اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

amiro2013

کاربر سایت
Jul 28, 2012
1,053
نام
AMIR
من هنوز نفهمیدم چرا همه میان عکس های بی کیفیت و دستکاری شده از I:SS میزارن و عکس های با کیفیت از Ryse مگه کسی گفته گرافیک Ryse ضعیفه ؟ مکه کسی اصلا در باره ی گرافیک حرف زده ؟ حرفه همه اینه که یه بازی OW و 1080 و +30 فریم پردازش خیلی سنگینی میخواد نسبت به 900p و -30 فریم و خطی یا حالا هرچی نمیدونم بحث سر چیه که هی عکس میزارن :-/

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
حالا اون عکسها سعی شده از قسمتهای بدش گذاشته بشه را کاری ندارم ولی دیگه دستکاری شده نیست دوم اینکه همین عکسی که خودت گذاشتی فرقی با اون عکسها نداره .

http://www.uploadax.com/images/79070995496898731725.jpg

در مقایسه با این عکس !
http://www.uploadax.com/images/02193967882822724802.jpg

ولی چون تو عکس اولی زمینه تاریک هست و در سطح عکس پایین هم نورپردازی شده نیست ضعفهاش دیده نمیشه ولی خودت به سخره ها دقت کنی همونه .

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
شرمنده فریتوس جان همون دیشب من بحث رو تموم کردم حوصله بحث کردن با شخص تو رو هم ندارم خداییش :D هر جور دوست داری فکر کن :D
اره شما بحث رو تموم کردی :arrowd:
در مورد این تصاویری که از inFamous گذاشته شده من چند تا نقد رو دیدم انصافا این مدل عکس ها داخلشون نبود :D تو مقاله DF هم عکس هاش خیلی خفن تر از این تصاویر بودن. حالا دقیق نمی دونم جریان این عکس ها چیه ولی اون چیزی که من دیدم با این عکس ها خیلی فاصله داره.
کامنتی نزار که بعدش مجبور بشی بچپی تو سلاخ موش. طبق نظریه خنداور شما مهم نیست بازی رزولیشن نوین 900p داشته باشه (lol) مهم نیست گیم پلی On-Rail داشته باشه (دقیقاً منظورم ryse ه) مهم اینکه شما تشخیص دادی گرافیکش بالاتره :D.
----

باشه :lol: ببین فریدون من اگه تو رو نمی شناختم خیلی منطقی جوابت رو می دادم ولی چون سال هاست می شناسمت و میدونم هدفت چیه و آخر بحث میخوای به چه نتیجه ای برسی، پس وقتم رو با توضیح دادن بهت تلف نمی کنم :D شما همون کسی هستی که گفتی گرافیک God of War 2 از Ryse بهتره پس بحث منطقی با شما بی نتیجه هست و ترجیح میدم از همون تکنیک مسخره کردن در جواب بهت استفاده کنم :D دیگه خود دانی :D در مورد کامنتی که نقل قول کردی یه بچه ۲ ساله هم میفهمه موضوعش چیه در عجبم شما نفهمیدی :D
چند چندی با خودت؟ بالا گفتی بحث رو تموم کردم و پیچیدی تو کوچه علی چپ باز الان نقل قول کردی !!. تضمینی هست جوابت بدم و در نری دوباره؟

آخرین ویرایش:

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
اره شما بحث رو تموم کردی :arrowd:

کامنتی نزار که بعدش مجبور بشی بچپی تو سلاخ موش. طبق نظریه خنداور شما مهم نیست بازی رزولیشن نوین 900p داشته باشه (lol) مهم نیست گیم پلی On-Rail داشته باشه (دقیقاً منظورم ryse ه) مهم اینکه شما تشخیص دادی گرافیکش بالاتره :D.
باشه :lol: ببین فریدون من اگه تو رو نمی شناختم خیلی منطقی جوابت رو می دادم ولی چون سال هاست می شناسمت و میدونم هدفت چیه و آخر بحث میخوای به چه نتیجه ای برسی، پس وقتم رو با توضیح دادن بهت تلف نمی کنم :D شما همون کسی هستی که گفتی گرافیک God of War 2 از Ryse بهتره پس بحث منطقی با شما بی نتیجه هست و ترجیح میدم از همون تکنیک مسخره کردن در جواب بهت استفاده کنم :D دیگه خود دانی :D در مورد کامنتی که نقل قول کردی یه بچه ۲ ساله هم میفهمه موضوعش چیه در عجبم شما نفهمیدی :D
چند چندی با خودت؟ بالا گفتی بحث رو تموم کردم و پیچیدی تو کوچه علی چپ باز الان نقل قول کردی !!. تضمینی هست جوابت بدم و در نری دوباره؟
دوست خوب قدیمی حیف نیست تو این هوای دل انگیز بهاری، با این بحث های بیهوده خودمون رو خسته کنیم؟ :-/ شما هر وقت خواستی میتونی جواب کامنت های منو بدی، بنده هم بحث منطقی با شما ندارم حتی اگه شما واقعا بخوای منطقی بحث کنی، ممکن هم هست در برم، اصلا نمی تونم تضمین کنم :D

آخرین ویرایش:

alimx360

کاربر سایت
Jul 13, 2008
438
نام
ali
و مثل اینکه Lorne Lanning سازنده Oddworldدر مصاحبه ای اعلام کرده که دو کنسول قابل مقایسه شده اند و فاصله ها در حال از بین رفتن است وی در این مصاحبه گفته است: ” در ماه های گذشته فاصله ی زیادی بین این دو کنسول بود. قسمتی از این ماجرا تقصیر سازندگان بازی بود. من شکایت هایی از توسعه دهندگان شنیده بودم که می گفتند جفت و جور کردن بازی در Xbox One در مقایسه با PS4 دو برابر زمان بیشتری می گیرد. اما توسعه دهندگان روز به روز با روشهای توسعه و معماری این کنسول در حال آشنایی و بهتر شدن هستند و هر روز بیشتر یاد می گیرند که چگونه از تمامی پتانسیل کنسول استفاده کرده و بازی های پر قدرتی را بسازند. من می شنوم که سازندگان در حال بهتر شناختن این کنسول هستند و این قضیه را می توان در بازی های جدیدتر به راحتی دید
اینم بگم من هیچ وقت قبول نکرده و نمیکنم که قدرت xoneکمتر از ps4هست چون ساختار apuدو کنسول اختلافات فاحشی با هم دارند به همین دلیل رو ی کاغذ به نتیجه نمیرسید دوستان ;)

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
دوست خوب قدیمی حیف نیست تو این هوای دل انگیز بهاری، با این بحث های بیهوده خودمون رو خسته کنیم؟ :-/
ممد من پایه گذاره کامنتهای "بزن دروئی" م نمیشه منو پیچوند :D جواب مارو بده:
پس طبق فلسفه شما یه بازی پازل 360p و 13fps ممکنه گرافیکش از ryse بیشتر باشه، درسته؟
اگر رزولیشن و فریم بالای 40 و ... مهم نیست پس نیست دیگه. فان بودن مهمه پس؟

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,736
نام
علی
اینا تصاویریه که مستقیماً از گیم پلی کپچر شدن توی GAF:

نه این اسکرین کپچر های چرتو پرتی که امثال KnightX و Lord Xbox و... برای وارونه نشون دادن قضیه استفاده میکنن :)) !
فوق العادس ! اسکرین های گرفته شده مستقیما از گیم پلی (اونم OW) ! بعد دوستان میاد فقط اسکرین از کات سین میذارن ! (الان میان میگن کاملا ریل تایمه:)))
اسکرین های گیم پلی رایز (با کیفیت بالا) :

کشته مرده ی افکت خونشم :d (مثلا اولی از راست)

WOW
27270091721260093900.jpg

'USG Ishimura'

CEC Engineer Isaac Clarke
Gold User
Mar 12, 2011
933
نام
کیوان
خیلی جالبه هر وقت دلتون بخواد حرف سازنده ملاک هست هر وقت دلتون نخواد نیست !
خود Connell قشنگ داره میگه Downgrade ـی در کار نیست شما میگی نه هست !! :

یا مثلا سر رزولوشن بخش مولتی پلیر Killzone: SF نقد DF معتبر بود اما وقتی همون سایت AA استفاده شده تو inF: SS یا جزییات افکت هاش رو بهترین می دونه، قبلوش ندارین :-j !
حتی اگر هم حرف کرایتک رو در نطر بگیریم،نمی دونم کجای اون PDF گفته SMAA 1TX بهتر از SMAA T2X هست ؟! این دو تا رو اصلا کنار هم نیاورده، چجوری به یک کدوم برتری داده ؟
چیزی که عوض داره گله نداره دوست عزیز:>
:d

Dragon Flag

کاربر سایت
Jul 26, 2013
39
اینم بگم من هیچ وقت قبول نکرده و نمیکنم که قدرت xoneکمتر از ps4هست چون ساختار apuدو کنسول اختلافات فاحشی با هم دارند به همین دلیل رو ی کاغذ به نتیجه نمیرسید دوستان ;)

شما قبول بكنيد يا نكنيد اصلا مهم نيست دوست عزيز در ضمن ما روي كاغذ به نتيجه نميرسيم با چشمامون نتيجه گيري ميكنيم ;;)

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,526
نام
محمد
ممد من پایه گذاره کامنتهای "بزن دروئی" م نمیشه منو پیچوند :D جواب مارو بده:

اگر رزولیشن و فریم بالای 40 و ... مهم نیست پس نیست دیگه. فان بودن مهمه پس؟
گیر دادی امروز :D ولی خب یه بار هم واسه تو توضیح میدم، جای دوری نمیره :D
من کجا گفتم رزولوشن و فریم مهم نیست؟ اول اینو مشخص کن. دوم اینکه جوایز و نظرات سایت ها و مجلات رو قبول داری؟ و این رو هم قبول داری که Killzone روی 1080P و فریم بالای 30 پردازش میشه؟ پس اینا چی میگن؟ :D

2013 BEST GRAPHICS
Hardcore Gamer (US) :Technical - Killzone Shadow Fall
Gamereactor Suomi (FI) : Killzone Shadow Fall
GameMAG (RU) : Killzone Shadow Fall
The Gamer Access (US) :Next Gen - Killzone Shadow Fall
Virtual Inn (IT) :Console Next Gen - Killzone Shadow Fall
IGN Middle East (AE) :Technology - Killzone Shadow Fall

Eurogamer.it (IT) : Ryse: Son of Rome
VGW (US) : Ryse: Son of Rome
Gamereactor Italia (IT) : Ryse: Son of Rome
3DJuegos (ES) : Ryse: Son of Rome
GamersPack (IL) : Ryse: Son of Rome
Play Legit (US) :Next-Gen - Ryse: Son of Rome
Play Legit Readers' Choice (US) :Next-Gen - Ryse: Son of Rome
vgBR.com Readers' Choice (BR) : Ryse: Son of Rome
Everyeye.it (IT) : Ryse: Son of Rome
STFUandPlay (US) : Ryse: Son of Rome
Console Domination (AU) : Ryse: Son of Rome
Gaming Trend (US) : Ryse: Son of Rome
IGN Italia (IT) : Ryse: Son of Rome

حرف من از اولش این بود که واسه بهتر بودن گرافیک یه بازی عوامل زیادی دخیل هستن، فریم و رزولوشن هم از جمله این عوامل هستن. یکی بخواد نتیجه بگیره گرافیک یه بازی در چه حدی هست باید تمام عوامل رو بزاره کنار همدیگه، حالا مثلا فریم اهمیتش از بقیه عوامل بیشتره و به همین ترتیب. نکته بعدی من خودم گفتم گرافیک I: SS میتونه بهترین گرافیک تا اینجای نسل باشه، البته گرافیک Ryse هم میتونه و به صورت کلی این دو تا از نظر گرافیکی کاملا قابل رقابت با همدیگه هستن. هر جاش فکر میکنی مشکل داره به صورت منطقی توضیح بده تا منم منطقی جوابت رو بدم :D

king ps3

کاربر سایت
Jun 8, 2009
1,367
نام
プレイステーション
و مثل اینکه Lorne Lanning سازنده Oddworldدر مصاحبه ای اعلام کرده که دو کنسول قابل مقایسه شده اند و فاصله ها در حال از بین رفتن است وی در این مصاحبه گفته است: ” در ماه های گذشته فاصله ی زیادی بین این دو کنسول بود. قسمتی از این ماجرا تقصیر سازندگان بازی بود. من شکایت هایی از توسعه دهندگان شنیده بودم که می گفتند جفت و جور کردن بازی در Xbox One در مقایسه با PS4 دو برابر زمان بیشتری می گیرد. اما توسعه دهندگان روز به روز با روشهای توسعه و معماری این کنسول در حال آشنایی و بهتر شدن هستند و هر روز بیشتر یاد می گیرند که چگونه از تمامی پتانسیل کنسول استفاده کرده و بازی های پر قدرتی را بسازند. من می شنوم که سازندگان در حال بهتر شناختن این کنسول هستند و این قضیه را می توان در بازی های جدیدتر به راحتی دید

چی شده که الان حرف سازنده ها رو قبول می کنید؟
اون موقع که سازنده ها حرف از برتری PS4 و اختلاف 50 درصدی میزدن شما سریع می پیچیدی تو اون کوچه معروف الان حرف سازنده ها شد ملاک :))

The End Of Ps@

عزیز جان هر کاری میکنی گرافیک رایز رو زیر سوال نبر خواهشا.
مهم نیست رزولوشن ـش 900 باشه. مهم نیست بازی خطی باشه.مهم نیست فریم ریت ـش نا پایدار باشه.
فقط بدون بهترین گرافیک رو داره.
دلیلش رو هم نپرس چون کسی نمیدونه فقط بقیه میگن بهترین گرافیک رو داره شما هم همینو بگو.
چون ته تهش که جواب نداشته باشن میرن می چسبن به دم ساختمونای فروخته شده سونی :))
این کامنتا خوراکه شعیب ـه. اندر اظهار فضل های ..... :d

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
Actually that is NOT what he said. I spoke to Lorne afterwards and what he meant when speaking to that guy was that budgets, schedules and perceivable differences would narrow, NOT that the Xbox One performance is improving to align with PS4, that is just physically impossible. The PS4 has MORE COMPUTE units, and faster memory and a whole bunch of things, that would make that physically impossible to happen.
http://www.worldsfactory.net/2014/04/03/performance-gap-ps4-x1-not-disappearing

Oops

soorena

کاربر سایت
Nov 9, 2009
2,696
نام
علی
تا 10 سال دیگه هم اینجا بحث کنید کسی قانع نمیشه
من که هیچ کدوم رو بازی نکردم اما ارزش کار i: ss به مراتب بیشتر از ryse هست
به شخصه ترجیح ryse رو با beyond مقایسه کنم:d

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند