اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
خلاصه کلام اینه :
isn'tquite the same Drake we saw at E3 2014.

یعنی اون چیزی که تو E3 دیدیم بهتر از این چیزی که حالا نمایش دادن...

ولی با این حال یه سر و گردن از بقیه بازیها این نسل جلوتره! حس می کنم خیلی جاها ND اغراق کرده و یا همون زیاده روی کردی! یه جاهایی یه خرده کم کاری! کمی گرافیک بالانس نیس! البته نظر خودمه! :d ولی با این حال تازه حس نسل جدید رو بهم داد...

من مقاله رو خوندم ولی این بخش رو داخلش ندیدم. سعی کردم که دقیق بخونمش ولی شاید از زیر دستم در رفته باشه، در این صورت ممنون میشم اشتباهم رو گوشزد کنید. البته بعید نیست سال بعد همین موقع DF چنین جمله‌ای رو بگه (به هر حال ND هست).

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
^^^
فکر می کنم خودمون می تونیم ببنیم نیازی نیست حتما DF بگه !
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است (حتی با وجود تمام مثلا دانگریدش !)

Remastered

کاربر سایت
May 9, 2014
427
نام
سياوش
يكي از نكات جالب كه DF بهش اشاره كرده aa فوق العاده اي هست كه در U4 به كار رفته و البته پيشرفت قابل توجه انيميشن در اين بازي
On a technical level, these early moments confirm that we're looking at a native 1080p presentation with some incredibly high quality anti-aliasing. It's not quite as clean as the near-flawless E3 teaser trailer but the results appear more impressive than just about any other solution we've seen on the platform to date. Edge-aliasing is all but eliminated, yet sharpness is retained while temporal aliasing (pixel pop and edge shimmer) is kept to a relative minimum.
the animation has received a noticeable upgrade giving a bit more weight to Drake's motions. Furthermore, the tools he wears around his belt bounce around in a very realistic fashion in this revised engine
---------------------
مهم ترين نكته براي من از اين نمايش U4 اينكه به شكل چشم گيري محيط بازي بزرگ شده كه باعث ازادي عمل بيشتر در بازي كه مستقيم تو گيم پلي تأثير گذار و خب با توجه به اين محيط سند باكس گونه كه ديديم ديگه انچارتد يه بازي خطي نيست ....

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
میشه همونی که تو E3 دیدیم اما یـــکــــم بیشتر از یکم بازی با کنتراست کار داره :

uncharted-4-ps4-8.jpg

uncharted-4-ps4-9.jpg
اون دوست عزيزمون كنتراست رو با سايه اشتباه گرفتن. كيفيت سايه ها تو نمايش e3 چيز خيلي خوفي يود

Yagami

کاربر سایت
Mar 27, 2014
207
همینش هم اولین بازی ای بود که حس کردم واقعا تو نسل جدید هستیم ( با فاکتور از اوردر :D )

76043098316265388105.jpg

07399258646377850261.jpg

با یکم بازی با کنتراست It's quite the same drake we saw on E3 :|:D حالا ببین ND چه کارایی با بازی خواهد کرد. ND که تا موقع عرضه کاملا ثابت شده چه بلایی سر بازی میاره از بتا تا گلد. چه برسه به پری آلفا تا گلد.

زدی جزئیات تصویرو ترکوندی black crush کردی تصویرو رفته حتما اینجوریش میکردی فیلم میشد:

djokl84o9slp2b2vmjsd.jpg

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
[MENTION=106867]Yagami[/MENTION]

مشکلات دقیقا از همینجا شروع میشه که شما شب رو با روز مقایسه میکنین. منم تصویرو سیاه کردم تا روز تبدیل به شب بشه تا شاید بشه مقایسشون کرد که دیدی چقدر شبیه شد. هر چه شب تر قابل مقایسه تر :|

پ.ن: البته هممون میدونیم پایان کار و بازی اصلی چجوری خواهد بود ولی خوب حالا برای خالی نبودن عریضه داریم بحث میکنیم :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
^^^
فکر می کنم خودمون می تونیم ببنیم نیازی نیست حتما DF بگه !
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است (حتی با وجود تمام مثلا دانگریدش !)

شما بگید نظرتون رو. من برای نظر شما احترام قائلم، حتی اگر نظرم با نظر شما 180 درجه فرق داشته باشه.

اما نظر DF اعتبار بالایی برای خیلیها داره و مهمه که درست نظرشون رو توی اینجور تاپیکها انعکاس بدیم. خیلیها نمیشینن مقاله رو بخونن و به همین پستها و ترجمه‌ها بسنده میکنن. بنابراین درست نیست که توی محتوای همچین مقالاتی عمداً/سهواً دست ببریم.

من بشخصه گرافیک بازی رو با این نمایش 15 دقیقه‌ای از ورژن Pre_Alpha که یکسال قبل از عرضه بازی نمایش داده شده قضاوت نمیکنم، چون اولاً انصاف نیست بخوام این بازی رو در این مرحله با سایر عناوین (ولو عناوین لانچ که خود اونها هم البته از کمبود وقت و بهینه نبودن API و ... ضربه خوردن و دچار محدودیت شدن) مقایسه کنم و ثانیاً این کار اصلاً عاقلانه نیست (مثل این میمونه که یک بازی فوتبال رو از 10 دقیقه ابتداییش تموم شده فرض کنید). بهتره حداقل تا نمایش بعدی بازی (که احتمالاً در E3 هست) صبر کرد و بعد نظر داد.

این هم برام جالبه که ببینم ND از الان به بعد بیشتر وقتش رو روی بالاتر بردن کیفیت بصری بازی صرف میکنه یا برای رسوندن فریم بازی به 60fps تلاش میکنه.

Pythonistas

کاربر سایت
Aug 2, 2007
3,831
نام
رضا
من مقاله رو خوندم ولی این بخش رو داخلش ندیدم. سعی کردم که دقیق بخونمش ولی شاید از زیر دستم در رفته باشه، در این صورت ممنون میشم اشتباهم رو گوشزد کنید. البته بعید نیست سال بعد همین موقع DF چنین جمله‌ای رو بگه (به هر حال ND هست).

ولی با این حال یه سر و گردن از بقیه بازیها این نسل جلوتره! حس می کنم خیلی جاها ND اغراق کرده و یا همون زیاده روی کردی! یه جاهایی یه خرده کم کاری! کمی گرافیک بالانس نیس! البته نظر خودمه! :d ولی با این حال تازه حس نسل جدید رو بهم داد...
من نگفتم اینا رو DF گفته! گفتم نظر شخصی خودمه! خوبه گفتم هاااا ! :d

..:ab:..

کاربر سایت
Nov 3, 2013
1,045
جدا ناتی داگ هنو‌هیچی در مورد ۳۰ فریم شدنش نگفته؟:d بازی تو مرحله ی ایده رو کاغذم باشه باز نباید چیزیو‌که گفتن ۶۰ فریمه ۳۰ فریم نشون ملت بدن تو تریلرم کیفیت گلو برگو محیط عالی بود اما صخره ها و بافتاشونو و‌کلا خود نیت خیلی با باقی اجزای محیط فاصله داشتن و باید بهتر شن اما dd بازی واقا وحشتناک بود :d

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
برای چی هم دانگرید شده هم 30FPS ؟:-/
چون تا سرحد مرگ دانگرید شده. تو تریلر اگه دقت کنی اولین بار که از غار میاد بیرون میره تو آب پاهاش خیس نمیشه تکنیکی که تو آنچارتد1 هم بود. ینی تا زیر آنچارتد1 دانگرید شده٬ دیگه خودت حساب کن :D :|

asmail

کاربر سایت
Sep 10, 2010
1,060
نام
...
یازی تغریبا اپن ورلد هست دوستان این رو فراموش نکنید.با توجه به این نکته چیزی که نشون دادند فوقالعاده بوده..یجوری همون موجزهه:d

GUѦRDiAN

کاربر سایت
Jun 25, 2011
985
نام
Esmaiel
LiviNG D3AD@

با توجه Stageـی که بازی در حال حاضر در اون قرار داره چرا باید این مقایسه ها و در نتیجه قضاوت ازش انجام بپذیره اونم وقتی که دو تا تصویر درست و حسابی و ایده آل در شرایط برابر براش وجود نداره !!
من از DF تعجب میکنم که استانداردهای خودش رو زیر پا گذاشته
در ثانی با توجه به چیزی که با چشم خودم دیدم و با دیگر عناوین مقایسه کردم (جدای هر ایراد کوچک یا بزرگی که هر عنوانی میتونه در مرحله Pre-Alpha داشته باشه) به راحتی از دیگر عناوین معرفی شده (غیر لانچ) بالاتر قرار می گیره

Daemonis

Run Baby Run
کاربر سایت
Jan 3, 2009
7,028
نام
محمد امین
من کلا از این کار eurogamer تعجب کردم. اون از مقاله بی ربطی که یه ثانیه بعد از نمایش U4 گذاشت رو سایت و گیمپلی رو به توپ بست بعد الان DF تو مقاله جدید از پیشرفت گیمپلی کف کرده. اینم از مقایسه شب و روز :D

به هر حال منبع معتبر هست و بحثا رو داغ میکنه. پس خوبه :D

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور
خداییش تعصب حدی داره ! گرافیکش حالا با هر بازی مقایسه کنی و.. درسته گرافیکش زیباست ولی کاملا با اون نمایش e3 تفاوت داره
نشونه کوچیکش نورپردازی مال e3 هست. ولی هنوز تا عرضه بازی مدت زمان زیادی مانده..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر