریم ریت در هر دو معمولا زیر 30 هست ولی X1 حدودا 5 فریم زیر PS4 هست و کمی هم Screen Tearing در X1 دیده میشه .

در کل هم تکسچرها در هر دو کنسول بسیار ضعیفه .

تا رلیز بازی خیلی مونده و این ورژن نهایی نیست

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
17,020
نام
آریا
Reality Check - 64% of People CAN'T Tell the Difference Between PS4, PC, and XONE

سایت Gamespot آزمایشی انجام داده مربوط به تشخیص اختلاف بصری بین PC و کنسول های Xbox One و PS4. حدود 2700 نفر شرکت کردن و فقط 36% تونستن درست تشخیص بدن.
من ویدئو رو نمیتونم ببینم، یعنی این همه آدم تفاوت بین 30fps و 60fps رو متوجه نمیشن؟! :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,195
نام
ماکان
Reality Check - 64% of People CAN'T Tell the Difference Between PS4, PC, and XONE

سایت Gamespot آزمایشی انجام داده مربوط به تشخیص اختلاف بصری بین PC و کنسول های Xbox One و PS4. حدود 2700 نفر شرکت کردن و فقط 36% تونستن درست تشخیص بدن.

بیشتر گیمرها که پول میدن بازی میخرن حتی نمیدونن رزولوشن یعنی چی. من کسایی رو میشناسم که نسل قبل میگفتن گرافیک NFS از Forza خیلی بهتره!

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
در تکیمل پست قبلی، آمار دقیق به این صورت.
سه تا ویدیو از بازی Farcry 4 با بهترین کیفیت ممکن در اختیار اون 2726 نفر قرار دادن.
58% از 2726 نفر تونستن به درستی نسخه PC تشخیص بدن از نسخه کنسولی.
از این 58% هم 36% به صورت دقیق مشخص کردن که هر کلیپ مربوط به کدوم کنسول و 22% دیگه هم تو تشخیص نسخه کنسولی اشتباه کردن.

و ادامه آمار که جالب تر میشه:
ترتیب درست کلیپ ها به این صورت بوده: PS4 / PC / Xbox One

14% از مردم به این صورت تشخیص دادن: PS4 / Xbox One/ PC
11% به این صورت: PC / Xbox One / PS4
11% به این صورت: Xbox One/ PS4 / PC
5% هم به این صورت: PC / PS4 / PC

مشخصات PC که کلیپ از رون اون ضبط شده:
CORE 15 3.4GHZ PROCESSOR
16 GIG OF RAM
NVIDIA GTX 780TI GPU

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
من ویدئو رو نمیتونم ببینم، یعنی این همه آدم تفاوت بین 30fps و 60fps رو متوجه نمیشن؟! :D

آزمایش از همین اول کار رد شد مسخره ترین آزمایشی بود که دیدم فقط 7 نفر شرکت کننده داشته اول از همه خود طرف به علمی بودن آزمایش شک داره که دقیقا به نظر من 100% درسته علمی نیست .

مشکل اصلی اینکه ویدیو کپچر کردن به 3 نفر نشون میدن میگن تشخیص بده کدوم کدومه بهتر بود طرف جلو مانیتور میزاشتن بعد یک نفر پشت صحنه بازی میکرد نه اینکه ویدیو کپچر شده پخش کنی که خودش با کدک کردن و ... تشخص سخت میشه هرچند یه نسخه اصلی هم گزاشته اما بازم شما در یه ویدیو 1080P و 60 فریم از هر 3 کنسول چی میخوای تشخص بدی برگ ها رو چی رو خدا میدونه باید هر کدام با توجه به قدرتی که داشتن و تصویر خروجی اصلی مقایسه صورت بگیره و طرف بتونه بگه کدوم برای چه دستگاهیه .

مشکل بعدی اینکه به هر شخص با هر دستگاه از یه منطقه مثل اینکه نشون دادن که مشخصا وقتی شما 3 تصویر از یک جا کنار هم بزاری تفاوت ها مشخص و بهتر میشه گفت کدوم برای چه دستگاهیه این مسخره به یکی تصویر جنگل نشون بدی به یکی کوه به یکی دریا بگی کدوم برای چه دستگاهیه مشخصا اگه طرف 1080p و 60 فریم تمام تصاویر ببینه خیلی سخت بتونه تشخص بده مگه اینکه حدث بزنه که بیشتر شانسی میشه تا علمی .

مشخصا آزمایش مسخره ای بود .

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,767
نام
Bahram
آزمایش از همین اول کار رد شد مسخره ترین آزمایشی بود که دیدم فقط 7 نفر شرکت کننده داشته اول از همه خود طرف به علمی بودن آزمایش شک داره که دقیقا به نظر من 100% درسته علمی نیست .

مشکل اصلی اینکه ویدیو کپچر کردن به 3 نفر نشون میدن میگن تشخیص بده کدوم کدومه بهتر بود طرف جلو مانیتور میزاشتن بعد یک نفر پشت صحنه بازی میکرد نه اینکه ویدیو کپچر شده پخش کنی که خودش با کدک کردن و ... تشخص سخت میشه هرچند یه نسخه اصلی هم گزاشته اما بازم شما در یه ویدیو 1080P و 60 فریم از هر 3 کنسول چی میخوای تشخص بدی برگ ها رو چی رو خدا میدونه باید هر کدام با توجه به قدرتی که داشتن و تصویر خروجی اصلی مقایسه صورت بگیره و طرف بتونه بگه کدوم برای چه دستگاهیه .

مشکل بعدی اینکه به هر شخص با هر دستگاه از یه منطقه مثل اینکه نشون دادن که مشخصا وقتی شما 3 تصویر از یک جا کنار هم بزاری تفاوت ها مشخص و بهتر میشه گفت کدوم برای چه دستگاهیه این مسخره به یکی تصویر جنگل نشون بدی به یکی کوه به یکی دریا بگی کدوم برای چه دستگاهیه مشخصا اگه طرف 1080p و 60 فریم تمام تصاویر ببینه خیلی سخت بتونه تشخص بده مگه اینکه حدث بزنه که بیشتر شانسی میشه تا علمی .

مشخصا آزمایش مسخره ای بود .
7 نفر شرکت نکردن، 2726 نفر تو تست آنلاین شرکت کردن. این ویدیو ها هم دقیقا سعی شده با بهترین کیفیت ممکن تو یوتیوب و سایت GP قرار بگیرن. درسته آمار نمیتونه دقیق باشه ولی بازم بهترین روش برای تشخیص کیفیت بصری بازی هاست. خیلی از همین کاربر های بازی سنتر از همین عکس ها و کلیپ ها میان کیفیت مقایسه می کنن.
اون 7 نفر هم اصلا مربوط به این آمار نمیشه. تو طول کلیپ میگه که 7 نفر داوطلب دعوت کردن به شعبه لندن GP و روی PC و کنسول های نسل هشتمی بازی کردن ولی چون تعدادشون خیلی کم بوده، نمیتونه منبع خوبی برای آمار گیری باشه و برای همین تست آنلاین بین یوسر ها انجام دادن.
d730bb7e5skghbra6fiu.png

آخرین ویرایش:

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
در تکیمل پست قبلی، آمار دقیق به این صورت.
سه تا ویدیو از بازی Farcry 4 با بهترین کیفیت ممکن در اختیار اون 2726 نفر قرار دادن.
58% از 2726 نفر تونستن به درستی نسخه PC تشخیص بدن از نسخه کنسولی.
از این 58% هم 36% به صورت دقیق مشخص کردن که هر کلیپ مربوط به کدوم کنسول و 22% دیگه هم تو تشخیص نسخه کنسولی اشتباه کردن.

و ادامه آمار که جالب تر میشه:
ترتیب درست کلیپ ها به این صورت بوده: PS4 / PC / Xbox One

14% از مردم به این صورت تشخیص دادن: PS4 / Xbox One/ PC
11% به این صورت: PC / Xbox One / PS4
11% به این صورت: Xbox One/ PS4 / PC
5% هم به این صورت: PC / PS4 / PC

مشخصیات PC که کلیپ از رون اون ضبط شده:
CORE 15 3.4GHZ PROCESSOR
16 GIG OF RAM
NVIDIA GTX 780TI GPU
اون روانی هایی که PC رو با X1 اشتباه گرفتن به من نشون بده یکی:|

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
تست واقعا مسخره بوده به نظر منم. یعنی چی ویدئو کپچر کردی گذاشتی ملت ببینن؟ حالا با هر کیفیتی که میخواد باشه. کنترلر رو بده دست طرف ببینم چطوری نمیتونه فریم 30 و 60 رو تشخیص بده؟ این آزمایشات گیم اسپات هم بعضی وقت ها خنده دار میشه و اصلا ریشه علمی هم نداره. بعد آورده از طرف فرق بین نسخه ها تو بازی FC4 رو میپرسه. بازی ای که از نظر بصری شاید خیلی خیلی کم تفاوت داشته باشه کنسول و PC.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر